Protestantyzm-palec Boży??

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Protestantyzm-palec Boży??

Post autor: Korn »

Po 500-latch od powstania idei protestanckich, oraz reformacji Lutra, mamy prawo oceniać i analizować protestantyzm.
Idea protestantyzmu zrodziła się jako odpowiedź na niekontrolowane bogacenie się kleru katolickiego, a konkretnie za beztroskie sprzedawane odpusty. Czynnik materialny był najważniejszy, który automatycznie pociągnął za sobą małe korekty religijne, czymś musiano się odróżniać.

Protestantyzm w przeciągu stuleci, doprowadzał do okrutnych i wyniszczających wojen religijnych, co wiązało się z mordowaniem i zabijaniem wielu milionów istnień ludzkich.

Czego nie zdołała zabić wojna, to dobijał głód i zaraza, która zawsze towarzyszy okresowi wojennemu i powojennemu.
Sytuacja ta doprowadzała do coraz większej nienawiści między ludźmi, mordy i zbrodnia wywarły swoję piętno na wiele pokoleń. Katolicy nienawidzili protestantów, a protestanci katolików.
Czy takiej sytuacji chciał Bóg? Czy mógł przyłożyć rękę do idei protestanckich/ do mordowania przeważnie biednych i niezorientowanych w sytuacji ludzi.
Kto cieszy się z cierpień ludzkich, kto napawa się widokiem zła?
Czyż nie szatan się cieszył jak Hiob gnił w popiele za życia.
Przypatrując się obecnej sytuacji można śmiało stwierdzić, że Bóg z tą ideą nie miał nic wspólnego. Dlatego Protestantyzm szybkimi krokami schodzi z mapy świata. Na Zachodzie Europy już nic nie znaczy, jakoś jeszcze egzystuje w USA, bo jest tam jeszcze podtrzymywany, dlatego, że protestant to lojalny i oddany żołnierz.

Można zadać pytanie, czy jeżeli w protestantyzmie był palec Boży jak sądzą protestanci, to czy Bóg pozwoliłby im odejść w niepamięć. Nie dążył by do rozwoju sekt protestanckich?
Liczebność by rosła a idee rozwijały się prężnie. A tak wszystko umiera i się kończy a Bóg nie pomaga, ratunku nie widać.
I na ironię wszystkiego, idea ta odchodzi w niesławie i pośmiewisku, za sprawą ostatnio wyświęcanych jawnie na biskupów swoich kościołów geji i lesbijek. Tego wszystkiego co jest obrzydliwością w oczach Pana. W takiej atmosferze schodzi z areny protestantyzm. W kulcie sodomii.

W Europie czego do reszty nie wypleni islam to nowa ideologia LGBT załatwi wszystko.
i żeby oddać całą sprawiedliwość, to katolicyzm już także stoi w kolejce.
Nastanie era LGBT.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Pierwsze pytanie: Czy Bóg chciał tego rozłamu i powstania protestantyzmu, skoro jasno przekazał, że ci, którzy dopuszczają się rozłamów, jego Królestwa nie odziedziczą?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Yarpen Zirgin pisze:Pierwsze pytanie: Czy Bóg chciał tego rozłamu i powstania protestantyzmu, skoro jasno przekazał, że ci, którzy dopuszczają się rozłamów, jego Królestwa nie odziedziczą?
Czyli Jezus może nie wejść do Królestwa :?:

EWANGELIA JANA 7. 43. BIBLIA WARSZAWSKA

"Powstał więc z powodu niego ( Jezusa ) rozłam między ludem."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Kiepska próba. W tekście greckim jest tu inne słowo niż w Ga 5,20.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Yarpen Zirgin pisze:Kiepska próba. W tekście greckim jest tu inne słowo niż w Ga 5,20.
Skoro to była kiepska próba, to teraz przykład z Biblii Tysiąclecia.


EWANGELIA ŁUKASZA 12. 51 BIBLIA TYSIĄCLECIA

"Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Tu też jest w tekście greckim inne słowo niż w Ga 5,20. :D

Pomijam już fakt, że ten rozłam spowodują ludzie, którzy odrzucą Chrystusa.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Yarpen Zirgin pisze:Tu też jest w tekście greckim inne słowo niż w Ga 5,20. :D

Pomijam już fakt, że ten rozłam spowodują ludzie, którzy odrzucą Chrystusa.
O choroba ...to w takim razie BT zawiera niewłaściwe tłumaczenie :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Dlaczego niewłaściwe? Jeżeli z angielskiego przełożę na język polski słowa "castle" i "lock" jako "zamek", to będzie to oznaczało, że dokonałem w którymś przypadku niewłaściwego przekładu?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Kombinujesz krasnoludzie,jak kon pod gore. :-D Nie tylko zreszta w tym temacie.Podajesz jako przyklad pojedyncze slowa.A co,dla przykladu z takim zdaniem:krol otworzyl zamek.Potrafisz to przetlumaczyc wlasciwie na angielski?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Pierwsze pytanie: Czy Bóg chciał tego rozłamu i powstania protestantyzmu, skoro jasno przekazał, że ci, którzy dopuszczają się rozłamów, jego Królestwa nie odziedziczą?
Cóż za przewrotny sposób myślenia! :aaa:
Myślę jednak, że czynisz to nieświadomie, bo sam jesteś zarażony doktrynami niosącymi duchową śmierć.
Rozłamy nastąpiły jeszcze za życia apostołów. Ambitnych, co pozbawionych skrupułów jednostek nigdy nie brakowało. Aż do dziś!
To, co usiłował czynić Luter, było jedynie próbą uleczenia chrześcijaństwa.
Jr 51:6-9 ubg "Uciekajcie ze środka Babilonu i niech każdy ratuje swoją duszę. Nie gińcie w jego nieprawości, bo jest to czas zemsty PANA, on oddaje mu zapłatę. (7) Babilon był złotym kielichem w ręce PANA, upajającym całą ziemię. Z jego wina piły narody, dlatego narody szaleją. (8) Nagle upadł Babilon i został rozbity. Zawódźcie nad nim, weźcie balsam na jego ból, może da się go wyleczyć. (9)Leczyliśmy Babilon, ale nie został uleczony. Opuśćmy go i niech każdy pójdzie do swojej ziemi, bo jego sąd aż do nieba sięga i wznosi się aż po obłoki."
Niestety. Ta choroba jest na śmierć. Nieuleczalna.
Ten, kto tam pozostanie będzie doświadczał plag.
Choćby w postaci krzywdzenia dzieci, przez nietykalnych (jeszcze) funkcjonariuszy tegoż molocha.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Pierwsze pytanie: Czy Bóg chciał tego rozłamu i powstania protestantyzmu, skoro jasno przekazał, że ci, którzy dopuszczają się rozłamów, jego Królestwa nie odziedziczą?
Czy Bóg chciał rozłamu i powstania prawosławia? Czy liczne odłamy w łonie twojego Kościoła to wola boża? Te wszystkie przedsoborowe, posoborowe i liczne inne? Czy Bóg chciał, aby moją Ojczyznę uzurpatorzy oddali we włądanie Królowej Nieba, od niepamiętnych wieków znanej pod różnymi imionami, a obecnie czczonej jako MB?
Weź nie kombinuj, ale zacznij myśleć.
Przewrotność to prawdziwe imię KrK.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Pierwsze pytanie: Czy Bóg chciał tego rozłamu i powstania protestantyzmu, skoro jasno przekazał, że ci, którzy dopuszczają się rozłamów, jego Królestwa nie odziedziczą?
Cóż za przewrotny sposób myślenia! :aaa:
Jaki przewrotny? Faktem historycznym jest, że to Luter spowodował rozłam w Kościele i pociągną za sobą innych ludzi kiedy stworzył własny Kościół. Pretensje do swoich przodków w wierze, a nie do mnie.
Rozłamy nastąpiły jeszcze za życia apostołów. Ambitnych, co pozbawionych skrupułów jednostek nigdy nie brakowało. Aż do dziś!
Masz absolutną rację. Co chwila kolejne grupy odchodziły od Kościoła, bo im coś nie pasowało w nauczaniu i wierze przechowywanej w Kościele. Luter i jego poplecznicy to jedna z takich grup.
To, co usiłował czynić Luter, było jedynie próbą uleczenia chrześcijaństwa.
No cóż, może chciał i leczyć, ale skończyło się na tym, że doprowadził do jednego z największych rozłamów w Kościele Chrystusa, kiedy postanowił założyć własne wyznanie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

wuka pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Pierwsze pytanie: Czy Bóg chciał tego rozłamu i powstania protestantyzmu, skoro jasno przekazał, że ci, którzy dopuszczają się rozłamów, jego Królestwa nie odziedziczą?
Czy Bóg chciał rozłamu i powstania prawosławia?
Nie.
Czy liczne odłamy w łonie twojego Kościoła to wola boża?
Jakie odłamy? Jakieś przykłady?
Czy Bóg chciał, aby moją Ojczyznę uzurpatorzy oddali we włądanie Królowej Nieba, od niepamiętnych wieków znanej pod różnymi imionami, a obecnie czczonej jako MB?
Nie odpowiadam za kłamstwa na temat Kościoła katolickiego, w które wierzysz.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Koleś, nadużycia w "handlu" odpustami które praktykował tylko i wyłącznie ksiądz Tetzl, już w 1518 roku potępił papież Leon X

A prawdziwa historia powstania herezji Lutra była taka. Luter nie potrafił pogodzić się z własnym sumieniem. Więc zaczął negować zasadność sakramentu spowiedzi. Następnie stwierdził iż jest mądrzejszy niż Ojcowie Kościoła, papież i wszystkie Sobory. Zaczął głosić swoje bzdurne tezy wśród uczonych Niemieckich. A za to że w 1520 roku publicznie spalił Bullę papieską(co oznaczało odrzucenie ziwerzchności Kościoła) został ekskomunikowany. Za nim poszła część elity Niemieckiej, która w popieraniu Lutra miała interes. I tak ta obrzydliwa schizma przetrwała do dziś, posyłając miliony osób na potępienie :(

A katolicyzm ma się dobrze w Afryce, Azji. Nieźle w Ameryce PŁD, i Północnej. A w Europie napewno ma się dużo lepiej niż protestantyzm

Ps: dobrze kiedyś Bert04 napisał(Yarpen wie o kogo chodzi) na forum ateistów. Katolik wierzy i prawosławnie(ortodoksyjnie) i ewangelikalnie(Biblijnie) i katolicko(powszechnie)
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”