EKUMENIZM - 2021 ....

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: tom68 »

Tak wygląda "praktyczny ekumenizm"... 2021 r
Ewangelickie groby zniszczone na cmentarzu przez księdza. Zgodę wydał biskup ...
Na katolickim cmentarzu w warmińskiej miejscowości Nowa Wieś Ełcka zostały zniszczone stare groby ewangelików. Odpowiedzialny za to proboszcz twierdzi, że na cmentarzu przeprowadzane były prace porządkowe. Tłumaczy również, że nie wiedział o tym, że na usunięcie grobów potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków - informuje TVN24.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... 7kkjt_0uvw



Ps : TV Idź pod prąd - Czy Prokuraturą i Sądem zniszczą pastora Chojeckiego?
https://youtu.be/mUkQYFAXI1g
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: wuka »

Ps : TV Idź pod prąd - Czy Prokuraturą i Sądem zniszczą pastora Chojeckiego?
https://youtu.be/mUkQYFAXI1g
Wybaczcie, ale ten facet to zakała i wstyd dla protestantów. Nie mam pojęcia co ma do niego prokuratura, ale jego nauki, których lata temu miałam nieszczęście oglądać są :-? :cry:

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: tom68 »

Tak czy siak to podobno jest w Polsce wolność słowo i wyznania :-(
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: wuka »

tom68 pisze:
12 kwie 2021, 11:54
Tak czy siak to podobno jest w Polsce wolność słowo i wyznania :-(
Z tym, że pan Chojecki nawołuje do nienawiści. Doskonale pamiętam jego wykłady, niby biblijne, gdzie naprawdę można go oskarżyć o antysemityzm całą gębą. Akurat tutaj, w tym procesie ponoć nie o to chodzi, ale wystarczy poszukać jego starych nagrań, jeszcze z ich mieszkania, a nie wybroniłby się. Klasyczny nacjonalizm, antysemityzm i wiele innych bardzo złych przesłań. Między innymi dlatego przestałm go słuchać, no i często sprawiał wrażenie, że jest po alkoholu i nie przebierał w słowach.
Bądź trochę obiektywny, Tomaszu.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: tom68 »

A ojciec Tadeusz Rydzyk czy ksiądz Piotr Natanek itp. to w kazaniach głoszą miłość bliźniego do innych ( wiec albo wszyscy mamy prawo do mówienia wszystkiego mądrego czy głupiego albo nikt) a poza tym najlepiej widać nasze równe prawa i tolerancje w Polsce na zniszczonym cmentarzu ewangelickim i kto tu jest nie obiektywny i naiwny :-(
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: wuka »

tom68 pisze:
12 kwie 2021, 17:01
A ojciec Tadeusz Rydzyk czy ksiądz Piotr Natanek itp. to w kazaniach głoszą miłość bliźniego do innych ( wiec albo wszyscy mamy prawo do mówienia wszystkiego mądrego czy głupiego albo nikt) a poza tym najlepiej widać nasze równe prawa i tolerancje w Polsce na zniszczonym cmentarzu ewangelickim i kto tu jest nie obiektywny i naiwny :-(
Przechodzisz sam siebie mnie obwiniając o dziada grzyba i tego tam, którego znam jedynie z nazwiska, a nigdy nie widziałam ani nie słyszałam go.
Czy grzech innych ma usprawiedliwiać to, że Chojeckiemu wolno więcej? Hipokrytą jesteś.
Jeśli chcesz być taki święty to lepiej petycję podpisz, bo katolicyzm nas zeżre
viewtopic.php?f=41&p=483668#p483668
Apel o dalsze dotowanie najstarszego festiwalu literackiego w Polsce
https://www.petycjeonline.com/apel_o_da ... o_w_polsce

A nawet możesz podać dalej, bo wiem, że jesteś na wielu forach, a ja nie.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: tom68 »

Mi chodzi o wolność słowa a nie o jego osobę czy poglądy ( który wiele nie podzielam jako ADS ) a poza tym to dziwne mnie chcą na innych forach ciągle dostaje nowe zaproszenia a Ciebie jakoś nie wiesz co napisz petycje w tej kwestii to padam ją dalej :-D
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: wuka »

to dziwne mnie chcą na innych forach ciągle dostaje nowe zaproszenia a Ciebie jakoś nie wiesz co napisz petycje w tej kwestii to padam ją dalej :-D
Cieszę się, że ciebie chcą, ale czy wziąłeś pod uwagę taki scenariusz, że mnie też zapraszaja, ale ja z zaproszeń nie korzystam :-D
Generalnie wycofałam swoją aktywność z różnych miejsc w internecie. Już się "nacieszyłam" i przestał mnie bawić.
W sprawie petycji, dzięki za dobre chęci. To nie jest moja petycja, ona już jest w sieci, podałam link, ale nie popatrzyłeś. Nieważne.
Mnie też chodzi o wolność słowa i dlatego właśnie TĄ petycję TU również zamieściłam. W temacie, do którego link ci także podałam wyjaśniam, że w tym roku wyłącznie katolickie festiwale, ośrodki kultury katolickiej itp. dostały dotacje Ministerstwa Kultury. I to ma być wolność wyznania?
Tematy się łączą, ale nie dostrzegłeś.
Zapomnij. Podpisów jest wystarczająco dużo.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: tom68 »

Widzisz i mimo wszystko przyznajesz mi racje w temacie że nie ma równości religii w Polsce a poza tym ja sieje ewangelie jak się da i gdzie się da póki się da :-D
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: wuka »

tom68 pisze:
13 kwie 2021, 13:01
Widzisz i mimo wszystko przyznajesz mi racje w temacie że nie ma równości religii w Polsce a poza tym ja sieje ewangelie jak się da i gdzie się da póki się da :-D
A jednak się nie rozumiemy :-(
Z twojego postu w tym temacie wynika, że Chojeckiemu dzieje się krzywda, bo do sądu ktoś go podał za propagowanie i głoszenie haseł - nazwijmy to - nagannych. Ty oburzasz się, że Rydzyk i inni katoliccy księża też takie głoszą, ale są bezkarni. (co do końca nie jest prawdą, bo otrzymują kary z swoich diecezji oraz różne zakazy, a do sądu po prostu nie stawiają się).
Czyli rozumiem, że skoro katolicy głoszą nienawiść to pastorowi też wolno, tym bardziej wolno, ale jego biednego ciągają po sądach.
Dla mnie taki wydźwięk ma twój post.
Ja się nie zgadzam ani z mową nienawiści księży, ani pastorów.
Pisałeś też, że gdzieś zniszczono ewngelicki cmentarz. Oburzające i świadczy jedynie o niskim stopniu moralności biskupa czy księdza . Powinien zostać wywalony z pracy, bo to jest jego praca, a on przekroczył swoje kompetencje i zachował się, jak zwykły zwyrodnialec i chuligan. Doniesienia o niszczeniu katolickich cmentarzy, nagrobków, kradzieżach na nich mamy co kilka dni. Chuligaństwo i obrzydliwość.
Nie zauważyłam żadnego tematu ubolewającego nad tym faktem, ale może gdzieś założyłeś, ale mi umknął :-/ :-)
Tomasz, trochę szerszego wglądu w różne sytuacje ci życzę :-) i może więcej obiektywizmu. A także mnie dzielenia ludzi według przynależności denominacyjnej, a patrzenia na sprawy, że ludzie sa ludźmi - równe świnie, czy tu czy tam (świnki, przepraszam wasze kotleciki :xcalus: )

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: tom68 »

Szczerze pisząc to nie wiem co chcesz i komu udowadniać bo w każdym twoim wpisie masz inny punkt widzenia na tą sprawę ja widzę tą sprawę prosto albo jest wolność słowa i tolerancja dla wszystkich albo tylko dla wybranych a cała reszta to już inna sprawa ...
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: EKUMENIZM - 2021 ....

Post autor: wuka »

No to masz wolność słowa i ciekawostkę Zielonoświątkowiec o procesie Pawła Chojeckiego
https://www.youtube.com/watch?v=hvqSXU68iuM
Facet mówi prawdę, cytuje człowieka nad którym się użalasz, a on to zwykła szumowina.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”