Ubodzy i bezdomni - K ADS ...

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Ubodzy i bezdomni - K ADS ...

Post autor: tom68 »

Ubodzy i bezdomni - Oświadczenie K ADS ...

W świecie przesiąkniętym grzechem mnożą się gorzkie owoce chciwości, wojny i ignorancji. Nawet w tzw. „rozwiniętych społeczeństwach” przybywa bezdomnych i ubogich. Codziennie umiera z głodu ponad dziesięć tysięcy ludzi. Dwa miliardy mieszkańców świata cierpi z powodu niedożywienia, a dziesiątki tysięcy co rok traci wzrok wskutek niedoborów pokarmowych. Prawie dwie trzecie ludności żyje w skrajnym ubóstwie i jest zagrożone chorobami i śmiercią z powodu braku odpowiedniej ilości i jakości pożywienia.

Niektórzy sami ponoszą odpowiedzialność za taki stan rzeczy, ale większość tych osób i rodzin jest skazana na taką egzystencję przez uwarunkowania polityczne, ekonomiczne, kulturowe i społeczne, na które nie mają one prawie żadnego wpływu.

W przeszłości ludzie żyjący w takich warunkach, znajdowali zrozumienie i wsparcie w sercach naśladowców Jezusa Chrystusa. Instytucje charytatywne w wielu przypadkach są powoływane do istnienia przez Kościół, a następnie przejmowane przez agencje rządowe, ale bywa też odwrotnie. Agencje te, poza ideologicznym altruizmem, odzwierciedlają przekonanie społeczeństwa, że w interesie ogółu leży troska o tych, którym źle się powodzi.

Socjolodzy twierdzą, że ubóstwo przyczynia się do pomnażania się różnego rodzaju zła. Poczucie beznadziejności, wyobcowania, zawiści i rozżalenia często prowadzi do antyspołecznych postaw i zachowań. Społeczeństwo musi płacić za następstwa tego zła łożąc na utrzymanie sądów, więzień i systemu opieki społecznej. Ubóstwo i niepowodzenie jako takie nie doprowadzają do zbrodni ani nie są dla niej usprawiedliwieniem. Jednak kiedy ubogim nie okazuje się współczucia, łatwo wywołać uczucie zniechęcenia, a nawet złości.

Potrzeba chrześcijańskiego współczucia ma głębokie uzasadnienie. Nie wynika z uwarunkowań prawnych, ani z żadnej teorii społecznego porozumienia, ale z wyraźnego nauczania Pisma Świętego: „Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem” (Mich. 6,8).

Pięćdziesiąty ósmy rozdział Księgi Izajasza jest szczególnie ceniony przez adwentystów dnia siódmego. Uważamy, że w rozdziale tym przedstawiony został nasz obowiązek jako tych, którzy zostali powołani, by być „naprawą wyłomów, odnowicielem rumowisk na zamieszkanie” (w. 12 BT).

Znajdujemy tam wezwanie do odnowy i rozwiązywania bezprawnych więzów, podzielenia się swoim chlebem z głodnym, przyjęcia biednych bezdomnych do domu i przyodziania nagiego (w. 6 i 7). Tak więc, jako naprawy wyłomów, mamy troszczyć się o ubogich i nieść im pomoc. Jeśli urzeczywistniamy zasady prawa Bożego w czynach miłosierdzia i miłości, reprezentujemy charakter Boga wobec świata we właściwy sposób.

Pełniąc dzisiaj służbę Chrystusową, musimy działać tak, jak On działał — nie tylko głosić ewangelię ubogim, ale także uzdrawiać chorych, karmić głodnych i podźwigać upadłych (zob. Łuk. 4,18.19; Mat. 14,14). Przykład Chrystusa jest miarodajny dla Jego naśladowców.

W odpowiedzi na pozorne troszczenie się Judasza o ubogich, Jezus powiedział: „Albowiem ubogich zawsze macie wśród siebie, ale mnie nie zawsze mieć będziecie” (Mat. 26,11), i tym samym przypomniał nam, że to „Chleb Żywota” jest najbardziej palącą potrzebą ludzi. Jednak dostrzegamy także nierozerwalny związek między fizycznym i duchowym wymiarem człowieczeństwa. Wspierając kościelne i publiczne organizacje niosące pomoc ubogim i osobiście uczestnicząc w dziele miłosierdzia przyczyniamy się do wypełnienia misji powierzonej przez Chrystusa Jego naśladowcom.

https://adwent.pl/o-kosciele/oswiadczenia/

Uchodźcy a chrześcijaństwo ....

Jeżeli w waszym kraju osiedli się przybysz, nie będziecie go uciskać. Przybysza, który się osiedlił wśród was, będziecie uważać za obywatela. Będziesz go miłował jak siebie samego. (Kpl 19, 33-34)

Lud tej ziemi mnoży gwałt i rozbój, krzywdzi ubogiego i nędzarza, a bezprawnie uciska cudzoziemca.(Ez 22, 29)

12. A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy. (Mat. 7:12)

Bo bylem głodny, a daliście Mi jeść; bylem spragniony, a daliście Mi pic; bylem przybyszem, a przyjęliście Mnie (Mt 25, 35)

BW ...

Biblia a uchodźcy https://youtu.be/mf9D1EkdQ0E

ps :

Polacy a uchodźcy - od tego by rozpoznać kto z emigrantów jest zagrożeniem dla narodu są służby specjalne w wojsku i policji ... poza tym a co z kobietami i dziećmi .... Polacy byli i są na całym świecie i to w Polsce mówi się "Gość w dom Bóg w dom" i to do czegoś nas zobowiązuje ...

70 lat temu Iran przyjął 120 tys. polskich uchodźców

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/historia/ ... gn=firefox

Polskie dzieci w Indiach https://ofiary.ipn.gov.pl/ofi/z-archiwu ... iach.html⁠
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4196
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Ubodzy i bezdomni - K ADS ...

Post autor: radek »

Najlogiczniejszym rozwiązaniem problemu tak zwanych nielegalnych migrantów, w dzisiejszych realiach politycznych, wydaje się być stworzenie dla nich enklawy, bądź przemieszczenie ich w ramach umowy pomiędzy państwami sojuszniczymi. Na dłuższą jednak metę, politycy powinni być bardziej twórczy w polityce zagranicznej, oraz nie poprzestawać na łasce PKB, ale nauczyć się koncentrować na sprawach poszczególnych ludzi, nie realizacji projektów wynikających z braku zajęcia, podczas gdy wielu jest głodnych, choruje i nie ma dachu nad głową

Mat 25:44-45 BT5 "Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?” (45) Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Ubodzy i bezdomni - K ADS ...

Post autor: tom68 »

Jak 1 lub 2 albo nawet 5 mln nowych uchodźców muzułmańskich (przecież wola Boża może przysyłać ich do nas by poznali ewangelie ) może nawrócił chrześcijańską UE ... bo przecież nawet w Rosji chrześcijaństwo przetrwało 70 lat władzy komunistów (a terrorystami Islamskim powinna zająć się policja ... ) to kompletny nonsens i brak wiary w moc ewangelii u niby chrześcijan .... bo to tak jakby 5 tys polskich Tatarów mogło nawrócić Polskę na Islam ...

Religie w UE https://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_w ... ropejskiej
tom68

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Ubodzy i bezdomni - K ADS ...

Post autor: wuka »

brak wiary w moc ewangelii u niby chrześcijan .... bo to tak jakby 5 tys polskich Tatarów mogło nawrócić Polskę na Islam ...
Już ja cię widze, jak ochoczo nawracasz - ty jedyny prawdziwy chrześcijaninie - młodzieńców z maczetami. Powodzenie wybrańcu z bożej łaski :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”