Msza 'imieninowa' Papieża Franciszka

Kościół Katolicki, Prawosławny, Koptyjski, Mariawici, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

No właśnie... więc równie dobrze można być w kościele ŚJ.
Właśnie nie równie dobrze, bo nauki sJ są mocno uszczuplone z prawdy dającej zbawienie. Nie ma Eucharystii, nie ma odpuszczenia grzechów, nie ma chrztu i jest masa błędów. U sJ jest duży problem ze zbawieniem, bo przecież, by być zbawionym trzeba zgiąć kolano na imię Jezusa Chrystusa.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

meritus pisze:Właśnie nie równie dobrze, bo nauki sJ są mocno uszczuplone z prawdy dającej zbawienie. Nie ma Eucharystii, nie ma odpuszczenia grzechów, nie ma chrztu i jest masa błędów. U sJ jest duży problem ze zbawieniem, bo przecież, by być zbawionym trzeba zgiąć kolano na imię Jezusa Chrystusa.
No i zapomniałeś dodać, że jesteśmy piegowaci. A to być nie może...

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus, weź Ty sobie na wstrzymanie :-) bo,aż szkoda Ciebie czytać :-/ ech. Piszesz,że możliwe zbawienie poza KK,ale musi być 'eucharystia' itd...sorry,ale to wystepuje tylko w KK-zaprzeczasz sam sobie
Bobo, a Ty sobie weź na jeszcze lepsze gadanie :-D lubie Twoje 'docinki' hehe
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Bartku... gdybym miał zrezygnować z Eucharystii to miałbym problem... To tak jakbym zrezygnował z picia ze strumienia na rzecz chłeptania z kałuży. I tu woda i tam, przecież.

Bobo, od piegowatych się odczep, bo piegi akurat mam tu i ówdzie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

bartek212701 pisze:meritus, weź Ty sobie na wstrzymanie :-) bo,aż szkoda Ciebie czytać :-/ ech. Piszesz,że możliwe zbawienie poza KK,ale musi być 'eucharystia' itd...sorry,ale to wystepuje tylko w KK-zaprzeczasz sam sobie
Bobo, a Ty sobie weź na jeszcze lepsze gadanie :-D lubie Twoje 'docinki' hehe
a może ptaku niebieski odniesiesz się poważnie do mojego posta:
Wysłany: 2013-04-27, 19:37
Nie dość, że się nie ustosunkowałeś do mojej merytorycznej odpowiedzi na twój post, to jeszcze dalej pleciesz bajki, że Eucharystia występuje tylko w KK
Poczytaj lepiej i się nie kompromituj
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eucharysti ... krament%29
Według ekumenicznej deklaracji Światowej Rady Kościołów:
Quote-alpha.png
Eucharystia jest pamiątką ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Chrystusa, czyli żywym i skutecznym znakiem Jego ofiary, złożonej raz na zawsze na krzyżu i działającej do tej pory dla całej ludzkości[34].

Światowa Rada Kościołów zrzesza 354 (sierpień 2006) różne Kościoły chrześcijańskie (z ponad 120 krajów, około 600 mln wiernych) z różnych tradycji:

protestanckiej (obecnie ponad 90%);
prawosławnej (prawosławni obecnie ograniczają swój udział);
anglikańskiej;
starokatolickiej;
przedchalcedońskiej.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

meritus pisze:Bartku... gdybym miał zrezygnować z Eucharystii to miałbym problem... To tak jakbym zrezygnował z picia ze strumienia na rzecz chłeptania z kałuży. I tu woda i tam, przecież.

I tu woda i tam woda, a dla Gedeona nie bez znaczenia było, jak kto ją pił.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Dlatego też Queza - trzymam się tego, co mi przekazuje Kościół:

Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: "To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę" 1Kor 11,23-24.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kościoły ortodoksyjne”