luteranie

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Elżbieta pisze:sądziłam, że na stronie luterańskiej będzie można podyskutować ze współwyznawcami
Gdyby tutaj byli to pewnie by podjęli dyskusję z Tobą. Nie ma co zwalać na ŚJ, że coś tam opanowali, gdyż... nikomu tutaj nie zabraniali i zabronić pisać nie mogą.
Elżbieta pisze:Nie mam ochoty szarpać sobie nerwy przez ludzi, którzy uważają, że...
A kto tobie każe sobie nerwy szargać? Z pewnymi ludź nie musisz dyskutować. Wyposazona jesteś w opcję: 'ignoruj' a to oznacza, że pewnych userów nawet nie zobaczysz i nie przeczytasz. Lepiej nie można zapewnić sobie komfortu.
Dostrzegam, że ciebie irytuje nie tyle to, że SJ coś tu opanowali, ile to, że w ogóle tutaj są a wolałabyś aby nie istnieli, prawda?
A co, do Twojej propozycji...:
Elżbieta pisze:Czytajcie Biblię SAMODZIELNIE i myślnie nad Nią SAMODZIELNIE i proście Boga o oświecenie.
...to jesteś już kolejną osobą, ktora radzi coś... niemozliwego. Nawet Ty sama tego tak nie czynisz. Twoje zrozumienie Biblii i to kim dzisiaj jesteś jest wynikiem nie tylko Twojego myslenia ale wpływu wielu... ludzi. Tak, ludzi. No chyba, że nigdzie na nabożeństwa nie chodzisz i nie słuchasz kazań, chyba, że nie czytałaś żadnej innej książki, chyba, że nie rozmawiałaś nigdy ze swoim współwyznawcą czy pastorem...
No ale mogę się mylić... może mieszkasz na bezludnej wyspie i... oświecenie samo przyszło z nieba.

No to na razie. Coś czuję, że odejście nie jest na zawsze... ;-)

Bobo

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

A mnie szkoda ,ze ta niewiasta tak szybko odeszła
moze by tu co dobrego wniosła i moze sama by się czegoś nauczyła
np Bobo -nie taki świadek straszny jak go malują
przepraszam za żart -to z zyczliwości do Ciebie Doulosa i Emeta
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

No cóż to znak czasu i zbliżania się końca świata -postępy ekumeni przygotowują świat na przyjęcie władzy antychrysta
mnie to cieszy bo Jezus przyjdzie wnet
a władza antychrysta nie potrwa długo
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Rysiu, zastanów się komu zależy na rozbiciu chrześcijaństwa, a kto modlił się o to, aby stanowili jedno...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Wybacz ale co innego mamy na myśli pod terminem chrześcijaństwo i pod terminem jedność
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Yarpen Zirgin pisze: komu zależy na rozbiciu chrześcijaństwa
A komu zależało na rozbiciu w puch narodu żydowskiego jak nie Bogu? Jakoś skrupułów nie miał wysłać ich na 70 lat niewoli do Babilonu czy zburzyć świątynię w 70 rne.
Aktualne chrześcijanstwo to... porażka a nie coś, co należałoby podtrzymywać, klecić w całość. Wystarczy zwykła wojna domowa a zasady chrześcijaństwa legną w gruzach. Co ja mówię! Nawet w pokojowych warunkach chrześcijaństwo nie zrobiło nic abym wyrzucił zamek z drzwi...
Yarpen Zirgin pisze:kto modlił się o to, aby stanowili jedno...
Jezus się modlił aby jego uczniowie byli jedno. I znów mi wychodzi, że nie wszyscy mieniący się chrześciajanami są tak naprawdę uczniami Jezusa. A co do 'jedno' w kwestii religii to... kolejna farsa. Taki mix religijny już zaistniał w 325 r. n. e. I tak oto powstał zlepek pogaństwa z chrzescijaństwem. Nazwano to: powszechnym kościołem. Można i tak. Tylko jak długo...?

Pietr
Posty: 233
Rejestracja: 06 paź 2009, 2:28

Post autor: Pietr »

Elżbieta pisze: Przykro mi, okazało się jednak, ze jest to strona całkowicie opanowana przez ŚJ .
Mam podobne spostrzeżenie
Elżbieta pisze:W związku z powyższym bardzo dziękuję za możliwość zaistnienia na tym forum, ale już nie będę tutaj się udzielała.
Szkoda
Elżbieta pisze:[shadow=indigo]"Panie obudź swój Kościoł
- a zacznij ode mnie
Panie buduj swoj zbór
- a zacznij ode mnie
Panie ześlij pokój i poznanie Boga na ziemię
- a zacznij ode mnie
Panie przynieś wszystkim ludziom swoją miłość i prawdę
- a zacznij ode mnie"
[/shadow]
Żegnam wszystkich , zostańcie z Bogiem, a Duch Święty niechaj was oświeci
Amen!


__________

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Pietr
w którym miejscu ta strona jest opanowana całkowicie przez SJ
Też tu piszę i to dużo a nigdy nie byłem i nie jestem SJ
a nawet jeżeli oni/SJ/ są i dyskutują to co komu przeszkadza wszak to forum dyskusyjne
Jeżeli w czymś mam Prawdę to się wybroni
a jeżeli w czymś się myle to mogę przyjąć od każdego od SJ też
Bóg w Biblii nawet osłem się posłużył by napomnieć proroka
a nasz poznanie cząstkowe -jak bardzo cząstkowe na tym forum już się parę razy przekonałem
Jestem wdzięczny za SJ bo oni nie udają mi braci i nie potakują moim pogladom
dyskutuja zażarcie ale przy pomocy racjonalnych ze Słowa argumentów
Na tle niektórych tu powiecmy "odlotów " gnostyków czy propagatorów zen
SJ jawią mi się bardzo biblijnie
spróbuj spojżeć bez uprzedzeń
uprzedzenia to wyraz obawy
a w milości i zaufaniu do Boga nie powinno mieć to miejsca
Bożego wybranego nic zwieść nie może a wszystko mu służy ku dobremu-jeżeli tylko na wszystko patrzy przez filtr -Słowo Boże
pozdrawiam

Awatar użytkownika
anastasis
Posty: 137
Rejestracja: 14 lis 2009, 9:15

Post autor: anastasis »

Aktualne chrześcijanstwo to... porażka a nie coś, co należałoby podtrzymywać, klecić w całość. Wystarczy zwykła wojna domowa a zasady chrześcijaństwa legną w gruzach. Co ja mówię! Nawet w pokojowych warunkach chrześcijaństwo nie zrobiło nic abym wyrzucił zamek z drzwi...
To chrześcijaństwo I wieku to była dopiero porażka, jak wystarczyły spory w sądzie i już się zasady chrześcijańskie łamały...

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Anastasis
pozdrawiam
masz słuszność Paweł pisze coś o podziałach i pisze dlaczego są
To duch antychrysta chce budować jedność organizacyjną w oparciu o ziemskie struktury i humanizm/ludzka odmiana miłości blizniego/
Bóg buduje swoją jedność od Góry
On daje Swego Ducha i Jego Dary
te powodują jedność Jego ciała w Jednym Duchu
Dlatego Paweł pisze ,ze są podziały -bo są różne duchy nie jeden

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Płaskowicki Rys pisze:pozdrawiam
masz słuszność Paweł pisze coś o podziałach i pisze dlaczego są
Ryszardzie, sprawdź dokładnie, czy św. Paweł pochwalał rozłamy i rozbijanie się chrześcijaństwa na kolejne wyznania.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
anastasis
Posty: 137
Rejestracja: 14 lis 2009, 9:15

Post autor: anastasis »

Przede wszystkim słyszę - i po części wierzę - że zdarzają się między wami spory, gdy schodzicie się razem jako Kościół. (19) Zresztą nawet muszą być wśród was rozdarcia, żeby się okazało, którzy są wypróbowani [1 Kor 11:18-19]

Podobnie jak zabójstwo jest moralnie neutralne i staje się w zależności od okoliczności czymś negatywnym [morderstwo-zabójstwo bezprawne] lub czymś pozytywnym [obrona konieczna] podobnie jest z rozłamem.

Sam fakt tego, że Kościół się dzieli jest negatywny. Lecz odpowiedzialność za podział ponosi ta strona, która go spowodowała. Spowodowanie rozłamu to nie fizyczne odcięcie się lecz odstąpienie od nauk Pana. I tak, gdyby w Twojej parafii Yarpen 99% jej członków zaczęła czcić szatana-Ty powinieneś się od nich odłączyć. Czy Ty miałbyś grzech czy oni?
Ostatnio zmieniony 19 lis 2009, 9:09 przez anastasis, łącznie zmieniany 1 raz.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
a gdzie napisałem ,ze to pochwalał
pokazywał ,ze są i dlaczego są
a co miał ukrywać ? -jak autorzy spotkań ekumenicznych
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

a gdzie napisałem ,ze to pochwalał
pokazywał ,ze są i dlaczego są
Perfekt. To teraz zestaw sobie brak pochwały przez Pawła z modlitwą Chrystusa o jedność chrześcijan.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”