To głos boga, a nie człowieka!

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
parasin
Posty: 307
Rejestracja: 16 sie 2010, 14:20
Lokalizacja: Dolina Parasin

Post autor: parasin »

Posłuchasz dziadków z ciała kierowniczego czy nie? Zobacz Bobo prosta odpowiedź tak nie a wyjaśni czego naprawdę boi się twój kot...
Bobo pisze:Bobo nie robi z czytelników durni
Wystarczy poczytać Twoje posty na forum. Widać w nich jak traktujesz każdego, kto ośmieli się nie traktować członków ciała kierowniczego jakby ich głos nie był głosem Boga.
Bobo pisze:aż strach mojego kota bierze. Oszczędź go.
To przestań ciągle okręcać go ogonem...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Proszę się nie znęcać nad moim domowym inwentarzem.
Oszołomstwu mówię NIE!

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Krystian pisze: jaki zbór współcześnie masz za Boży ?
Jezus założył tylko jeden Kościół - Chrystusowy
Efe 4;4,5 BW (4) jedno ciało i jeden Duch, jak też powołani jesteście do jednej nadziei, która należy do waszego powołania; (5) jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest;
Mają być rozpoznawani po owocach … owocach ducha (Gal 5;22,23)
Mat 7;16 BW (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.
Pierwszeństwo dają zasadom Biblijnym - nie ludzkim
Mt 15:7-9 (7) Obłudnicy! Dobrze prorokował o was Izajasz w słowach: (8) Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. (9) Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.
Jezusa mają jako jedynego pośrednika – nikogo innego
Jan 14:6 BW (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Niewielu znajdzie prawdę ... nie w ilości siła
Mt 7:14 BW A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.
Mieli uświęcać imię Boże jak nakazał Jezus
Mat 6;9 PNŚ Macie więc modlić się w ten sposób: „Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię.
Muszą głosić dobrą nowinę ... do samego końca
Łuk 8;1 PNŚ Wkrótce potem ruszył w drogę od miasta do miasta i od wsi do wsi, głosząc i oznajmiając dobrą nowinę o królestwie Bożym. A było z nim dwunastu,

Mat 24;14 PNŚ Ita dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; apotem nadejdzie koniec.
Nie należą do tego świata – nie poddają się duchowi tego świata
Jan 17;16 PNŚ Nie są częścią świata, jak ija nie jestem częścią świata.

Jan 18;36 PNŚ Jezus odpowiedział: „Moje królestwo nie jest częścią tego świata. Gdyby moje królestwo było częścią tego świata, moi słudzy walczyliby, żebym nie został wydany Żydom. Ale przecież moje królestwo nie jest stąd”.
Nie uczestniczą w konfliktach zbrojnych odbierając innym życie
Mich 4;1-4 PNŚ I stanie się pod koniec dni, że góra domu Jehowy będzie utwierdzona ponad szczytem gór i wyniesiona ponad wzgórza; i popłyną ku niej ludy. 2 I wiele narodów pójdzie i powie: „Przyjdźcie i wstąpmy na górę Jehowy ido domu Boga Jakubowego; a on będzie nas pouczał o swoich drogach i będziemy chodzić jego ścieżkami”. Z Syjonu bowiem wyjdzie prawo, a słowo Jehowy — z Jerozolimy. 3 I wyda wyrok wśród wielu ludów oraz uporządkuje sprawy dotyczące dalekich, potężnych narodów. I przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze. Nie podniosą miecza, naród przeciw narodowi, ani się już nie będą uczyć wojowania. 4 I będą siedzieć, każdy pod swą winoroślą i pod swym drzewem figowym, i nikt nie będzie ich przyprawiał o drżenie; powiedziały to bowiem usta Jehowy Zastępów.
Będą się trzymać przykazania miłości – takiego mają być usposobienia
Jan 13;34,35 PNŚ Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość”.

1 Jan 4;20 Jeżeli ktoś twierdzi: „Miłuję Boga”, a jednak nienawidzi swego brata, to jest kłamcą. Bo kto nie miłuje swego brata, którego widział, nie może miłować Boga, którego nie widział.
Po czym poznać dzieci Boga i dzieci diabła?
1 Jan 3;10-12 Dzieci Boga i dzieci Diabła uwidaczniają się w ten sposób: Nikt, kto nie trwa w prawości, nie pochodzi od Boga - ani ten, kto nie miłuje swego brata. 11 Bo to jest wieść, którą słyszeliście od początku, że powinniśmy jedni drugich miłować; 12 nie jak Kain, który pochodził od niegodziwca i zabił swego brata. A dlaczego go zabił? Ponieważ jego własne uczynki były niegodziwe, natomiast jego brata - prawe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”