Kosciol w XXI w ...

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Kosciol w XXI w ...

Post autor: tom68 »

Kosciol w XXI w .....

O ile wiem z roznych zrodel ... np z internetu itp. , kazde wyznanie czy kosciol obecny dzis w Polsce ma duzy odplyw wiernych i rozne inne problemy .
Podobnie jest w calej Europie ( wyjatek to islam ) nawet u SJ w Polsce jest spora wymiana wiernych w zborach , choc tam przybywa troche wiecej nowych wiernych a wiec tego tak nie widac . Poza tym wszystkie koscioly maja duzy problem w temacie ewangelizacji i trzymania sie zasad ..... stad mamy rozne proby naciskow kosciolow na wladze by bronila wartosci chrzescijanskich przy pomocy nakazow prawa swieckiego np temat swiecenia niedzieli lub aborcji albo rozwodow itp....

Uwazam ze to pokazuje kryzys religii a szczegolnie chrzescijanstwa w Europie czy ogolnie na zachodzie .
Jest wiele roznych powodow tego stanu ......podobnie jak sposobow naprawy .......
ale jak ja widze .....jeden podstawy powod to brak lub spory deficyt w calym chrzescijanstwie ......zwyklej prostej milosci do Boga i blizniego.
Takiej zwyczajnej na codzien .....tak w kosciele jak i w domu czy w swiecie.....
a ktorej samo przestrzeganie zasad ( ktore maja swoje znaczene ) nigdy calkiem nie zastapi .
Podobnie jak sama zmiana form organizacji czy zasad wiary danego kosciola ( takie rzeczy czasem pomagaja albo szkodza ) moze to znak czasu a moze tak bylo od zawsze i dlatego ciagle powstawaly nowe wyznania i koscioly , tak czy inaczej dyskusja o problemach zycia .......nigdy nie zastapi samego zycia .....

Wedlug mnie dzis wazniejsze dla ludzi i wiecej mowiace o wierze czlowieka jest np umycie okien lub zrobienie zakupow bilzniemu ....
czy odwiedziny chorych albo samotnych a nawet wyprowadzenie na spacer psa blizniego lub usmiech gdy trzeba i pogadanie z innym itp ...
niz kazania czy wyklady itp ...
bo niestety koscioly czesto juz maja taka opinie ( czasem na to same zarobily ) u ludzi i to nawet u wielu wiernych.....sa jak partie polityczne....
czyli liczy sie tylko kasa i stolek oraz wlasna racja ...... a poza tym...... one sobie a swiat i zycie sobie .
Wiec dzis wiecej potrzeba praktycznej wiary w miesjce teorii i teologii ,..... to tyle od mnie na ten temat , ......

__._,_.___
Ps : Europejski Sojusz na rzecz Wolnej Niedzieli - Kosciol Adwentystow ...
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=a ... Mp81d-EguA
tom68

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

tom68 pisze:Wedlug mnie dzis wazniejsze dla ludzi i wiecej mowiace o wierze czlowieka jest np umycie okien lub zrobienie zakupow bilzniemu ....
czy odwiedziny chorych albo samotnych a nawet wyprowadzenie na spacer psa blizniego lub usmiech gdy trzeba i pogadanie z innym itp ...
niz kazania czy wyklady itp ...
Też tak uważam :-D
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Manna z nieba pisze:
tom68 pisze:Wedlug mnie dzis wazniejsze dla ludzi i wiecej mowiace o wierze czlowieka jest np umycie okien lub zrobienie zakupow bilzniemu ....
czy odwiedziny chorych albo samotnych a nawet wyprowadzenie na spacer psa blizniego lub usmiech gdy trzeba i pogadanie z innym itp ...
niz kazania czy wyklady itp ...
Też tak uważam :-D
a wam się harcerstwo z chrześcijaństwem nie pomyliło ? :lol:

Będę pisał tylko o polskim KRK, bo ten dobrze znam i obserwuje procesy zachodzące...
a dzieję się bardzo dobrze :-D
- odpadają z kościoła wierzący niepraktykujący i praktykujący niewierzący - ciągle za wolno!
- rośnie grupa prawdziwie wierzących i praktykujących - ciągle za wolno, ale jest dobrze :-D
- trwa podwyższanie poprzeczki dla księży i oczyszczanie kleru z ludzi przypadkowych - i to zarówno na poziomie seminarium jak i wśród kapłanów czynnych
- ciągle powstają nowe wspólnoty, które przyciągają coraz więcej osób - powoli robi to się kościół wspólnot - taką przyszłość dla KRK w Polsce widzę na najbliższe 50 lat
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Dezerter wielki optymista :-D
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Manna z nieba pisze:Dezerter wielki optymista :-D
Kto ma Ducha Św. ten ma optymizm 8-) ;-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Dezerter pisze:
Manna z nieba pisze:Dezerter wielki optymista :-D
Kto ma Ducha Św. ten ma optymizm 8-) ;-)
A ja Ci życzę, żebyś zawsze był takim optymistą :-)
To bardzo pozytywna cecha i do tego zaraża innych :-)
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

jeden podstawy powod to brak lub spory deficyt w calym chrzescijanstwie ......zwyklej prostej milosci do Boga i blizniego.
A dlaczego brakuje tej "zwyklej prostej??? milosci do Boga i blizniego" ?
Jeżeli znajdziemy odpowiedź na to pytanie , zrozumiemy istotę kryzysu religii .

zwykłej prostej??? - pewnie ktoś tak napisał, bez zastanowienia , bo to się ładnie komponuje w zdaniu

Taka MIŁOŚĆ nie jest wcale zwykła , zwyczajna , prosta , gdyby tak było nie byłoby kryzysu ,
ani tego światowego ani religijnego .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

No bo są czasy końca i miłość ludzi oziębła. Tu można sobie wymyślać różne teorie, a prawda jest oczywista.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Wnikliwy pisze:No bo są czasy końca i miłość ludzi oziębła. Tu można sobie wymyślać różne teorie, a prawda jest oczywista.

Oczywistą prawdą jest to że są to czasy końca i miłość ludzi oziębła ?
Oziębła bo miała oziębnąć ? tak to zostało zaprogramowane?

Oczywistą prawdą jest to że są to czasy końca i miłość ludzi oziębła ?
Ale dlaczego jesteśmy tacy oziębli ?

Nie chodzi o wymyślanie różnych teorii ale
o szukanie rzeczywistej przyczyny .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Wnikliwy

Ty masz wytrwałość, i zniosłeś cierpienie dla imienia mego - niezmordowany. Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości. Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i poprzednie czyny podejmij! Jeśli zaś nie – przyjdę do ciebie i ruszę świecznik twój z jego miejsca, jeśli się nie nawrócisz.

Tu nic nie pisze że należy czekać aż oziębłość odejdzie .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”