Patriota to nie tylko katolik ....

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: nike »

A gdzie moderator BOBO jest? Bo co ? To nie świadek obrażany jest a więc bijemy wroga tak???

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: wuka »

f
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:07 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: tom68 »

Wuka twoje pisanie najlepiej pokazuje twój stan duchowy i piszę o tym tu nie tylko ja a wiec radze Ci z serca jak kilka osób mówi że masz problem z jadem w sercu i na języku to coś w tym jest wiec coś z tym zrób a jak Ci się temat lub forum nie podoba to nie musisz tu pisać i tyle w temacie ... :cry:

Nika Bobo coś tam napisał już w tej kwestii i może uważa że to wystarczy :-|
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: radek »

Skupiacie się na wielu różnych publikacjach, lecz mało kto porusza źródło wiary. Przypomnijcie sobie od czego zaczęły się cuda Jezusa

J 2:5 BT5 "Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie."

Wielu "panów" na forum czci teoretycznie wiedzę, a praktycznie działają wbrew mądrości

Koran 4:1
O ludzie! Bójcie się waszego Pana, który was stworzył z jednej
istoty i stworzył z niej druga do pary; a z nich dwojga rozprzestrzenił
wiele mężczyzn i kobiet. Bójcie się Boga, o którego jedni drugich
pytacie, i czcijcie łona!


Dlaczego ignorujecie zachowanie Wuki, zamiast obfitować w zrozumienie, przecież to nie tylko bliźni, to aż Kobieta

Ps 69:10 BT5 "Bo gorliwość o dom Twój mnie pożera i spadły na mnie obelgi uwłaczających Tobie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: tom68 »

Nikt z nas Wuki nie zaczepia to raczej ona zawsze zaczyna awanturę prawie w każdym temacie a wiec kto sieje wiatr zbiera tego owoce tak uczy Biblia i Koran :-D
tom68

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: wybrana »

radek pisze:
05 wrz 2021, 15:35
Wielu "panów" na forum czci teoretycznie wiedzę, a praktycznie działają wbrew mądrości.
Brawo Radek 👏👏 lepiej nie można tego ująć.
Wuka pisze emocjonalnie, ale jest prawdziwa i szczera.
Tu panom wielokrotnie zadawano pytania i niestety często nie było odpowiedzi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: tom68 »

Za taką jak u Wuki prawdę i jadową szczerość to ja dziękuje ... :-(
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: radek »

tom68 pisze:
05 wrz 2021, 18:00
Za taką jak u Wuki prawdę i jadową szczerość to ja dziękuje ... :-(
Mat 13:20-21 BT5 "Posiane na grunt skalisty oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; (21) ale nie ma w sobie korzenia i jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: tom68 »

Jezus też powiedział gdy Go uderzona bez prawnie dlaczego mnie bijesz i powiedział też nie warto rzucać pereł przed wieprze iitp .
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: radek »

tom68 pisze:
06 wrz 2021, 12:15
Jezus też powiedział gdy Go uderzona bez prawnie dlaczego mnie bijesz i powiedział też nie warto rzucać pereł przed wieprze iitp .
J 18:22-23 BT5 "Gdy to rzekł, jeden ze sług stojących obok spoliczkował Jezusa, mówiąc: Tak odpowiadasz arcykapłanowi? (23) Odrzekł mu Jezus: Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?"

Jezus zapytał policzkującego go "dlaczego mnie bijesz", ponieważ spoliczkowanie nastąpiło bez wcześniejszego argumentu, na który Jezus mógłby odpowiedzieć

Mat 7:6 BT5 "Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was [samych]."

Z wieprzami łatwo się domyślić, że jeśli udzielamy komuś informacji, to musimy umieć je obronić, więc tego co przychodzi do nas z góry, a więc świętości, tudzież "pereł" nie możemy rozdawać komu popadnie jeśli nie będziemy gotowi na odpowiedź każdemu argumentowi w świetle niezawodnej wiary

Wuka natomiast pisze szczerze i zadaje newralgiczne pytania testujące wiarę, na które trzeba odpowiadać według wiary, a nie tradycji religijnej

Mat 18:6 BT5 "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: tom68 »

A Hitler też pisał i mówił szczerze plując jadem na wszystko i wszystkich i co z tego wyszło każdy wie a poza tym nikt z nas tu Wuki raczej nie zaczepia to ona czepia się wszystkich i wszystkiego i jeszcze jedno przecież przyjaciele Wuki mogą z Wuką pisać do woli na forum w jej lub swoich tematach ...
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: Bobo »

Takie są "słownikowe" i oficjalne w literaturze tematu zakwalifikowania. To nie ja ustaliłam zasady, kto zalicza się do protestantów (a do takich chcą się zaliczać np.ADS, badacze i ŚJ)
Za szybkie, więc błędne wnioski, wuka. ŚJ nie są protestantami i za takich nie chcą uchodzić.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: wybrana »

tom68 pisze:
06 wrz 2021, 13:51
A Hitler też pisał i mówił szczerze plując jadem na wszystko i wszystkich i co z tego wyszło każdy wie a poza tym nikt z nas tu Wuki raczej nie zaczepia to ona czepia się wszystkich i wszystkiego i jeszcze jedno przecież przyjaciele Wuki mogą z Wuką pisać do woli na forum w jej lub swoich tematach ...
Założyłeś bardzo dużo tematów i bodajże każdy z nich przejawia krytykę i oskarżenie. Jednak problemem jest to, że je tylko otwierasz a później się wyłączasz z dalszego uzasadnienia. Coś negujecie i piszecie, że od czapy ale tej negacji nie chcecie uzasadnić. Jeżeli ktoś zadaje pytanie, to na forum powinno się na nie odpowiedzieć.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: radek »

tom68 pisze:
06 wrz 2021, 13:51
A Hitler też pisał i mówił szczerze plując jadem na wszystko i wszystkich i co z tego wyszło każdy wie a poza tym nikt z nas tu Wuki raczej nie zaczepia to ona czepia się wszystkich i wszystkiego i jeszcze jedno przecież przyjaciele Wuki mogą z Wuką pisać do woli na forum w jej lub swoich tematach ...
Hitler zaangażował się w realizację niekompletnych wniosków na temat Świętych Pism. Jego błąd powielają współczesne religie dzieląc niejako "w imieniu Boga" ludzi na Dobrych i Złych i następnie wykonują sądy wynosząc niektórych na ołtarze, a o innych zapominają w najlepszym razie. Otóż zadaniem ludzi jest pomagać najmądrzej jak się da możliwie wszystkim. Sąd ostateczny niech pozostawią Sędziemu Ostatecznemu. To, że Bóg przez Aniołów przemawiał do Proroków oznacza nie licencję na zabijanie, lecz zobowiązanie do jeszcze bardziej subtelnej pomocy innym, ze względu na mądrość, którą owi prorocy otrzymali. Takie zachowania można zobrazować słowami

Łk 12:42-47 BT5 "Pan odpowiedział: Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby rozdawał jej żywność we właściwej porze? (43) Szczęśliwy ten sługa, którego pan, powróciwszy, zastanie przy tej czynności. (44) Prawdziwie powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. (45) Lecz jeśli sługa ów powie sobie w sercu: Mój pan się ociąga z powrotem, i zacznie bić sługi i służące, a przy tym jeść, pić i upijać się, (46) to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; surowo go ukarze i wyznaczy mu miejsce z niewiernymi. (47) Ów sługa, który poznał wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę."

Koran 10:94
A jeśli powątpiewasz w to, co tobie zesłaliśmy, to zapytaj tych,
którzy czytają Księgę, która była przed tobą. Przyszła do ciebie prawda
od twojego Pana, nie bądź wiec w liczbie tych, którzy powątpiewają!


Tom68 ja wiem, że starasz się rzetelnie prowadzić dyskusje na forach. Wuka ma swoje poglądy i gdy uznaje, że ktoś ma sprzeczne, wtedy podejmuje dyskusję broniąc niejako swojego jestestwa i to też jest uczciwe. Jak wiemy Prawda jest jedna i gromadząc wiedzę trzeba zwracać w wielu sytuacjach uwagę na subtelności by rzeczywiście trwać w Prawdzie i przestać dostrzegać sprzeczności ale i nie prowokować, a do tego potrzebna jest Miłość i czułość by subtelnie podejrzewać naszego rozmówcę o jak najszlachetniejsze pobudki - wtedy nie będzie pomyłki

Koran 11:120
Opowiadamy tobie te opowieści o posłańcach, aby przez to umocnić
twoje serce. I w tym przyszła do ciebie prawda, pouczenie i napomnienie
dla wierzących.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Patriota to nie tylko katolik ....

Post autor: wuka »

d
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:07 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”