Nowy papiez Franciszek

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Nowy papiez Franciszek

Post autor: tom68 »

Franciszek to nowy papiez. Kardynal Bergolio z Argentyny zostal wybrany nowym papiezem

Jezuita Franciszek I to nowy papiez. Kardynal Bergoglio z Argentyny zostal nowym biskupem Rzymu. Franciszek I zostal wybrany 266 papiezem. Kardynalowie wskazali go w piatym glosowaniu konklawe.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=n ... v7v6OV1c7g
tom68

Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 38
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:51
Lokalizacja: skądinąd :)

Post autor: Gunnar »

Z biografii Franciszka:

"Podczas trwania w Argentynie junty wojskowej generała Videli Redondo i podczas tzw.brudnej wojny 1976–1983 (hiszp. Guerra sucia) Bergoglio donosił wojskowym na lewicujących księży i zakonników, z których niektórzy potem znikali. Dokumenty potwierdzające jego współpracę opublikował Horacio Verbitsky w książkę „El Silencio” („Cisza”), która jest syntezą współpracy hierarchów kościoła argentyńskiego z dyktaturą."

Chyba IPN powinien się nim zająć. :crazy:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2013, 23:14 przez Gunnar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Gunnar, w końcu Jezuita nie ? :lol: hahaha
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Pierwsze wrażenie moje
Wybór imienia - oceniam bardzo pozytywnie- jeśli to nawiązanie do Św. Franciszka i wszystkiego tego co Franciszek sobą reprezentował - taka wizja Kościoła mi odpowiada
Przemówienie - modlitwa Ojcze nasz, a później przed błogosławieństwem Miastu i Światu - prośba o modlitwę za siebie - czyli proszenie o błogosławieństwo przez wiernych modlących się do Boga o błogosławieństwo papieżowi. Odebrałem to jako znak skromności i pokazania ważności i znaczenia każdego chrześcijanina, który może "błogosławić" papieżowi , a nie tylko czekać na błogosławieństwo.
Cieszę się, że jest z poza Europy
Niech mu Bóg błogosławi i nam wszystkim
amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

bartek212701 pisze:Gunnar, w końcu Jezuita nie ? :lol: hahaha
parę osób na forum się ucieszy ;-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

Jestem bardzo zadowolona z tego, że tak wybrano
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Ciekawe na kogo tym rzem będzie donosił - liberalnych księży czy pedofilów.
:-D
No chyba, że w końcu przejrzał na oczy.
;-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

A ja żałuję,że nie miałam pieniędzy,aby obstawić u bukmachera. Dziś zebrałabym fajną kasę i połatała sporo dziur w domowym budżecie. :-D W sondażach,które ukazywały się na różnych stronach typowałam właśnie Amerykę Południową. I to na zasadzie "przeczucia". Podobnie było,kiedy wybrano Polaka. Nie wiem dlaczego?
Ale poważnie. Czy zbiegiem okoliczności jest ten pielgrzym z Asyżu?
Moje obawy to takie, że znowu wybrano człowieka starego. Czy zdoła się przebić i zrobić porządek w strukturach bardzo chorych państwa watykańskiego,banku,wreszcie Kościoła?
Czy jak zacznie działać to zostanie potraktowany,jak Jan PawełI i Benedykt XVI?
Podoba mi się pokora i skromność,podoba mi się imię,które obrał,podoba mi się rozpoczęcie pontyfikatu od modlitwy.
Nie podoba mi się podkreślenie maryjności. W tym błędzie KrK będzie,jak widać trwał.
Życzę Mu dobrze.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Dezerter pisze:Pierwsze wrażenie moje
Wybór imienia - oceniam bardzo pozytywnie- jeśli to nawiązanie do Św. Franciszka i wszystkiego tego co Franciszek sobą reprezentował - taka wizja Kościoła mi odpowiada
Przemówienie - modlitwa Ojcze nasz, a później przed błogosławieństwem Miastu i Światu - prośba o modlitwę za siebie - czyli proszenie o błogosławieństwo przez wiernych modlących się do Boga o błogosławieństwo papieżowi. Odebrałem to jako znak skromności i pokazania ważności i znaczenia każdego chrześcijanina, który może "błogosławić" papieżowi , a nie tylko czekać na błogosławieństwo.
Cieszę się, że jest z poza Europy
Niech mu Bóg błogosławi i nam wszystkim
amen
Moje wrażenie było podobne, gdyż życie i nauki Franciszka z Asyżu także i mnie się bardzo podobają. Również cieszę się, że papieżem został ktoś spoza Europy.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Czyli Franek Kryzys.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 67
Rejestracja: 20 lis 2012, 16:26

Post autor: Gryf »

Dezerter pisze:Pierwsze wrażenie moje
Wybór imienia - oceniam bardzo pozytywnie- jeśli to nawiązanie do Św. Franciszka i wszystkiego tego co Franciszek sobą reprezentował - taka wizja Kościoła mi odpowiada
Przemówienie - modlitwa Ojcze nasz, a później przed błogosławieństwem Miastu i Światu - prośba o modlitwę za siebie - czyli proszenie o błogosławieństwo przez wiernych modlących się do Boga o błogosławieństwo papieżowi. Odebrałem to jako znak skromności i pokazania ważności i znaczenia każdego chrześcijanina, który może "błogosławić" papieżowi , a nie tylko czekać na błogosławieństwo.
Cieszę się, że jest z poza Europy
Niech mu Bóg błogosławi i nam wszystkim
amen
A do tego człowiek ma ogromną pokorę i zdrowy dystans do swojej osoby - świeżo po wyborze miał powiedzieć do kardynałów "niech Bóg wam wybaczy":) Mam dobre przeczucia odnośnie tego pontyfikatu, wybór przerósł moje najśmielsze domysły. Zastanawiałem się co napisać, a tu się okazuje, że Dezerter w zasadzie w krótkich słowach ujął już wszystko co ważne. Pozwolę sobie przyłączyć się do modlitwy.
Nie nazywajcie spiskiem wszystkiego, co ten lud nazywa spiskiem; i nie lękajcie się, czego on się lęka, ani się nie bójcie!
Pan Zastępów - Jego za Świętego miejcie; On jest Tym, którego się lękać macie i który was winien bojaźnią przejmować. Iz 8,12-13

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Gryf pisze:
Dezerter pisze:Pierwsze wrażenie moje
Wybór imienia - oceniam bardzo pozytywnie- jeśli to nawiązanie do Św. Franciszka i wszystkiego tego co Franciszek sobą reprezentował - taka wizja Kościoła mi odpowiada
Przemówienie - modlitwa Ojcze nasz, a później przed błogosławieństwem Miastu i Światu - prośba o modlitwę za siebie - czyli proszenie o błogosławieństwo przez wiernych modlących się do Boga o błogosławieństwo papieżowi. Odebrałem to jako znak skromności i pokazania ważności i znaczenia każdego chrześcijanina, który może "błogosławić" papieżowi , a nie tylko czekać na błogosławieństwo.
Cieszę się, że jest z poza Europy
Niech mu Bóg błogosławi i nam wszystkim
amen
A do tego człowiek ma ogromną pokorę i zdrowy dystans do swojej osoby - świeżo po wyborze miał powiedzieć do kardynałów "niech Bóg wam wybaczy":) Mam dobre przeczucia odnośnie tego pontyfikatu, wybór przerósł moje najśmielsze domysły. Zastanawiałem się co napisać, a tu się okazuje, że Dezerter w zasadzie w krótkich słowach ujął już wszystko co ważne. Pozwolę sobie przyłączyć się do modlitwy.
Z tym 'każdym chrześcijaninem' to bym nie przesadzał. Niektórzy z nich nie życzą sobie utożsamiania ich z KRK. Więcej skromności, to więcej skromności.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6360
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

To dobry kierunek dla Kościoła - mówi w rozmowie z Fronda.pl poseł John Godson z PO:

http://www.fronda.pl/a/godson-dla-frond ... 26890.html
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

On może się już niech lepiej nie wypowiada, haha.
:-D
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Dżej pisze:On może się już niech lepiej nie wypowiada, haha.
:-D
? bo?
to jeden z najmądrzejszych polskich posłów mimo, że murzyn, protestant i z PO ;-) :idea:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”