10 Doktrynalnych bledow ....

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BoaDusiciel
Posty: 6992
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Trzeba by zrobić więcej wizerunków Boga, żeby katolicy mogli czcić, bo wygląda na to, że bez wizerunku nie dają rady.
Jest takie zjawisko, polegające na reakcji fizjologicznej na bodźce wzrokowe, ale chyba zapomniałem nazwy :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Yarpen Zirgin pisze:Katolicy czcząc wizerunek czczą osobę, którą on przedstawia. Dlatego nie ma znaczenia, czy chodzi o oryginalny obraz, czy jego kopię, bo liczy się uczczenie NMP, która jest na nim przedstawiona, a nie obrazu samego w sobie.
Mistrzu cześć należy się tylko i wyłącznie Bogu Jahwe po polsku Jehowa, to raz, a drugi to o kulcie królowej niebios mówi Biblia i je bezceremonialnie potępia. Ty idziesz nie tylko w zaparte, ale czynisz o wiele gorzej, bo kłamstwo nazywasz prawdą a prawdę kłamstwem! Jako katolik powinieneś znać je cale i wiedzieć co o czystym wielbieniu Boga tam jest napisane.Twoja przebiegłość w przekręcaniu faktów biblijnych jest już mi dobrze znana. Ty sam mnie w tym przekonałeś i przekonujesz bezbłędnie za każdym razem kiedy piszesz nie tylko do mnie lecz i innych miłośników Słowa Bożego. W tym wypadku robisz dobra pracę i za to muszę ciebie pochwalić, szczerze i uczciwie. Zastrzegam jednak iż wyciągnięcie tego zdania z całego kontekstu będzie jawnym nadużyciem mojego postu.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

BoaDusiciel pisze:Trzeba by zrobić więcej wizerunków Boga
Robią już kopie...

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

kodak27 pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Katolicy czcząc wizerunek czczą osobę, którą on przedstawia. Dlatego nie ma znaczenia, czy chodzi o oryginalny obraz, czy jego kopię, bo liczy się uczczenie NMP, która jest na nim przedstawiona, a nie obrazu samego w sobie.
Mistrzu cześć należy się tylko i wyłącznie Bogu (...)
Św. Paweł zaś napisał tak:

Rz 13:7
7. Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć.
(BT)


Mamy też:

Pwt 5:16
16. Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą ci daje Pan, Bóg twój.
(BT)


Tak więc nauka, że "cześć należy się tylko i wyłącznie Bogu" nie dość, że jest niebiblijna, to jeszcze w dodatku jest z Biblią sprzeczna.
(...) a drugi to o kulcie królowej niebios mówi Biblia i je bezceremonialnie potępia.
W Biblii mamy potępienie kultu pogańskiej bogini Asztarte, a nie oddawania NMP czci należnej Matce Bożej.
Jako katolik powinieneś znać je cale i wiedzieć co o czystym wielbieniu Boga tam jest napisane.
Natomiast Ty powinieneś wiedzieć, że jeżeli kogoś oskarża się o złamanie prawa, to należy przedstawić niezbite dowody jego winy. Od Ciebie zaś nie doczekałem się na ten moment dowodów, które potwierdzają, że opisy z Listu do Rzymian i Psalmu 115, które przytoczyłeś, odnoszą się do katolików.

Personalne wycieczki pomijam.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 15:19 przez Yarpen Zirgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Yarpen Zirgin pisze:W Biblii mamy potępienie kultu pogańskiej bogini Asztarte, a nie oddawania NMP czci należnej Matce Bożej.
Pokaż mi w Biblii, że Maria urodziła Boga i z tego tytułu ma być nazwana matką boską! konkretne wersety..., tylko Biblia jak mawiał Luter!

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

To, co sobie ubzdurał Luter, mnie nie obchodzi. Tak samo jak twoja kolejna ucieczka w kwestie poboczne.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Yarpen Zirgin pisze:Tak więc nauka, że "cześć należy się tylko i wyłącznie Bogu" nie dość, że jest niebiblijna, to jeszcze w dodatku jest z nią sprzeczna.
No tak, mogłem się tego spodziewać, że sprytnie za żonglujesz wyrazem "cześć." Lecz zapewne nie jeden raz tak już żonglowałeś różnymi wyrazami.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Zamiast zajmować się pisaniem personalnych wycieczek pod moim adresem przejdź lepiej do przeczytania fragmentów Pisma Świętego, które przytoczyłem przed zdaniem przez Ciebie zacytowanym. Znajdziesz tam wyjaśnienie dlaczego nauczanie, że "cześć należy się tylko i wyłącznie Bogu" nie dość, że jest niebiblijne, to jeszcze w dodatku jest sprzeczne z Biblią.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Yarpen Zirgin pisze:dowodów, które potwierdzają, że opisy z Listu do Rzymian i Psalmu 115, które przytoczyłeś, odnoszą się do katolików.
https://youtu.be/Q76y7HGoYHw Dowodów jest cala masa.., mnie też nie obchodzi co w jakimś katechizmie jest napisane i jedyny nieomylny człowiek sobie wymyśla.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

kodak27 pisze:
Yarpen Zirgin pisze:dowodów, które potwierdzają, że opisy z Listu do Rzymian i Psalmu 115, które przytoczyłeś, odnoszą się do katolików.
https://youtu.be/Q76y7HGoYHw Dowodów jest cala masa..
Wobec tego zapraszam do przedstawienia dowodów, że ludzie, których np. widać na tym filmiku, nie oddają już czci Bogu, a jedynie rzeźbom.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Yarpen Zirgin pisze:Zamiast zajmować się pisaniem personalnych wycieczek pod moim adresem
Nic z tych rzeczy. Jedynie stwierdzam fakt żonglowania słowem.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

kodak27 pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Zamiast zajmować się pisaniem personalnych wycieczek pod moim adresem
Nic z tych rzeczy. Jedynie stwierdzam fakt żonglowania słowem.
Przytoczyłem Ci to, co zapisano w Biblii. Nie moja to wina, że te fragmenty pokazują nie tylko niebiblijność, ale wręcz sprzeczność z Pismem Świętym nauczania "cześć należy się tylko i wyłącznie Bogu".
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Yarpen Zirgin pisze:Wobec tego zapraszam do przedstawienia dowodów, że ludzie, których np. widać na tym filmiku, nie oddają już czci Bogu, a jedynie rzeźbom.
Dowody masz w Biblii, przytoczyłem je. I nie obchodzi mnie co z tą wiedzą zrobisz, to twoja sprawa.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

kodak27 pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Wobec tego zapraszam do przedstawienia dowodów, że ludzie, których np. widać na tym filmiku, nie oddają już czci Bogu, a jedynie rzeźbom.
Dowody masz w Biblii, przytoczyłem je.
Nie rozśmieszaj mnie. Przytoczyłeś fragmenty Biblii, co do których stwierdziłeś, że opisują katolików. To teraz bądź łaskaw i przedstaw dowody, które potwierdzą zasadność tej tezy i wynikającego z niej zarzutu, że cześć należną Bogu oddajemy obrazom, a nie Jahwe.

Dowody, a nie filmiki, z których nie wynika, co w danym momencie myślą osoby na nich widoczne.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Yarpen Zirgin pisze:cześć
Nie mam zamiaru prowadzić takich dyskusji, i nie będę się z tobą spierał o słowa. Nie zależy mi na tym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”