Apel Zarządu K ADS w sprawie wojny w Ukrainie

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Apel Zarządu K ADS w sprawie wojny w Ukrainie

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
06 mar 2022, 7:31
Nieziem pisze:
05 mar 2022, 14:43
Ja z kolei jestem świadkiem Jezusa Pomazanca, i jego Ojca, który jest w niebie.
Czy Ty rozumiesz słowo "świadek"? Czy Ty wiesz co oznacza "być świadkiem"?
Co z Ciebie za "świadek"? Niemy jakiś i jakby bez butów (Ef 6:15)! Dlaczego nie świadczysz jak nakazał Jezus po miastach, wioskach, po domach? (Łuk 10:1)
Nieziem pisze:
05 mar 2022, 14:43
Jeśli konflikt ukraiński postrzegasz jako wojnę przeciwko Pomazańcowi, to proszę napisz, jak to rozumieć, gdzie jest ten tron atakowany, bo ja tu widzę tylko agresorów po obu stronach konfliktu.
Nie wiem skąd u Ciebie taki wniosek, że łączę "konflikt ukraiński jako wojnę przeciwko Pomazańcowi"! Może mniej wina wieczorem? Co?

Ależ oczywiście, że mój Bóg Jehowa, to zupełnie inny bóg od Twojego. Całkowicie się z Tobą zgadzam!
Widzę, że zrównujesz świadka z głosicielem. Dla Ciebie istotne jest nazywanie się świadkiem i głoszenie. Dla mnie istotne jest świadczenie prawdy. I tak konkretnie, w tym wątku o modlitwie w odniesieniu do konfliktu ukraińskiego, wskazałem na słowa Jezusa o modlitwie za prześladowcami. Ty w odpowiedzi napisałeś peany o swoich współwyznawcach, jacy oni prześladowani są, a przecież mowa Jezusa dotyczyła prześladujących, a nie prześladowanych. I jest tak, że napisałeś dużo, ale nie na temat. A wręcz napisałeś wbrew temu, co powiedział Jezus. I z jakiegoś powodu zacząłeś pisać o jeźdźcu na koniu, i dodawać linki do stron pouczających. Przestań traktować tą przestrzeń jako prywatyny blog bo to jest forum dyskusyjne. Jeśli mowa o jeźdźcu jest powiązana z tematem wątku, to napisz w jaki sposób, aby można było się do tego odnieść.
Ale wróćmy do tematu.
 módlcie się za tych, którzy was prześladują
Jeśli w odniesieniu do sytuacji na Ukrainie nie ma zastosowania to zalecenie Jezusa, to gdzie i kiedy ma? Dla mnie ma w każdym przypadku, gdy jeden drugiego krzywdzi. Pan Jezus wisząc na krzyżu dał przykład takiej modlitwy, gdy zwrócił się do Ojca z prośbą nie policz im tego grzechu. Czyżbyś uważał, że Putin i jego ludzie dopuszczają się większej okropności? Czy naprawdę oczekujesz, że zawisną oni, i konać będą w męczarniach? Powiem Ci, kto jest tak rządny krwi: ten Bóg Izraelitów, o którym Jezus powiedział, że jest zabójcą.
Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą ...
Tak więc Twoj Bóg Jehowa jest zaiste inny od mojego Boga, a że Ty piszesz o moim z małej literki, nie dziwi mnie to, bo wiem że brak Ci umiejętności akceptacji drugiego człowieka. Pamiętaj jednak, że kto się wywyższa, będzie poniżony.
To jeszcze przypowieść Pana Jezusa, jakby ktoś miał pomysł modlić się, że nie jest on sam tak zły jak Putin...
«Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”. A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!” Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony»

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Apel Zarządu K ADS w sprawie wojny w Ukrainie

Post autor: Bobo »

A czy nie przyszło ci do głowy, Nieziem, że to co i jak pisze DonCicio, nie jest oficjalną nauką Świadków Jehowy?
Weź to pod uwagę.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Apel Zarządu K ADS w sprawie wojny w Ukrainie

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
06 mar 2022, 18:09
Widzę, że zrównujesz świadka z głosicielem. Dla Ciebie istotne jest nazywanie się świadkiem i głoszenie. Dla mnie istotne jest świadczenie prawdy.

Żeby "świadczyć" potrzebny jest, kolokwialnie mówiąc, świadczeniodawca i świadczeniobiorca. Komu Ty świadczysz? Komu dajesz świadectwo? Samemu sobie, patrząc w lustro? A może za świadczenie uważasz uczestniczenie w spotkaniach religijnych swojej społeczności?!

W Liście do Hebrajczyków Paweł napisał:

"Wytrwale głośmy publicznie o naszej nadziei, róbmy to niezachwianie, bo Ten, który złożył obietnicę, jest wierny" (Heb 10:23)

Mamy być zajęci "dziełem Pańskim", głosząc po całym świecie, aż do samego końca (Mat 28:19,20)

W dalszej części Paweł mówi, w jakim celu mamy uczestniczyć w zebraniach jako społeczność braci:

"Troszczmy się o siebie nawzajem, żeby się zachęcać do miłości i dobrych uczynkównie opuszczając naszych wspólnych zebrań, jak to niektórzy mają w zwyczaju, ale dodając sobie otuchy. Róbmy to tym bardziej, że widzimy, jak ten dzień się przybliża" (Heb 10:24,25)

Co Ty rozumiesz przez stwierdzenie: "Ja jestem świadkiem Jezusa Pomazanca, i jego Ojca, który jest w niebie"?


Nieziem pisze:
06 mar 2022, 18:09
 módlcie się za tych, którzy was prześladują
Jeśli w odniesieniu do sytuacji na Ukrainie nie ma zastosowania to zalecenie Jezusa, to gdzie i kiedy ma? Dla mnie ma w każdym przypadku, gdy jeden drugiego krzywdzi.
Dobrze napisałeś ... "jeden drugiego krzywdzi". W tym wypadku nie ma mowy o prześladowaniach na tle religijnym, chyba że założymy, że Cerkiew Moskiewska walczy o wpływy, mordując wyznawców Cerkwi Kijowskiej! To tak, jak w czasie II wojny katolicy niemieccy zabijali katolików polskich, a prawosławni radzieccy wyżynali w pień zarówno katolików niemieckich, jak i polskich. Pytanie do Ciebie: "kogo Jezus uważał wtedy za swoich naśladowców"?

Nieziem pisze:
06 mar 2022, 18:09
Pan Jezus wisząc na krzyżu dał przykład takiej modlitwy, gdy zwrócił się do Ojca z prośbą nie policz im tego grzechu. Czyżbyś uważał, że Putin i jego ludzie dopuszczają się większej okropności?
Tu masz dobry przykład ewidentnego prześladowania sługi Bożego, Jezusa, który cierpi z powodu przekonań religijnych ... nie narodowościowych. Czy Jezus szukał rozwiązań siłowych? NIE! A mógł sprawę rozwiązać natychmiast (Mat 26:53). Mówiąc "nie policz im tego grzechu", miał na myśli głównie rzymian, bo miał świadomość, że żydom mordującym mesjasza, ta wina nie będzie darowana (Mat 23:33).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Apel Zarządu K ADS w sprawie wojny w Ukrainie

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
06 mar 2022, 18:09
Tak więc Twoj Bóg Jehowa jest zaiste inny od mojego Boga, a że Ty piszesz o moim z małej literki, nie dziwi mnie to, bo wiem że brak Ci umiejętności akceptacji drugiego człowieka.

Brak mi "umiejętności akceptacji" innego boga, oprócz tego prawdziwego, Jehowy. Każdy człowiek jest przeze mnie "akceptowany" jak to określasz! Nie akceptuję jedynie fałszywych poglądów jakie szerzą wierzący w innych bogów. Ty, pisząc: "Twoj Bóg Jehowa", określasz prawidłowo, kim jest dla mnie. Jest Jedynym, Prawdziwym Bogiem, tym samym, o którym mówił i którego czcił Jezus (Ps 103:20 / Heb 1:5,13):

"Na to Jezus rzekł do niego: „Precz, Szatanie! Bo jest napisane: To Jehowę, swojego Boga, masz czcić i tylko dla Niego masz pełnić świętą służbę’" (Mat 4:10)

"Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest najważniejsze?”. Jezus odparł: „‚Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całym umysłem’To jest pierwsze i najważniejsze przykazanie. Drugie, podobne do niego, brzmi: ‚Masz kochać swojego bliźniego jak samego siebie" (Mat 22:36-39)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Apel Zarządu K ADS w sprawie wojny w Ukrainie

Post autor: Bobo »

DonCicio... temat o K AD7 i ich stosunku do wojny a ty sprowadzasz go (jak zwykle, zresztą) do tematu Świadków, świadczenia, głoszenia, bałwochwalstwa. To brzmi fanatycznie. Dyskutuj, jeśli chcesz a nie wygłaszaj nam wykładów.
Tym bardziej, gdy widzisz, że reakcje są złe.
Oszołomstwu mówię NIE!

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Apel Zarządu K ADS w sprawie wojny w Ukrainie

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
07 mar 2022, 8:20
Nieziem pisze:
06 mar 2022, 18:09
 módlcie się za tych, którzy was prześladują
Jeśli w odniesieniu do sytuacji na Ukrainie nie ma zastosowania to zalecenie Jezusa, to gdzie i kiedy ma? Dla mnie ma w każdym przypadku, gdy jeden drugiego krzywdzi.
Dobrze napisałeś ... "jeden drugiego krzywdzi". W tym wypadku nie ma mowy o prześladowaniach na tle religijnym, chyba że założymy, że Cerkiew Moskiewska walczy o wpływy, mordując wyznawców Cerkwi Kijowskiej! To tak, jak w czasie II wojny katolicy niemieccy zabijali katolików polskich, a prawosławni radzieccy wyżynali w pień zarówno katolików niemieckich, jak i polskich. Pytanie do Ciebie: "kogo Jezus uważał wtedy za swoich naśladowców"?

Nieziem pisze:
06 mar 2022, 18:09
Pan Jezus wisząc na krzyżu dał przykład takiej modlitwy, gdy zwrócił się do Ojca z prośbą nie policz im tego grzechu. Czyżbyś uważał, że Putin i jego ludzie dopuszczają się większej okropności?
Tu masz dobry przykład ewidentnego prześladowania sługi Bożego, Jezusa, który cierpi z powodu przekonań religijnych ... nie narodowościowych. Czy Jezus szukał rozwiązań siłowych? NIE! A mógł sprawę rozwiązać natychmiast (Mat 26:53). Mówiąc "nie policz im tego grzechu", miał na myśli głównie rzymian, bo miał świadomość, że żydom mordującym mesjasza, ta wina nie będzie darowana (Mat 23:33).
Dobrze mówcie o tych, którzy was przeklinają, i módlcie się o tych, którzy was krzywdzą. Łuk.6.28
Pan Jezus mówi o modlitwie za tymi co prześladują, przeklinają, krzywdzą. Jeśli dodajesz sobie do wypowiedzi Jezusa, że dotyczy to tylko sytuacji religijnych, to to jest właśnie tym- dodawaniem do słów Pana tego, czego nie wypowiedział. Moje świadczenie prawdy polega w tym miejscu na tym, że wskazuję Ci to zniekształcanie, a mówiąc biblijnie, że wykrzywiasz proste drogi Pańskie. Mogłeś to robić nieświadomie, ale odtąd wiesz, bo Ci zwróciłem uwagę. Ta Jezusowa zachęta do modlitwy nie jest dla nikogo obowiązkiem, i jeśli serce człowieka pozostaje niewzruszone, to może ją ignorować, stosując jakiekolwiek usprawiedliwienia.

Dlaczego zwracacie się do Mnie: «Panie, Panie», a nie postępujecie tak, jak mówię?
Łuk.6.46


a nie myślcie, że możecie sobie mówić: "Abrahama mamy za ojca", bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi.
Mat.3.9

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Apel Zarządu K ADS w sprawie wojny w Ukrainie

Post autor: DonCicio »

Bobo pisze:
07 mar 2022, 13:52
DonCicio... temat o K AD7 i ich stosunku do wojny a ty sprowadzasz go (jak zwykle, zresztą) do tematu Świadków, świadczenia, głoszenia, bałwochwalstwa. To brzmi fanatycznie. Dyskutuj, jeśli chcesz a nie wygłaszaj nam wykładów.
Tym bardziej, gdy widzisz, że reakcje są złe.

Jeżeli ze strony Niezima padają słowa: "Twoj Bóg Jehowa jest zaiste inny od mojego Boga, a że Ty piszesz o moim z małej literki (...)", to wyjaśniam Niezimowi, dlaczego tak czynię! Czy mam milczeć na ten temat i chować głowę w piasek?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Apel Zarządu K ADS w sprawie wojny w Ukrainie

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
08 mar 2022, 0:41

Pan Jezus mówi o modlitwie za tymi co prześladują, przeklinają, krzywdzą. Jeśli dodajesz sobie do wypowiedzi Jezusa, że dotyczy to tylko sytuacji religijnych, to to jest właśnie tym- dodawaniem do słów Pana tego, czego nie wypowiedział.

Przeczytaj sobie cały kontekst:

"Biada wam, gdy wszyscy ludzie mówią o was dobrze, bo ich przodkowie tak samo odnosili się do fałszywych proroków. „Ale mówię wam — wy, którzy mnie słuchacie: Kochajcie swoich nieprzyjaciół, wyświadczajcie dobro tym, którzy was nienawidzą, błogosławcie tym, którzy was przeklinają, módlcie się za tych, którzy was znieważają"

A teraz odpowiedz sobie na pytania: 1. Kogo Jezus uważał za fałszywych proroków? 2. Kto nienawidził Jezusa? 3. Kto Go przeklinał i znieważał?

Chrześcijanie mają wyrządzać dobro wszystkim. Trzeba jednak zadać sobie pytanie: "kto jest tym nieprzyjacielem"? I tu Jezus przychodzi z odpowiedzią:

"a nieprzyjacielem, który je zasiał, jest Diabeł" (Mat 13:39)

Skoro "nieprzyjacielem" jest Diabeł, to czy tylko on? Nie! Jezus wyjaśnia:

"On im odrzekł: 'Siewcą wybornego ziarna jest Syn Człowieczy, polem jest świat, wybornym ziarnem są synowie Królestwa, chwastami są synowie Niegodziwca'" (Mat 13:38)

Wynika z tego jednoznacznie, że synami Niegodziwca są przede wszystkim "przywódcy religijni", którymi on się posługuje. To nie zwykli ludzie są naszymi nieprzyjaciółmi, w rozumieniu słów Jezusa o "chwastach".

Tak naprawdę, to nie od zwykłych ludzi, naśladowcy Jezusa doznają krzywd, upokorzeń, nienawiści, choć to z ich ust wychodzą te obrzydliwości. Za tym wszystkim stoją ich przywódcy religijni podżegający wiernych do nienawiści. Dlatego modlenie się do Boga za "polityków i decydentów wszystkich krajów o poddanie się Bożemu działaniu oraz poszukiwanie pokojowych i dyplomatycznych sposobów rozwiązania kryzysu" jest w sprzeczności z wolą Bożą, ponieważ ci politycy są kierowani przez "chwasty, synów Niegodziwca" (Obj 17:18).

Już wkrótce, za te powiązania religia fałszywa zostanie przez "rządzących" zniszczona, a jednymi z próśb do Boga powinny być modlitwy o rychłe przyjście Królestwa Bożego, które usunie całe zło. Rządzący z całą pewnością tego nie są w stanie uczynić!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”