Strażnica zmieniła Biblię, abydopasować ją do swoich wierzeń

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Sorry, ale za dużo bełkotu.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze:Sorry, ale za dużo bełkotu.
To tak w temacie,Bobo?O Straznicy ktora zmienila Biblie?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Bobo pisze:Sorry, ale za dużo bełkotu.
No i widzisz jak głupio potrafisz dyskutować?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Za dużo bełkotu we wpisach efroni. A jak Bobo się odezwie to booris z uciechy zaciera ręce, gdyż będzie mógł strzelić kolejną głupotę :-D
Nie ma JAK nawet z wami podjąć rozsądnej dyskusji.
Nie zniżam się do takich poziomów.
Może od czasu do czasu coś napiszę w waszym stylu.
Nie liczcie na coś więcej.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze:Za dużo bełkotu we wpisach efroni. A jak Bobo się odezwie to booris z uciechy zaciera ręce, gdyż będzie mógł strzelić kolejną głupotę :-D
Nie ma JAK nawet z wami podjąć rozsądnej dyskusji.
Nie zniżam się do takich poziomów.
Może od czasu do czasu coś napiszę w waszym stylu.
Nie liczcie na coś więcej.
No tak.Okreslanie czyichs postow jako brednie,belkot czy glupoty,to faktycznie wysoki poziom rozsadnej i bardzo merytorycznej dyskusji.Ty nawet nie probujesz dyskutowac,Bobo.Jedyne co wychodzi z Twojej klawiatury,to personalne docinki.

eksplorator

Re: Strażnica zmieniła Biblię, abydopasować ją do swoich wie

Post autor: eksplorator »

franki_ pisze:DzAp 20:28
Czy dodanie słowa "Syna" nie jest zmianą Biblii aby dopasować ją do swoich wierzeń ?
Jakie przesłanki stoją za tym aby dodać to słowo.
Dzie 20;28 PNŚ Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę, pośród której duch święty ustanowił was nadzorcami, abyście paśli zbór Boga, nabyty przez niego krwią jego własnego syna

Dzie 20;28 BT Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.
Z przekładu Biblii Tysiąclecia wynika, że to "Duch Święty" albo "Bóg" ... "On nabył własną krwią". Wiadomo wszem i wobec, że Bóg jest duchem i nie posiada krwi, jakże więc mógł nabyć nas "własną krwią"? Jakże mógł by zasiadać na tronie w swoim Królestwie, skoro sam Bóg powiedział, że "ciało i krew" nie mogą tego uczynić?

Jest to zła interpretacja, która w zamyśle kieruje uwagę na Syna Bożego jako Boga, co jest sprzeczne z Biblią
Jan 4;24 BT (24) Bóg jest duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie.

1Kor 15;50 BT (50) Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne.

Fil 2;6 BW który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu


Zatem, "Czy pominięcie słowa "Syna" nie jest zmianą Biblii aby dopasować ją do swoich wierzeń ?"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”