To głos boga, a nie człowieka!

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Wnikliwy pisze:Co do Krystiana., widzę że mu się już wszystko poplatalo. Brak słów
Nic mi się nie poplątało.
Ten werset dotyczy wszelkich religii.
CK zrobiło z Boga Jehowy kłamcę.
To jest bardzo ciężki grzech nie mniejszy niż ma na rękach KrK za mordowanie ludzi w imię Boga na przestrzeni wieków.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

nesto pisze:Tzn Allaha, Jehowy, Wisznu, Zeusa czy Latającego Potwora Spaghetti?
W tego Boga co wierzył Pan Jezus.
Jako człowiek inteligentny się domyślisz. :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Tyle tylko,ze moj ojciec nie wymagal padania przed nim na kolana,skladania mu ofiar,jak tez i nie grozil mi,ze jak zrobie cos niezgodnego z jego wola,to mnie zabije.
No cóż…
Bóg także nie wymaga padania na kolana.
Możesz spokojnie rozmawiać z Nim na stojąco, a nawet na siedząco- byle z szacunkiem!
Bogu w niczym nie były potrzebne ofiary. Nawe brzydził się nimi.
Ps 51:18 br "Nie pragniesz, abym Ci składał ofiary, a całopaleń, choćbym je dał, nie przyjmiesz."
Iz 1:11 pau "„Po cóż Mi wasze niezliczone ofiary? - mówi PAN. Dość mam całopaleń z baranów i tłuszczu tuczonych cielców! Nie mam już upodobania we krwi wołów, jagniąt i kozłów."
Ofiary bardziej przydawały się ludziom.
Miały uzmysłowiać ludziom, że każdy grzech musi być w jakiś sposób odpłacony, wyrównany.
Żaden nie pozostawał bez kary.
Teraz, albo w przyszłości.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Wnikliwy pisze:
efroni pisze:
Nie przynalezność do żadnego z czym się zgadza np. ( Krystian ) stawia go obok głowy zboru.
Mesjasz jest głową każdego kto ma obrzezane serce
a nie głową takowego czy owego zboru
Tu sobie możesz tylko pomazyc. Twoje jakieś tam obrzezanie nic co nie da jak nie będziesz w sposób uporządkowany wśród ludu Bożego oddawać mu czci.


.
Co to znaczy w sposób uporządkowany ?
A co jeżeli ci uporządkowani nie maja obrzezanych serc ?
Jest wiele organizacji religijno-wyznaniowych czyli "uporządkowanych".
Kto decyduje o tym że ta organizacja jest ludem Bożym a tamta nie ?
Czy dążącym do altruizmu można nałożyć wędzidła ?
Czy pierwsi chrześcijanie byli organizacją religijno-wyznaniową i mieli nałożone wędzidła ?
/poniekąd mieli nałożone wędzidła , ale nałożyli sobie sami, ograniczając swoje światowo-cielesne pożądliwości,
by być godnymi przyjęcia Ducha Bożego/
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Krystian pisze:
Wnikliwy pisze:Co do Krystiana., widzę że mu się już wszystko poplatalo. Brak słów
Nic mi się nie poplątało.
Ten werset dotyczy wszelkich religii.
CK zrobiło z Boga Jehowy kłamcę.
To jest bardzo ciężki grzech nie mniejszy niż ma na rękach KrK za mordowanie ludzi w imię Boga na przestrzeni wieków.
Oczywiście w twoim mniemaniu jesteś poza wielką nierządnicą, ale i też poza zborem Bożym.
Przyjdzie wielki ucisk i może być za późno, a ci towarzysze w wierze których szukasz, albo i nie - bo tak wygodnie nie są zborem Bożym ;-)

Efroni - błądzisz i błądzisz szukaj owoców - a nie tylko wal sloganami.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Wnikliwy pisze:Oczywiście w twoim mniemaniu jesteś poza wielką nierządnicą, ale i też poza zborem Bożym.
jaki zbór współcześnie masz za Boży ?
Wnikliwy pisze:Przyjdzie wielki ucisk i może być za późno, a ci towarzysze w wierze których szukasz, albo i nie - bo tak wygodnie nie są zborem Bożym
Już Ci kiedyś tłumaczyłem, że wielki ucisk już był ( okres I i II wojny światowej ), ale dla CK wtedy, było za mało okrucieństw, dlatego czekają na jeszcze większe, a swoim wyznawcom zalecają się chować w piwnicach w tym czasie ;-)
Teraz Chrystianie, czekają na przybycie Pana Jezusa.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Nie rozśmieszaj mnie z tym wielkim uciskiem. Tym pokazujesz jakie jest zrozumienie podstaw.
Zbór Boży to ten w którym się znajduje.
Jak ty po wielkim ucisku ,z którego mieli właśnie wyjść czyści i ci co przeżyli stanąć przed tronem baranka to chyba powinieneś wiedzieć który to zbór. A ty w krzakach.
Najwieksza głupota to twierdzenie że wielki ucisk już był

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Wnikliwy pisze:
Efroni - błądzisz i błądzisz szukaj owoców - a nie tylko wal sloganami.
Nawet jeżeli błądzę szukając prawdy , to nie walę sloganami .
To co piszę to wynik obserwacji i samego siebie i tego świata w którym mi przyszło żyć .

Tylko papugi niezdolne do samodzielnego myślenia walą sloganami
czyli bezmyślnie cytują to co napisali inni .

Skąd u Ciebie takie przekonanie, że błądzę i błądzę ?
Bo inaczej myślę , inaczej wierze, bo mam inne przekonania niż Ty i Twoja społeczność religijno-wyznaniowa ?
Skąd przekonanie, że Wy nie błądzicie ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

nesto pisze:Trza się odciąć od wszelkich religii
A może Ty mądralo odciął byś się od swojej religii :-P
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

kansyheniek, masz coś wspólnego może z moją wanną?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Wnikliwy pisze:Zbór Boży to ten w którym się znajduje.
Żarty sobie robisz z ludzi wierzących w Boga Jehowy i Jego umiłowanego syna Pana Jezusa.

Padnij na kolana jak ja to zrobiłem przed Bogiem Jehową, że ludziom głosiłem po chałupkach kłamstwo.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
parasin
Posty: 307
Rejestracja: 16 sie 2010, 14:20
Lokalizacja: Dolina Parasin

Post autor: parasin »

franki_ pisze:Kiedy słucham członków Ciała Kierowniczego i ich pomocników, czuję, jakby Jehowa przemawiał do mnie w moim własnym pokoju mówi Agatha
Bobo pisze:To 'jakby', panie franki, czyni ogromną różnicę.
Bobo to słowo JAKBY jest tylko po, to by taki Bobo mógł zrobić z czytelników forum durni.
Chcesz powiedzieć, że nie jesteś gotów usłuchać, każdego polecenia, które padnie ze świątobliwych ust Freda Teda Johna, czy kogo tam, akurat będzie członkiem tego zbiorowego guru...?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Bobo nie robi z czytelników durni. Ludzie sami z siebie robią durni, gdyż nie biorą pod uwagę: jakby.
Ty też nie bierzesz, jak widzę, więc...
Pleciesz, aż strach mojego kota bierze. Oszczędź go.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

A czy nie uważasz, że jako zadeklarowany świadek Jehowy jesteś za bardzo pyszałkowaty, Bobo?
Gdzie pokora?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze:Pleciesz, aż strach mojego kota bierze. Oszczędź go.
Najpierw rybki,teraz kot...Serwowanie domowym zwierzetom stresu,co czynisz,jest niehumanitarne,Bobo.Poswiec wiecej atencji swoim pupilom.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”