Dzien Swiety

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

to jest wiedza zapisana
(Rdz 1:14) A potem Bóg rzekł: Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały pory roku, dni i lata;

http://www.kalendarz-365.pl/ksiezyca/ak ... ezyca.html

kwadry zmieniały się co 6 dni. Adamowi wystarczyło spojrzeć w niebo aby wiedzieć jaki ma dzień miesiąca (dziś 4 dzień po pełni)

http://www.kalendarz-365.pl/ksiezyca/ka ... ycowy.html
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Izajasz 66,(23)

Sprawdzi się to, że każdego miesiąca podczas nowiu i każdego tygodnia w szabat, przyjdzie każdy człowiek, by Mi oddać pokłon - mówi Pan.


Bobo pisze:wytykanie Bobo łamanie prawa które już NIE OBOWIĄZUJE nie ma sensu.
Jeżeli uważasz,ze możesz kraść , cudzołożyć,zabijać ,utrzymywać stosunki kazirodcze i łamać inne przykazania Boże krzywdzące bliźniego ,to jesteś w dużym błędzie.

J 1:17 bt "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza,

łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.
"



Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Anowi-rozważ proszę jeszcze raz zapis Pawła.
Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju,albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądż sabatu.
Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych,rzeczywistością natomiast jest Chrystus.''
Kol.2;16-17.
Rzeczywistością jest Chrystus,i to przesłanie jest zasadnicze,a ceremonie czy zwyczaje pochodzące z zakonu są tylko cieniem rzeczy przyszłych.Już nie rzeczywistością,czyli nie jest już do fizycznego obchodzenia.
Pozdrawiam.P.S.
Przytaczanie więc historycznych świadectw w ty temacie niczego nie zmienia,to nie dni oddają chwałę Bogu tylko człowiek,który świadomie realizuje swoje życie każdego dnia,tak jak by się Jemu podobało.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

https://www.youtube.com/watch?v=hZBb5gy ... hQ&index=3

Paradoks Pawła.Polecam.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.
To nie Paweł jest paradoksem,tylko komentarz który polecasz.
Pozdrawiam
P.S.
Nie da udowodnić się czegoś,czego w Biblii nie ma.
Sabat nie był nigdy dany do przestrzegania całej ludzkości,był dany tylko Izraelowi i to na określony czas,aż do śmierci Jezusa a od tego czasu stał sie również dla nich tylko obrazem i cieniem.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Do soboty przekona Cię duch Boży .

(13) Jeżeli powstrzymasz swoją nogę od bezczeszczenia sabatu, aby załatwić swoje sprawy w moim świętym dniu, i będziesz nazywał sabat rozkoszą, a dzień poświęcony Panu godnym czci, i uczcisz go nie odbywając w nim podróży, nie załatwiając swoich spraw i nie prowadząc pustej rozmowy, (14) wtedy będziesz się rozkoszował Panem

Izajasz 58
chryzolit pisze:Sabat nie był nigdy dany do przestrzegania całej ludzkości,był dany tylko Izraelowi i to na określony czas,aż do śmierci Jezusa a od tego czasu stał sie również dla nich tylko obrazem i cieniem.

Gdzie to wyczytałeś ,bo na pewno nie w Biblii?



Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 lut 2015, 23:19 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Sabat funkcjonował na takich samych zasadach w Izraelu jak i cały zakon.
Duch Boży nie przekonuje do czegoś czego nie ma w Biblii,czyni to duch Bogu przeciwny.
Pozdrawiam.
Listek,przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post z cytatem Pawła,martwię się że masz problem czytać ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Wszystkie przykazania Jego są trwałe,

ustalone na wieki, na zawsze,

nadane ze słusznością i mocą.
Ps.111



Czy uważasz,że to też pisał antychryst?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.
Czytasz i myślisz,że wszystko co jest napisane w Biblii napisane jest do całej ludzkości na wszystkie czasy i nic się nie zmienia.
Prawda jest inna,również czasy,epoki w Biblii się zmieniają,No.Przymierze jest inne w treści,zakonie i proroctwie od St.Przymierza.Od czasu Jezusa St.Przymierze fizycznie się skończyło[byłnim objęty tylko fizyczny Izrael],stało się natomiast cieniem i obrazem.
Wzbudzanie fizycznie przeszłości jest odchodzeniem od Jezusa.Np.
Gal.5;1-2.
''Chrystus wyzwolił nas,abyśmy w tej wolności żyli.Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli.
Oto ja Paweł powiadam wam,jeśli się dacie obrzezać,Chrystus wam nic nie pomoże.''
Pytam się jeżeli ktoś się obrzezuje nawet nie będąc Żydem,jak bardzo musi być zniewolony?.
Jak bardzo musi być poddany propagandzie i czyszczeniu umysłu?
Jak bardzo musi chcieć pozbyć się pomocy Jezusa?
Tak jest również ze wszystkimi przepisami prawa Mojżesza.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twój Pan ulega przemianom , mój Bóg nie zmienia się.


Jk 1:17 "Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności."


Ml 3:6 "Ponieważ Ja, Pan, nie zmieniam się,

Wyznajesz chryzolicie innego boga.

Iz 40:8 "Trawa usycha, kwiat opada; ale słowo Boga naszego trwa na wieki."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

chryzolit pisze:Rzeczywistością jest Chrystus,i to przesłanie jest zasadnicze,a ceremonie czy zwyczaje pochodzące z zakonu są tylko cieniem rzeczy przyszłych
czyli to co było będzie. Jeśli nie wiemy jak było to nie będziemy przygotowani na to co ma nadejść a aniołowie powiedzieli:

(Dz 1:11) I rzekli: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba.

jaki to był dzień - jak nie zna się kalendarza księżycowego?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

...

Jakie to musi być ważne skoro Bóg za łamanie szabatu karał niewolą ludzi, którzy deklarowali Mu swoje posłuszeństwo.Ilość złamanych szabatów wyznaczyła ilość lat spędzonych w niewoli .

Dałem im także moje sabaty, aby stały się znakiem między mną a nimi, by poznali, że ja jestem Jehowa, który ich uświęca.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Listek pisze:Jakie to musi być ważne skoro Bóg za łamanie szabatu karał niewolą ludzi, którzy deklarowali Mu swoje posłuszeństwo.Ilość złamanych szabatów wyznaczyła ilość lat spędzonych w niewoli .
(34) Wtedy ziemia będzie obchodzić swoje szabaty przez wszystkie dni swego spustoszenia, a wy będziecie w kraju nieprzyjaciół. Wtedy ziemia będzie odpoczywać i obchodzić swoje szabaty.

(Ks. Kapłańska 26:34, Biblia Tysiąclecia)

(43) Ale przedtem ziemia będzie opuszczona przez nich i będzie spłacać swoje szabaty przez to, że będzie spustoszona z ich winy, a oni będą spłacać swoje przestępstwo, ponieważ odrzucili moje wyroki i brzydzili się moimi ustawami.

(Ks. Kapłańska 26:43, Biblia Tysiąclecia)
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Listek pisze:Twój Pan ulega przemianom , mój Bóg nie zmienia się.


Jk 1:17 "Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności."


Ml 3:6 "Ponieważ Ja, Pan, nie zmieniam się,

Wyznajesz chryzolicie innego boga.

Iz 40:8 "Trawa usycha, kwiat opada; ale słowo Boga naszego trwa na wieki."

Pozdrawiam
I te wersety dotyczą przestrzegania sabatu,nigdy bym na to nie wpadł.Dobrze,że jesteś.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

(3) Każdy z was będzie szanował matkę i ojca i będzie zachowywał moje szabaty. Ja jestem Pan, Bóg wasz!

(Ks. Kapłańska 19:3, Biblia Tysiąclecia)
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”