Od chrześcijaństwa do katolicyzmu

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Bartku, nie widzę najmniejszego sensu podawania cytatów z powodów wyłuszczonych w poście z godz. 23:22. Doszły w międzyczasie kolejne argumenty przeciwko:
meritus o godz. 23:22 pisze:Ap 12:1
Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

I zaraz się pojawi ktoś, kto będzie się upierał, że to nie jest o Maryi, ale o Kościele - czyli jego małym zborze pod Elblągiem, czy w Pcimiu, założonym 5 lat temu przez pastora Iksińskiego, który uciekł z odnowy albo z neokatechumenatu, bo się naczytał książek pastora Igrekowskiego.
wiesia pisze:nie ma nic o WNIEBOWZIĘCIU
bartek212701 pisze:Ale w Biblii o tym nic nie ma
Naprawdę nie ma sensu.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

meritus,
Ap 12:1
Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.


Jeżeli już zabierasz się za cytowanie Pisma to staraj się robić to konsekwentnie -

Obj 12:1,2 (1) I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd; (2) a była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.

Ot i dziewictwo Marii pękło jak bańka mydlana . :-D
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus pisze:Naprawdę nie ma sensu.
gratuluje argumentacji :-) wspaniała,nie mam szans na jej przebicie :lol:
David77 pisze:Ot i dziewictwo Marii pękło jak bańka mydlana . :-D
:crazy: nic dodać nic ując.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

David77 pisze:Ot i dziewictwo Marii pękło jak bańka mydlana .
Jakoś nie zauważyłem. Chyba, że ktoś stosuje bardzo prymitywne utożsamienie dziewictwa z błoną dziewiczą. A widzę, że niektórzy taki pogląd podzielają.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

meritus, Cała bajka o wiecznym dziewictwie Marii opiera się na nauce tzw Ojców Kościoła - , gdzie nawet w śród nich było to różnie . patrz ,, Antropologia teologi katolickiej ''

Jakoś nie zauważyłem. Chyba, że ktoś stosuje bardzo prymitywne utożsamienie dziewictwa z błoną dziewiczą. A widzę, że niektórzy taki pogląd podzielają.
A gdzie była mowa o błonie dziewiczej ? pękająca bańka mydlana to taki skrót myślowy
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

W takim razie rzeczywiście słaby był ten skrót myślowy.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

meritus,

Skrót myślowy był bardzo dobry tylko musisz czasem pomyśleć to może zrozumiesz .

Cała nauka o dziewictwie Marii jak i jej udział w odkupieniu człowieka nie wywodzi się z biblii jak dotąd nie wskazałeś ani jednego wersetu i nie szukaj bo takiego nie znajdziesz który potwierdzał by twoje bajki . Maria odkupicielką ?-dobry kawał :-D :-D :-D ,
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

meritus pisze: Naprawdę nie ma sensu.
Ależ ma sens i to wielki. Udowodniłeś właśnie,że cała dogmatyka KrK w sprawie Matki Pana Jezusa to farsa i fikcja.
Dziękuję za dyskusję z tobą w tym temacie. :ello:

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Nie mam potrzeby powtarzać się o daremności cytowania Biblii na tym forum. Szkoda prądu, klawiatury i brudzenia kartek w Piśmie.

David - od twojej złośliwości ten cytat nic nowego nie wniósł do tematu.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Nie mam potrzeby powtarzać się o daremności cytowania Biblii na tym forum.
To jest argument ostateczny :s_oczko:
Biorę zabawki i idę na swoje podwórko, gdzie wszyscy się ze mną zgodzą, cokolwiek powiem. :xhehe:

luko
Posty: 163
Rejestracja: 30 paź 2008, 22:50

Post autor: luko »

meritus pisze:Szkoda [...] brudzenia kartek w Piśmie.
Ciekaw jestem w jakim sensie? :-) ...bo jeśli od częstego korzystania z Biblii brudzą się ranty kartek, to tylko pozytywnie może świadczyć o osobie posługującej się ową Księgą... ;-)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

luko pisze:
meritus pisze:Szkoda [...] brudzenia kartek w Piśmie.
Ciekaw jestem w jakim sensie? :-) ...bo jeśli od częstego korzystania z Biblii brudzą się ranty kartek, to tylko pozytywnie może świadczyć o osobie posługującej się ową Księgą... ;-)
To Ty nie wiedziałeś,że Meritus nie myje rąk ? :mrgreen: a tak na poważnie to ja też nie wiem :-) ale może u Niego stoi na półce i wystawia tylko jak Ksiądz po kolędzie chodzi hehe.
Mam 4 przekłady :-D papierowe i w każdym masa długopisu,notatki na ostatnich stronach,karteczki samoprzylepne kolorowe z napisanym tematami biblijnymi[odnośnikami]
Najlepsza to jest Gdańska taka mała :-D więcej w niej karteczek jak jej stron hehe.Ludzie uważają,że pisanie w Biblii to coś złego,ja zawsze pisze/na marginesie,czy obok,o czym co mówi by łatwiej to później znaleźć/
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Ja tylko uważam, że szkoda Pisma na daremne cytowanie, tyle.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Ja tylko uważam, że szkoda Pisma na daremne cytowanie, tyle.
Nikt nie prosi o cytowanie, ale o numery wersetów w księgach biblijnych.A ty zamiast się wykłócać na wielu stronach już dawno podałbyś te wersety- gdyby istniały :-P

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Wiesiu - przemawia przeze mnie doświadczenie. Piszę 6 lat na tym forum i wiem, kiedy warto cytować... W swoim czasie temat był dokładnie przewałkowany, cytaty podane, można sobie zajrzeć. Ja na razie nie widzę powodu, do powtarzania tego wszystkiego i wysłuchiwania tych samych interpretacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”