Biblia a Boze Cialo

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jasia
Posty: 30
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:45

Post autor: Jasia »

Wszystki pięknie, tylko co to ma wspólnego z Bożym Ciałem? Chyba się pogubiłam. To święto jest od XII wieku i to w czwartki. Mnie raczej w tym kontekście /tematu/ interesuje oddawanie czci hostii,która podobno jest Bogiem Żywym,Prawdziwym...jak to śpiewa się w czasie procesji.
Od kiedy jest nauka o transubstancjacji? Czy pierwsi chrześcijanie tak pojmowali to? Czy są jakieś pisma wczesne dotyczące tej kwestii?

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Film ktory warto obejrzec , zapomniane przykazanie

http://www.youtube.com/watch?v=vpjlG5b0 ... re=related
tom68

filip
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwie 2015, 16:39

Post autor: filip »

Nie Tobie użytkowniku chyba sądzić, czy Pan Bóg ma jakiś spis i kto jak skończy.[/quote]
To była pewna figura retoryczna z tym spisem. Bog jest wszechmocny i wszechwiedzący . Chodzi o to, że Bóg stworzył każdego człowieka i każdego widzi. Każdego tez na koniec oceni. To, że mój przedmowca stwierdzi, że Boga nie ma, to nie znaczy, że Bóg zniknie. Nie zniknie. Stanie mój przedmowca przez Jego obliczem i... Oprócz tego, że się mój przedmowca zdzwi, to jeszcze zostanie oceniony.
Tak jest czy nie, Pani moderator?


EdiT
Jak powiedział kiedyś o. Rydzyk: "nie stwarzajmy fikcji i nie nazywamy szamba perfumerią!"

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

A może Ty właśnie użytkowniku filip się zdziwisz, jak staniesz przed Bogiem? Nie wiesz tego. Tym bardziej nie sądź innych użytkowników.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

filip
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwie 2015, 16:39

Post autor: filip »

ShadowLady86 pisze:A może Ty właśnie użytkowniku filip się zdziwisz, jak staniesz przed Bogiem? Nie wiesz tego. Tym bardziej nie sądź innych użytkowników.
Być może się zdziwię.
Nie osądzam, tylko stwierdzam, że zostaną osądzeni. Miło byłoby, gdybyś tę drobną roznicę dostrzegła zamiast na siłę bronić bezbożników.
Mam wrażenie, że masz jakąś alergię na wiernych Kościoła powszechnego, choć sama nie podajesz jakiego jesteś wyznania.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Masz złe wrażenie. Proszę dostosować się do uwag i nie robić z siebie osoby pokrzywdzonej za wyznawane wartości. Forum jest otwarte dla osób wszystkich wyznań, Chrześcijańskich i niechrześcijańskich, a także dla osób niewierzących. Jako administrator zapraszam do dyskusji o Biblii, a nie sugerowania, kto jest bezbożnikiem, a kto nie.

filip
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwie 2015, 16:39

Post autor: filip »

Nie robię z siebie osoby pokrzywdzonej. Po raz kolejny przekręcasz moje wpisy.

Nie zamierzam stosować się do uwag wynikających z niezrozumienia moich - w gruncie rzeczy, obiektywnie, dosyć prostych do zrozumienia - wpisów. Juz o tym wspominałem.


A jeżeli ktoś przyjmuje postawę antychrześcijańską lub antyreligijną w ogóle, to jest bezbożnikiem z zasady. I nie jest to moja ocena, tylko encyklopedyczny fakt. Niczego nie sugeruję tylko stwierdzam.


Bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia, jak tylko przestaniesz się mnie bezpodstawnie czepiać.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

filip pisze:Nie robię z siebie osoby pokrzywdzonej. Po raz kolejny przekręcasz moje wpisy.

Nie zamierzam stosować się do uwag wynikających z niezrozumienia moich - w gruncie rzeczy, obiektywnie, dosyć prostych do zrozumienia - wpisów. Juz o tym wspominałem.


A jeżeli ktoś przyjmuje postawę antychrześcijańską lub antyreligijną w ogóle, to jest bezbożnikiem z zasady. I nie jest to moja ocena, tylko encyklopedyczny fakt. Niczego nie sugeruję tylko stwierdzam.


Bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia, jak tylko przestaniesz się mnie bezpodstawnie czepiać.
A co jesli ktos przyjmuje postawe niechrzescijanska i niereligijna zamiast anty?
Jak nazwac twoj post cyt."Tom68, Wam bliżej do żydów niż do chrześcijan, i macie czelność zarzucać coś Kościołowi powszechnemu wywodzącemu się w prostej linii od apostołów i pierwszych chrześcijan? Kościołowi ustanowionemu przez Jezusa? No gratuluję odwagi! Choć mam wątpliwości czy to odwaga czy....


P.S. Jak tam Wasza numerologia? Kiedy przyjdzie ponownie Chrystus? Bo chciałbym wakacje zaplanować." jak nie czepianiem sie?Mysle ze i tak lagodnie to okreslilem.
Polecam ci filipie rozdzial siodmy ewangelii Mateusza-ten ze zdzblem i belka w oku.
Moze juz pora kupic lusterko.

filip
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwie 2015, 16:39

Post autor: filip »

Tak, wiem. Ulubiony fragment zadowolonych z siebie grzeszników.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Raczej nietrafione porownanie :-D .Nie jestem grzesznikiem i nie moge nim byc.Natomiast ty nie powinienes nim byc.Jesli grzeszysz,to znaczy ze oszukujesz swojego Boga,a w Biblii wyraznie jest napisane,zeby oszustow unikac.Zanim sasiadowi powiesz,ze ma brudno na podworku,najpierw posprzataj swoje.

filip
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwie 2015, 16:39

Post autor: filip »

Jesteś grzesznikiem a Bóg jest jeden. Do Ciebie również odnosi się mój wcześniejszy wpis (ten niezrozumiały dla moderatora).

To, że nie wierzysz w Boga nic nie zmienia. I tak przed nim staniesz. A Twoja ignorancja tylko Ci zaszkodzi.



P.S. Ciskanie we mnie fragmentem o belce w oku, cytując przy tym mój wpis będący reakcją na atak KRK, jest niepoważne (delikatnie ujmując).

filip
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwie 2015, 16:39

Post autor: filip »

Będę sąsiadowi mówił, że ma brudno. Prawda w oczy kole więc najpierw będzie się się rzucał i belkami w oku zasłaniał, ale w końcu posprząta.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Oczywiscie jest niepowazne,bo tej belki nie chcesz dostrzec.A grzesznikiem nie jestem,bo to niemozliwe.Juz ci pisalem.I mysle ze nawet jesli,to moja ignorancja mniej mi zaszkodzi niz twoja arogancja.A sasiad moze i w koncu posprzata,ale ty nadal bedziesz mial brudno.

filip
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwie 2015, 16:39

Post autor: filip »

Nie tacy byli Harnasie. A potem taki Jaruzel czy Olin z płaczem po księdza każą posłać. Tak tak... odwagi na koniec brakuje. Ateiści od stu boleści...

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

filip pisze:Nie tacy byli Harnasie. A potem taki Jaruzel czy Olin z płaczem po księdza każą posłać. Tak tak... odwagi na koniec brakuje. Ateiści od stu boleści...

EMET:
Historie b. często naciągane z tymi 'nawróceniami na łożu śmierci' pewnych znanych Postaci; co często nawet przyznają rozsądne środowiska katolickie.
Bodajże też mocno lansowano ongiś "opowieść" z prof. Kotarbińskim: kiedyś znanym etykiem bezreligijnym i filozofem. :-(

Czemu nic o przywoływaniu kogoś spoza KRzK, a obowiązkowo jedynie o przywoływaniu księży itp.?

Ponadto: jakże często taki 'na łożu śmierci', to ktoś niekoniecznie z pełną świadomością... Wiem to, żeby daleko nie szukać, na przykładzie swoich, nieżyjących już, rodziców... Wtedy można by takimi i manipulować oraz... Czy o taką 'miarę sukcesu' ma chodzić?

Dlaczego "Jak trwoga - to do Boga", to jedynie ku 'katolickiemu światu' i wynikające...??? Nawet niemal nieżywych chcą zawłaszczać! :-/

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”