Jak wzrastają liczbowo Świadkowie Jehowy

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Towarzystwu Strażnica co jakiś czas marzą się jakieś wygórowane liczby głosicieli. Próbuje ono wykrzesać wśród swoich sympatyków chęć do głoszenia i to w jak najszerszym zakresie godzinowym, by przekraczać pewne granice.
Tak było w roku 1998, kiedy próbowano zdopingować głosicieli i zainteresowanych, by osiągnąć 130 000 głoszących!
Oto te komunikaty:

„Sprawy lokalne. Omów artykuł »Najwyższa – 130 000!«” (Nasza Służba Królestwa Nr 7, 1998 s. 2)

„Najwyższa – 130 000!
Taką liczbę głosicieli chcielibyśmy osiągnąć w Polsce w sierpniu 1998 roku. Czy mamy ku temu możliwości? Oczywiście! Według najnowszych danych we wszystkich zborach jest 130 559 głosicieli. Ale jak dotąd najwyższa ich liczba, odnotowana w maju ubiegłego roku, wyniosła 124 955. Jak ją przekroczyć? (...) Dzięki wspólnym wysiłkom możemy osiągnąć nową najwyższą liczbę głosicieli, która w naszym kraju po raz pierwszy przekroczyłaby 130 000. W ten sposób wznieślibyśmy naprawdę gromki okrzyk ku chwale Jehowy!” (Nasza Służba Królestwa Nr 7, 1998 s. 7).

„Podejmij wyzwanie. W sierpniu wytężmy siły, by osiągnąć w Polsce nową najwyższą liczbę głosicieli – 130 000. Jeśli nasze wysiłki się powiodą, rzeczywiście będzie to przełomowy miesiąc! Uda się osiągnąć ten cel pod warunkiem, że wszyscy będziemy do niego zmierzać” (Nasza Służba Królestwa Nr 8, 1998 s. 1).

„Sprawy lokalne. Przypomnij artykuł »Najwyższa – 130 000!« zamieszczony w Naszej Służbie Królestwa z lipca 1998 roku. Ponieważ pozostał tylko jeden weekend sierpnia, zachęć wszystkich do udziału w służbie jeszcze przed końcem miesiąca” (Nasza Służba Królestwa Nr 8, 1998 s. 2).

Niestety pomimo, że kampania nie wypaliła, to i tak ją przekuto w sukces:

„Nowa najwyższa!
Rok służbowy zakończył się nową najwyższą – w sierpniu sprawozdania złożyło 126 635 głosicieli! W Naszej Służbie Królestwa z lipca 1998 roku ukazał się artykuł »Nowa najwyższa – 130 000«, zachęcający do wzmożonego wysiłku. Na ten apel zareagowała nienotowana dotąd liczba głosicieli – 126 635. To znaczy, że było ich o 3969 więcej niż w poprzednim miesiącu, lipcu” (Nasza Służba Królestwa Nr 12, 1998 s. 2).

Dodajmy do tej najwyższej liczby głosicieli, również przeciętną roczną: 123 952 (najwyższa: 126 635), wzrost 0% (Strażnica Nr 1, 1999 s. 14).
Rok później zanotowano spadek do 124 074 głosicieli, czyli o ponad 2500 głosicieli (dało to -1% dla przeciętnej rocznej) (patrz powyżej). :)

A przecież wcześniej (w sierpniu 1998 r.) zapewniano:

„Według najnowszych danych we wszystkich zborach jest 130 559 głosicieli” (patrz powyżej).

Skąd te dane były? Od kogo? Od zapalonych starszych? :!:
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 20:25 przez Obserwator, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Obserwator pisze:Widzimy z tego, że choć Towarzystwo Strażnica pewnym faktom biblijnym nie mogło zaprzeczyć, to jednak swoje stanowisko co do zakazu spożywania emblematów podczas Pamiątki przez „drugie owce” pozostawiło bez zmian.
Widzimy również jak wzrasta liczba spożywających na pamiątce.
Z tego należy się tylko cieszyć.
Czym więcej przebudzonych, to dla Boga Jehowy sama radość.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Wnikliwy pisze:Nawet nie masz pojęcia o czym piszesz, a cieszysz się jak dziecko.
Doskonale wiem o czym piszę.
Jeżeli Ty kolego nie chcesz spożywać, tylko oddalasz ten talerzyk, to Pan Jezus za to cię rozliczy jako sędzia.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 20:27 przez Krystian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Po kilkunastu latach, w roku 2012, w liście do starszych zboru wymieniono nieprawdopodobną liczbę 200 000 głosicieli (!), która ma się pojawić w Polsce, zanim nastanie ‘koniec’:

„Jeżeli jej udzielimy i będziemy z poczuciem powagi chwili podchodzić do działalności kaznodziejskiej, to możemy oczekiwać na wzrost. Czy zgadzacie się, że przed zakończeniem tego systemu rzeczy liczba głosicieli w Polsce może osiągnąć 200 000? Nawet gdyby nie było aż takiego wzrostu, to i tak będziemy musieli wybudować więcej większych Sal Królestwa” (List: Do wszystkich gron starszych w Polsce 30.05 2012 s. 1).
Patrz https://wtsarchive.com/letter/20120530- ... -krolestwa

Jak na razie, nawet od czasu opublikowania tego listu, w Polsce notowane są spadki liczby głosicieli, a nie oczekiwane wzrosty (dane patrz powyżej).

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Krystian pisze:
Wnikliwy pisze:Nawet nie masz pojęcia o czym piszesz, a cieszysz się jak dziecko.
Doskonale wiem o czym piszę.
Jeżeli Ty kolego nie chcesz spożywać, tylko oddalasz ten tależyk, to Pan Jezus za to cię rozliczy jako sędzia.
Tak tak !!!! Właśnie widzę jak ty rozumiesz to co piszesz.

Już nawet posługujesz się odstępczymi sformułowaniami - przebudzeni.!!
Dłuższe przebywanie na tych forach, zrobi z ciebie cień człowieka.
Ja o tym coś wiem, m.in dlatego jestem śJ.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:Jeżeli Ty kolego nie chcesz spożywać, tylko oddalasz ten tależyk, to Pan Jezus za to cię rozliczy jako sędzia.
A Krystian spożywający?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:A Krystian spożywający?
Tak Bobo, razem z żonką.
Pan Jezus powiedział, że jak dwie osoby w Jego imieniu się zbiorą, to będzie pośród nich.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 20:47 przez Krystian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Spożywanie gdzie popadnie dla samego spożywania to największa bezmyślność.
Udawanie,że Syn Boży jest blisko tego spożywania, gdzie popadnie też jest nonsensem.
Jak ktoś bez zboru może udawać, że jest godny spożywania?
Te pytania już były dlatego nie czekam na odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Wnikliwy pisze:Jak ktoś bez zboru może udawać, że jest godny spożywania?
Ciekawe pytanie zadałeś Wnikliwy.
Ja nie jestem odstepcą, więc ze mną spokojnie możesz dyskutować. :-D
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Czy Apostołowie gdy spożyli pierwszy raz Wieczerzę byli już namaszczeni Duchem?

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Ja tam nie wiem ilu jest głosicieli wśród ŚJ, ale na pewno jest ich więcej niż wśród katolików.
Rzekłbym - nieskończenie więcej :mrgreen:
Panie Bednarski, ile razy będzie pan się żegnał z tym forum ? :lol:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#410743
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1003
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

Ja mam użytkownika "Krystian" wrzuconego do listy ignorowanych, ale Wnikliwy zacytował tego użytkownika i widzę jedną wypowiedź. Zaciekawił mnie jej fragment:
CK ma w tym problem, że pomazańcy im wzrastają, więc robią z prawdziwie wierzących ludzi, osoby psychicznie chore.
Ciekaw jestem skąd te wymysły. Staranie czytam wszystkie publikacje wydawane pod przewodnictwem Ciała Kierowniczego, biorę udział też we wszystkich dostępnych mi wydarzeniach i nigdy nie słyszałem nawet w 1% podobnej wypowiedzi czy sugerowania czegoś podobnego. Wręcz przeciwnie. Zawsze kiedy (jeśli) jest poruszany temat podobny, Ciało Kierownicze jest dalekie od osądzania kogokolwiek kto spożywa emblematy, będąc świadomym ich znaczenia.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

kostek pisze:Ja mam użytkownika "Krystian" wrzuconego do listy ignorowanych, ale Wnikliwy zacytował tego użytkownika i widzę jedną wypowiedź. Zaciekawił mnie jej fragment:
CK ma w tym problem, że pomazańcy im wzrastają, więc robią z prawdziwie wierzących ludzi, osoby psychicznie chore.
Ciekaw jestem skąd te wymysły. Staranie czytam wszystkie publikacje wydawane pod przewodnictwem Ciała Kierowniczego, biorę udział też we wszystkich dostępnych mi wydarzeniach i nigdy nie słyszałem nawet w 1% podobnej wypowiedzi czy sugerowania czegoś podobnego. Wręcz przeciwnie. Zawsze kiedy (jeśli) jest poruszany temat podobny, Ciało Kierownicze jest dalekie od osądzania kogokolwiek kto spożywa emblematy, będąc świadomym ich znaczenia.
Ja też starannie czytam, tak jak Ty i piszą tak:


„Pewne czynniki – między innymi dawne przekonania religijne lub nawet zaburzenia psychiczne bądź emocjonalne – mogą powodować, że ktoś błędnie uzna, iż ma powołanie niebiańskie. Dlatego nie da się ustalić dokładnej liczby pomazańców na ziemi; zresztą nie jest nam to potrzebne. Ciało Kierownicze nie prowadzi listy wszystkich osób spożywających emblematy” (Strażnica 15.08 2011 s. 22).

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Skoro CK ŚJ napisało że:
Obserwator pisze:nie da się ustalić dokładnej liczby pomazańców na ziemi; zresztą nie jest nam to potrzebne.
Więc jak rozumieć pokrętną insynuację, że:
CK ma w tym problem, że pomazańcy im wzrastają
Więc albo problem, albo nie jest im to potrzebne?
Krystian podobnie jak Obserwator przemyca ZŁO.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

A nie wzrastają pomazańcy?
To kto spożywa?
Pomazańcy i chorzy:

2005 r. – 8524 osoby (Strażnica Nr 3, 2006 s. 30);
2006 r. – 8758 osób (Strażnica Nr 3, 2007 s. 30).
2007 r. – 9 105 osób (Nasza Służba Królestwa Nr 2, 2008 s. 6).
2008 r. – 9 986 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2009 s. 31).
2009 r. – 10 857 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2010 s. 31).
2010 r. – 11 202 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2011 s. 51).
2011 r. – 11 824 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2012 s. 55).
2012 r. – 12 604 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2013 s. 178).
2013 r. – 13.204 osoby (Rocznik Świadków Jehowy 2014 s. 176).
2014 r. – 14.121 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2015 s. 176).
2015 r. – 15.177 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2016 s. 176).
2016 – ...............

*** w07 1.5 ss. 30-31 Pytania czytelników ***
Azatem zwłaszcza od roku 1966 wierzono, że powoływanie pomazańców dobiegło kresu w1935 roku. Wydawało się to uzasadnione, gdyż od tamtego czasu niemal wszyscy ochrzczeni przyznawali, że mają nadzieję ziemską. Dlatego jeśli ktoś potem otrzymał powołanie niebiańskie, uważano, iż został wybrany wmiejsce pomazańca, który okazał się niewierny.
Nie ulega wątpliwości, że gdy jakiś pomazaniec bezpowrotnie odpada od prawdy, Jehowa wybiera na jego miejsce kogoś innego (Rzymian 11:17-22). Ale liczba prawdziwych pomazańców, którzy stają się nielojalni, zapewne jest znikoma. Zdrugiej strony, jak czas pokazuje, niektórzy chrześcijanie ochrzczeni po roku 1935 otrzymali świadectwo ducha, że mają nadzieję niebiańską (Rzymian 8:16, 17). Najwyraźniej więc nie można ustalić konkretnej daty, kiedy Bóg przestanie powoływać chrześcijan do życia wniebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”