Czyja interpretacja?

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Quinque pisze:Nie, problem z nimi polega na tym że oni znają to nauczanie. A przynajmniej jego część. Skąd to wiem? Ano stąd że widziałem jak pewnym osobom podaje się prawdziwe nauczanie KK, a mimo to jakiś czas później te same osoby, powtarzają te same brednie. I widziałem coś takiego wiele razy na różnych forach. Tak jest i tym razem. Bo nie wierzę że można być aż takim ignorantem
Można, ale to jest ignorancja zawiniona. Niestety, ale wiara w bzdury, które są opowiadane jako nauczanie katolickie jest tak silna u osób takich jak Henryk czy wybrana, że jak im nawet przedstawisz rzeczywiste nauczanie Kościoła na dany temat, to nie są zdolni do odrzucenia swoich przekonań, więc ignorują to co im się przedstawiło. Spore znaczenie ma też fakt, że oni zwyczajnie nie są przygotowani do polemizowania z tym, co Kościół głosi w rzeczywistości. Jak bowiem miałby polemizować z np. tym, co rzeczywiście oznacza tytuł Theotokos, skoro ma wbite w głowę gotowe teksty, że "Maria nie może być tak nazywana, bo nie przekazała Chrystusowi boskiej natury"? Nie da rady. Dlatego zignorują wyjaśnienie, że chodzi o sam akt urodzenia Boga-człowieka, a nie przekazywanie natury boskiej, i dalej będą powtarzać swoje mantry oparte na wierze, że ten tytuł odnosi się do przekazywania natury. :(
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze: Dlatego zignorują wyjaśnienie, że chodzi o sam akt urodzenia Boga-człowieka,

Można być jednocześnie Bogiem i człowiekiem? :aaa:

Tylko według nauk katolickich... i niestety protestanckich!
A potem tego Nieśmiertelnego Boga zabito.
A potem, będąc martwym, sam siebie wzbudził...
Sam się wywyższył i zasiadł po swojej prawicy.


Dobra. Idę spać, bo jeszcze mi się przyśnią te niedorzeczne katolickie "nauki". :-(

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Tak się składa że podstawowym aspektem chrześcijaństwa jest wiara w boskości Jezusa. Ci którzy ją negują nie są chrześcijanami. Nie trafileś

Idź spać. Ale jak rano wstaniesz. Nie zmieni to faktu że chrześcijaninem nie jesteś. Bo w myśl definicji chrześcijaństwa chrześcijaninem być nie możesz
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Quinque pisze:Tak się składa że podstawowym aspektem chrześcijaństwa jest wiara w boskości Jezusa.
A który z ludzi tak ustali? :xhehe:
Może Maryja tak powiedziała? :aaa:
Ci którzy ją negują nie są chrześcijanami.
Chrześcijanin to kto?
Ochrzczony jak jeszcze nie mówił?
Należący do Twego odstępczego kościoła?

Tu masz zupełną rację! Nie jestem nim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze: Dlatego zignorują wyjaśnienie, że chodzi o sam akt urodzenia Boga-człowieka,
Można być jednocześnie Bogiem i człowiekiem? :aaa:
Widać, że nie znasz ani Pisma, ani mocy Bożej:

Łk 1,37
Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego.

A potem tego Nieśmiertelnego Boga zabito.
To już Twój pomysł.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Widać, że nie znasz ani Pisma, ani mocy Bożej:

Łk 1,37
Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego.
Fakt. Możliwym nawet jest, że i Yarpen kiedyś dostrzeże swoje błędne poglądy.
Oby tak było! :-D

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

W ten sposób nie sprawisz, że twoje słowa, jakoby Bóg nie mógł stać się człowiekiem i pozostać równocześnie Bogiem, staną się zgodne z prawdą.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dz 10:38 bt5 "Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła."

Kol 2:9 stern "Gdyż w Nim na sposób cielesny mieszka pełnia wszystkiego, czym jest Bóg."

Kol 2:3 dos "w którym są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania."
Ostatnio zmieniony 25 maja 2019, 12:51 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

I czego ma to dowodzić?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

J 5:23 bw "Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."

J 17:21 stern "aby wszyscy oni byli jedno. Tak jak Ty, Ojcze, jesteś jedno ze mną, a ja z Tobą, tak modlę się, aby oni byli jedno z nami, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Yarpen Zirgin pisze:I czego ma to dowodzić?
Trzeba zająć się swoim zbawieniem.

Hbr 9:28
"tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Czyli nie masz nic do napisania w poruszonej kwestii.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Quinque pisze:Proste pytanie
- która z protestanckich denominacji interpretuje Biblię w sposób właściwy?
Nie znam.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Aha, czyli przyznajesz że protestanci błędnie interpretują biblię? No cóż, nie od dziś to wiadomo. Pozostaje pytanie
- dlaczego trwają w tym błędzie
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Quinque pisze:Aha, czyli przyznajesz że protestanci błędnie interpretują biblię? No cóż, nie od dziś to wiadomo. Pozostaje pytanie
- dlaczego trwają w tym błędzie
Ty jesteś jakiś :aaa: :xcalus:
Jak z zdania brzmiącego: "nie znam", można wysnuć wnioski jakie podajesz?
Ty to jakiś dramat jesteś i koszmar normalnie myślących :shock: :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”