Nowy papiez Franciszek

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

ras2czy pisze:do tego wlasnie przygotowuje nas papa.
Co ty bredzisz ?!
co ma papa z prawosławną Grecją i faszystowską partią?
nienawiść cię zaślepia - przykro czytać takie babilońskie teksty :-(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ras2czy
Posty: 277
Rejestracja: 27 sty 2011, 9:15
Lokalizacja: Galicja

Post autor: ras2czy »

Poczytaj katolickie komentarze pod tego typu artykułami.
Papa swoje panstwo zawdzięcza wlasnie faszystom.
W 1935 wasz kardynał blogoslawil faszystowskie wojska ruszajaca na SWIETA WOJNE.
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

ras2czy pisze:W 1935 wasz kardynał blogoslawil faszystowskie wojska ruszajaca na SWIETA WOJNE.
Jorge Mario Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 w Buenos Aires
... niestety podtrzymuję diagnozę jak wyżej
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Dezerter pisze: pomyśl siostro chwilę - facet jest takim skromnym człowiekiem od 30-20 lat - już pewnie wówczas szykowano go na papieża i powiedziano "udawaj skromnego to zwiedziesz wielu"
A ja myślałem że to "Duch Święty" wybiera papieża ... tak przynajmniej zapewnia nas Kościół Katolicki. Z jednym natomiast mogę się zgodzić. Jako jezuita do tej misji mógł być przygotowywany, ponieważ Zakon Jezusowy ma swoje ukryte cele, które będzie realizował czy to się komuś podoba czy nie!

woroniecka pisze: Wg mnie on jest fałszywym prorokiem i swoją fałszywą skromnością zdobędzie zaufanie wielu i zaprowadzi ich wprost do destrukcji
Znając historię zakonu z jakiego się wywodzi papież, kiedy to za ich dwulicowy i podżegający do waśni charakter zostawali usuwani z wielu krajów i to dziesiątki razy, nie można mieć innego zdania.

Dezerter pisze: czy naprawdę olewacie sobie słowa Jezusa, "abyście stanowili jedno", "nowe przykazanie daje wam' itd itp
... a co ma wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Watykan ma tyle złych czynów na sumieniu, że "stanowić z nim jedno" tzn. popierać ich politykę destrukcji ... zapytaj prześladowanych i mordowanych w przeszłości protestantów.
Biblia pisze:2 Kor 6;14,16a (14) Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? (16) Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg
Dzik pisze: Jezuici sa znani z wszczynania wojen, intryg, zabijania i rozpruwania brzuchów protestantów, czyli czynienia wszystkiego dla zagrabiania ziemi i majątków aby "Kościół rzymskokatolicki był zwycięzca na końcu" jak to przysięgają w swojej przysiędze.
Dlatego właśnie Dezerter chce abyśmy wszyscy byli z nimi "jedno". Ja, w każdym razie dziękuję!
siloam pisze: Cytat: nie klękałby pod krzyżem

A stać byśmy już mogli?
Wystarczy że ludzie będą mieć znamię bestii ... nie musisz manifestować swoich przekonań. Babilończycy też mieli takie krzyże jak dzisiaj papież i kapłani.
Biblia pisze: Obj 13;16 BT (16) I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło.

Obj 19;20 BT (20) I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką.

Obrazek

Więcej na ten temat znajdziesz tu: http://www.krzyjahu.com.pl/jezuita-papiezem-1/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

He he... zdjęcia niezłe 8-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Khari
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2013, 22:13

Post autor: Khari »

A Krzyjahu dobrą robotę odwala. Gratulacje! :-D

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

eksplorator pisze:Dlatego właśnie Dezerter chce abyśmy wszyscy byli z nimi "jedno". Ja, w każdym razie dziękuję!
Mi i Jezusowi (jak wierzę) - jest przykro :-
eksplorator pisze:Dezerter napisał/a:
pomyśl siostro chwilę - facet jest takim skromnym człowiekiem od 30-20 lat - już pewnie wówczas szykowano go na papieża i powiedziano "udawaj skromnego to zwiedziesz wielu"

A ja myślałem że to "Duch Święty" wybiera papieża ... tak przynajmniej zapewnia nas Kościół Katolicki.
(
a pisałem "pomyśl"
... wymagam zbyt dużo?
to była ironia:
od 30-20 lat - już pewnie wówczas szykowano go na papieża i powiedziano "udawaj skromnego to zwiedziesz wielu"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Dezerter pisze:
eksplorator pisze: Dlatego właśnie Dezerter chce abyśmy wszyscy byli z nimi "jedno". Ja, w każdym razie dziękuję!
Mi i Jezusowi (jak wierzę) - jest przykro :-
Dezerterze, to bardzo dobrze że chcesz aby wszyscy byli 'jedno' w oddawaniu czci Bogu, lecz problem zaczyna się wtedy, kiedy trzeba ustalić co oznacza być 'jedno'. Jeżeli Jezus mówi: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" Jan 10;30 BW , to nie znaczy, że Jezus jest równy Ojcu, jak błędnie tłumaczy to Kościół Katolicki. Idąc tym tokiem rozumowania, my również powinniśmy być równi Bogu i Jezusowi, bo przecież dalej Jezus powiedział: "Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś" Jan 17;21 BW.

Na czym ma polegać ta jedność wyjaśnił apostoł Paweł: "A proszę was, bracia, w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście wszyscy byli jednomyślni i aby nie było między wami rozłamów, lecz abyście byli zespoleni jednością myśli i jednością zdania" 1 Kor 1;10 BW

Już sam fakt, że mamy odmienne zdania co do równości Jezusa względem Ojca sprawia, że nie możemy być 'jedno'. Dlatego może być Tobie przykro, że podziękowałem za taką 'jedność', lecz wątpię czy z tego powodu powinno być przykro Jezusowi, ponieważ On mówił kilkukrotnie, że Ojciec większy jest od Niego:
Biblia pisze:Jan 14;28 BT (28) Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.
'Jedność' w stwierdzeniu, że Ojciec jest Bogiem Jezusa przejawiali też apostołowie:
Biblia pisze:1 Kor 11;3 BT (3) Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg.
Dawali temu wyraz dziesiątki razy chociażby w stwierdzeniu: „Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa” Ef 1;3a

Nic jednak straconego Dezerterze, abyśmy byli 'jedno', gdy uznasz powyższe fakty.
Biblia pisze:Rzym 15;5 BW (5) A Bóg, który jest źródłem cierpliwości i pociechy, niech sprawi, abyście byli jednomyślni między sobą na wzór Jezusa Chrystusa, (6) abyście jednomyślnie, jednymi usty wielbili Boga i Ojca Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
Pozdrowienia ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

eksplorator pisze:aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś"
aby i oni - Abyśmy ty i ja
w nas - w wierze w Boga i Jezusa
jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś - stanowili jeden Kościół aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś
ja to tak rozumiem więc po co kombinować
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

jesz wybiórczo Dezerterze - jak moja kotka co groszku nie lubi
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6356
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Papież Franciszek i Benedykt XVI są w stałym kontakcie:

Tak twierdzi agencja Ansa, powołując się na źródła watykańskie. Według nich obecny papież regularnie dzwoni do swego poprzednika i czasem go odwiedza w watykańskiej rezydencji.

Emerytowany papież po abdykacji 28 lutego i dwóch miesiącach pobytu w Castel Gandolfo powrócił 2 maja do Watykanu i zamieszkał w budynku dawnego klasztoru sióstr klauzurowych Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich.

Przypomina się przy okazji, że oficjalnie Watykan informuje, że Benedykt XVI poświęca się wyłącznie modlitwie. To zaś oznacza, że jego zajęcia nie dotyczą bieżących spraw Kościoła. Ale to jednak, zauważa Ansa, nie wyklucza utrzymywania przez Franciszka nieformalnych kontaktów ze swym poprzednikiem, rozmów z nim także na aktualne tematy oraz czerpania z jego doświadczenia, wiedzy i autorytetu.

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi nie skomentował doniesień Ansy.

Nie tylko Franciszek odwiedza Benedykta XVI. Nieoficjalnie wiadomo, że w minionych dniach emerytowanego papieża odwiedził biskup Bolzano-Bressanone Ivo Muser i zaprosił go na wakacje do swej diecezji, gdzie niegdyś Benedykt XVI wypoczywał.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... -kontakcie
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Anowi pisze:jesz wybiórczo Dezerterze - jak moja kotka co groszku nie lubi
a pokażesz tą wybiórczość ?
co pominąłem?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Dezerter pisze:aby i oni - Abyśmy ty i ja
w nas - w wierze w Boga i Jezusa
tu nie chodzi o wiarę w Boga i Jezusa tylko o jednomyślność w wierze i działaniu

(Jn 17:23) Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Anowi pisze:
Dezerter pisze:aby i oni - Abyśmy ty i ja
w nas - w wierze w Boga i Jezusa
tu nie chodzi o wiarę w Boga i Jezusa tylko o jednomyślność w wierze i działaniu

(Jn 17:23) Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.
a co z tym :
w nas
napisz konkretnie jak ci z "w nas" wychodzi "jednomyślność"
Dla mnie "w nas" znaczy ni mniej ni więcej tylko "w Jezusie i Bogu "
czyli
abyśmy ja i ty w Jezusie i Bogu stanowili jedność/jednomyślność/jeden Kościół, by świat widział i poznał (po tym, jak się kochamy i wiernie/zgodnie zachowujemy wiarę), żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

(Mt 12:50) Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.

a jeśli i siostra i brat pełnią wolę zgodnie to są jednością w działaniu i wszelkim myśleniu

(2 kor 10:3) Chociaż bowiem w ciele pozostajemy, nie prowadzimy walki według ciała, (4) gdyż oręż bojowania naszego nie jest z ciała, lecz posiada moc burzenia, dla Boga, twierdz warownych. Udaremniamy ukryte knowania (5) i wszelką wyniosłość przeciwną poznaniu Boga i wszelki umysł poddajemy w posłuszeństwo Chrystusowi (6) z gotowością ukarania każdego nieposłuszeństwa, kiedy już wasze posłuszeństwo stanie się doskonałe.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”