Dzial ADS i swiat - TG

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: Bobo, kansyheniek, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Dzial ADS i swiat - TG

Post autor: tom68 »

Witam wszystkich w nowym prywatnym dziale ADS i swiat na tym forum , na ktore zastalem zaproszony od razu wyjasnie ze robie czesto wklejki itp . bo to mi pomaga w dyskusji na forum przy moich niesprawnych rekach . Dzial ADS i swiat ma za cel pokazac Wam Kosciol ADS i przyblizyc Jezusa oraz biblie czy inne tematy spoleczno- religijno - historyczno - filozoficzne wazne z mojego punktu widzenia ... Uwaga od razu tez wyjasnie ze osoby ktorym ten dzial czy tresci tu podane nie beda sie podobaly nie musza go czytac lub komentowac ale z checia odp w miare mozliwosci na pytania i uwagi ...

K ADS DLA CIEBIE -:)

K ADS telewizje filmy strony czasopisma ksiazki plyty itp Znajdziesz tu bogata oferte ciekawych wielu roznych programow : religijnych czy zdrowotnych lub prospolecznych dla siebie i innych oraz poznasz lepiej K ADS


Tu masz rozne filmy ksiazki strony ADS itd ...

https://www.youtube.com/user/GLOSNADZIEI/videos

www.nadzieja.tv

http://studioadees.pl/

http://www.glosnadziei.pl/telewizja

http://www.hopechannel.pl/

http://www.zyciemasens.pl/

https://www.youtube.com/user/OscistaRyba

www.maranatha.pl

http://adwent.pl/

www.kursybiblijne.pL

http://www.fzz.pl/

http://swojskozfasolka.blogspot.com/

http://blog.siegnijpozdrowie.org/

www.chsch.org.pl

www.znakiczasu.pl

Swiadectwo wiary TG


http://www.youtube.com/watch?v=4E9gjzi6 ... tbHOxstrgm
tom68

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Czy Bóg jest odpowiedzialny za COVID-19?

Post autor: tom68 »

Czy Bóg jest odpowiedzialny za COVID-19?

Wraz z wyzwaniem COVID-19 pojawiły się pytania i twierdzenia dotyczące roli Boga w katastrofach naturalnych i wybuchach pandemii. Niektórzy pytają, dlaczego dochodzi do takich nieszczęść i czy korona-wirus z 2020 roku jest Bożym środkiem służącym zwróceniu uwagi ludzkości na Boże panowanie. Inni powiadają, że wirus jest Bożym „aniołem śmierci” wymierzającym sprawiedliwość za praktyki takie jak homoseksualizm czy transgenderyzm. Ale czy Bóg rzeczywiście jest odpowiedzialny za epidemię śmiercionośnego korona-wirusa?

Ku wyczerpującej odpowiedzi

Usiłując odpowiedzieć z biblijnej perspektywy na pytanie, czy Bóg jest odpowiedzialny za korona-wirusa, musimy dojść do punktu, w którym konieczna jest wyczerpująca odpowiedź, biorąca pod uwagę dobroć Boga, realia ludzkiej wolnej woli, rzeczywistość zła w świecie przyrody po upadku oraz realność zła jako takiego przedstawionego w Biblii. Jak powiązać te wszystkie biblijne zasady, by wyjaśnić problem katastrofy naturalnej takiej jak korona-wirus?

Adwentystyczny pogląd na biblijną „filozofię historii”, nazywany motywem wszechświatowego konfliktu lub wielkiego boju między dobrem a złem, stanowi wzorzec, z którym należy skorelować wymienione powyżej biblijne zasady. Według tego modelu Bóg nie jest przedstawiony w Biblii jako determinujący wszystko, co dzieje się w świecie. Dlatego pochopne byłoby wyciąganie wniosku, że w przypadku nieszczęścia w przyrodzie takiego jak korona-wirus to Bóg jest odpowiedzialny za nie jako Jego narzędzie karania grzeszników. Zło w świecie przyrody może mieć przyczyny inne niż bezpośrednie działania Boga, ale w swojej opatrznościowej pieczy nad stworzeniem Bóg sprawia, że ostatecznie wszystko działa dla dobra Jego stworzenia15. Ponadto posługiwanie się ludzką wolną wolą może przynosić złe konsekwencje – przeciwne Bożym pragnieniom dobra dla Jego stworzenia16, a siły szatańskie są w stanie wywołać chaos i powodować nieszczęścia, w tym utratę życia z przyczyn naturalnych, jak w przypadku dzieci Hioba. Taka zdolność ze strony szatana i jego sił nie powinna zaskakiwać, gdyż wkroczenie grzechu na świat za sprawą szatana spowodowało zanik i marność w porządku przyrody, poddając ją obumieraniu i śmierci. Wydaje się, że „reguły walki”17 zakładają, iż szatan ma możliwość realizowania swoich złych zamysłów, choć w ograniczonym stopniu. Ponadto, ponieważ zasadniczą kwestią we wszechświatowym konflikcie jest charakter Boga, wygląda na to, że wszechmocny Bóg przez samoograniczenie powstrzymuje swoją moc, która działa stosownie do tych reguł w celu realizacji Jego pragnień.

Jednak Biblia przepowiada czas, kiedy wielki bój dobiegnie końca, nastąpi eliminacja grzechu i szatana oraz stworzenie nowego nieba i nowej ziemi18. Dobroć i miłość Boga zostaną oczyszczone z zarzutów. „Wielki konflikt zakończył się. Nie ma już grzechu ani grzeszników. Cały wszechświat jest czysty. W całym stworzeniu pulsuje jeden rytm harmonii i szczęścia. Od Tego, który wszystko stworzył, przez przybytki niekończącej się przestrzeni płyną życie, światło i radość. Od najmniejszego atomu do największego ze światów wszystkie rzeczy, ożywione i nieożywione, głoszą w swym niczym nieprzyćmionym pięknie i w doskonałej radości, że Bóg jest miłością”19.

Kwabena Donkor


Autor jest wicedyrektorem Instytutu Badań Biblijnych]. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... FwZSOFXSEg


Nadzieja na trudne czasy (audiobook) Mark Finley .

https://youtu.be/bi5yPRo3bDw


ps :

Tragiczna liczba ofiar wybuchu w Bejrucie

Co najmniej 100 osób zginęło we wczorajszej eksplozji, do jakiej doszło w Bejrucie. Stolica Libanu to także miasto, w którym główną siedzibę ma Wydział Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki Kościoła Adwentystów (MENA). Pomimo drobnych uszkodzeń budynku nikt z pracowników Kościoła nie ucierpiał.

Wybuchem dotknięte zostały także dwie adwentystyczne szkoły średnie: Boucherieh i Mouseitbeh. Uszkodzone zostały również budynki dwóch zborów adwentystycznych. – Jesteśmy wdzięczni Bogu, że pomimo wybuchu, nikt z pracowników Kościoła nie zginął – czytamy w internetowym wpisie pastora Ricka McEdwarda, przewodniczącego MENA. – Dopiero jutro będziemy w stanie przeprowadzić ocenę szkód w naszych szkołach i kościołach. Pamiętajmy o rodzinach ofiar w modlitwie

https://adwent.pl/tragiczna-liczba-ofia ... -bejrucie/
tom68

wybrana
Posty: 4326
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Bóg jest odpowiedzialny za COVID-19?

Post autor: wybrana »

Za całe zło odpowiedzialny jest szatan. Posługuje się on ludźmi na których działanie ma wpływ. Bóg może tylko pomoc - nigdy nie szkodzi człowiekowi. Jest miłością, a miłość nie wyrządza krzywdy. Miłość - pomaga nam żyć, dodaje sił, usuwa lęk, ociera łzę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Czy Bóg jest odpowiedzialny za COVID-19?

Post autor: tom68 »

To prawda
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”