Adwentyści Dnia Siódmego

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: K ADS

Post autor: Dezerter »

tom68 pisze:Panstwo koscielne

508 - Pierwszy katolicki król Franków - Chlodwik pokonał resztki Wizygotów, co pozwoliło papiestwu podporządkować sobie niemal całą Europę Zachodnią. Odtąd władze świeckie podlegały Kościołowi.6 Prorocy Boży nazywali zawsze taki związek między Kościołem a władzą świecką "nierządem" (Jer.2:20-31; Ez.16:17-19; Oz.2:5) i "obrzydliwością" (Apok. 18:9). Daniel zapowiedział, że ten stan przetrwa 1290 lat (Dan.12:11), a więc do 1798 roku. I faktycznie, ta sama Francja, której wojska w 508 roku pomogły papiestwu uzyskać wpływ na władze świeckie Europy, dokładnie w 1290 lat później, w 1798 roku, zlikwidowała państwo papieskie, zadając mu tzw. "śmiertelną ranę" (Apok.13:3), a Rewolucja Francuska wprowadziła rozdział Kościoła od państwa, który w wielu państwach świata trwa do dziś z korzyścią dla państwa i dla Kościoła.




538 - Dzięki odsunięciu ariańskich Ostrogotów z Rzymu wszedł w życie dekret cesarza Justyniana, który stawiał biskupa Rzymu ponad innymi biskupami. Biskupi rzymscy, aby wzmocnić swe roszczenia do władzy nad całym chrześcijaństwem powoływali się na sukcesję apostolską, wywodząc ją od Piotra, choć pierwszym biskupem Rzymu nie był Piotr, lecz niejaki Linus. Apostoł Piotr nigdy nie był biskupem Rzymu. Sukcesja apostolska jest czystą spekulacją, której Biblia nie potwierdza, zaś historia ją podważa, gdyż czasem dwie, trzy osoby naraz piastowały urząd papieża, ekskomunikując się nawzajem, nabywając lub sprzedając tron papieski za pieniądze, jak na przykład papież Benedykt IX (1032-45), który sprzedał swój urząd Grzegorzowi VI (1045-6). Nie sposób więc mówić o jakiejkolwiek sukcesji apostolskiej w Rzymie



6. Barrie R. Strauss, The Catholic Church: A Concise History, New York: Hipocrene Books, 1992, s. 55.

Jonatan Dunkel
:-( Jesteś niemyślącym samodzielnie i nieumiejącym ocenić faktów, nie umiejącym czytać ze zrozumieniem automatem do wklejania :-(
z kimś takim nie da się dyskutować ..
nie dam ci ignora tylko dlatego by co jakiś czas demaskować te twoje bezwartościowe wklejki, byś ludzi w błąd nie wprowadzał
bez pozdrowień
pomyśl nad sobą
przestań siebie i swój kościół kompromitować:
508 - Pierwszy katolicki król Franków - Chlodwik pokonał resztki Wizygotów, co pozwoliło papiestwu podporządkować sobie niemal całą Europę Zachodnią. Odtąd władze świeckie podlegały Kościołowi.
no to zobaczmy jak to "podleganie" wyglądało :lol:
535 wojna o Italię Justyniana z Gotami
Papieżem zostaje Agapit i udaje się na bezskuteczne mediacje do Konstantynopola,
536 kolejna misja Agapita pokojowa do Konstantynopola ale tam niespodziewanie umiera. Diakon rzymski Wigiliusz, uzyskuje poparcie cesarzowej Teodory, ale w tym czasie w Rzymie król Gotów Teododahad każe wybrać Sylwestra na papieża . wojna toczy się dalej, Goci opuszczają Rzym,
537 w marcu Wigiliusz dociera do Rzymu i zdejmuje z urzędu Sylwestra , zastępując go na urzędzie. Teraz Goci oblegają Rzym, aż do 538
wojna trwa
544 Cesarski Edykt Justyniana potępia Tre Capitoli ( trzy dzieła napisane przez trzech autorów naśladowców nestoriusza). Ponieważ sobór chalcedoński z 451 przyjął ukorzenie się trzech autorów , papież Wigiliusz przeciwstawia się potępieniu, nie zgadzając się z Cesarzem
545 Król Gotów Totila oblega Rzym, papież chciał go bronić, ale zostaje wezwany do Konstan.
546 Rzym przechodzi z rąk do rąk
547 Papież w Konst. nie podpisuje edyktu Justyniana, ale oferuje zawieszenie go na jakiś czas
548 w Konst. umiera Cesarzowa Teodora, która zostaje ekskomunikowana przez papieża W. po sprawie Tre Capitoli
549 Totila znów oblega Rzym a Hiszpania staje się ariańska
551Kościół Wschodu ogłasza publicznie, że przyjmuje Edykt Justyniana Tre Capitoli - na protesty papieża Wigiliusza Cesarz odpowiada nakazem jego aresztowania , papież musi się schronić w kościele Św. Piotra w Konst.
553 w celu przywrócenia jedności w Kościele odbywa się sobór powszechny, który potępia Tre C. - Justynian każe uwięzić papieża, co powoduje, że ten przez rok żyje na wygnaniu na Sycylii, gdzie umiera w 555 roku
556 pod presją Cesarza na papież zostaje wybrany Pelagiusz


Autor tego słabiutkiego tekstu jest kompletnym nieukiem, bo nie wie nawet czym jest sukcesja apostolska
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

K ADS

Post autor: tom68 »

Witam !
Uwagi i pytania prosze kierowac do autora ktory jest historykiem i teologiem bo dla mnie one sa smieszne poza tym zawsze mozna mnie nie czytac jesli to tak denerwuje , majac wlasne zdanie tak jak ja ( Od wielu lat badam rozne religie i Biblie itp.a poniewaz dobrze znam KRK i Biblie to nie jest juz w KRK np religii i historii itp A uczyli mnie np jezuici ! ) pozdrawiam !
Tomasz G
tom68

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Ok zostawmy
ale jeśli jezuicie cię uczyli historii to podpadli całkowicie :roll:
nie nauczyli cię niestety krytycznego i samodzielnego myślenia, ale wszystko przed tobą. Czytałem wiele publikacji AD7 wiele mam do dziś, wielu autorów cenię, jak pisałem już, wiele jest cennych i wartościowych i dlatego tak reaguję na ten słaby tekst, który powielasz, bo wprowadza czytających w błąd, a tego zabrania Dekalog przecież, który tak cenisz
Wiele łask i światła od Ducha Św życzę - całkowicie szczerze
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Kenzo
Posty: 351
Rejestracja: 16 mar 2012, 8:18
Lokalizacja: United Kingdom

Post autor: Kenzo »

Odnosnie ADS, to byly Adwentysta dzieli sie ciekawymi doswiadczeniami tu:
http://www.superfakty.info/index.php?op ... &Itemid=14
Warto przeczytac. Nie wiem kim autor jest teraz, ale jak widac "przetestowal" juz pare wyznan i warto zapoznac sie z punktem widzenia kogos takiego.
Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa. 1 Kor 1:3 (BP)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

K ADS

Post autor: tom68 »

Witam !
Myslisz sie wlasnie miedzy innymi jezuici nauczyli mnie krytycznego myslenia dlatego nie jestem juz w KRK a co do krytyki K ADS przez eks adwentystow to jest ona blada do tego co mowia eks katolicy np byli ksieza o KRK poza tym w samym KRK zwolenicy i przeciwnycy II soboru Watykanskiego maja sie heretykow a papiezy za falszywych wystarczy zapytac Sadewakantystow czy tych z bractwa sw Piusa itd.... o upadku moralnych duchownych z tego kosciola szkoda nawet pisac pozdrawiam ! Tomasz G
tom68

Awatar użytkownika
Kenzo
Posty: 351
Rejestracja: 16 mar 2012, 8:18
Lokalizacja: United Kingdom

Post autor: Kenzo »

tom68 pisze:Witam !
Myslisz sie wlasnie miedzy innymi jezuici nauczyli mnie krytycznego myslenia dlatego nie jestem juz w KRK a co do krytyki K ADS przez eks adwentystow to jest ona blada do tego co mowia eks katolicy np byli ksieza o KRK poza tym w samym KRK zwolenicy i przeciwnycy II soboru Watykanskiego maja sie heretykow a papiezy za falszywych wystarczy zapytac Sadewakantystow czy tych z bractwa sw Piusa itd.... o upadku moralnych duchownych z tego kosciola szkoda nawet pisac pozdrawiam ! Tomasz G
Witaj Tomku,
Co do ewentualnej bladosci krytyki, to wszystko zalezy od tego na jakie materialy sie trafi. Jesli rozpatrujemy temat na polskim gruncie, to mozemy liczyc na zaledwie garstke exAdwentystow, ktorzy nie uracza nas tak niebywalymi opowiesciami, jak te np. R. Kotlinskiego na lamach swego poczytnego periodyku pt. "Fakty i mity". Rozlamy byly i sa beda. Czy KRK mial nie zwolywac II Soboru Watykanskiego, by nie urazic skrajnych konserwatystow swoimi decyzjami?
Odnosnie rozlamow, to obawiam sie, ze i u was sprawy nie lepiej sie mialy, gdy np. najwybitniejszy z egzegetow po podstawowce Ch. T. Russell odlaczyl czesc Adwentystow przeksztalcajac ich w dobrze znanych na tym forum "Badaczy Pisma Swietego". Co nieco bez szczegolow napisali tutaj: http://pastor-russell.pl/historia_7.html
Co do exAdwentystow, to jak zwykle najlepsze materialy mozna znalezc na angielskich stronach np: http://www.exadventist.com/Home/Prophet ... fault.aspx
Zostaly wymienione tam min. falszywe proroctwa Ellen G. White:
1. Jerusalem's Future: Mrs. White will be alive when Jesus returns (Przyszlosc Jerozolimy: Pani White bedzie zyla, gdy wroci Jezus)
2. England will attack the United States (1862) (Anglia zaatakuje USA w 1862 r.)
3. The Civil War is a sign Jesus is about to return (Wojna domowa, jest znakiem, ze Jezus wkrotce wroci na ziemie)
4. In 1850's Mrs. White said Jesus will return "in a few months" (W 1850 r. Pani White powiedziala, ze Jezus powroci za kilka miesiecy)
5. Adventists living in 1856 will be alive when Jesus returns (Adwentysci zyjacy w 1856 r. beda zyli gdy Jezus powroci)
6. Mrs. White saw Enoch on Jupiter or Saturn (Pani White widziala Enocha na Jowiszu, lub Saturnie)
tlumaczenia w nawiasach Kenzo
Nie chce mi sie wiecej wydlubywac, bo raczej nie pomoze to mi ani Tobie, a w tych formach "rozrywki" niezbyt sie lubuje.
Jak na niespelna dwiescie lat istnienia, to macie i tak dosc barwna historie, ze az strach pomyslec, o ile bylaby barwniejsza, gdybyscie istnieli dluzej?
Pocieszajace jest, ze przynajmniej Wy z tych ruchow zdolaliscie sie "ogarnac" i weszliscie w dialog ekumeniczny, a takze macie swoj udzial w ekumenicznym przekladzie Pisma Swietego.

Pozdrawiam
Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa. 1 Kor 1:3 (BP)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

K ADS

Post autor: tom68 »

Witam !
Na temat Ellen G White najwiecej do powiedzienia maja czesto Ci co nie czytali jej ksiazek tylko czytali to co ktos na temat napisal ( tak samo jest czasem i z Biblia ) ale prawda tez jest taka ze sami adwentysci lubia skrajnosci albo robia z Ellen G White i jej pism najwazniejsza V ewangelie lub jedna z wielu pisarzy adwentowych z XIX wieku wiec zawsze beda opinie skrajnie rozne na ten temat . Jak chodzi o mnie to zawsze powtarzam ze najwazniejsza i potrzebna do zbawienia jest nam zawsze tylko Biblia i jej nauki a pisma Ellen G White mi to tylko potwierdzaja oraz ze wszystkie nauki i pisma musza byc badane i oparte na Biblii nawet pisma Ellen G White jesli mamy w cos uwierzyc ale nie wstydze sie tego ze uwazam osobe Ellen G White i jej pisma za wazne bo maja dla mnie oparcie w Biblii bardziej niz pisma Marcina Lutra czy Jana Kalwina lub Jana Pawla II itp. ktorzy ludzie slepo wierza . Jesli chodzi o znajomosc pism i pogladow Ellen G White wsrod samach adwentystow tak zwolennikow jak i przeciwnikow jej osoby to jest ona wedlug mnie za mala i stad wiele roznych skrajnych opinii i nieporozumien w temacie ale podobnie jest z Biblia i tak niestety jest w kazdym kosciele , pozdrawiam ! Tomasz G
Ps : Buddyzm jest starszy od chrzescijanstwa o kilkaset lat czy to znaczy ze ma prawde we wszystkim czy mozesz zostaniesz wyznawca Buddy jedno jest pewne On byl lepszy niz wielu papiezy -:)
tom68

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

Krystian pisze:Pan nasz Jezus Chrystus nie po to umarł , abyśmy byli pod starym zakonem
jak ktoś chce to niech się obrzeza
....drogi @Krystianie,świętość Szabatu była ustalona przez Boga jeszcze zanim było coś takiego jak Ty nazywasz ,,zakon,, :) jeszcze pojęcia grzechu nie znano :) dlatego szabat nie ma nic wspólnego z obrzezką i nie jest ,,cieniem rzeczy przyszłych,, jest pamiątką stworzenia Bożego, KADS uznaje to za fakt a członkowie tego kościoła z godnie ze swoją wiarą w stworzenie Boże i przekonaniem tej pamiątki na chwałę Bogu sprawują.....korzystając przy tym z błogosławieństwa które jest darem Bożym

I Mojż 2.3 ,,Pobłogosławił też Bóg dzień siódmy i ustanowił go świętym na pamiątkę swojego odpoczynku po całym trudzie stwarzania.

.....zaistnienie tego faktu w Dekalogu świadczy tylko o jego dobru i ważności dla człowieka i Boga

II Mojże 20.8....,,Pamiętaj o szabacie! Niech to będzie dla ciebie dzień święty...,,

.....i tak właśnie wyglądają czasami w tych rozmowach na forum wszelkie argumenty :) dlatego drogi przyjacielu @tom68 żeby tu otwierać posty i bronić swoich argumentów trzeba być jak uważam ,,rekinem,,wiedzy i doświadczenia :) mam wrażenie że skoczyłeś do dużej i głębokiej wody która podejrzewam nie przyniesie pożytku ani Tobie ani nikomu z ,,wody,, :)...

.....pozdrawiam mam nadzieje bez urazy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

sio pisze:
Krystian pisze:Pan nasz Jezus Chrystus nie po to umarł , abyśmy byli pod starym zakonem
jak ktoś chce to niech się obrzeza
....drogi @Krystianie,świętość Szabatu była ustalona przez Boga jeszcze zanim było coś takiego jak Ty nazywasz ,,zakon,, :) jeszcze pojęcia grzechu nie znano :) dlatego szabat nie ma nic wspólnego z obrzezką i nie jest ,,cieniem rzeczy przyszłych,, jest pamiątką stworzenia Bożego, KADS uznaje to za fakt a członkowie tego kościoła z godnie ze swoją wiarą w stworzenie Boże i przekonaniem tej pamiątki na chwałę Bogu sprawują.....korzystając przy tym z błogosławieństwa które jest darem Bożym

I Mojż 2.3 ,,Pobłogosławił też Bóg dzień siódmy i ustanowił go świętym na pamiątkę swojego odpoczynku po całym trudzie stwarzania.

.....zaistnienie tego faktu w Dekalogu świadczy tylko o jego dobru i ważności dla człowieka i Boga

II Mojże 20.8....,,Pamiętaj o szabacie! Niech to będzie dla ciebie dzień święty...,,

.....i tak właśnie wyglądają czasami w tych rozmowach na forum wszelkie argumenty :) dlatego drogi przyjacielu @tom68 żeby tu otwierać posty i bronić swoich argumentów trzeba być jak uważam ,,rekinem,,wiedzy i doświadczenia :) mam wrażenie że skoczyłeś do dużej i głębokiej wody która podejrzewam nie przyniesie pożytku ani Tobie ani nikomu z ,,wody,, :)...

.....pozdrawiam mam nadzieje bez urazy
to są Twoje przemyślenia :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Mam pytanie
Czy Bóg wciąż stwarza świat ?
Czy może świat już stworzył ?
w którym dniu Bożego stworzenia żyjemy wg opisu z księgi Rodzaju ?
Czy dzień Boży to konkretny dzień z kalendarza ?
wszak pisze ,że u Niego jeden dzień jest jak 1000 lat
czemu przykładamy naszą miarę do Bożych dzieł ?
i zawężamy Boży odpoczynek do jednego dnia w tygodniu
Wszak to Dziś o którym pisze w liście do Hebrajczyków trwa
od Golgoty do teraz
wszak wciąż trwa Dziś - Dzień Zbawienia
kiedy możemy głoś Jego usłyszeć
ważne byśmy nie zatwardzali serc naszych
Dziś
Dla mnie Dziś dzień Zbawienia jest Szabatem Pana
pobłogosławionym przez Niego
w którym dzięki ofierze Jezusa Chrystusa możemy odpocząć od dzieł naszych tak jak On od swoich
dzięki Jezusowi mogliśmy bowiem wejść do odpocznienia Pańskiego
w Jego Duchu Św
pozdrawiam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

9RP pisze:wszak wciąż trwa Dziś - Dzień Zbawienia
nawet Bóg tak nie powie, ponieważ On też ma swój kalendarz, jakby nie było minęły już dwa dni od śmierci Jego Syna.
(Oz 6:2) Po dwu dniach przywróci nam życie, a dnia trzeciego nas dźwignie i żyć będziemy w Jego obecności.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Adwentysci Dnia 7-go

Post autor: tom68 »

Przez wiare nie tylko dobrze plywam ale chodze po wodzie wiec nie boje sie bycia na forum zreszta od lat jestem juz na wielu forach i moja wiara jest silna dzieki Bogu
Pozdrawiam serdecznie ! Tomasz G

Chrzescijanstwo Adwentysci Dnia 7 - go i swiata

http://imladis.p2a.pl/viewforum.php?id=214
tom68

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

9RP pisze:Czy Bóg wciąż stwarza świat ?
1 Mojż 1.1 ,,Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię...,,
9RP pisze:Czy dzień Boży to konkretny dzień z kalendarza ?
1 Mojż 1.5,, I tak upłynął wieczór i poranek – dzień pierwszy...,,
9RP pisze:wszak pisze ,że u Niego jeden dzień jest jak 1000 lat
czemu przykładamy naszą miarę do Bożych dzieł ?
2Piotra 3.8,,Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień...,,

....Piotr już wyjaśnił że to porównanie 1=1000 a 1000=1 dotyczy braku ograniczenia Boga czasem w jego planach i zamiarach
9RP pisze:czemu przykładamy naszą miarę do Bożych dzieł ?
.....to Bóg przyłożył i ustalił swoją miarę/czas dla naszych i swoich dzieł

Ks.Rodzaju 2.2 ,,Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał, stwarzając.

Ks.Wyjścia 20.9-11 ,,Sześć dni będziesz się trudził i wykonywał wszystkie swoje zajęcia.
Dzień zaś siódmy jest szabatem Pana, Boga twego.
W sześć dni bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty....,,

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Post autor: Hardi »

tom68 pisze:Adwentyści Dnia Siódmego historia
http://www.youtube.com/watch?v=WuGoDavosTs
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Pisma EGW

Post autor: tom68 »

Witam !
Jeszcze raz napisze , sprawa nie jest taka prosta jak sie wydaje bo z jednej strony dobrze jest wiedziec co inni mysla np. na temat Ellen G White choc najwiecej dopowiedzenia na temat Ellen G White maja czesto Ci co nie czytali jej ksiazek tylko czytali to co ktos na temat napisal ( tak samo jest czasem i z Biblia ) ale prawda tez jest taka ze sami adwentysci lubia skrajnosci albo robia z Ellen G White i jej pism najwazniejsza V ewangelie lub jedna z wielu pisarzy adwentowych z XIX wieku wiec zawsze beda opinie skrajnie rozne na ten temat . Jak chodzi o mnie to zawsze powtarzam ze najwazniejsza i potrzebna do zbawienia jest nam zawsze tylko Biblia i jej nauki a pisma Ellen G White mi to tylko potwierdzaja oraz ze wszystkie nauki i pisma musza byc badane i oparte na Biblii nawet pisma Ellen G White jesli mamy w cos uwierzyc ale nie wstydze sie tego ze uwazam osobe Ellen G White i jej pisma za wazne bo maja dla mnie oparcie w Biblii bardziej niz pisma Marcina Lutra czy Jana Kalwina lub Jana Pawla II itp. ktorzy ludzie slepo wierza . Jesli chodzi o znajomosc pism i pogladow Ellen G White wsrod samach adwentystow tak zwolennikow jak i przeciwnikow jej osoby to jest ona wedlug mnie za mala i stad wiele roznych skrajnych opinii i nieporozumien w temacie ale podobnie jest z Biblia i tak niestety jest w kazdym kosciele .
Pozdrawiam ! Tomasz G
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”