luteranie

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Ja też się modlę o Jedność uczniów Jezusa
o to by wszyscy wybrani weszli
by byli Jedno w Duchu w Słowie
o to się modlę
a ponieważ Jedno bedziemy jak pan przyjdzie modlę się o Jego przyjście
to jest moja modlitwa o Jedność
o Jednośś z Bogiem
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ryszardzie, sprawdź dokładnie, czy kiedy Jezus modlił się o jedność chrześcijan, to chodziło mu o jedność miedzy chrześcijanami, czy o "Jedność z Bogiem'.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Jedność z Bogiem to dla mnie jedność między namaszczonymi Jego Duchem
dla mnie to jedno
Ja w Tobie Ty we Mnie i w nich
Jak mówił Piotr objetnica ta dotyczy wszystkich ,których za pośrednictwem nauki apostolskiej Bóg powoła
obietnica to dar Ducha w tym Jednosć w Duchu
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jedność z Bogiem to dla mnie jedność między namaszczonymi Jego Duchem
dla mnie to jedno
Dla ciebie, ale najraźniej nie dla Chrystusa.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
pokaż mi w Słowie że Chrystus to nie Jezus ,którego cytowałem
i który własnie tak rozumiał jedność
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Chrystus modlił się tak:
J 17,20-26
20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24 Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. 25 Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. 26 Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich».


Ty zaś mówisz, że Jezus się modlił, aby stanowili jedno z Bogiem.

Hm... Jednak uwierzę Ewangeliście w kwestii tego, o co modlił się Chrystus.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
oczywiście też w to wierzę i widzę ,ze Jezus nie za całym światem prosi nie zacytowałeś całej Jego modlitwy zwłaszcza wersu 9
a tam jest dokładnie napisane o kogo się modli
Nie modli się wszystkic a wszystkich ,którzy są Boży
czyli mają jednośc z Bogiem
Słowo Boże sobie nie zaprzecza
proszę jak cytujesz cytuj cały kontekst-całą modlitwę Jezusa a nie tylko to co Tobie pasuje
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

oczywiście też w to wierzę i widzę ,ze Jezus nie za całym światem prosi nie zacytowałeś całej Jego modlitwy zwłaszcza wersu 9
Modlitwa od wersu 6 do 19 nie dotyczy kwestii jedności chrześcijan.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
Modlitwa Jest w ewangelii całością
Jezus nie przerwał w połowie i nie powiedział a teraz modlę się o co innego
Dla mnie w całości mówi o stosunku Jezusa do Jego uczniów
a nie do świata w którym żyli oni i zyjemy my
więc wybacz wolę wierzyć ewangelii -ze Jezus nie przerwał modlitwy niz Tobie
żę w trakcie zmienł obiekt modlitwy
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:
a gdzie napisałem ,ze to pochwalał
pokazywał ,ze są i dlaczego są
Perfekt. To teraz zestaw sobie brak pochwały przez Pawła z modlitwą Chrystusa o jedność chrześcijan.
Pod egidą KRK ;-), jak to napisał BOBO, do najbliższej wojny, wtedy okazują sobie 'miłość' i pokazują 'jedność', jednomyślnie się nawzajem zabijając.

Awatar użytkownika
Elżbieta
Posty: 47
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:37

Post autor: Elżbieta »

(20) A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie. (21) Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś


- Jak nie prosi za całym światem - przecież wyraźnie pisze : za tymi co przez ich słowo uwierzą we mnie. - Co to znaczy ? Że modli się za tych wszystkich, którzy słuchają Słowa Bożego, i wierzą w Nie i starają się wg Niego żyć, wierzą w Jezusa Chrystusa, abyśmy wszyscy byli jedno jak Jezus i Ojciec byli i są i będą jedno , tak i myśmy między sobą byli jedno i my z Bogiem i Bóg z nami żebyśmy jedno byli


- Jednak nie wytrzymałam :cry: [/b]

Awatar użytkownika
anastasis
Posty: 137
Rejestracja: 14 lis 2009, 9:15

Post autor: anastasis »

Dokładnie, Elżbieta. Jezus modli się o wszystkich, którzy kiedykolwiek uwierzą dzięki apostołom. Ponieważ słowa apostolskie mamy w Biblii, które czytane są w zborach i kościołach wszyscy wierzymy "dzięki ich słowu". Ale nie wszyscy jesteśmy jedno. Jedność to zadanie.

Pewnym krokiem ze strony wielu ewangelicznych Kościołów jest tak zwane uznawanie "jedności w Duchu Świętym". Mają ją, według tej tezy, wszyscy ci, którzy doświadczyli relacji z Bogiem przez Jezusa w Duchu Świętym, niezależnie od denominacji.

Inne Kościoły dyskutują swoje wierzenia, szukają punktów wspólnych i dzielących. Starają się jeszcze raz spojrzeć na swoje wierzenia i spytać sami siebie: "może coś źle rozumiemy".

Nie jestem wiec za potępieniem całego ekumenizmu. Co do powstania jednej religii pod zwierzchnictwem papieża to..włożyłbym to między bajki. Innocent III nie żyje już od 700 lat, a i on nie władał chrześcijanami na wschodzie czy w Afryce. Ludzie zbyt lubią władzę by ją komuś oddać.

Awatar użytkownika
Elżbieta
Posty: 47
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:37

Post autor: Elżbieta »

hehe - ja też nie wierzę w zwierzchnictwo człowieka

Pietr
Posty: 233
Rejestracja: 06 paź 2009, 2:28

Post autor: Pietr »

Tak sobie myślę, że wiecie kiedy będą jakieś szanse zjednoczenia się chrześcijan?
Kiedy wyszyscy, bez względu na denominację będą prześladowani.
I to nie chodzi mi o słuszną krytykę pod adresem przedstawicieli KRzK (i nie tylko), z powodu bogactwa i życia niezgodnego z ewangelią, lecz mam na myśli prześladowania, tych chrześcijan, którzy zachowują naukę Jezusa Chrystusa.
Tych chrześcijan, którzy idą na kompromis ze światem, świat nie będzie prześladował, lecz będzie ich kochał.
Obserwując to, co obecnie się dzieje, dostrzegam odstępstwo we wszystkich znanych mi kościołach.
Dopiero kiedy przyjdzie oczyszczenie, czyli czas ucisku, chrześcijanie dopiero będą mieli na tyle pokorną postawę, by móc się zjednoczyć, a właściwie pozwolić Duchowi Świętemu aby tego dokonał.
Wtedy oblubienica będzie przystrojona.


________
"Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli."

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Jezus, gdy przyszedł w Iw, zjednoczył swoich uczniów w OWCZARNI, niestety Szatan doprowadził do rozproszenia owiec, dlatego gdy w obecnych dniach ostatnich, po objęciu KRÓLEWSKIEGO panowania, ponownie zebrał OWCE do OWCZARNI, ale dopiero w nowym ŚWIECIE, zapanuje prawdziwa jedność, gdyż wtedy nie będzie już Szatana i ludzi, którzy nie podporządkowali się głosowi Jezusa, zwołującego swoje OWCE.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”