Odstępstwo wg. Świadków Jehowy

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Bobo pisze:
Luba pisze:Rozumiem, bobo...szczerze piszesz ...od serca
Tak, szczerze (choć trochę wątpię czy to naprawdę rozumiesz, to są takie wyuczone zwroty, slogany, mające na celu... przybliżyć się. Nie nabierzesz mnie ;-) ).
Luba pisze:Akceptuje twoje poglady
Nie akceptujesz. Raczej TOLERUJESZ. Akceptacja oznacza zgadzanie się z nimi. Gdybyś się zgadzała ze mną, byłabyś Świadkiem Jehowy. A tak nie jest. Zły ruch, pani... Luba czy jak tam zwał.
Luba pisze: Ty chcesz mnie. Ale ja znam te metody.
Co mam napisać: Idź precz!!!???
Może lepiej: Nie ze mną te numery Bruner!

Bobo...1 : 0 dla ciebie :-D ...Respekt

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Luba pisze:Bobo...1 : 0 dla ciebie :-D ...Respekt
Wciąż na coś liczysz? :-D
Japońska zasada: upaść aby zwyciężyć? ;-)
Wciąż grasz. Ja nie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Bobo pisze:
Luba pisze:Bobo...1 : 0 dla ciebie :-D ...Respekt
Wciąż na coś liczysz? :-D
Japońska zasada: upaść aby zwyciężyć? ;-)
Wciąż grasz. Ja nie.


Bobo...zycie to teatr...a ty masz teraz swoje 5 minut w tym teatrze....Skoncentruj sie na grze....bo za chwile bedziesz musial zejsc ze sceny.... :->

Szkoda czasu na zycie przeszloscia i przyszloscia..... :-D

Tycie JEST tylko tu i teraz :-D

Poczuj wreszcie, ze zyjesz....na chwale Ojca...zgodnie z objawiona Prawda.... :->


End of topic

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Luba pisze:Bobo...zycie to teatr
No to zapewne wiesz, kiedy zejść ze sceny.
Luba pisze:Szkoda czasu na zycie przeszloscia i przyszloscia
Czyli, jak napisano: jedzmy i pijmy bo jutro umrzemy! Taki scenariusz teraźniejszego życia nam wciskasz?
Jakie to denne...
Luba pisze:Poczuj wreszcie, ze zyjesz....na chwale Ojca...zgodnie z objawiona Prawda....
No widzisz, jaka jesteś nielogiczna i niekonsekwentna?
Najpierw uważasz, że nie 'czuję, że żyję', choć Bobo czuje, że żyje (cały czas chcesz mi wmówić, że kontrolujesz moje zycie ;-) ). Potem piszesz coś o objawionej Prawdzie. Da mnie ta prawda jest objawiona w Biblii. Znam ją. Nawet jeśli ją okroisz do wypowiedzi Jezusa to... okraiwasz Prawdę do kilku Jego wypowiedzi. Reztę wywalasz jakby nie istniały.. Bo wybierasz egoistycznie to, co ci pasuje. Ja biorę wszystko. W pakiecie. Nie uważam, że jestem PANEM swojego zycia. Stosujesz jakiś schizofreniczny styl uważając, że jesteś wolan i kontrolujesz swoje życie, ale zarazem powołujesz się na Jezusa, choć tak naprawdę masz GDZIEŚ jego kompletną naukę. Szczątki zdań, jakieś frazy wypowiedzi... to żałosne abyś chciała mnie przekonać do czegokolwiek.
Ale wiem, że tak działają oszuści. Zdania bez kontekstu... będą na ich ustach.
To takie faryzejskie.
Luba, masz jeszcze czas. Zostaw te cienie... sny, wizje, uwielbienie swojego umysłu.
Przecież kiedyś tak nazywało się po prostu... snobów, samolubów i megalomanów. Narcyzów też.
Nie jesteś ty przypadkiem zakochana w sobie? :-P
Oszołomstwu mówię NIE!

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Bobo pisze: Gdybyś się zgadzała ze mną, byłabyś Świadkiem Jehowy. A tak nie jest.
Widzisz, Bobo, ja rowniez jestem swiadkiem w sprawie Jehowy :->

Roznica miedzy nami polega na tym, ze ja, na podstawie brutalnej prawdy o Jehowie swiadcze przeciw niemu, a ty, dajac wiare nawiedzonej klice z Brooklynu, swiadczysz za Jehowa przed ludzmi, udzielajac mu falszywego alibi i dajac mu mieszkanie w swoim sercu i umysle :->


Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

Robertus
Posty: 120
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06

Post autor: Robertus »

Czy o odstępstwie wg. Świadków Jehowy ma ktoś coś jeszcze do napisania?
Tak a propo :->
Luba coś się tak uczepiła tego Bobo! A temat się zgubil ;-)

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Bobo pisze: Nie jesteś ty przypadkiem zakochana w sobie? :-P

Alez jestem, Bobo.... :->... i to jak... :-> coraz bardziej kocham siebie :->

Odkad uswiadomilam sobie, ze sam Ojciec-Zycie manifestuje sie w moim istnieniu, moja milosc nie zna granic.... :->

Kocham Ojca , siebie i blizniego "calym sercem i umyslem" :->

Kiedy odnajdziesz Krolestwo Boze w sobie...czyli tam, gdzie zawsze bylo, nie mozna juz powstrzymac potegi MILOSCI....Ona cie przenika na wskros i wypelnia caly twoj kosmos :->

Zaczynasz naprawde zyc... w nowej,pieknej rzeczywistosci opierajacej sie na PRAWDZIE.... :->

..........................


A ty , Bobo, cieszysz sie na Armagedon...czytajac swieta ksiazke.... i gloszac ludziom wiesc o nadciagajacej wojnie Jehowy z ludzmi..... czekasz na zycie w pieknym meskim ciele na oczyszczonej z trupow ziemi...w towarzystwie SJ rowniez w top-modelowych, odmlodzonych cialach ...tak jak na slicznych obrazkach w brooklynskich publikacjach....

I nazywasz te wiesc dobra nowina... :-(


Ale to nie jest dobra nowina, Bobo...To ewangelia smierci, ktora glosi wybrany narod Jehowy...ewangelia smierci w roznych wydaniach....w zaleznosci od aktualnego wcielenia Jehowy... :-( ...co w efekcie pograzylo w strachu i beznadziei caly swiat... :-(

Z mojej perspektywy twoj stan widze jako oplakany....i nie mam pojecia, jak moglabym ci jeszcze pomoc poza tym, co robie :->...czytajac na dodatek, ze to ja jestem zwiedziona przez zlego ducha :->


Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Robertus pisze:Czy o odstępstwie wg. Świadków Jehowy ma ktoś coś jeszcze do napisania?
Tak a propo :->
Luba coś się tak uczepiła tego Bobo!
Bobo posluzyl mi jako medium :->


A ja juz znikam z tego calkiem fajnego tematu :-D

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

Luba, Luba...
Oh zaczynasz latać wysoko ale za chwilę potkniesz się o własne nogi.
Będzie bolało.
I tak jeszcze wiele razy.
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Metanoia pisze:Luba, Luba...
Oh zaczynasz latać wysoko ale za chwilę potkniesz się o własne nogi.
Będzie bolało.
I tak jeszcze wiele razy.

Metanoia, rozwin szerzej te mysl.

Tez tak mialas...?

Robertus
Posty: 120
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06

Post autor: Robertus »

Luba pisze:Metanoia, rozwin szerzej te mysl.
Tez tak mialas...?
Pod warunkiem ze to rozszerzenie bedzie miało związek z odstepstwem wg. Świadkow Jehowy.
zapomniałyscie, że tu taki kierunek? :)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Luba pisze:Bobo posluzyl mi jako medium
Jakoś mi to trąci spirytystycznie :aaa:
Luba pisze:A ja juz znikam z tego calkiem fajnego tematu
No i nie zniknęłaś. Pojawia się Metanoia i dalej swoją pogawędkę uprawiasz :-(
zapomniałyscie, że tu taki kierunek? :)
Nie zapomniały. One w ogóle nie patrzą na temat/wątek. Takie babskie pleciugi na temat swoich schiz. Nie ważne gdzie, byleby pleść swoje...
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Luba
Luba napisała do Bobo: "Kiedy odnajdziesz Krolestwo Boze w sobie...czyli tam, gdzie zawsze bylo, nie mozna juz powstrzymac potegi MILOSCI....Ona cie przenika na wskros i wypelnia caly twoj kosmos".
Taką ewangelię o Królestwie Bożym głosił Jezus i apostołowie, ale z tego co mi wiadomo, obecne chrześcijaństwo jej nie głosi. Tracą na tym tylko ludzie, którym zaczyna brakować Bożej Miłości, a ludzie coraz bardziej chorują na duszy i ciele. Takiej zachorowalności na raka jak obecnie, to jeszcze nie było.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

ratao pisze:Luba
Luba napisała do Bobo: "Kiedy odnajdziesz Krolestwo Boze w sobie...czyli tam, gdzie zawsze bylo, nie mozna juz powstrzymac potegi MILOSCI....Ona cie przenika na wskros i wypelnia caly twoj kosmos".
Taką ewangelię o Królestwie Bożym głosił Jezus i apostołowie, ale z tego co mi wiadomo, obecne chrześcijaństwo jej nie głosi. Tracą na tym tylko ludzie, którym zaczyna brakować Bożej Miłości, a ludzie coraz bardziej chorują na duszy i ciele. Takiej zachorowalności na raka jak obecnie, to jeszcze nie było.


Ratao, sluszne spostrzezenie :->

Przez cale moje zycie przewija sie powiedzenie W zdrowym ciele zdrowy duch :->

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Luba pisze: Przez cale moje zycie przewija sie powiedzenie W zdrowym ciele zdrowy duch
Bardziej pasuje inne:"W zdrowym ciele głupie ciele" :mrgreen: :hehe:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”