K ADS przeciw przemocy i za wolnością religijną ....

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

K ADS przeciw przemocy i za wolnością religijną ....

Post autor: tom68 »

K ADS przeciw przemocy i za wolnością religijną ....

ew Mat 7,12 Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. BW

Nie dla przemocy ...

Wydział Transeuropejski Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego potwierdza godność i wartość każdej osoby i sprzeciwia się wszelkim formom przemocy fizycznej, seksualnej i emocjonalnej oraz przemocy.


Niestety nadużycia i przemoc mogą być doświadczane na różne sposoby na wszystkich etapach życia. Na przykład wybuchy fizyczne, przymus, gwałt i przemoc w małżeńskim związku seksualnym lub groźba przemocy poprzez zastraszanie przy pomocy zachowań werbalnych i niewerbalnych. Obejmuje to również zachowania takie jak kazirodztwo oraz złe traktowanie lub zaniedbywanie nieletnich dzieci przez rodzica lub opiekuna. Przemoc wobec osób starszych może być postrzegana w fizycznym, psychicznym, seksualnym, werbalnym, materialnym i medycznym znęcaniu się lub zaniedbaniu. To tylko kilka przykładów, ale jest ich o wiele więcej.

Wierzymy, że każdy człowiek jest stworzony na obraz Boga. Jezus był gotów umrzeć na krzyżu, aby wszyscy, którzy przyjmują Jego ofiarę, mogli otrzymać dar życia wiecznego. Podczas swojej służby Jezus okazał wszystkim miłość i współczucie, pozostawiając nam przykład do naśladowania. Przemoc i nadużycia nie mają miejsca w relacjach ani w Kościele, ani poza nim.

W obliczu nadużyć i przemocy będziemy, zbiorowo i indywidualnie, reagować poprzez:

Słuchanie i akceptowanie tych, którzy cierpią z powodu nadużyć, obdarzanie ich miłością i potwierdzanie ich jako osób wartościowych.
Zapewnienie profesjonalnego adwokata (psychologa lub doradcy), który jest pośrednikiem między ofiarą a wszelkimi komisjami i komunikacją, aby nie doświadczała dalszej traumy i nadużyć poprzez konieczność opowiadania bolesnych, prywatnych i osobistych historii w kontekście publicznym.
Podkreślanie niesprawiedliwości nadużyć i wypowiadanie się w obronie ofiar, zarówno we wspólnocie wiary, jak i w społeczeństwie.
Zapewnienie opiekuńczego wsparcia osobom i rodzinom dotkniętym przemocą i przemocą.
Strzeżenie się przed ostracyzmem ofiar lub sprawców w rodzinie lub społeczności kościelnej, przy jednoczesnym ścisłym pociągnięciu sprawców do odpowiedzialności za ich czyny.
Przyjąć naszą moralną odpowiedzialność za czujność i reagowanie na nadużycia w rodzinach w naszych zborach oraz oświadczyć, że takie obraźliwe zachowanie jest pogwałceniem chrześcijańskich standardów Adwentystów Dnia Siódmego.
Wszelkie oznaki lub doniesienia o nadużyciach nie mogą być minimalizowane, ale poważnie brane pod uwagę, a odpowiednie kroki powinny być podejmowane w celu spełnienia wymogów władz dotyczących zgłaszania nadużyć.
Oferowanie posługi pojednania, gdy skrucha sprawcy umożliwia refleksję przebaczenia i odnowy w relacjach. Pokuta zawsze obejmuje przyjęcie pełnej odpowiedzialności za popełnione krzywdy, gotowość do zadośćuczynienia w każdy możliwy sposób oraz zmiany w zachowaniu w celu wyeliminowania nadużyć.
Świadomość własnych ograniczeń i konsultacje z profesjonalistami, którzy są ekspertami w tej dziedzinie, aby dalsze szkody i cierpienie nie były spowodowane brakiem umiejętności lub informacji.
Ciągłe poznawanie aktualnych problemów i praktyk w dziedzinie nadużyć, aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę tym, którzy zostali dotknięci nadużyciami i przemocą.

Staraliśmy się sprostać temu w całym Wydziale Transeuropejskim, wspierając End-it-now, który jest globalną inicjatywą Kościoła, która opowiada się za zakończeniem przemocy, szczególnie wobec kobiet. W tym celu w niektórych obszarach Kościół utworzył i wspiera schroniska dla kobiet – miejsca, w których kobiety i dzieci mogą znaleźć bezpieczeństwo i wsparcie z dala od sytuacji nadużyć. Zdajemy sobie sprawę, że można i trzeba zrobić więcej, aby chronić osoby znajdujące się w trudnej sytuacji. Oddział Transeuropejski jest w trakcie przeglądu wszystkich swoich polityk dotyczących przemocy i nadużyć i współpracuje ze wszystkimi swoimi podmiotami, aby zapewnić, że mają one odpowiednie procedury reagowania na zarzuty nadużyć.

Bądźmy latarniami nadziei i miejscami schronienia dla tych, którzy zostali zranieni i zranieni, dostarczając światła w ciemnym świecie.

https://adwent.pl/godnosc-i-wartosc-kaz ... zenie-ted/


Wolność religijna ....


Wydział Południowego Pacyfiku (SPD) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Australii, zorganizowały specjalne nabożeństwo modlitewne online w piątek 4 lutego 2022 r.

Spotkanie zostało zorganizowane, aby modlić się o Boże prowadzenie i mądrość w sprawie uchwalenia „Ustawy o dyskryminacji religijnej”, która została przedłożona w parlamencie przez premiera Scotta Morrisona pod koniec 2021 roku. Projekt ustawy był ostatnio przedmiotem badań dwóch odrębnych komisji parlamentarnych, Parlamentarnej Komisji Połączonej Praw Człowieka i Senackiej Komisji Stałej ds. Prawnych i Konstytucyjnych w Australii.

Ustawa o dyskryminacji religijnej jest w obszarze ciągłego zainteresowania mediów i opinii publicznej już od chwili jej zapowiedzi w 2019 roku. Właśnie wtedy, w przededniu wyborów krajowych, premier Morrison obiecał jej szybkie wprowadzenie. Pracując nad treścią ustawy, rząd przeprowadził konsultacje w dwóch etapach; po pierwsze zbierając ponad 13 tys. uwag do wniosku a po drugie: zapraszając ponad 90 różnych instytucji do wspólnych rozmów nad projektem, w tym przedstawicieli Kościoła Adwentystów. Kościół również złożył wnioski z uwagami w odpowiedzi na trzy projekty ustawy.

Przywódcy kościelni twierdzą, że ustawa jest niezwykle ważna, ponieważ zapewnia Australijczykom ochronę przed dyskryminacją ze względu na przekonania lub działalność religijną, podobnie jak inne przepisy chronią ich przed dyskryminacją ze względu na wiek, płeć, rasę i niepełnosprawność. Obecnie ochrona prawna jest bardzo niewielka, a na poziomie stanowym występuje szereg niespójności.

– Obie główne partie polityczne zobowiązały się do ochrony praw ludzi wierzących, a także niewierzących, w ramach przeciwdziałania dyskryminacji religijnej – napisał w oświadczeniu Kościoła Adwentystów Michael Worker, dyrektor ds. publicznych i wolności religijnej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Australii. – Wspaniale byłoby zobaczyć dwupartyjne poparcie dla ustawy w obecnej formie – dodaje.

Worker zwócił także uwagę członkom kościoła adwentystycznego w Australii, że ONZ stwierdza, że ​​uniwersalne prawa człowieka powinny być dostępne dla wszystkich osób, bez względu na rasę, płeć, narodowość, pochodzenie etniczne, język, religię lub jakikolwiek inny status. – Wprowadzenie „Ustawy o dyskryminacji religijnej” do parlamentu australijskiego może potencjalnie stać się decydującym momentem w historii naszego narodu – zauważa Worker.

– Ważne jest, abyśmy zebrali się razem jako wierzący i modlili się za naszych parlamentarzystów, gdy rozważają uchwalenie tej ustawy – dodaje.

https://adwent.pl/ustawa-o-dyskryminacj ... australii/

PS :

Kim są Adwentyści Dnia Siódmego https://youtu.be/rr7nPKg-zk8

Zasady Wiary ADS https://adwent.pl/o-kosciele/zasady-wiary/zasady-wiary/
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”