luteranie

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Elżbieta
Posty: 47
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:37

Post autor: Elżbieta »

Arius pisze:, dlatego gdy w obecnych dniach ostatnich, po objęciu KRÓLEWSKIEGO panowania, ponownie zebrał OWCE do OWCZARNI, ale dopiero w nowym ŚWIECIE, zapanuje prawdziwa jedność, gdyż wtedy nie będzie już Szatana i ludzi, którzy nie podporządkowali się głosowi Jezusa, zwołującego swoje OWCE.
Co masz na myśli ?- Bo nie pojmuję

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Elżbieta pisze:
Arius pisze:, dlatego gdy w obecnych dniach ostatnich, po objęciu KRÓLEWSKIEGO panowania, ponownie zebrał OWCE do OWCZARNI, ale dopiero w nowym ŚWIECIE, zapanuje prawdziwa jedność, gdyż wtedy nie będzie już Szatana i ludzi, którzy nie podporządkowali się głosowi Jezusa, zwołującego swoje OWCE.
Co masz na myśli ?- Bo nie pojmuję
A czego nie rozumiesz? Ten fragment zawiera wiele różnych kwestii.

Awatar użytkownika
Elżbieta
Posty: 47
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:37

Post autor: Elżbieta »

dlatego gdy w obecnych dniach ostatnich, po objęciu KRÓLEWSKIEGO panowania, ponownie zebrał OWCE do OWCZARNI

-tego nie rozumiem : kto obioł królewskie panowanie i o jakie owce Ci chodzi

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Elżbieta pisze:dlatego gdy w obecnych dniach ostatnich, po objęciu KRÓLEWSKIEGO panowania, ponownie zebrał OWCE do OWCZARNI

-tego nie rozumiem : kto obioł królewskie panowanie i o jakie owce Ci chodzi
Jezus zapowiedział, że po znakach poznamy, kiedy on zostanie posadzony na TRONIE KRÓLEWSKIM, te znaki właśnie widzimy, są to znaki jego PARUZJI opisane w ewangelisch, czyli OBECNOŚCI jako KRÓL.
OWCZARNIĄ jest ZBÓR, kierowany przez Jezusa, do którego Jezus zgromadza OWCE-czyli uczniów i naśladowców Jezusa, OWCZE znające głos Jezusa trafiają same do OWCZARNI-ZBORU, dlatego nie ma potrzeby wskazywania GDZIE JEST TA OWCZARNIA, ale należy pomóc w poznaniu Jezusa i w staniu się jego naśladowcą.

To tak w skrócie.

Awatar użytkownika
Elżbieta
Posty: 47
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:37

Post autor: Elżbieta »

Widać mało spostrzegawcza jestem, możesz mi podpowiedzieć jakie to są znaki ?
No i oczywiście chciałam się dowiedzieć, która to Jego owczarnia

Awatar użytkownika
anastasis
Posty: 137
Rejestracja: 14 lis 2009, 9:15

Post autor: anastasis »

Jezus zapowiedział, że po znakach poznamy, kiedy on zostanie posadzony na TRONIE KRÓLEWSKIM, te znaki właśnie widzimy, są to znaki jego PARUZJI opisane w ewangelisch, czyli OBECNOŚCI jako KRÓl
Biblia mówi, że Jezus już w 1 wieku siedział na tronie [Obj 2:21]. Skąd pomysł, że zasiadł dopiero teraz?

OWCZARNIĄ jest ZBÓR, kierowany przez Jezusa, do którego Jezus zgromadza OWCE-czyli uczniów i naśladowców Jezusa, OWCZE znające głos Jezusa trafiają same do OWCZARNI-ZBORU, dlatego nie ma potrzeby wskazywania GDZIE JEST TA OWCZARNIA, ale należy pomóc w poznaniu Jezusa i w staniu się jego naśladowcą.

To tak w skrócie.
To inna Ewangelia. Mt 5:13-16 jasno mówi, że prawdziwych chrześcijan widać na całym świecie. Nie można poznać Jezusa inaczej jak poprzez Jego Kościół. Obecnie Jezus nie chodzi po ziemi-chodzi Jego Kościół. To przez Kościół poznaje się Jezusa. Całe Dzieje o tym mówią.

Awatar użytkownika
Elżbieta
Posty: 47
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:37

Post autor: Elżbieta »

Myślałam, że mnie Arius oświeci.
Mam nadzieję należeć do tej Jezusowej owczarni, bo staram się iść drogami, których uczył Chrystus, staram się Go naśladować ze wszystkich sił, wierzę w to, że On został posłany przez Ojca i oddał swoje życie za nas wszystkich, byśmy nie musieli ginąć za swoje uczynki, abyśmy mogli być zbawieni

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Elżbieta pisze:Widać mało spostrzegawcza jestem, możesz mi podpowiedzieć jakie to są znaki ?
No i oczywiście chciałam się dowiedzieć, która to Jego owczarnia
PNS Matthew 24:1 A wyszedłszy, Jezus oddalał się od świątyni, ale jego uczniowie podeszli, żeby mu pokazać budowle świątyni. 2 Na to rzekł do nich: "Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę wam mówię: Na pewno nie pozostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony". 3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do niego na osobności uczniowie, mówiąc: "Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy?" 4 A Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: "Baczcie, żeby was nikt nie wprowadził w błąd; 5 bo wielu przyjdzie, powołując się na moje imię i mówiąc: 'Ja jestem Chrystusem'; i w błąd wprowadzą wielu. 6 Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec. 7 "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim. 8 Wszystko to jest początkiem dręczących boleści. 9 "Wtedy ludzie będą was wydawać na ucisk i będą was zabijać, i ze względu na moje imię będziecie przedmiotem nienawiści wszystkich narodów. 10 Wtedy też wielu się zgorszy i jedni drugich będą zdradzać, i będą jedni drugich nienawidzić. 11 I powstanie wielu fałszywych proroków, i wielu wprowadzą w błąd; 12 a z powodu wzrostu bezprawia miłość większości oziębnie. 13 Ale kto wytrwa do końca, ten zostanie wybawiony. 14 I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec.
15 "Kiedy więc ujrzycie obrzydliwość, która sprowadza spustoszenie, jak powiedziano przez proroka Daniela, stojącą w miejscu świętym (niech czytelnik wykaże rozeznanie), 16 niech potem ci w Judei zaczną uciekać w góry. 17 Kto będzie na dachu domu, niech nie schodzi, by wziąć dobytek ze swego domu, 18 a kto będzie w polu, niech nie wraca do domu, aby wziąć swoją szatę wierzchnią. 19 Biada kobietom brzemiennym i karmiącym piersią w owe dni! 20 Módlcie się, żeby wasza ucieczka nie nastąpiła w porze zimowej ani w dzień sabatu; 21 bo potem będzie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i już nigdy więcej nie będzie.
22 Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych owe dni zostaną skrócone. 23 "A jeśli ktoś wam powie: 'Oto tu jest Chrystus!' albo: 'Tam!', nie wierzcie. 24 Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby– jeśli to możliwe– wprowadzić w błąd nawet wybranych. 25 Oto was przestrzegłem. 26 Toteż jeśli wam powiedzą: 'Oto jest na pustkowiu!', nie wychodźcie; 'Oto jest w wewnętrznych izbach!', nie wierzcie. 27 Bo jak błyskawica ukazuje się od stron wschodnich i świeci aż po strony zachodnie, taka będzie obecność Syna Człowieczego. 28 Gdziekolwiek jest trup, tam się zbiorą orły. 29 "Natychmiast po ucisku owych dni słońce ściemnieje i księżyc nie da swego światła, i gwiazdy będą spadać z nieba, a moce niebios zostaną wstrząśnięte. 30 I potem ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, a potem wszystkie plemiona ziemi będą się uderzać, lamentując, i ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba z mocą oraz wielką chwałą. 31 I pośle on swoich aniołów z potężnym głosem trąby i zbiorą jego wybranych od czterech wiatrów, od jednego krańca niebios do ich drugiego krańca. 32 "A od drzewa figowego jako przykładu nauczcie się tej rzeczy: Gdy tylko jego gałązka staje się miękka i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. 33 Podobnie też wy, gdy to wszystko ujrzycie, wiedzcie, że jest on blisko, u drzwi. 34 Zaprawdę wam mówię, że to pokolenie na pewno nie przeminie, dopóki się to wszystko nie stanie. 35 Niebo i ziemia przeminą, lecz moje słowa na pewno nie przeminą. 36 "O dniu owym i godzinie nie wie nikt– ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec. 37 Jakie bowiem były dni Noego, taka też będzie obecność Syna Człowieczego. 38 Bo jacy byli w owych dniach przed potopem– jedli i pili, mężczyźni się żenili, a kobiety wydawano za mąż, aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki, 39 i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich– tak będzie z obecnością Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwaj będą w polu: jeden będzie wzięty, a drugi pozostawiony; 41 dwie będą mleć w żarnach: jedna będzie wzięta, a druga pozostawiona. 42 Dlatego czuwajcie, gdyż nie wiecie, którego dnia wasz Pan przyjdzie. 43 "Ale wiedzcie to jedno, że gdyby gospodarz wiedział, o której straży przyjdzie złodziej, czuwałby i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. 44 Dlatego i wy okażcie się gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie. 45 "Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie? 46 Szczęśliwy ów niewolnik, jeśli jego pan, przybywszy, zastanie go tak czyniącego! 47 Zaprawdę wam mówię: Ustanowi go nad całym swoim mieniem. 48 "Ale gdyby ów zły niewolnik rzekł w swoim sercu: 'Mój pan zwleka' 49 i gdyby zaczął bić swych współniewolników oraz jeść i pić z niepoprawnymi pijakami, 50 pan owego niewolnika przyjdzie w dniu, którego ten się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna, 51 i ukarze go z największą surowością, i wyznaczy mu dział z obłudnikami. Tam będzie płakał i zgrzytał zębami.
Na zielono masz tekst opisujący znaki OBECNOŚCI JEZUSA, oraz zbliżającego się KOŃCA tego świata, nie mylić z zmieszczeniem planety, analogicznie znajdziesz je w innych Ewangeliach.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Elżbieta pisze:Myślałam, że mnie Arius oświeci.
Mam nadzieję należeć do tej Jezusowej owczarni, bo staram się iść drogami, których uczył Chrystus, staram się Go naśladować ze wszystkich sił, wierzę w to, że On został posłany przez Ojca i oddał swoje życie za nas wszystkich, byśmy nie musieli ginąć za swoje uczynki, abyśmy mogli być zbawieni
To Chrystus jako Pierworodny Syn Boży został posłany na Ziemię dla naszego zbawienia i wcielił się w fizyczne ciało Jezusa jako Syna Człowieczego Marii i Józefa.Ponieważ wszyscy zostaliśmy ochrzczeni Duchem Świętym Chrystusowym w jedno Ciało,wszyscy stanowimy Jego Kościół Chrystusowy(1 Kor.12,13).Ja należę do tej prawdziwej owczarni Chrystusowej,ale nie Jezusowej.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Arius pisze:OWCZARNIĄ jest ZBÓR, kierowany przez Jezusa, do którego Jezus zgromadza OWCE-czyli uczniów i naśladowców Jezusa, OWCZE znające głos Jezusa trafiają same do OWCZARNI-ZBORU, dlatego nie ma potrzeby wskazywania GDZIE JEST TA OWCZARNIA, ale należy pomóc w poznaniu Jezusa i w staniu się jego naśladowcą.

To tak w skrócie.
Ariusie, zlituj się ( :prosze: ) nad nami grzesznymi...
Napisz wreszcie w jakim mieście (kraju?) jest TA OWCZARNIA.
Dojdę, dojadę, doczołgam się...
Jesteś strasznie monotematyczny.
- Choć...KOŚCIÓŁ to już drugi Twój temat :lol:
Dobrej nocy.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Każdy człowiek jest Świątynią,Kościołem Ducha Świętego i dlatego nie trzeba go szukać daleko,za siódmą górą lub rzeką.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

anastasis pisze:
Jezus zapowiedział, że po znakach poznamy, kiedy on zostanie posadzony na TRONIE KRÓLEWSKIM, te znaki właśnie widzimy, są to znaki jego PARUZJI opisane w ewangelisch, czyli OBECNOŚCI jako KRÓl
Biblia mówi, że Jezus już w 1 wieku siedział na tronie [Obj 2:21]. Skąd pomysł, że zasiadł dopiero teraz?
W którym miejscu tego wersetu BIBLIA 'mówi', że Jezus zasiał na tronie już w Iw?
Revelation 2:21 Dałem jej czas, by się mogła nawrócić, a ona nie chce się odwrócić od swojej rozpusty.
To właśnie księga Objawienia informuje nas:
BTP Revelation 1:1 Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi.
Pomijając fakt, kiedy to Jezus zapanował w niebie, NA PEWNO nie zaczął panować jako król w Iw.
Revelation 12:7-12 7 I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, 8 ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. 9 I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. 10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: «Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. 11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. 12 Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i biada morzu - bo zstąpił do was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu».

Awatar użytkownika
Elżbieta
Posty: 47
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:37

Post autor: Elżbieta »

angelo pisze: To Chrystus jako Pierworodny Syn Boży został posłany na Ziemię dla naszego zbawienia i wcielił się w fizyczne ciało Jezusa jako Syna Człowieczego Marii i Józefa.Ponieważ wszyscy zostaliśmy ochrzczeni Duchem Świętym Chrystusowym w jedno Ciało,wszyscy stanowimy Jego Kościół Chrystusowy(1 Kor.12,13).Ja należę do tej prawdziwej owczarni Chrystusowej,ale nie Jezusowej.
»

Syna Człowieczego Marii i Józefa ? - czytaj Mat.1,18-25 , Łuk.1,26-38

Chrystusowej,ale nie Jezusowej ? - to jak miał na imię Chrystus ?

Awatar użytkownika
Elżbieta
Posty: 47
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:37

Post autor: Elżbieta »

Z pewnością poniektórzy tu osądzą, że jestem ślepa i głupia, ale czytając wszystkie przytaczane przez was wersety nie moge nijak wyczytać kiedy to Jezus Chrystus zasiadł na tronie jako król. Nie mogę też wyczytać, kiedy to będzie ten koniec świata.
O ile wiem wszelkie łajdactwa "panoszyły" się na ziemi za czasów, gdy nasz Pan chodził po tej ziemi, jak i teraz po 2000 lat. Wszelkie kataklizmy były i w czasąch minionych, ale nasza komunikacja nie była tak rozbudowana jak obecnie i o wielu wogóle nie wiedzieliśmy.

Jednak nadal Ariusie nie powiedziałeś mi gdzie jest ta prawdziwa owczarnia

Awatar użytkownika
anastasis
Posty: 137
Rejestracja: 14 lis 2009, 9:15

Post autor: anastasis »

W którym miejscu tego wersetu BIBLIA 'mówi', że Jezus zasiał na tronie już w Iw?
Przepraszam, pomyliłem się w podaniu sigla. Chodziło oczywiście o Obj 3:21.
To właśnie księga Objawienia informuje nas:
Cytat:
BTP Revelation 1:1 Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi.

Pomijając fakt, kiedy to Jezus zapanował w niebie, NA PEWNO nie zaczął panować jako król w Iw.
Cytat:
Revelation 12:7-12 7 I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, 8 ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. 9 I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. 10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: «Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. 11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. 12 Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i biada morzu - bo zstąpił do was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu».

To, że ta księga informuje nas o tym, co ma się stać nie oznacza, że nie opisuje rzeczy, który już się stały [np. Obj 1:5]

To, że "nastało królowanie Boga i Pomazańca" nie może być odczytywane dosłownie, jakoby Bóg wcześniej nie królował. Cała Biblia mówi o Bogu-Królu [realnie królującym], a już Obj 1:5 mówi o Jezusie jako władcy. Oznacza to po prostu ingerencję Boga na pewnej płaszczyźnie, Jego zwycięstwa w danej dziedzinie, pokonanie szatana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”