Adwentyści Dnia Siódmego

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

K ADS

Post autor: tom68 »

Witaj Adam !
To Twoja postawa jest nie powazna skoro swiadonie od wielu lat jestem w K ADS to tylko dlatego ze zgadzam sie z naukami tego kosciola bo uwazam je za prawdziwe i Biblijne a nie z tezami KRK czy innych kosciolow lub takich osob jak Ty bez urazy ..... pozdrawiam ! Tomasz G
ps Ja Ci niczego nie zabraniam ani nie narzucam ale nie zgadzam sie z tym co piszesz w tej kwestii i tyle ....
tom68

Awatar użytkownika
Adam Gołębiewski
Posty: 269
Rejestracja: 25 kwie 2009, 7:49
Lokalizacja: wielkoPolska
Kontakt:

Re: K ADS

Post autor: Adam Gołębiewski »

tom68 pisze:(...) nie zgadzam sie z tym co piszesz w tej kwestii i tyle ....
Jeżeli się nie zgadzasz, to napisz dlaczego. Jeżeli natomiast jedynymi argumentami dla Ciebie są te, że jesteś członkiem Kościoła ADS oraz że wierzysz w nieomylność proroczą Ellen White, to faktycznie sobie nie pogadamy, bo ja na tym biblijnym forum szukam merytorycznych wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Adam Gołębiewski pisze:tom68 napisał/a:
(...) nie zgadzam sie z tym co piszesz w tej kwestii i tyle ....


Jeżeli się nie zgadzasz, to napisz dlaczego.
oj upierasz się - tak ci z boku powiem - pisze chłopak, że jest to dla niego sprawa drugorzędna, którą nie widzi potrzeby by się zajmować
a ty dlaczego, dlaczego...
o te parę lat się kłócić, czemu to ma niby mieć znaczenie te kilka lat różnicy?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

K ADS

Post autor: tom68 »

Apokalipsa Proroctwa o antychryście i ich wypełnienie Jonatan Dunkel

Supremacja papiestwa w Europie rozpoczęła się w 538 roku, gdy z Rzymu usunięto Ostrogotów. Wówczas wszedł w życie wydany pięć lat wcześniej przez cesarza Justyniana edykt, który czynił biskupa rzymskiego zwierzchnikiem chrześcijaństwa.(11)Teokracja papiestwa w Europie zakończyła się 1260 lat później. "15 lutego 1798 roku, Francja podjęła interwencję zbrojną. Generał Berthier zajął Rzym, pozbawiając papieża władzy świeckiej"(12) - sprawozdaje historyk Jean Mathieu-Rosay. W życie wprowadzono wówczas wydany pięć lat wcześniej dekret kładący kres politycznemu autorytetowi Państwa Kościelnego, które zostało formalnie zlikwidowane w 1870 roku podczas Rewolucji Włoskiej. Papiestwo przetrwało jednak ten kryzys i od tego czasu odgrywa coraz większą rolę w świecie.

1. Przez wiele wieków papiestwo posiadało niekwestionowany autorytet religijny nad większą częścią Europy, wywierając również wpływ na wydarzenia polityczne, który wykraczał daleko poza granice Państwa Kościelnego.
2. Papiestwo pojawiło się na ludnych terenach Europy przyjmując wiele doktryn mających korzenie w Babilonii, Persji, Grecji, Rzymie (niektóre omówione są w kolejnych rozdziałach, a inne w Apendyksie). Wspólną cechą tych systemów władzy była oficjalna religia, która przy pomocy państwa narzucała swe zasady wiary całemu społeczeństwu, prześladując tych, którzy nie akceptowali jej duchowego autorytetu.
3. Okres supremacji papiestwa przypada na okres, gdy Imperium Rzymskie rozpadło się na pomniejsze państwa, z których wyłoniły się Anglia, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Włochy, Portugalia, Hiszpania, i inne powstałe później, które w większym lub mniejszym stopniu podporządkowane były papiestwu.
4. W XVIII wieku wojska Napoleona aresztowały papieża Piusa VI, który zmarł w niewoli.(13) Jezuita Joseph Rickaby tak skomentował to wydarzenie: "Połowa Europy sądziła... że wraz z papieżem śmierć poniosło także papiestwo."(14) W kilkadziesiąt lat później w rezultacie plebiscytu mieszkańcy Państwa Kościelnego mając dość papieskich rządów nad sobą prawie jednogłośnie (sic!) opowiedzieli się za przyłączeniem go do Włoch. Polityczny autorytet wraz z ziemią watykańską przywrócił papiestwu dopiero konkordat podpisany z Mussolinim 11 lutego 1929 roku. Odtąd autorytet papiestwa wciąż wzrasta, do czego przyczynił się II sobór watykański (1962-65) oraz międzynarodowa polityka i podróże papieży Pawła VI i Jana Pawła II.
5. Na stosie płonęli nie tylko heretycy, ale i rzymskokatoliccy

11. Justynian's Institutes, 1, 1:8, tłum. Peter Birks and Grant McLeod, Ithaca, New York: Cornell University Press, 1987.

12. Jean Mathieu-Rosay, Prawdziwe dzieje papieży, Warszawa: Al Fine, 1995, s. 373.

13. W przeszłości państwo papieskie nieraz było najeżdżane, ale w 1798 roku po raz pierwszy w historii okupujące wojska, zamiast osadzić na tronie nowego papieża, usunęły go całkowicie.

14. Joseph Rickaby, Lectures on the History of Religion, London: Catholic Truth Society, 1910, t. 3, wykład 24, s. 1, cyt. w: SDA Bible Students' Source Book, Washington D.C.: Review and Herald, 1962, s. 680.
tom68

Awatar użytkownika
Adam Gołębiewski
Posty: 269
Rejestracja: 25 kwie 2009, 7:49
Lokalizacja: wielkoPolska
Kontakt:

Re: K ADS

Post autor: Adam Gołębiewski »

tom68 pisze:Apokalipsa Proroctwa o antychryście i ich wypełnienie Jonatan Dunkel

Supremacja papiestwa w Europie rozpoczęła się w 538 roku, gdy z Rzymu usunięto Ostrogotów. Wówczas wszedł w życie wydany pięć lat wcześniej przez cesarza Justyniana edykt, który czynił biskupa rzymskiego zwierzchnikiem chrześcijaństwa. (...)
Proszę zatem przytoczyć pełne brzmienie tego edyktu z roku 533 wraz z podaniem konkretnego źródła.

Chciałbym naprawdę móc zapoznać się z tym prawnym rozporządzeniem z roku 533, jednak jest to niewykonalne, ponieważ taki edykt - według mojej wiedzy - po prostu nie istnieje.

Pisałem wcześniej, że chodzi (jeśli już to) o Nowelę numer 131 cesarza Justyniana, która została wydana w 545 roku a opublikowana została dopiero za pontyfikatu Jana III. Ja mówię o faktach, które popieram swoimi badaniami historycznymi, które każdy może przeczytać w tym miejscu:

http://www.jeszcze7000.org/start/adwent ... publikacji





tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

K ADS

Post autor: tom68 »

Witaj Adam !
A wiec jednak nawet uznajac teoretycznie na chwile Twoj punkt widzenia cesarz napisal cos edykt czy list a moze kazal cos ustnie w sprawie papieza w 538 r i po co ten caly spor dla mnie to bez sensu pozdrawiam ! Tomasz G
ps To jest pytanie do autora tego tekstu a nie do mnie ...
tom68

Awatar użytkownika
Adam Gołębiewski
Posty: 269
Rejestracja: 25 kwie 2009, 7:49
Lokalizacja: wielkoPolska
Kontakt:

Re: K ADS

Post autor: Adam Gołębiewski »

tom68 pisze:Witaj Adam !
A wiec jednak nawet uznajac teoretycznie na chwile Twoj punkt widzenia cesarz napisal cos edykt czy list a moze kazal cos ustnie w sprawie papieza w 538 r i po co ten caly spor dla mnie to bez sensu pozdrawiam ! Tomasz G
ps To jest pytanie do autora tego tekstu a nie do mnie ...
Adwentyzm stoi na stanowisku wprowadzenia w życie edyktu prawnego Justyniana oznaczonego numerem 131 w tzw. nowelach (konstytucjach prawnych). Sęk w tym, że ta nowela pochodzi z roku 545 a nie z 533.

Dla Ciebie jest to bez sensu, a dla mnie nie. Wierzyłem w interpretacje adwentystyczne i je głosiłem, jak tylko mogłem. To, co mogłem, sprawdziłem, ale gdy zacząłem badać te historyczne kwestie oraz inne, teologiczne z księgi Daniela (w hebrajskim i aramejskim) oraz Apokalipsy (w grece), to wiele rzeczy okazały się nieprawdziwe.

Proroctwa studiuje się w języku pierwotnym, a nie w przekładzie biblijnym w języku polskim albo w angielskim, jak to czynili milleryci i pionierzy ads. To podstawa.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

tom68 pisze:Supremacja papiestwa w Europie rozpoczęła się w 538 roku, gdy z Rzymu usunięto Ostrogotów.
No chłopie nie upieraj się bo to jawna nieprawda:
Królem Ostrogotów był wówczas Totaila poczytaj o nim:
W grudniu 545 Totila rozpoczął oblężenie Rzymu, które się zakończyło wkroczeniem do miasta 17 grudnia 546. Silny sławą zdobywcy Rzymu i sojuszem z Frankami Teudeberta wyruszył w kwietniu 547 ku Rawennie. Belizariusz wykorzystał osłabienie załogi pozostawionej w Rzymie i zdołał odbić Wieczne Miasto. Kiedy Belizariusza odwołano do Konstantynopola, Totila próbował dwukrotnie odzyskać Rzym. Udało się to ponownie dokonać w styczniu 550.
nadal będziesz gadał o supremacji?
1. Przez wiele wieków papiestwo posiadało niekwestionowany autorytet religijny nad większą częścią Europy, wywierając również wpływ na wydarzenia polityczne, który wykraczał daleko poza granice Państwa Kościelnego.
zgoda, ale czasami kwestionowany, nawet często - dać przykłady?
2. Papiestwo pojawiło się na ludnych terenach Europy przyjmując wiele doktryn mających korzenie w Babilonii, Persji, Grecji, Rzymie (niektóre omówione są w kolejnych rozdziałach, a inne w Apendyksie). Wspólną cechą tych systemów władzy była oficjalna religia, która przy pomocy państwa narzucała swe zasady wiary całemu społeczeństwu, prześladując tych, którzy nie akceptowali jej duchowego autorytetu.

:lol:
pustosłowie
"Papiestwo" a co to takiego?,
Państwo kościelne pojawiło się o znacznie później:
Państwo Kościelne (łac. Patrimonium Sancti Petri - ojcowizna świętego Piotra) – państwo znajdujące się na terenie obecnych środkowych Włoch istniejące w okresie od 755 (lub 754 albo 756) do 1870 (zajęcie Rzymu po zjednoczeniu Italii) i rządzone przez papieży jako świeckich monarchów.

Zostało założone przez Pepina Krótkiego – króla Franków. Nadał on prawo do władania państwem papieżowi Stefanowi III. Państwo utworzono na terytoriach, które zdobyto podczas wojen z Longobardami.

Wielokrotnie bywało podbijane, np. w 1527 roku – Sacco di Roma.
Patriarchat w Rzymie był już od I/II wieku i zawsze był jednym z najważniejszych ośrodków duchowych i administracyjnych Kościoła.

a wracając do tego beznadziejnego zacytowanego tekstu...- co ma wspólnego pojawienie się jakiegoś niezdefiniowanego i ogólnikowego "papiestwa na ludnych terenach europy" z przyjęciem "doktryn mających korzenie w Babilonii, Persji, Grecji, Rzymie" :-P skąd to przejęli z tych "ludnych terenów " :lol:
Tereny wcale nie były ludne, bo były mocno wyludnione, kolejnymi falami najazdów barbarzyńców, i innych ludów koczowniczych. Chrześcijaństwo już wcześniej objęło większą część Europy. Brak w tym czasie jakichkolwiek dowodów na znaczące wpływy idei z Babilonii i Persji - komuś się epoki pomyliły!
Reasumując
tekst bez wartości historycznych, poznawczych - zlepek półprawd, kłamstw i pustosłowia
Zastanów się tom 68 co ty nam tu podajesz, któryś już bezwartościowy i kompromitujący ciebie i twój kościół tekst - jestem zasmucony i zdegustowany, bo znam Alfreda Palla i jego twórczość - zawsze merytoryczną, ciekawą, wartościową
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

K ADS

Post autor: tom68 »

Witam !
Nie mam zamiaru nikogo przekonywac na sile wiadomo ze od VI wieku panstwo koscielne powoli rosnie w sile a biskupi Rzymu uzywaja tytulow ktore wczesniej mial cesarza rzymski co wywoluje protesty prawoslawia i cesarzy wschodnich i niemieckich ... ( pierwszy ktory oficjalnie uzywa tytulu papieza to Leon Wielki V w n e ) panstwo koscielne zostale zlikwidowane na chwile przez wojska fancuskie po 1260 dniach latach w 1798 tak pisze wielu historykow nie tylko protestanckich pozdrawiawiam ! Tomasz G
Ps poza tym nawet wielu swietych katolickich np sw biskup Malachasz z Irlandii itp . uwazalo ze biskupi Rzymu odeszli od ewangelii gdy zostali papiezami ...
tom68

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: K ADS

Post autor: Dezerter »

tom68 pisze:Witam !
Nie mam zamiaru nikogo przekonywac na sile wiadomo ze od VI wieku panstwo koscielne powoli rosnie w sile/quote]
jak groch o ścianę tak o ciebie odbijają się fakty :oops: :-?
Państwo kościelne powstało w VIII wieku
tak trudno to zrozumieć to są fakty historyczne ogólnie znane - zajrzyj do podręcznika historii twoich dzieci, lub rodzeństwa, albo poproś jakiegoś ucznia to ci potwierdzi, spytaj nauczyciela historii - może być protestantem, spytaj pana Alfreda, któremu wierzysz i ufasz
tylko....
przestań się i swój kościół kompromitować
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

K ADS

Post autor: tom68 »

Panstwo koscielne

508 - Pierwszy katolicki król Franków - Chlodwik pokonał resztki Wizygotów, co pozwoliło papiestwu podporządkować sobie niemal całą Europę Zachodnią. Odtąd władze świeckie podlegały Kościołowi.6 Prorocy Boży nazywali zawsze taki związek między Kościołem a władzą świecką "nierządem" (Jer.2:20-31; Ez.16:17-19; Oz.2:5) i "obrzydliwością" (Apok. 18:9). Daniel zapowiedział, że ten stan przetrwa 1290 lat (Dan.12:11), a więc do 1798 roku. I faktycznie, ta sama Francja, której wojska w 508 roku pomogły papiestwu uzyskać wpływ na władze świeckie Europy, dokładnie w 1290 lat później, w 1798 roku, zlikwidowała państwo papieskie, zadając mu tzw. "śmiertelną ranę" (Apok.13:3), a Rewolucja Francuska wprowadziła rozdział Kościoła od państwa, który w wielu państwach świata trwa do dziś z korzyścią dla państwa i dla Kościoła.




538 - Dzięki odsunięciu ariańskich Ostrogotów z Rzymu wszedł w życie dekret cesarza Justyniana, który stawiał biskupa Rzymu ponad innymi biskupami. Biskupi rzymscy, aby wzmocnić swe roszczenia do władzy nad całym chrześcijaństwem powoływali się na sukcesję apostolską, wywodząc ją od Piotra, choć pierwszym biskupem Rzymu nie był Piotr, lecz niejaki Linus. Apostoł Piotr nigdy nie był biskupem Rzymu. Sukcesja apostolska jest czystą spekulacją, której Biblia nie potwierdza, zaś historia ją podważa, gdyż czasem dwie, trzy osoby naraz piastowały urząd papieża, ekskomunikując się nawzajem, nabywając lub sprzedając tron papieski za pieniądze, jak na przykład papież Benedykt IX (1032-45), który sprzedał swój urząd Grzegorzowi VI (1045-6). Nie sposób więc mówić o jakiejkolwiek sukcesji apostolskiej w Rzymie



6. Barrie R. Strauss, The Catholic Church: A Concise History, New York: Hipocrene Books, 1992, s. 55.

Jonatan Dunkel
tom68

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

tom68
Takie głupoty to możesz pociskać moim dzieciom 5 lat i 1,5 a nie mi.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Witam !
W Miller byl tylko zalozylem ruchu II adwentow w USA na tej bazie powstal milleryzm z ktore potem powstaly rozne koscioly i wyznania np K ADS czy Badacze Pisma Swietego itp pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
I to wszystko z USA wyłazi,a wiesz dlaczego?

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

tom68 pisze:ps Ellen G White napisala tez ze pojawia sie ludzie ktorzy beda atakowac np date 1844 i co bedziemy sie teraz spierac kto ma racje po co i co to nam da ....
Natomiast Jezus powiedział,że pojawią się ludzie,którzy będą podawać jakieś śmieszne daty i żeby w to nie wierzyc,i co będziemy się teraz spierać kto ma rację Jezus czy E .G White.

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

Elius pisze:
tom68 pisze:ps Ellen G White napisala tez ze pojawia sie ludzie ktorzy beda atakowac np date 1844 i co bedziemy sie teraz spierac kto ma racje po co i co to nam da ....
Natomiast Jezus powiedział,że pojawią się ludzie,którzy będą podawać jakieś śmieszne daty i żeby w to nie wierzyc,i co będziemy się teraz spierać kto ma rację Jezus czy E .G White.
Powiedział też Jezus: "nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w swej władzy zachował" (Dz 1,7). A więc wszelkie daty wyznaczane takie czy inne chyba interesować nas nie powinny zbytnio
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestanci”