Od tego jak słuchamy niewolnika zależy nasze życie.

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

bonhart pisze:Przekonaj mnie o tym! :-/
Jak powyżej Henryk pisze:Niestety nie mogę przedstawić Tobie zeszytu z godzinami głoszenia.
Nie prowadzę takiego...
Tak więc nie złożyć Tobie sprawozdania ze służby polowej
A może Ty mnie przekonasz? Chętnie zobaczę Twój zeszyt, wrzucisz jakiś skan?

nie żebym się czepiał
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Eutychus
Jak powyżej Henryk napisał/a:
Niestety nie mogę przedstawić Tobie zeszytu z godzinami głoszenia.
Nie prowadzę takiego...
Tak więc nie złożyć Tobie sprawozdania ze służby polowej
Bo nie oto mi chodziło i nie oto pytałem, wszak:

Ale odpowiem inaczej skoro się powołujesz: :-P

No napisał jako czas przeszły (dokonany), i stąd moje zapytanie o dziś! ;-)
.................................................................
Henryk napisał (..)
,, ... Miała być głoszona Ewangelia o nadchodzącym Królestwie i była.
I nastąpił także koniec wyboru Oblubienicy. ..."
...................................................................................
Ze słów Nazarejczyka wynika jednak, że miała być głoszona aż do skończenia świata. ;-)

bonhart
ss

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bonhart pisze:Ze słów Nazarejczyka wynika jednak, że miała być głoszona aż do skończenia świata. ;-)
Sprawdź jeszcze raz w Biblii. :lol:
Koniecznie, bo piszesz o dwóch rożnych wersetach- wypowiedziach Jezusa!

Czy ktokolwiek kojarzy SJ z opowiadaniem radosnej nowiny o nadchodzącym Królestwie?
Oczywiście będziesz szedł w zaparte…
- Wiadomo. :-( Jakżeż Strażnica może mylić się? :roll:

Opowiadacie o tym, że tylko Wy ocalejecie, a wasze „Sale Królestwa” to takie arki Noego.
A cała reszta marnie zginie, o ile nie wstąpi do Organizacji założonej przez samego Jehowę.
Obrazek

Jezus jednak mówił wyraźnie:
Mat 24:14 bpd " A ta ewangelia Królestwa będzie głoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec.
Czy „nadchodzący koniec” to koniec świata?
Skądże!
Po tym „końcu”, o którym mówi werset 24:14 niektórzy dopiero dojrzą „ohydę spustoszenia” przepowiedzianą przez Daniela, nastąpi odrodzenie się drzewa figowego- Izraela, światło Ewangelii będzie zaciemnione- teoria ewolucji święci zwycięstwo, a zaprzeczanie okupowi drogą krwią Jezusa jest wszechobecne.
Wszyscy nadal chcą osiągnąć zbawienie swymi marnymi uczynkami. O ile w ogóle wierzą w życie przyszłe...

Mt 24:29 bug "A zaraz po ucisku tych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku, gwiazdy będą spadać z nieba i moce niebieskie zostaną poruszone."
Podobnie księżyc-Zakon- rozumiany jest jako okres krwawego i barbarzyńskiego terroru.
Niektórzy posunęli się nawet do oskarżania samego Boga o morderstwa- co ma i na tym Forum miejsce. :-(
Jednym słowem nastąpi nie koniec świata, lecz koniec opowiadania Tej czystej Ewangelii.
Ona nie zmienia się nigdy.
Nie ma najmniejszej potrzeby „nowego światła”!
Wszystko co "poprawione"- to jedynie gorsze i błędne.

Nie abym się czepiał.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Ludzi trzeba edukować cały czas, bo cały czas wierzą w głupoty (dogmaty) jak trójca, preegzystencja i wiele innych.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Henryk
Sprawdź jeszcze raz w Biblii. :lol:
Koniecznie, bo piszesz o dwóch rożnych wersetach- wypowiedziach Jezusa! ...
O ś.J i interpretacjach ty mi tu nie pisz! :-x


Co ma to wspólnego z moim pytaniem do do ciebie i 'kolegi'.?

Henryk
...Jezus jednak mówił wyraźnie:
Mat 24:14 bpd " A ta ewangelia Królestwa będzie głoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec.
Czy „nadchodzący koniec” to koniec świata? ...
A dziś już nastąpił 'owy' koniec aby nie głosić?

Jeśli jeszcze nie nastąpił, to s.J czynią to za was, bo jak tu postrzegam, to niezbyt 'wam' to wychodzi. :crazy:

Zadałem pytanie natury zasadniczej ( z samej ciekawości) - czy dziś głosicie ewangelie światu ?

Potrafisz bez 'wycieczek do tych ludzi' odpowiedzieć niejakiemu bonhartowi? :-P


bonhart
ss

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bonhart pisze:Potrafisz bez 'wycieczek do tych ludzi' odpowiedzieć niejakiemu bonhartowi? :-P
Aby zaspokoić Twą, wyłącznie czystą ciekawość, odpowiem:

W takiej formie jak Ty- ja nie głoszę.
Nie chodzę od domu do domu, nie zaczepiam na ulicach. A już na pewno nie zmuszam innych do tego i nie rozliczam z godzin!

Natomiast czynimy uczniami ludzi ze wszystkich narodów, tak, jak polecił Jezus:
Mat 28:19 nwt-pl " Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego,"
Ta praca nie obfituje ilością jednostek.
Wiek Ewangelii to okres wyboru specjalnych jednostek ze świata, a nie do jego zbawienia.
Ale Wy wiecie lepiej, cóż mogę ja bez "Kanału"... :lol:

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Jak można to robić bez głoszenia. Nie pojęte.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Henryk
Aby zaspokoić Twą, wyłącznie czystą ciekawość, odpowiem:

W takiej formie jak Ty- ja nie głoszę.
Nie chodzę od domu do domu, nie zaczepiam na ulicach. A już na pewno nie zmuszam innych do tego i nie rozliczam z godzin! ...
No, nie zaspokoiłeś mojej ciekawości! :-/

Henryk
Natomiast czynimy uczniami ludzi ze wszystkich narodów, tak, jak polecił Jezus: Mat 28:19 nwt-pl " Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego," ...
może pomogę precyzując pytanie:
Jak ich 'czynicie' dziś, bez (chodzenia) według 'owego' nakazu Jehoszui który podałeś? :-/


Chodzi mi o formę - pomijam już zawartą 'waszą' treść. ;-)

bonhart
ss

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bonhart pisze:Chodzi mi o formę - pomijam już zawartą 'waszą' treść. ;-)
Pomijając ‘moją’ treść, znacznie różniącą się od ‘waszej’, mamy oczywiście także inną formę.
Piszę „moją”, ponieważ nikt mnie nie upoważnił do pisania w imieniu wszystkich Badaczy.

Więc „moja” forma nie jest nachalną, nie wkładam nóg pomiędzy drzwi, jak to dawniej u ‘was’ bywało. Nie zaczepiam nieznajomych, nie wciskam na siłę literatury.
Rozmawiam z tymi, którzy są zainteresowani i chcą rozmawiać kulturalnie o Bogu, Biblii, przyszłości czekającej ludzkość…
Ci, którzy mnie znają- znają dość dobrze moje poglądy.
Jest ich wielu. Żaden z nich nie bluźni świętemu Imieniowi!
Nie nazywam siebie świadkiem Boga- Jehowy, ponieważ są nimi wyłącznie Żydzi.
Iz 43:10 bw "Wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan - i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy."
Staram się być naśladowcą i świadkiem Jezusa.
Dz 1:8 pau "Otrzymacie jednak moc Ducha Świętego, który zstąpi na was, i staniecie się moimi świadkami w Jeruzalem, w całej Judei, w Samarii i aż po krańce ziemi"."
A świadczymy przede wszystkim naszym uczciwym życiem.
1Tes 1:6 kow " A wy ze swej strony staliście się naśladowcami naszymi oraz Pana, przyjmując słowo, mimo licznych przykrości, z weselem Ducha Świętego."
Nie każdy naśladowca Jezusa miał być głosicielem, recytującym wyuczoną na pamięć regułkę.
Eph 4:11-15 br "On to również ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych duszpasterzami i nauczycielami. (12) Wszystko zaś po to, aby lud wierny mógł lepiej wypełniać swoją posługę i przyczyniać się do budowania Ciała Chrystusowego, (13) tak iżbyśmy wszyscy stanowili jedno w wierze i byli pełni poznania Syna Bożego; abyśmy też doszli do prawdziwej dojrzałości [duchowej], do rozmiarów owej doskonałości, jaką jest Pełnia Chrystusa. (14) W ten sposób przestaniemy już być dziećmi, unoszonymi przez różne fale i rzucanymi to tu, to tam byle podmuchem pseudopouczeń, wygłaszanych przez ludzi nieuczciwych i przebiegłych w sprowadzaniu innych na manowce fałszu. (15) Tymczasem my, żyjąc prawdziwie miłością, mamy sprawiać, by wszystko wzrastało ustawicznie ku Chrystusowi, który jest Głową."
1P 4:10 bw " Usługujcie drugim tym darem łaski, jaki każdy otrzymał, jako dobrzy szafarze rozlicznej łaski Bożej."
Jeszcze jakieś pytania? :lol:
Tak samo robiliście jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Ale... przyszedł nowy telegram "kanałem" i trzeba było to zmienić. (?) :-/

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Henryk
Więc „moja” forma nie jest nachalną, nie wkładam nóg pomiędzy drzwi, jak to dawniej u ‘was’ bywało. Nie zaczepiam nieznajomych, nie wciskam na siłę literatury.
Rozmawiam z tymi, którzy są zainteresowani i chcą rozmawiać kulturalnie o Bogu, Biblii, przyszłości czekającej ludzkość…
Ci, którzy mnie znają- znają dość dobrze moje poglądy.
Jest ich wielu. Żaden z nich nie bluźni świętemu Imieniowi! ...
A Galilejczyk Jehoszua rozmawiał kulturalnie ze wszystkimi, nawet z przeciwnikami Jego wygłaszanych poglądów. ;-)

Henryk
...Jeszcze jakieś pytania?...
Owszem, może jedno! Czemu 'Go' nie naśladujesz?

bonhart
ss

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bonhart pisze:A Galilejczyk Jehoszua rozmawiał kulturalnie ze wszystkimi, nawet z przeciwnikami Jego wygłaszanych poglądów. ;-)

Henryk
...Jeszcze jakieś pytania?...
Owszem, może jedno! Czemu 'Go' nie naśladujesz?

bonhart
Ale to był doskonały Jezus.
Daleko nam wszystkim do niego. :-(
Wy nie potraficie kulturalnie, bez wyraźnej nuty buty i wyższości, rozmawiać nawet ze zwolennikami poglądów Jezusa.

Czemu nie naśladujecie Go?

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Henryk pisze:
bonhart pisze:Potrafisz bez 'wycieczek do tych ludzi' odpowiedzieć niejakiemu bonhartowi? :-P
Aby zaspokoić Twą, wyłącznie czystą ciekawość, odpowiem:

W takiej formie jak Ty- ja nie głoszę.
Nie chodzę od domu do domu, nie zaczepiam na ulicach. A już na pewno nie zmuszam innych do tego i nie rozliczam z godzin!

Natomiast czynimy uczniami ludzi ze wszystkich narodów, tak, jak polecił Jezus:
Mat 28:19 nwt-pl " Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego,"
Ta praca nie obfituje ilością jednostek.
Wiek Ewangelii to okres wyboru specjalnych jednostek ze świata, a nie do jego zbawienia.
Ale Wy wiecie lepiej, cóż mogę ja bez "Kanału"... :lol:
Henryku, podajesz werset przerobiony przez trynitarian. W kilku innych miejscach biblii pisze o chrzcie w imieniu Jezusa. Poza tym ojciec, syn czy duch to nie są i nigdy nie były imiona.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:Ale to był doskonały Jezus.
Daleko nam wszystkim do niego. :-(
A co Twoja niedoskonałość ma do tego, że nie możesz wejść do jakiegoś domu, pozdrowić domowników i kulturalnie i przedstawić orędzie o królestwie?
Jakoś Jezus zaufał swoim uczniom gdy zalecił im właśnie tak to robić.
Ale Ty, jak i reszta Badaczy, wymawiacie się od tego, zasłaniając jakąś niedoskonałością.
Może faktycznie Henryk nie potrafiłby tego zrobić i dlatego nie głosi.
No i ten odwieczny kompleks Badaczy: jesteście butni i pyszni (mawiacie pod adresem ŚJ) :-D
Od kiedy to Badacze potrafią bez tej buty i pyszności głosić, jak zalecił Jezus?
Kto kiedykolwiek widział badacza podczas głoszenia?
NIKT. Słyszy się tylko gadki, ze głoszą, tylko nikt nie wie gdzie, komu i jak.
Bo po prostu im się nie chce. Tajemnica tego 'niechcenia' tkwi w tym:

lecz otrzymacie moc, gdy zstąpi na was duch święty, ibędziecie moimi świadkami zarówno wJerozolimie, jak iwcałej Judei iSamarii, iaż do najodleglejszego miejsca na ziemi”. (Dzieje 1:8)

Najwidoczniej Badacze nie mają tego ducha św.
A gdyby jakimś zrywem zaczęli głosić jak Jezus i Jego uczniowie, to przecież za bardzo by to przypominało SJ. A to przecież śmierdzi...
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:Najwidoczniej Badacze nie mają tego ducha św.
Niech tak pozostanie, jeśli masz się lepiej poczuć... :lol:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:Niech tak pozostanie, jeśli masz się lepiej poczuć...
No właśnie, ŚJ raczej nie czują się komfortowo, dlatego zapukają do ciebie jeszcze nie raz. Może w końcu zaskoczysz...
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”