Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Obserwator »

Czy to jakaś nowość, że pokazują na ilustracji trzy kielichy i trzy talerzyki z chlebem?
Dotyczy to nowego biuletynu zastępującego NSK:

http://www.jw.org/pl/publikacje/program ... ow-jehowy/

Wydaje mi się, że zawsze widywałem na ilustracjach jeden kielich i jeden talerzyk. :!:
Może się mylę, ale tak mi się zdaje.

Czy to z powodu wzrastającej liczby pomazańców? ;-)

2006 r. – 8 758 osób (Strażnica Nr 3, 2007 s. 30).
2007 r. – 9 105 osób (Nasza Służba Królestwa Nr 2, 2008 s. 6);
2008 r. – 9 986 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2009 s. 31).
2009 r. – 10 857 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2010 s. 31).
2010 r. – 11 202 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2011 s. 51).
2011 r. – 11 824 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2012 s. 55).
2012 r. – 12 604 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2013 s. 178).
2013 r. – 13.204 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2014 s. 176).
2014 r. – 14.121 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2015 s. 176).

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Re: Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Zwiastun »

Obserwator pisze:Czy to jakaś nowość, że pokazują na ilustracji trzy kielichy i trzy talerzyki z chlebem?
Oj biedoczku, nigdy nie byłeś na pamiątce ŚJ? nie wiesz czemu jest czasem więcej naczyń?
:crazy:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Re: Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Obserwator »

Zwiastun pisze:
Obserwator pisze:Czy to jakaś nowość, że pokazują na ilustracji trzy kielichy i trzy talerzyki z chlebem?
Oj biedoczku, nigdy nie byłeś na pamiątce ŚJ? nie wiesz czemu jest czasem więcej naczyń?
:crazy:
A właśnie, że byłem i tam był jeden kielich i jedna 'patera' z chlebem.
To po pierwsze.
Po drugie, to co opisywałem, to na podstawie ilustracji znanych mi, a nie na podstawie tego co w naturze.
Wstaw nam tu starsze publikacje z 3 kielichami.
No to jak macie zawsze wiele kielichów, to zupełnie jak Pan Jezus, co? :crazy:
Czy może KK naśladujecie? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Re: Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Obserwator »

Zwiastun pisze:
Obserwator pisze:Czy to jakaś nowość, że pokazują na ilustracji trzy kielichy i trzy talerzyki z chlebem?
Oj biedoczku, nigdy nie byłeś na pamiątce ŚJ? nie wiesz czemu jest czasem więcej naczyń?
:crazy:
Na Pamiątce byłem, kiedy Ty na chleb mówiłeś jeszcze bep. :mrgreen:
W Gdańsku był nawet pomazaniec, który nazywał się Jarosz, pomimo, że spożywał ciało i krew. ;-)
Ale to były inne czasy. Mało sal królestwa było bo wynajmowali sale w kinach, w muzeum i klubie kolejarza. :-D

Później pojawiły się sale królestwa, które dziś niektóre są wyprzedawane. ;-)

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Re: Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Zwiastun »

Obserwator pisze:Wstaw nam tu starsze publikacje z 3 kielichami.
No to jak macie zawsze wiele kielichów, to zupełnie jak Pan Jezus, co? :crazy:
Czy może KK naśladujecie? :mrgreen:
Ale pewnie chodzisz do hipermarketa (jak tradycja nakazuje) na święta wydać średnio 1600 zł na karpiki i inne jajuszka? co nie? No i przed świętami więcej kas jest otwartych niż w "dzień powszedni" co nie, nawet więcej niż trzy kasy prawda? To i nie dziw się że Sale Królestwa są o wiele bardziej oblegane podczas pamiątki śmierci Jezusa (czasem brakuje nawet siedzeń) niż w dzień normalny i trzeba przeprowadzić szybko i sprawnie podawanie emblematów każdemu rzędowi z osobna bo inaczej to byśmy się do wschodu słońca nie wyrobili. :crazy:
Tylko mi nie mów że o tym nie wiedziałeś? :aaa: :prosze: Ehhh ... pewnie znowu szukałeś sĘsacji a tu niewypał :roll:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Przecież twój współbrat Bobo pisał, żem rencista to skąd u mnie 1600 zł na zakupy. :lol:
A dwa, to co święta maja wspólnego z twoją Pamiątką? Zrównujesz to?

Do hipermarketu nie chodzę, jak ty.
Mam Biedronkę pod nosem. ;-)

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Re: Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Obserwator »

Zwiastun pisze:To i nie dziw się że Sale Królestwa są o wiele bardziej oblegane podczas pamiątki śmierci Jezusa (czasem brakuje nawet siedzeń) niż w dzień normalny i trzeba przeprowadzić szybko i sprawnie podawanie emblematów każdemu rzędowi z osobna bo inaczej to byśmy się do wschodu słońca nie wyrobili. :crazy:
Tylko mi nie mów że o tym nie wiedziałeś? :aaa: :prosze: Ehhh ... pewnie znowu szukałeś sĘsacji a tu niewypał :roll:
A po co ten pośpiech i kilka kielichów skoro np. w Gdańsku i dziesiątkach miast nie ma ani jednego pomazańca?
Teatr urządzacie z tymi kielichami. Słyszałem że nawet były przypadki, że się wylało, bo jak podawali to spadło. :!:
Nikt nie spożywa to postawcie to na stoliku i cyrku nie urządzajcie.
Kto zechce spożyć ten podejdzie.

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Re: Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Zwiastun »

Obserwator pisze:Teatr urządzacie z tymi kielichami ... cyrku nie urządzajcie
Panie coś pan, cyrki to u pana w świątyni są :prosze: tam dopiero jest co podziwiać, pan nie wiesz?
Ja tam u pana byłem, miód i wino piłem, a com widział i słyszał, w księgi umieściłem :crazy:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Re: Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Obserwator »

Zwiastun pisze:
Obserwator pisze:Teatr urządzacie z tymi kielichami ... cyrku nie urządzajcie
Panie coś pan, cyrki to u pana w świątyni są :prosze: tam dopiero jest co podziwiać, pan nie wiesz?
Ja tam u pana byłem, miód i wino piłem, a com widział i słyszał, w księgi umieściłem :crazy:
No to fajnie, że ci się podobało.
Bo u was zawsze to samo.
A z frekwencji nie ciesz się, bo właśnie z USA dochodzą wieści, że kryzys idzie w tej materii.
Jedynie wzrost pomazanych, ale obserwatorów mniej, szczególnie tych ze świata.

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Re: Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Zwiastun »

Obserwator pisze:Bo u was zawsze to samo.
Oj tam oj tam, wcale tak źle nie jest, często odwiedzają nas ciekawi goście, ciekawe telekonferencje, więcej jest specjalnych zgromadzeń w halach, coraz ciekawszych rzeczy można się dowiedzieć. :aaa:

No ale skoroś ty był tak dawno temu ...
Obserwator pisze:Na Pamiątce byłem, kiedy Ty na chleb mówiłeś jeszcze bep ... to były inne czasy
... to co ty tam możesz wiedzieć :crazy:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Re: Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Obserwator »

Zwiastun pisze: ... to co ty tam możesz wiedzieć :crazy:
Coś tam wiem, jak było do 1937 r.:

Pamiątka tylko dla klasy niebiańskiej

„(...) jak również, żeby nie zapraszać obcych w celu licznego zgromadzenia ludzi. To nie jest bynajmniej biesiada, to jest uroczysta pamiątka, zamierzona jedynie dla członków »Ciała Chrystusowego«...” (Nowe Stworzenie 1919 s. 585).

„Dlatego też każdy, kto rozumnie uczestniczy w Pamiątkowej Wieczerzy, objawia przez to dwie rzeczy:
(1) Swoją wiarę w Jezusa jako Baranka paschalnego, docenienie i uczestniczenie w zasłudze Jezusa – swoje usprawiedliwienie przez wiarę oraz
(2) Swoje członkostwo w Ciele Chrystusa, którego wszyscy członkowie godzą się na to, by być złamanymi – członkostwo w tym »małym stadku«, którego wierność objawia się przez picie Pańskiego kielicha, uczestniczenie z Nim w Jego ofierze, cierpienia z Nim po to, by później z Nim królować (l Kor. 10:16-17; 2 Tym. 2:11-12)” (Pastor Russell’s Sermons 1917 s. 564; tekst polski cytowany według Kazania Pastora Russella 2012 s. 564 [wyd. „Straż”, Białogard]).

„Czy jest właściwem dla tych obchodzić Pamiątkę, którzy spodziewają się być w klasie milionów? (...) Byłoby rzeczą niewłaściwą komukolwiek brać udział w obchodzeniu Pamiątki, jeżeli nie jest spłodzony z ducha świętego. (...) Wobec tego, że »miljony« klasa nie jest spłodzona z ducha świętego, dla nich byłoby rzeczą niewłaściwą brać udział w obchodzeniu Pamiątki” (Strażnica 01.08 1926 s. 238-239 [ang. 01.05 1926 s. 143]).

„Następnie 6 kwietnia po 6 wieczorem niech każdy zastęp pomazańców zgromadzi się i weźmie udział w Pamiątce” (Strażnica 01.03 1936 s. 78; patrz też Strażnica 01.02 1937 s. 34).

Zapraszanie drugich owiec na Pamiątkę

„W roku 1938 drugie owce zostały zaproszone na uroczystość Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa w charakterze obserwatorów” (Strażnica Nr 13, 1995 s. 15).

Tak razem poedukujemy ludzi.
Niech wiedzą jak to się u ŚJ zmienia. ;-)

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Re: Pamiątka ŚJ i trzy kielichy?

Post autor: Zwiastun »

Obserwator pisze:razem poedukujemy ludzi. ... Niech wiedzą jak to się u ŚJ zmienia. ;-)
Zapomniał wół jak cielęciem był, tu masz brachu zajmij się tymi aktami X bo są obszerniejsze, mają już jakieś 2000 lat wstecz:

http://zwiastowanie.blogspot.com/2015/0 ... torii.html

Moim zdaniem "najlepsza" nauka i praktyka to ta o wiecznej dziewicy oraz paleniu na stosach kotów domowych razem z "czarownicami".

:crazy:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Ale jak ciebie to interesuje to grzeb, a mi nie zawracaj gitary. :mrgreen:
Mam roboty dośc. Chcesz to ci podzlecę. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”