Od tego jak słuchamy niewolnika zależy nasze życie.

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
Henryk pisze:Uważasz, że informacje wprost "z Kanału" mogą być omylne?
Dokładnie, mogą. Ba! Nawet oni sami tak mnie pouczają :-)
Oznacza to, że może ktoś z was oficjalnie twierdzić, że ma inne zdanie niż Strażnica, i nic takiemu nie grozi.
Może nawet spożywać emblematy, jak każdy inny chrześcijanin? :aaa: :xhehe:
Nie pisz nam tu banialuków! :xhehe:

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Henryk, daj sobie spokój, zostaw ich na tych Himalajach buty, pychy i samouwielbienia.
Bobo pisze:Może gdybyśmy wymierającym Badaczom oddali Towarzystwo Strażnica to zapewne byście nam przebaczyli, ale że to raczej niemożliwe, a nawet byłoby głupie i niesprawiedliwe, więc będziesz zgrzytał zębami na ŚJ do końca świata albo do końca swojego żywota :-D
Z im wyższego szczytu będą spadać, tym bardziej opłakane będą tego skutki i okaże się kto będzie kiedyś zgrzytał zębami. "Bóg się nie da z siebie naśmiewać".
I na pewno rozliczy kiedyś tych, którzy tak zohydzili Jego Święte Imię wśród ludzi, najpierw nazywając Nim swoją organizację, a potem głosząc tak sprzeczne z Jego Słowem nauki.

A'propos wymierania "Nie bój się, maleńka trzódko! Gdyż upodobało się Ojcu waszemu dać wam Królestwo."
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Eutychus
...A'propos wymierania "Nie bój się, maleńka trzódko! Gdyż upodobało się Ojcu waszemu dać wam Królestwo."
Ale później ( On sam) 'za prorokował' ,, i będzie głoszona ewangelia wszystkim narodom na świadectwo i wtedy nadejdzie koniec"

Mam pytanie, jak te słowa należy odnieść dziś, do tej małej grupy C.T. Russella skoro nie głoszą? :-/

nie żebym się czepiał :-|

bonhart
ss

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

I kto tu o bucie mówi. Czyli badacze to mała trzòdka. Ciekawe.
Jak nic nie można to się o bucie mówi. Ja jestem dumny że jestem śJ to fakt. Tylko kto ma prawo mi zabraniać być dumnym? Eustychus? Mam wątpliwości.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bonhart pisze:Ale później ( On sam) 'za prorokował' ,, i będzie głoszona ewangelia wszystkim narodom na świadectwo i wtedy nadejdzie koniec"
nie żebym się czepiał :-|
Ewangelia miała być głoszona „na świadectwo narodom”.
Twierdzicie, że albo dziś należy przyjść do Was, albo… śmierć w Armagedonie.

Nie o taka Ewangelię strachu chodzi…
Zbawienie świata to przyszłość.
Miała być głoszona Ewangelia o nadchodzącym Królestwie i była.
I nastąpił także koniec wyboru Oblubienicy.
Oni to będą, wraz z uwielbionym Jezusem pojednywać ludzkość z Bogiem.
Wnikliwy pyta:
Czyli badacze to mała trzòdka. Ciekawe.
Tego nie wiem. Ja nigdy tak nie twierdziłem.
Ale Ciało Kierownicze z całą pewnością. :lol:
Kto wie? Może i Nadzorcy? :shock:

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

bonhart pisze:Ale później ( On sam) 'za prorokował' ,, i będzie głoszona ewangelia wszystkim narodom na świadectwo i wtedy nadejdzie koniec"
Mat 23:15 pisze:Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
bonhart pisze:Mam pytanie, jak te słowa należy odnieść dziś, do tej małej grupy C.T. Russella skoro nie głoszą?
A skąd wiesz że nie głoszą? Jedni głoszą na pokaz, na ilość, dla raportów i statystyk, inni się z tym nie afiszują.

nie żebym się czepiał :-|
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Jak wy cokolwiek głosicie to mi kaktus rośnie na głowie. Henryk nie ośmieszaj się z tym tłumaczeniem nie głoszenia.
Te wersety w stopce skierujcie do Charlesa.T Russella a nie do mnie.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Eutychus pisze: inni się z tym nie afiszują.
Łk 11:33 bw "Nikt nie zapala świecy i nie stawia jej w ukryciu ani pod korcem, ale na świeczniku, ażeby ci, którzy wchodzą, widzieli światło."
Wnikliwy twierdzi:
Jak wy cokolwiek głosicie to mi kaktus rośnie na głowie.
Kaktusy podobno rosną na dłoni.
Nie, abym się czepiał.

Niestety nie mogę przedstawić Tobie zeszytu z godzinami głoszenia.
Nie prowadzę takiego...
Tak więc nie złożyć Tobie sprawozdania ze służby polowej. :crazy:
Ostatnio zmieniony 10 sie 2016, 21:36 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Henryk pisze:
Eutychus pisze: inni się z tym nie afiszują.
Łk 11:33 bw "Nikt nie zapala świecy i nie stawia jej w ukryciu ani pod korcem, ale na świeczniku, ażeby ci, którzy wchodzą, widzieli światło."
No właśnie. Gdzie to światło. Na nas pomstuja bo nas widać. Was nie .

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Wnikliwy pisze:No właśnie. Gdzie to światło. Na nas pomstuja bo nas widać. Was nie .
A na nas nie pomstują. :xhehe:

Bardzo pracujemy nad tym, aby być krzewicielami pokoju.
Nie narzucamy się, nie straszymy Armagedonem, a głosimy zbawienie świata.
Dz 2:17 bw "I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało [...];"
Hbr 8:11 bug "I nikt nie będzie uczył swego bliźniego ani nikt swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, bo wszyscy będą mnie znali, od najmniejszego aż do największego z nich."

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Kurcze i to pisze badacz. Czyste pisanie dla pisania. Jak łatwo nie mówić o rzeczach oczywistych, nazywając to straszeniem. Tak mówisz jakby Armagedon był wymyslem śJ. My mówimy mnóstwo o blogoslawienstwach związanych z nowym systemem. Ty dostrzegasz tylko straszenie, a to pod wpływem tych którzy w ten armagedon nie wierzą. Wstydź się tak mówić o rzeczach oczywistych.
Narzucanie? Jakbym z wyznawca kościoła powszechnego rozmawiał. Owoc warg a nie owoc palca się liczy. :aaa:
Ostatnio zmieniony 10 sie 2016, 21:53 przez Wnikliwy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Wnikliwy pisze:I kto tu o bucie mówi. Czyli badacze to mała trzòdka. Ciekawe.
Jak nic nie można to się o bucie mówi. Ja jestem dumny że jestem śJ to fakt. Tylko kto ma prawo mi zabraniać być dumnym? Eustychus? Mam wątpliwości.
Wnikliwy pisze:Jak wy cokolwiek głosicie to mi kaktus rośnie na głowie. Henryk nie ośmieszaj się z tym tłumaczeniem nie głoszenia.
Te wersety w stopce skierujcie do Charlesa.T Russella a nie do mnie.
Wnikliwy pisze:Gdzie to światło. Na nas pomstuja bo nas widać. Was nie.
Wnikliwy inaczej...
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Po co podawać moje wpisy, czyżbym miał u badaczy fana. :-D

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Wnikliwy pisze:Po co podawać moje wpisy, czyżbym miał u badaczy fana. :-D
Wpisy są tak wnikliwe, że nie mogłem się pohamować. :xhehe:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

bonhart napisał/a:
Mam pytanie, jak te słowa należy odnieść dziś, do tej małej grupy C.T. Russella skoro nie głoszą?
Eutychus
A skąd wiesz że nie głoszą? ...
Przekonaj mnie o tym! :-/

bonhart
ss

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”