Adwentyści

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

D. R.

Post autor: D. R. »

A jak już zacytujesz nam tekst, to zechciej mi odpowiedzieć na zadane wcześniej pytania.

1. Kim jest dla adwentystów Jezus?
2. Kim była/jest dla adwentystów Ellen White z domu Herbon.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

D. R. pisze:Rozumiem.
To zacytuj nam tu wszystkim tekst:

J 5, 10-18;
"Toteż mówili Żydzi do uzdrowionego: Dziś sabat, nie wolno ci nosić łoża. (11) On zaś odpowiedział im: Ten, który mnie uzdrowił, rzekł mi: Weź łoże swoje i chodź. (12) Pytali go: Cóż to za człowiek, co ci powiedział: Weź je i chodź? (13) A uzdrowiony nie wiedział, kto to był, bo Jezus niepostrzeżenie oddalił się od tłumu, który był na tym miejscu. (14) Później spotkał go Jezus w świątyni i rzekł do niego: Oto wyzdrowiałeś; już nigdy nie grzesz, aby ci się coś gorszego nie stało. (15) Odszedł ten człowiek i powiedział Żydom, że to Jezus go uzdrowił. (16) I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że to uczynił w sabat. (17) A Jezus odpowiedział im: Mój Ojciec aż dotąd działa i Ja działam. (18) Dlatego też Żydzi tym usilniej starali się o to, aby go zabić, bo nie tylko łamał sabat, lecz także Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu."


Jezus wskazywał jak należy poprawnie święcić sobotę.
Łamał wypaczone przyzwyczajenia żydowskie ,które nie wynikały ze słowa Bożego jednocześnie potwierdzając rangę prawa ,pod którym Sam żył.
Oto chodziło ?

Teraz Ty zacytuj nam wszystkim Gal 4,4 oraz omów sześć przykładów z DzAp dotyczących święcenia soboty.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

D. R. pisze:1. Kim jest dla adwentystów Jezus?
Jest Bogiem i zbawicielem ,który samego Siebie wydał za nas.
Jest najdroższym przyjacielem.
2. Kim była/jest dla adwentystów Ellen White z domu Herbon.
O ile pamiętam była z domu Harmon.

Była osobą która została obdarzona darem proroctwa.
To jest wyznacznikiem prawdziwości ludu Bożego.Tego ,że do ludu przyznał się Pan :


"I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie(..)A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa." Ap 12,17;19,10


Odpowiedziałem Ci na wszystkie pytania.
Czekam na gest z Twojej strony.

Mówiłeś coś o fałszywych proroctwach.Czekam na wyszczególnienie ich tu. :mrgreen:

D. R.

Post autor: D. R. »

adzient pisze:
D. R. pisze:Rozumiem.
To zacytuj nam tu wszystkim tekst:

J 5, 10-18;
"Toteż mówili Żydzi do uzdrowionego: Dziś sabat, nie wolno ci nosić łoża. (11) On zaś odpowiedział im: Ten, który mnie uzdrowił, rzekł mi: Weź łoże swoje i chodź. (12) Pytali go: Cóż to za człowiek, co ci powiedział: Weź je i chodź? (13) A uzdrowiony nie wiedział, kto to był, bo Jezus niepostrzeżenie oddalił się od tłumu, który był na tym miejscu. (14) Później spotkał go Jezus w świątyni i rzekł do niego: Oto wyzdrowiałeś; już nigdy nie grzesz, aby ci się coś gorszego nie stało. (15) Odszedł ten człowiek i powiedział Żydom, że to Jezus go uzdrowił. (16) I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że to uczynił w sabat. (17) A Jezus odpowiedział im: Mój Ojciec aż dotąd działa i Ja działam. (18) Dlatego też Żydzi tym usilniej starali się o to, aby go zabić, bo nie tylko łamał sabat, lecz także Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu."


Jezus wskazywał jak należy poprawnie święcić sobotę.
Łamał wypaczone przyzwyczajenia żydowskie ,które nie wynikały ze słowa Bożego jednocześnie potwierdzając rangę prawa ,pod którym Sam żył.
Oto chodziło ?

Teraz Ty zacytuj nam wszystkim Gal 4,4 oraz omów sześć przykładów z DzAp dotyczących święcenia soboty.
Ja tam czytam, że Chrystus łamał sabat (nie zachowywał szabasu), a nie, że pokazywał jak należy właściwie świętować sobotę. A wiesz dlaczego łamał sabat ? Dlatego, że: "siebie czynił równym Bogu" . Jeżeli to porównasz z: Mt 12, 8, odniesiesz do Kol 2, 16n, będziesz miał wyjaśnienie, że BÓG MOŻE ZNIEŚĆ SZABAS i tak uczynił.
I żadne rozwlekłe tłumaczenia tego nie są zgodne z Prawdą.

A to, że chcesz powoływać się na jakieś argumenty z Dziejów czy czegoś innego (np. nauk E. White), nie wnoszą tutaj nic za kontynuowaniem świętowania szabasu, bowiem pierwsi chrześcijanie nie byli ludźmi znikąd, ale wyrastali z biblijnego judaizmu, świadomość chrześcijańska nie spadła na nich nagle, ale gruntowała się powoli. Proces odłączenia cienia od rzeczywistości, tego, co przemija, od tego, co trwałe, przebiegał stopniowo i nie bez oporów. Chrześcijanie jerozolimscy początkowo zachowywali szabat na tej samej zasadzie, na jakiej przestrzegali jeszcze przez jakiś czas obrzezania oraz rozróżniali pokarmy czyste i nieczyste. Wzmianki Nowego Testamentu o sobotniej obecności w synagodze nie stanowią poparcia dla adwentystycznego dogmatu.

Podany przykład z dziejów, o zbieraniu się na łamaniu chleba po szabasie potwierdza tylko, ze nauki adwentystów są błędne.

D. R.

Post autor: D. R. »

adzient pisze:
D. R. pisze:1. Kim jest dla adwentystów Jezus?
Jest Bogiem i zbawicielem ,który samego Siebie wydał za nas.
Jest najdroższym przyjacielem.
2. Kim była/jest dla adwentystów Ellen White z domu Herbon.
O ile pamiętam była z domu Harmon.

Była osobą która została obdarzona darem proroctwa.
To jest wyznacznikiem prawdziwości ludu Bożego.Tego ,że do ludu przyznał się Pan :


"I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie(..)A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa." Ap 12,17;19,10


Odpowiedziałem Ci na wszystkie pytania.
Czekam na gest z Twojej strony.

Mówiłeś coś o fałszywych proroctwach.Czekam na wyszczególnienie ich tu. :mrgreen:

http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/zycie_egw.htm

D. R.

Post autor: D. R. »

"William Miller – farmer, kaznodzieja, były kapitan armii amerykańskiej – był inicjatorem tzw. „ruchu drugiego adwentu”, który w latach 1831-1844 przetoczył się przez większą część Ameryki w postaci wielkiego ożywienia religijnego. Opierając się na swoich studiach proroctw starotestamentowej Księgi Daniela, Miller wraz ze współpracownikami obliczyli, że Jezus powróci na ziemię 22 października 1844 roku. Kiedy Jezus nie pojawił się, uczestnicy ruchu doświadczyli tego, co nazwano później „wielkim rozczarowaniem”."

http://www.adwent.pl/historia.php

I co z tym "Babilonem" i "bestią" wobec rzymskiego katolicyzmu? Dalej czy już nie?

Idę, bo jestem zmęczony trochę, a naprawdę -szczerze-szkoda mi czasu na dyskutowanie z adwentyzmem. Jest to z gruntu fałszywe.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

masz o papieżach coś http://www.youtube.com/watch?v=TeZ2U6Ek ... re=related żebys sie tak nie wyżywał na Adwentystach,popatrz na własną belke
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

D. R. pisze:Idę, bo jestem zmęczony trochę, a naprawdę -szczerze-szkoda mi czasu na dyskutowanie z adwentyzmem. Jest to z gruntu fałszywe.
To po co się pobierasz za ten temat najpierw wpadasz robisz halo a potem kulisz ogon i się wycofujesz bo niby nie masz czasu.

D. R.

Post autor: D. R. »

- "Strzeżcie się fałszywych proroków" (Mat. 7,15).

- "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych" (Mt 24,24).

- "Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie" (1 Jan 4,1).

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

D. R., Powstali już w I wieku.,.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

D. R.

Post autor: D. R. »

bartek212701 pisze:masz o papieżach coś http://www.youtube.com/watch?v=TeZ2U6Ek ... re=related żebys sie tak nie wyżywał na Adwentystach,popatrz na własną belke
Ach, rzeczywiście, od Piotra się zaczęło, w końcu "zejdz mi z oczu szatanie".

D. R.

Post autor: D. R. »

adzient pisze:
D. R. pisze:1. Kim jest dla adwentystów Jezus?
Jest Bogiem i zbawicielem ,który samego Siebie wydał za nas.
Jest najdroższym przyjacielem.
A nie Michałem archaniołem ? Popytaj w zborze, bo dla jednych jest archaniołem Michałem, dla innych widać nie. Dla Ellen White był Michałem Archaniołem. Dla znanej mi adwentystki z Wrocławia także jest Michałem. Zatem...


http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/zy ... .htm#jedna
Ostatnio zmieniony 01 paź 2011, 21:10 przez D. R., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

D. R.,
Ach, rzeczywiście, od Piotra się zaczęło, w końcu "zejdz mi z oczu szatanie".
czy ten cytat jest do mnie ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

D. R.,
A nie Michałem archaniołem ? Popytaj w zborze, bo dla jednych jest archaniołem Michałem, dla innych widać nie. Dla Ellen White był Michałem Archaniołem. Dla znanej mi adwentystki z Wrocławia także jest Michałem. Zatem...
Hebrajczyków 1:4: On [Jezus] o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię.

D. R.

Post autor: D. R. »

bartek212701 pisze:D. R.,
A nie Michałem archaniołem ? Popytaj w zborze, bo dla jednych jest archaniołem Michałem, dla innych widać nie. Dla Ellen White był Michałem Archaniołem. Dla znanej mi adwentystki z Wrocławia także jest Michałem. Zatem...
Hebrajczyków 1:4: On [Jezus] o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię.
Czyli jednak zakamuflowany świadek Jehowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”