Kościół Zielonoświątkowy

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

kacper pisze:Dziwi mnie tylko to że dział forum poswiecony zielonym opanowali ŚJ i ich sympatycy
Nie forum poświęcone zielonym, tylko temat, panie kacper. Temat. Po drugie, chyba dość sporo na temat ŚJ napisałeś ty właśnie dlatego... albo zmien forum, skoro chcesz o zielonych pisać, albo pisz faktycznie o zielonych zamiast o ŚJ. A jak już o nich wzmiankujesz to pisz rzetelnie i uczciwie zamiast takich farmazonów.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

A to reklama z KZ:

http://kz.pl/2012/05/cent...ielonych-swiat/

http://kzjastrzebie.org/3...nych-Swiat.html

Ciekawe, jak KZ nawiązuje do świąt, których kościoły "wolne" nie obchodziły do niedawna. Wybieram na tą transmisję na jedno z podanych miejsc.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

http://jablkotv.pl/stream/live/xxvkz/ na żywo o godzinie 15.

Pierwsze nabożeństwo się skończyło, to o 10. Byłem, widziałem. To drugie ma być transmitowane na udostępnionym linku. To na którym byłem, trwało ok. 3h. Różne wrażenia, lepiej opowiedzieć z kimś kto też widział; albo po tym drugim. Jak dam radę, to sobie obejrzę na necie.
KZ ma jak widać 25 lat, wcześniej ZKE czyli zjednoczony kościół ewangeliczny, ale historia ruchu w Polsce sięga ok. 1910 roku, założenia kościoła Stanowczych Chrześcijan. Te rocznice więc trochę zaciemniają.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

dzięki :-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

KZ to była kiedyś najlepsza, w mojej ocenie, formacja chrześcijańska w Polsce. Ale to się już dawno zmieniło. Kościół ten pod koniec lat 80-tych otworzył się na wszelkiej maści trendy zachodnie i chłonął ten zachodni bałagan, jak sucha gąbka wodę. Kościół ten był zbyt młody, bez kręgosłupa duchowego, bez ugruntowanych nauczycieli. Pastorzy i Starsi tego Kościoła spoglądali na zachód, licząc głównie na pieniądze płynące z bogatego zachodu. Pieniądze płynęły, ale wraz z nimi napływali "apostołowie" szerząc duchowe spustoszenie. A wierni tego Kościoła nie potrafili nawet nadążyć za postępującym bałaganem. Po bodaj 97 roku, kiedy KZ podpisał umowę z RP, stał się wasalem Państwa i teraz jest bardzo podobny do KRK, tylko dużo, dużo mniejszy. Szkoda, bo można było pójść za Jezusem, a teraz to już nie ma takiej możliwości.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

RM pisze:Kościół ten był zbyt młody, bez kręgosłupa duchowego
oceniasz tak wszystkich? Tak to wygląda. O innych przytoczonych już nie komentuję. Dla mnie liczy się każdy człowiek, nie organizacja.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

RM
zbyt radykalnie oceniasz KZ
są różne zbory
w tym bardzo przyjazne i nie radykalne ani nowoczesne
ja choć nie jestem członkiem KZ od 1993 / wykluczono mnie za chrzest w imię Jezusa Chrystusa/
mam tu przyjaciół
i swoich dobrych relacji z nimi nie wstydzę się
pozdrawiam
sługa w społeczności

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Ja też mam przyjaciół w KZ. Mam też w KRK. Wszyscy oni wiedzą jakie mam zdanie o tych organizacjach,

Nie próbowałem oceniać ludzi, ale organizację kościelną. Spędziłem w KZ kilkanaście lat, jako b. aktywny wierny. Ale po 99 roku nasze drogi rozeszły się, bo Jezus w tym Kościele zaczął się stawać religijną wydmuszką. Ważniejsza stała się tam poprawność polityczna niż podążanie za Jezusem.

Wraz z podpisaniem umowy pomiędzy RP i KZ, zbory utraciły swoją suwerenność, czyli to, co wcześniej stanowiło o sile tej formacji. Oczywiście nie znam wszystkich zborów, ale czasem przeglądam dostępne info, co się tam dzieje. Nie znajduję nic, co by mnie mogło zachwycić, albo przynajmniej zaciekawić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Kolega mi napisał dziś[znaczy się wczoraj już hehe] na gg,że Zielonoświątkowcy w Zielone Świątki palą ogniska i coś robią :-) to prawda ? o co chodzi bo ja nie wiem,a może chora wyobraźnia kolegi ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

jasne biegają na około ognisk a co piękniejsze członki- nie - tańczą "w duchu "
wpadjąc w trans przy "świętym ogniu " ;-)
pozdrawiam Bartku
sługa w społeczności

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bartek212701 pisze:Kolega mi napisał dziś[znaczy się wczoraj już hehe] na gg,że Zielonoświątkowcy w Zielone Świątki palą ogniska i coś robią :-)
Pewnie koledze chodziło o "Noc Kupały".
Ale ten pogański zwyczaj obchodzony jest podczas najkrótszej nocy, czyli koniec czerwca.
Na Kaszubach spotykałem się z kultywowaniem tej tradycji.
Ognisko, piwko lub winko, dziewczyny...
- Nie byli to zielonoświątkowcy!
Kaszubi zatłukli by ich jak wściekłe psy.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

dziwne też o tym pomyślałem
ale skąd skojarzenie z zielonoświątkowcami w tej sprawie ?
Niektóre zbory np prostaków nawet na nabożeństwach instrumentów muzycznych nie mają
a co dopiero taniec przy ognisku
owszem weszły nowoczesne trendy
ale raczej są w PDJ po tym jak ludzie zwolennicy nowoczesnych form się tam skupili
pozdrawiam Henryku
sługa w społeczności

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

9RP pisze:Niektóre zbory np prostaków nawet na nabożeństwach instrumentów muzycznych nie mają
a co dopiero taniec przy ognisku
Nazywają się "prostaczkami".
Znałem Pastora z Gdańska. Fakt. Nie używali (przynajmniej 30 parę lat temu) żadnych instrumentów.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Henryk pisze:
9RP pisze:Niektóre zbory np prostaków nawet na nabożeństwach instrumentów muzycznych nie mają
a co dopiero taniec przy ognisku
Nazywają się "prostaczkami".
Znałem Pastora z Gdańska. Fakt. Nie używali (przynajmniej 30 parę lat temu) żadnych instrumentów.

EMET:
Przywoływano - nie wiem jak jest teraz(?) - tekst z Amosa 6:5: "Którzy śpiewacie przy lutni, wymyślając sobie naczynia muzyczne, jako Dawid;" - BGd.
;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

w poselstwie też istnieje wielki rygoryzm moralny
nie ma żadnych zabaw o świeckim rodowodzie
niewiasty mają długie włosy i spódnice
jakoś tańczących ich przy ognisku też sobie nie wyobrażam
aż takiej wyobrażni nie mam
sługa w społeczności

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”