Czy ŚJ zrywają kontakty z byłymi współwyznawcami

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Ja nie obrażam Boga. Ja tylko nie uznaję Jehowy i nauk jakie to niby wprost od niego głosicie. Wyłudzacie od waszych członków pieniądze i wciąż agitujecie o więcej i więcej pieniędzy, darmowej pracy na rzecz sekty co jest niezgodne z naszym Prawem Pracy. Krzywdzicie ludzi.Dobrym jest jednak to, że ludzie się przebudzają i odchodzą w coraz większej ilości. Już niedługo nie trzeba będzie was likwidować, ponieważ wszyscy od was odejdą. Za sto lat nikt już o śj i Jehowie nie będzie pamiętał. Tak na marginesie to myślę, że Jehowa już od ponad dwóch tysięcy lat nikogo osobiście nie zabił, więc chyba zwyczajnie już nie żyje.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

ZAMOS pisze: Tak na marginesie to myślę, że Jehowa już od ponad dwóch tysięcy lat nikogo osobiście nie zabił, więc chyba zwyczajnie już nie żyje.
:shock: :shock: :shock:

Aj Zamos,niech cie pieron szczeli.
Co to ma być?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

:xhehe:
Wnikliwy pisze:Podobnie nie pisz w temacie śląsk bo też piszesz jakbyś był pod czyimś wpływem.
Wnikliwy zostaw zamosa w spokoju ;-)

To ślązak pełną gębą.
Całe życie mieszkał na Śląsku a nie wie jaka jest stolica Śląska,ani gdzie biegną historyczne granice tej krainy :xhehe:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ZAMOS pisze:Ja nie obrażam Boga. Ja tylko nie uznaję Jehowy i nauk jakie to niby wprost od niego głosicie. Wyłudzacie od waszych członków pieniądze i wciąż agitujecie o więcej i więcej pieniędzy, darmowej pracy na rzecz sekty co jest niezgodne z naszym Prawem Pracy. Krzywdzicie ludzi.Dobrym jest jednak to, że ludzie się przebudzają i odchodzą w coraz większej ilości. Już niedługo nie trzeba będzie was likwidować, ponieważ wszyscy od was odejdą. Za sto lat nikt już o śj i Jehowie nie będzie pamiętał. Tak na marginesie to myślę, że Jehowa już od ponad dwóch tysięcy lat nikogo osobiście nie zabił, więc chyba zwyczajnie już nie żyje.
:lol: :lol: :lol: A do czyjego waszkorba ciepiesz swoje kotloki i skuli czego??? :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

ZAMOS pisze:a nie obrażam Boga. Ja tylko nie uznaję Jehowy i nauk
Zamos,człowieku ty się totalnie kompromitujesz.
ZAMOS pisze:Tak na marginesie to myślę, że Jehowa już od ponad dwóch tysięcy lat nikogo osobiście nie zabił, więc chyba zwyczajnie już nie żyje
Jahwe,Jehowa czy Adonaj a nawet Allach to ta sama osoba.

Nie jestem ŚJ i nigdy nie byłem,ale całkiem możliwe że forma Jehowa jest poprawna,może Jahwe jest poprawna.
Prawdopodobnie ten spór nie zostanie rozwiązany nigdy.
Pisząc o Bogu można użyć różnych form Imienia,ale najlepiej trzymać się jednej (Jehowa albo Jahwe)
Allach i Adonaj to nie są imiona.

Ja sam dla świętego spokoju często piszę JHWH.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

kansyheniek pisze:Jahwe,Jehowa czy Adonaj a nawet Allach to ta sama osoba.
Do jednego "wora" wrzuciłeś islam, judaizm, talmud i kabałę, a to przeciwstawne nauki i wierzenia, którym ja wiary nie daję. Do reszty nie chce mi się odnosić.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

ZAMOS pisze:Ja nie obrażam Boga. Ja tylko nie uznaję Jehowy i nauk jakie to niby wprost od niego głosicie. Wyłudzacie od waszych członków pieniądze i wciąż agitujecie o więcej i więcej pieniędzy, darmowej pracy na rzecz sekty co jest niezgodne z naszym Prawem Pracy. Krzywdzicie ludzi.Dobrym jest jednak to, że ludzie się przebudzają i odchodzą w coraz większej ilości. Już niedługo nie trzeba będzie was likwidować, ponieważ wszyscy od was odejdą. Za sto lat nikt już o śj i Jehowie nie będzie pamiętał. Tak na marginesie to myślę, że Jehowa już od ponad dwóch tysięcy lat nikogo osobiście nie zabił, więc chyba zwyczajnie już nie żyje.
Za takie słowa mógłbyś pójść pod sąd. Tylko po co. Można przymrużyć oko, na twoje poglądy
oparte na marnej wiedzy lub niewiedzy.

Zachęcam cię abyś swoje poglądy dotyczące Jehowy Boga wyraził na forum o którym mówisz w takich superlatywach.
Ty za takie zdanie w niektórych kręgach mógłbyś nawet do więzienia trafić za obrazoburstwo.
Daję ci spokój i trafiasz do ignora - jesteś dla mnie złym towarzystwem.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

parasin pisze:Ktoś z zewnątrz próbuje nakłonić do tego rodziców, w określonym celu w podstępy sposób, próbuje wejść między rodziców, a dziecko.
Tak samo powiesz o Jezusie? Wszak przyznał, że podzieli rodziny. Ba! Nawet zalecał, aby mieć w 'nienawiści' ojca i matkę.
Ktoś trzeci, w tym wypadku Jezus, przyczynia się do rozbicia rodziny.
Nie głoś innego Jezusa, tylko go słuchaj.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Andżelika_FS pisze:Czy są na sali inni ŚJ?
Oczywiście, że są :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

kansyheniek pisze:
Allach i Adonaj to nie są imiona.
EMET:
Moje zdanie jest identyczne z Twoim, Userze 'kansyheniek'. ;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Wnikliwy pisze:Za takie słowa mógłbyś pójść pod sąd.
Pod jaki sąd?
Jehowa nie ma już władzy w żadnej części świata i świat za nim nie płacze.
Ty za takie zdanie w niektórych kręgach mógłbyś nawet do więzienia trafić za obrazoburstwo.
W jakich kręgach? Jak myślisz, że gdzieś wyznawcy Jehowy mogą kogoś do więzienia wtrącić to jesteś w błędzie. Ponadto flagowa "armia" Jehowy składająca się z członków sekty śj zwyczajnie boi się walczyć zatem wasza władza jest raczej mało prawdopodobna, więc na razie śpię spokojnie.
Bobo pisze:Ba! Nawet zalecał, aby mieć w 'nienawiści' ojca i matkę.
Myślę, że nie ma gorszego upadku człowieka niż nienawiść do ojca, lub matki. Człowiek, który nienawidzi swych rodziców nie jest nic wart. Zatem ta "nauka" biblijna dla mnie jest jedną z najgorszych.
kansyheniek pisze:Jahwe,Jehowa czy Adonaj a nawet Allach to ta sama osoba.
Jest to możliwe, że imiona jakie przytoczyłeś są imionami tego samego boga, ale nie znaczy to, że ludzie mają tego boga za swego przyjąć. Jedyne co ten bóg/bogowie robili to albo sami zabijali "niewiernych", albo do zabijania skłaniali swych wyznawców. Napisz proszę co dobrego dla ludzi Jehowa, czy Allah zrobili. Nie pisz mi tylko proszę o tym, że coś tam kiedyś mają zrobić. Napisz tylko to co fizycznie już (jak jeszcze żyli) dobrego zrobili.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Napisz tylko to co fizycznie już (jak jeszcze żyli) dobrego zrobili.
Jehowa stworzył człowieka. Mało?
Oszołomstwu mówię NIE!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Bobo pisze:
Napisz tylko to co fizycznie już (jak jeszcze żyli) dobrego zrobili.
Jehowa stworzył człowieka. Mało?
Jakoś trudno mi uwierzyć, że człowiek to dzieło Jehowy, który jak czytamy w biblii wraz ze swymi &#8222;wybrańcami&#8221; pozbawia życia około 2,5 miliona ludzi (nie licząc potopu). Wprawdzie ta ogromna liczba zabitych ludzi też wydaje mi się bajką, jednak jak czytamy też w biblii plany (proroctwa), są znacznie większe, jednak z tych planów/proroctw, ostało się tylko coraz mniejsze wierzenie zwodzonych przez rożne sekty ludzi. Rożni chrześcijanie w tym najgorliwiej głoszący masowe zabijanie ludzi przez śj przepowiednie jakoś wypełnić się od kilku tysięcy lat nie mogą. Myślę, że przyczyną braku wypełnienia tej przepowiedni jest to, że Jehowy już nie ma.
Na koniec napomnę nieśmiało, że nie napisałeś co dobrego Jehowa zrobił.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ZAMOS pisze:Na koniec napomnę nieśmiało, że nie napisałeś co dobrego Jehowa zrobił.
Napisałem, tylko Ty w to wątpisz a na to nie mam rady.
Stworzenie człowieka było czymś dobrym. Dzięki temu ludzie mogą mieć świadomość istnienia, żyć i cieszyć się życiem (oczywiście, gdy spełnią pewne warunki). W konsekwencji istniejesz TY i jakoś grom z jasnego nieba nie spada ci na głowę za pisanie w Internecie takich pokracznych bzdur jak to tu robisz.
To, że Bóg Jehowa nie grzmi na ciebie to też jest dobro, które czyni.
Oszołomstwu mówię NIE!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Bobo pisze:apisałem, tylko Ty w to wątpisz a na to nie mam rady.
Nic nie napisałeś. Ja kilka razy czytałem biblię i nie przypominam sobie by Jehowa coś dobrego zrobił, chyba, że za "dobro" przyjmiemy to, że pomagał potomkom Jakuba okradać sąsiadów, mordować i zniewalać gwałtem kobiety podbitych narodów. Jakim trza być naiwnym by modlić się do Jehowy.
Bobo pisze:Stworzenie człowieka było czymś dobrym. Dzięki temu ludzie mogą mieć świadomość istnienia, żyć i cieszyć się życiem
Jak już wspominałem, że nie wierzę, iż Jehowa cokolwiek stworzył. On niszczył i zbijał.
Zycie jest piękne, wspaniałe i potrafi dać wiele radości, pod warunkiem, że żyjący człowiek nie natknie się na Jehowę, lub kilku jego wyznawców.
Bobo pisze:W konsekwencji istniejesz TY i jakoś grom z jasnego nieba nie spada ci na głowę za pisanie w Internecie takich pokracznych bzdur jak to tu robisz.
Jakby Jehowa jeszcze żył i mógł mi coś złego zrobić to zapewne byłbym już martwy. Za mniejsze przewinienia wobec tego boga ludzie podobno życie tracili, zatem nic nie wskazuje na to, żeby Jehowa coś jeszcze mógł.
Bobo pisze:To, że Bóg Jehowa nie grzmi na ciebie to też jest dobro, które czyni.
To nie dobro, a zwyczajna niemoc. Tak na marginesie zapytam cię od kiedy to nic nie robienie jest jakąś czynnością?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”