Nauki CK w świetle Biblii

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: booris, kansyheniek, Bobo, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:
28 lis 2020, 0:14
Bobo i jaka była Jego wola?
Pytanie jest inne: Jak Rutherford rzekomo złamał tą wolę Russell'a?
Podaj przykład.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
28 lis 2020, 14:34
W kwestii pełnej krwi i frakcji stanowisko wciąż jest takie samo jak było.
Z tym "wciąż" nie szastaj tak bardzo.
Prawdziwe byłoby: "aktualnie, do czasu zmiany wytycznych".
Czyli nadal "nie wolno spożywać cukierków, ale sam cukier- owszem".
Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Bobo

Proszę bardzo.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo

Henryk pisze:Podaj dowód, że Towarzystwo Biblijne i Traktatowe – Strażnica dostał jednoosobowo w spadku od Russella.
Dawaj!
Przypominam, Henryku o udowodnieniu, że Rutherford nieprawnie przejął Towarzystwo. Ty wyskakujesz z jakimś nie wiadomo czym...
Już zarzucamy udowadnianie swoich słów? Można postawić byle zarzut bez konsekwencji? Miałeś dwa dni, dałem ci szansę i poczekałem dużo dłużej.
I co mamy?

Krystian, ty przedstaw konkrety, jaki szczegół z woli Russella nie został uwzględniony. Tylko wysil się i przeczytaj ten testament.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian

Post autor: Krystian »

Czyli nie zgodne z Biblią Bobo
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian

Krystian pisze:
29 lis 2020, 0:20
Czyli nie zgodne z Biblią Bobo
Tylko, zgodne z naukami CK
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo

Co nie zgodne z Biblią?
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
29 lis 2020, 8:18
Co nie zgodne z Biblią?
Jesteś za stary, aby udawać naiwnego.
Kodeks prawa karnego, czy cywilnego nie kieruje się sprawiedliwością lub uczciwością- jaką zaleca Pismo Święte...
Nam powinna wystarczyć zwykła ludzka uczciwość.

Awatar użytkownika
Bobo

Widzę, że coś się w głowie poprzewracało i 9dkrecuc się nie może. Coś tam bąknieez i myślisz, że to sama mądrość.
Jak tam praca domowa? Odrobiłeś?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian

Miałem już nic nie pisać na CK, ale Bobo mnie wkurzył, więc napiszę o tajnych spotkaniach.

Hej. Jak większość ŚJ i exów wie, w programie wizyty nadzorcy Obwodu przewidziane jest poufne spotkanie z Starszymi i Sługami Pomocniczymi. Jego przebieg i program są tajemnicą. W dobie zebrań na zoomie, NO tworzy oddzielne pomieszczenie z osobnym loginem i hasłem. Odbierający program starsi i słudzy muszą upewnić się, że nikt nie podsłucha tego spotkania.

Szkic spotkania jest przygotowany przez Ciało Kierownicze i jest taki sam dla wszystkich zborów na całym świecie. Nie mam tego szkicu, jednak byłem na spotkaniu i zrobiłem notatki.
Jak myślicie, co jest według CK najpilniejszą potrzebą członków zboru w czasie pandemii?

Tytuł spotkania: Już teraz potwierdzaj swoją wiarę, żeby otrzymać znak umożliwiający ocalenie. (Ezechiela 9:4)

Na początku spotkania NO przeprowadził krótką analizę wydarzeń, które spadły na Jerozolimę w 607 r. p.n.e. (W ogóle podczas usługi bardzo często NO wspominał o roku 607)
Jako usługujący, co musimy zrobić abyśmy mogli otrzymać znak, umożliwiający ocalenie?

Odrzucaj zło widoczne w tym świecie.
Cały ten punkt był skupiony na... unikaniu zbyt obcisłego ubioru u mężczyzn. Podkreślano, że noszenie ciasnego garnitury nie jest kwestią sumienia. Podkreślono, że takie trendy wywodzą się od świata mody, którym rządzą homoseksualiści i specjalnie każą nosić młodym ludziom ciasne spodnie, aby podziwiać ich ciało (w domyśle odznaczone genitalia).
Zwrócono uwagę na Strażnicę opisującą metro seksualizm jako "orientacje seksualną, w której obiektem pożądania jestem ja sam."
Zwrócono uwagę na Rzymian 12:2 i 2 Kor 6:4 jako wersety, które pomogą zwracać uwagę braciom noszący zbyt obcisłe garnitury.
To był cały punkt. Bite 20minut narzekania na zbyt obcisłe ciuchy.
Lojalne wspieranie braci Chrystusa.
Ten punkt spotkania przypominał usługującym, komu należy okazywać lojalność i posłuszeństwo: Ciału Kierowniczemu.
Brat No powiedział wprost: Ciało Kierownicze to Niewolnik wierny i roztropny, któremu Jezus dał władzę nad zborami.
Niektórzy podchodzą z dystansem do wskazówek udzielanych przez niewolnika (na spotkaniu głównie w kontekście pandemii). Jeśli ktoś poddaje w wątpliwość co podaje niewolnik, ten nie nadaje się na usługującego.
NO wspomniał też, że usługujący powątpiewający w jakieś wskazówki CK są na prostej drodze do odstępstwa.
Patrz na osoby w podeszłym wieku tak jak Jehowa.
Najkrótszy punkt o bezpiecznej i dobrej treści - zachęcał do dbania o osoby starsze (także materialnego) oraz korzystania z ich doświadczenia w rozmowach na zoomie.
Kłamstwo CK:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”