luteranie

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Jezus kiedyś powiedział królestwo moje nie jest z tego świata
zaraz potym Piłat kazał Go ukoronować a nad głową na narzędziu kazni wypisać przestępstwo Jezusa
tym przestępstwem było to ,że był królem bez zgody cesarza.
Jezus nie protestował przeciw nazwaniu go królem
więc koronacja -choć niewątpliwie de facto była szyderstwem Żymianina była o tyle realna ,ze Jezus umarł jako ktoś kto był królem Izraela -suwerennym nie uznającym pax romanum
Ta koronacja wieńczy dzieło Jezusa
to Jego korona chwały -on się uniżył do haniebnej śmierci
Korona sprawiedliwośći -jest więc jak najbardziej realnym zwieńczeniem Jego misji i tytułem do chwały w królestwie innym niż ziemskie
Jezus jest pierwszy bo stał się sługomwszystkich.
To wyznacznik panowania -wystarczalność Jego służby dla zbawienia wielu
w zasadzie wszystkich w Jego królestwie
Więc moim zdaniem Jezus został ukoronowany na ziemii koroną swojej meki
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Elżbieta
Posty: 47
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:37

Post autor: Elżbieta »

Jezus kiedyś powiedział królestwo moje nie jest z tego świata
zaraz potym Piłat kazał Go ukoronować a nad głową na narzędziu kazni wypisać przestępstwo Jezusa
tym przestępstwem było to ,że był królem bez zgody cesarza.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie tak to odczytuję. Przecież Jezus powiedział, że Królestwo Jego jest nie z tego świata. Sądzisz, że Piłat był idiotą? Owszem to było szyderstwo, ale nie skierowane do Jezusa, a do Żydów, bo wybrali na śmierć nie zbrodniarza a niewinnego człowieka

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Elzbieta

Nie wiem czy wierzysz w preegzystencję Chrystusa,że jako Pierworodny Syn Boży istniał on w Niebie "zanim jeszcze świat powstał"(Jan 17,5).

To Chrystus jako Pierworodny Syn Boży został posłany na Ziemię dla naszego zbawienia i wcielił się w fizyczne ciało Jezusa jako Syna Człowieczego Marii i Józefa.Ponieważ wszyscy zostaliśmy ochrzczeni Duchem Świętym Chrystusowym w jedno Ciało,wszyscy stanowimy Jego Kościół Chrystusowy(1 Kor.12,13).Ja należę do tej prawdziwej owczarni Chrystusowej,ale nie Jezusowej.
»
Syna Człowieczego Marii i Józefa ? - czytaj Mat.1,18-25 , Łuk.1,26-38
...Chrystusowej,ale nie Jezusowej ? - to jak miał na imię Chrystus ?
Mat.1,1.Rodowód Jezusa Chrystusa,syna Dawidowego,syna Abrahamowego.
Mat.1,16.A Jakub miał syna Józefa,męża Marii,z której narodził się Jezus,zwany Chrystusem.
Mat.1,18.A z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak:gdy matka jego Maria została poślubiona Józefowi,okazało się,że zanim się zeszli,była brzemienna z Ducha Świętego.

Imieniem określamy naszą istotę,świadomość-Jaźń,to czym jesteśmy.Imieniem Syna Bożego jest Chrystus,które on potwierdza w wielu fragmentach NT (Mat.16,16 itd.).Jezus jest określeniem Syna Człowieczego,fizycznego ciała,w które wcielił się przybyły z Nieba Chrystus.Zamiast Jezus Chrystus,w NT powinno pisać Chrystus w Jezusie,bo Chrystus nie stał się jako świadomość-Jaźń jakimś innym nowym Jezusem lub Jezusem Chrystusem.Dlatego fragmenty NT dotyczące rodowodu Jezusa powinny mieć taką treść,jaką miały przed dokonanymi w nich zmianami:

Mat.1,1.Rodowód Jezusa Syna Człowieczego,syna Józefa,syna Dawida,syna Abrahama.
Mat.1,16.A Jakub miał syna Józefa,męża Marii,z których obojga narodził się Syn Człowieczy Jezus,fizyczne ciało w które wcielił się przybyły z Nieba jako Duch,Pierworodny Syn Boży Chrystus.


Obecny tekst Mat.1,18 o brzemienności Marii z Ducha Świętego został świadomie dodany do NT jak i wiele innych.Chrystus mówił o Bogu jako swoim i naszym Ojcu,ale nigdy nie potwierdził,że Jego Ojcem jest Duch Święty.To zgadza się z tym czego on nauczał:

Jan4,6.Co się narodziło z ciała,ciałem jest,a co się narodziło z Ducha,duchem jest.

Jest ogromna różnica między Synem Bożym jako Duchem,boską świadomością i Chrystusem -Jaźnią,a Synem Człowieczym Jezusem jako fizycznym ciałem,ludzką naturą pozbawioną świadomości.

Syn Boży miał i ma niezmienne imię Chrystus.Dlatego napisałem w innym temacie,że nie powinno się go nazywać Jezusem lub Jezusem Chrystusem,a dla przykładu Hebr.13,8 powinien mieć taką treść:

Hebr.13,8.Chrystus wczoraj i dziś,ten sam i na wieki.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Elżbieta
Posty: 47
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:37

Post autor: Elżbieta »

tylko dwa słowa na razie, bo muszę uciekać : Jezus był synem Marii ale nie Józefa - była brzemienna zanim zeszła się z Józefem , tz. że nie miał ziemskiego cielesnego ojca
- se poczytaj

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

anastasis pisze:
W którym miejscu tego wersetu BIBLIA 'mówi', że Jezus zasiał na tronie już w Iw?
Przepraszam, pomyliłem się w podaniu sigla. Chodziło oczywiście o Obj 3:21.
To właśnie księga Objawienia informuje nas:
Cytat:
BTP Revelation 1:1 Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi.

Pomijając fakt, kiedy to Jezus zapanował w niebie, NA PEWNO nie zaczął panować jako król w Iw.
Cytat:
Revelation 12:7-12 7 I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, 8 ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. 9 I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. 10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: «Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. 11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. 12 Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i biada morzu - bo zstąpił do was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu».

To, że ta księga informuje nas o tym, co ma się stać nie oznacza, że nie opisuje rzeczy, który już się stały [np. Obj 1:5]

To, że "nastało królowanie Boga i Pomazańca" nie może być odczytywane dosłownie, jakoby Bóg wcześniej nie królował. Cała Biblia mówi o Bogu-Królu [realnie królującym], a już Obj 1:5 mówi o Jezusie jako władcy. Oznacza to po prostu ingerencję Boga na pewnej płaszczyźnie, Jego zwycięstwa w danej dziedzinie, pokonanie szatana.
Ok, to powiedz mi w takim razie, ile lat miał Jezus królować, ze swoimi KAPŁANAMI KRÓLAMI i co miało się stać, po tym okresie?

Awatar użytkownika
anastasis
Posty: 137
Rejestracja: 14 lis 2009, 9:15

Post autor: anastasis »

Nie odczytuję Milenium dosłownie [w sensie 1000 lat] więc chyba nie pogadamy.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

anastasis pisze:Nie odczytuję Milenium dosłownie [w sensie 1000 lat] więc chyba nie pogadamy.
Więc sam widzisz, skąd się bierze twoje niezrozumienie.

Awatar użytkownika
anastasis
Posty: 137
Rejestracja: 14 lis 2009, 9:15

Post autor: anastasis »

Nie rozumiem Twoich wierzeń. Nie sądze, aby były biblijne, skoro Biblia naucza inaczej.

Apokalipsa-księga symboli i obrazów nie jest chyba dobrą podstawą do tworzenia doktryny. A tylko ona mówi o tajemniczym "milenium".

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

anastasis pisze:Nie rozumiem Twoich wierzeń. Nie sądze, aby były biblijne, skoro Biblia naucza inaczej.

Apokalipsa-księga symboli i obrazów nie jest chyba dobrą podstawą do tworzenia doktryny. A tylko ona mówi o tajemniczym "milenium".
Jeśli ktoś nie potrafi z tekstów NIE PROROCKICH zrozumieć, że BÓG JHWH jest BOGIEM JEDNOOSOBOWYM, to nie dziwne, że nie rozumie KSIĄG PROROCKICH.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Panowie! Do tematu, do tematu...

Ani Millenium ani Jednoosobowy Bóg ani żadne skakanie z kwiatka na kwiatek.
Jakaś mania nie czytania ogarnia forumowiczów. Zamiast zaczynać poczytajcie sobie coś, co już w tej materii napisano. OK?

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Piorun uderzył w kościół luterański.

http://old.luteranie.pl/pl/?D=3113
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”