Zielonoświątkowcy - Kto ich zdaniem jest synagogą szatana?

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Zielonoświątkowcy - Kto ich zdaniem jest synagogą szatana?

Post autor: Arius »

o tym, kto gdzie idzie i kto, gdzie wejdzie, zadecyduje tylko Bóg. Nie będzie o tym decydował żaden człowiek czy subiektywna opinia o sobie samym ( przynleżność do "małego stadka"). Bóg będzie sądził ukryte zamysły serc, a więc nie sadź przed czasem.
Może wytłumaczysz kolegom na forum, kto zdaniem pastora Davida Wilkersona i innych zielonoświątkowców jest 'synagogą szatana'? Jeśli nie pamiętasz, to mówił o tym w czasie pobytu w Polsce we Wrocławiu. Czyżby on był BOGIEM i wiedział kto jaką drogą kroczy?

makabi
Posty: 834
Rejestracja: 15 lis 2009, 0:04
Lokalizacja: polska

re

Post autor: makabi »

Arius,

powiedzieć, że świadkowie Jehowy (jako organizacja, doktrynalnie) są w wielu błedach doktrynalnych a powiedzenie, że Arius to" bezbożnik idący na potępienie", to dwie rózne sprawy.
Ja uważam, że świadkowie Jehowy są w błedzie, ale nie wyrokuję o ich zbawieniu badź nie.
Nie słuchałem Wilkersona , a więc nie wiem co mówił i o kim.
Uważam, że zbawieni jesteśmy i będziemy na podstawie wiary w odkupieńcze dzieło Chrystusa. Oczywiście mamy wytrwać aż do końca w pełnieniu jego woli.
Ale łaska (niezasłuzona zyczliwość) jest dana darmo.
Nie znaczy to, że mamy nie mówić o róźnicach i dyskutować.

Teraz z drugiej strony medalu. Arius, przecież wiesz, co mówi Organizacja. Kościoły-Babilon będą zniszczone itp.
Ja nie będę wyrywac kąkolu już teraz. Bóg to zrobi, kiedy posli swych aniołow (no, ale Wy macie inną interpretację)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Re: re

Post autor: Arius »

makabi pisze:Arius,

powiedzieć, że świadkowie Jehowy
:-) to wymień też innych, czemu tylko skopiłeś się na ŚJ?
A może powinienem zaczytywać wypowiedzi tego 'proroka' zielonoświątkowców:-)

zielony2
Posty: 191
Rejestracja: 22 gru 2009, 14:30
Lokalizacja: lsm

Post autor: zielony2 »

1 pytanie:
Arius to n-ty temat przez ciebie założony (w kontekście zielonoświątkowców)
jakaś osobista krucjata nienawiści?
2. pytanie po co mnożysz tematy w któych nie ma żadnej dyskusji?

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

nie ma kogos takiego jak "prorok zielonoświątkowców" ale Arius jako SJ nie potrtafi zrozumiec ze ktos moze dzialac na wlasna reke i mowic cos co nie jest oficjalnym glosem tego kosciola, bo w organizacji SJ nie ma wolonosci
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Hardi pisze:nie ma kogos takiego jak "prorok zielonoświątkowców" ale Arius jako SJ nie potrtafi zrozumiec ze ktos moze dzialac na wlasna reke i mowic cos co nie jest oficjalnym glosem tego kosciola, bo w organizacji SJ nie ma wolonosci
Arius błędnie myśli , że zielonoświątkowcy to jedna wielka religia w której jest oficjalna wykładnia i myślą o sobie , że są kanałem łączności z Bogiem.
Nigdy w życiu nie słuchałem Wilkersona i nie mam bladego pojęcia czego uczył o synagodze szatana , podobnie jak makabi.
Wilkerson jest zwykłym człowiekiem , który na pewno sie myli w różnych sprawach.
Arius , to jest wogóle beznadziejny wątek. :lol:

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Ja lubie sluchac Davida W. nie zgadzam sie z nim w 100% ale z wiekszoscia, i wiem ze to maz Bozy, wiem tez ze jest omylny, tak jak kazdy czlowiek i sam to tez nie raz podkresla. A co niby mowil o synagodze szatana to tez nie mam bladego pojecia 8-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

A juz wiem, to KRK :mrgreen:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Wygląda więc na to , że tylko Arius wie o czym uczył Wilkerson odnośnie tej synagogi szatana. Może więc nas oświeci? :-)
Niewykluczone , że Wilkerson ma właściwe zrozumienie. :idea:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

No to sobie pogadaliście. Uważam,że posty te nadają się tylko do skasowania.więc Mach skasuj je. bo są beznadziejne.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

nike pisze:No to sobie pogadaliście. Uważam,że posty te nadają się tylko do skasowania.więc Mach skasuj je. bo są beznadziejne.
:-) Nike bzdurne to są opowiadania o synagodze szatana, a zielonoświątkowcy nazywają tak wszystkich oprócz nich samych, mimo tego, że wchodzą w związki ekumeniczne z innymi wyznaniami.

makabi
Posty: 834
Rejestracja: 15 lis 2009, 0:04
Lokalizacja: polska

re

Post autor: makabi »

szczerze, moze kilku ktorych spotkalem twierdzi cos podobnego.
Natomiast nie musze mowic, co twierdza OFICJALNIE zwierzchnicy swiadkow Jehowy.
Przylaczam sie do Hardiego - wskaz prosze w nauczaniu KZ , gdzie KK jest okreslony synagoga szatana.
Probujesz bezskutecznie zrownac system odgornej dyktatury CK z pojedynczymi wypowiedziami pastorow.
Ja bylem w KZ i roznych znam.

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Nike pisze:No to sobie pogadaliście. Uważam,że posty te nadają się tylko do skasowania.więc Mach skasuj je. bo są beznadziejne.

W zasadzie można skasować ale ten wątek wciąż kręci się wokół meritum sprawy , a Arius zamiast napisać cokolwiek mądrego to zobacz co zrobił:

Arius pisze:bzdurne to są opowiadania o synagodze szatana, a zielonoświątkowcy nazywają tak wszystkich oprócz nich samych

Przecież to zwykłe kłamstwo i nic więcej.
Nie znam ani jednego zielonoświątkowca , który tak uważa. Arius , popukaj się. Zielonoświątkowcy to nie jest jakaś jednolita religia o krystalicznym zrozumieniu i identycznej interpretacji. Walczysz z wiatrakami atakując na ślepo wszystkich zielonoświątkowców. Człowieku , co oni Tobie takiego zrobili , że wypisujesz na ich temat tego rodzaju kłamstwa?
Nawet jeśli jacyś zielonoświątkowcy wierzą tak jak Tobie się zdaje , to niczego nie zmienia.

Wszyscy zielonoświątkowcy jakich znam sa liberalni i nie uważają , że są w jakiejś jedynej religii , która jest prawdziwa , bo przecież do tego Twoja wypowiedź się sprowadza. Wszyscy znani mi zielonoświątkowcy uważają za braci każdego co powierzył swoje życie dla Jezusa i został ochrzczony w wieku świadomym. Mieliby wszystkich innych uważać za synagogę szatana?

Arius , opamiętaj się , bo to co piszesz krzywdzi w zasadzie każdego zielonoświątkowca i ktoś kto Ciebie czyta mógłby nawet w to uwierzyć.

UDOWODNIJ CO POWIEDZIAŁEŚ.

Podaj jakiś oficjalny cytat , lub cokolwiek co reprezentuje KZ.

Poczekam aż to udowodnisz i jestem pewien , że nie tylko ja będę czekał niecierpliwie na taki dowód.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010, 17:57 przez machabeusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

machabeusz pisze:Wszyscy zielonoświątkowcy jakich znam sa liberalni i nie uważają , że są w jakiejś jedynej religii , która jest prawdziwa , bo przecież do tego Twoja wypowiedź się sprowadza. Wszyscy znani mi zielonoświątkowcy uważają za braci każdego co powierzył swoje życie dla Jezusa i został ochrzczony w wieku świadomym. Mieliby wszystkich innych uważać za synagogę szatana? :shock:
Wszystkich traktują jak braci i 'nawracają' ich na jedyną słuszną 'zielonoświątkową', choć w pewnym sensie masz racje :-), 'nawróceni' nawracają nawet 'nawróconych', widac nie wiedzą kto z nich jest bardziej 'nawrócony', to tak w ramach ekumenii. :-) To takie ichnie 'gotowanie żaby' ;-)
Arius , opamiętaj się , bo to co piszesz krzywdzi w zasadzie każdego zielonoświątkowca i ktoś kto Ciebie czyta mógłby nawet w to uwierzyć.
Ja to robię w dobrej wierze o każdego zielonoświątkowca, by zresetował to co wie, odrzucając ludzkie nauki i sam zaczął badać Biblię.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010, 16:06 przez Arius, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

machabeusz pisze:Wszyscy znani mi zielonoświątkowcy uważają za braci każdego co powierzył swoje życie dla Jezusa i został ochrzczony w wieku świadomym.
Większość Świadków Jehowy ochrzciła się w wieku świadomym, oddając się jedynemu prawdziwemu BOGU JHWH, oraz ustanowionemu przez niego królowi, Jezusowi, mimo tego nie przeszkadza to zielonoświątkowcom szerzyć oszczerstwa przeciw ŚJ. Zaprzeczasz sam sobie.

Zablokowany

Wróć do „Protestanci”