ADRA POLSKA ( KOŚCIÓŁ ADS ) POMOC UCHODŹCĄ ...

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: Bobo, kansyheniek, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

ADRA POLSKA ( KOŚCIÓŁ ADS ) POMOC UCHODŹCĄ ...

Post autor: tom68 »

ADRA POLSKA ( KOŚCIÓŁ ADS ) POMOC UCHODŹCĄ ...

Mat. 7:12
12. A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy.
(BW)

Pamiętajmy cały rok że postacie biblijne też często były uchodźcami na poparcie tych słów w przesłaniu przytaczamy historie ze Starego i Nowego Testamentu. "W Księdze Rodzaju czytamy, że gdy nastał głód w kraju, w którym mieszkał Abraham, udał się on do Egiptu i tam osiedlił się jako cudzoziemiec (por. Rdz 12,10). Również patriarcha Jakub na polecenie Boże przeniósł się z całą rodziną i dobytkiem do Egiptu i tam znalazł ratunek przed śmiercią głodową (por. Rdz 42,1-6; 46,1-7). Losu uchodźcy doświadczył także nasz Pan, Jezus Chrystus, oraz Jego Rodzina, gdy musieli uciekać przed gniewem Heroda (por. Mt 2,13-15)".

Dlaczego pomagamy ?

Na granicy polsko-białoruskiej rozgrywa się prawdziwy dramat. Nasze przygraniczne lasy pełne są przerażonych i cierpiących w nich rodzin bez dostępu do wody, jedzenia, ciepłych ubrań i schronienia przed śniegiem i mrozem. Osoby przebywające w pasie przygranicznym znajdują się w klinczu: polska straż graniczna nie pozwala im wejść na terytorium Polski; białoruskie służby nie pozwalają przemieścić się w żadnym innym kierunku.
Kobiety, dzieci i mężczyźni walczą o przetrwanie, koczując od kilku tygodni w tych ekstremalnych warunkach i desperacko walcząc o życie. Grozi im hipotermia, zapalenie płuc, śmierć z głodu i wycieńczenia organizmu. Pilnie potrzebują pomocy humanitarnej i medycznej. Jest już co najmniej 12 ofiar śmiertelnych! Jeżeli nie zaczniemy zdecydowanie działać, niepotrzebnych śmierci będzie znacznie więcej.

W ADRA uważamy, że żaden człowiek nie jest nielegalny. Aż 68 milionów ludzi na świecie to obecnie uchodźcy lub wysiedleńcy. Żaden z nich nie wybrał życia, do którego został zmuszony. Każdy z tych ludzi chciałby mieć swój dom, miejsce dla siebie bliskie, w którym dorastał i z którym ma wspomnienia

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... RRfN95P307
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”