Jak w Polsce przybywa tolerancji

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

nesto pisze:gdybym żył w Izraelu od pokoleń, to oddałbym życie za Izrael, chociaż czułbym się Polakiem.
Żydzi jednak byli w większości zdrajcami Polski i kolaborantami, a nawet mordercami i katami.
Dziwny to naród. Zawsze interesowało mnie dlaczego oni tak zawsze i wszędzie robili. Przez kilka miesięcy szukałem po necie kraju w którym chodź trochę lubią żydów i nie znalazłem nic oprócz przekleństw. Narasta niechęć do nich na całym świecie.Najniebezpieczniejszym jest to jakie nastroje są w USA i Rosji. Niechęć rośnie w całej Europie i tylko patrzeć jak znów ich pogonią.
Tak śpiewają w Rosji
[video]https://www.youtube.com/watch?v=arASco9X3aI[/video]

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Zach. 2:1-17
1. Potem podniosłem oczy i spojrzałem, a oto były cztery rogi.
2. I rzekłem do anioła, który rozmawiał ze mną: Co one oznaczają? I odpowiedział mi: To są rogi, które rozproszyły Judę, Izrael i Jeruzalem.
3. Potem ukazał mi Pan czterech kowali.
4. I zapytałem: Jaką pracę mają wykonać? Odpowiedział: To są rogi, które rozproszyły Judę tak, że nikt nie mógł podnieść głowy; ci zaś przyszli, aby je przestraszyć, postrącać rogi narodów, które podniosły róg przeciwko ziemi judzkiej, aby ją rozproszyć.
5. Potem podniosłem oczy i spojrzałem, a oto był mąż ze sznurem mierniczym w ręku.
6. I zapytałem go: Dokąd idziesz? Odpowiedział mi: Chcę przemierzyć Jeruzalem, aby zobaczyć, jaka jest jego szerokość i jaka jego długość.
7. Wtem anioł, który rozmawiał ze mną, wystąpił, a inny anioł wyszedł naprzeciw niego.
8. I rzekł do niego: Pobiegnij i powiedz owemu młodzieńcowi tak: Miastem otwartym będzie Jeruzalem, bo mnóstwo w nim ludzi i bydła!
9. I Ja - mówi Pan - będę jego murem ognistym wokoło i będę chwałą pośród niego!
10. Biada, biada! Uciekajcie z Kraju Północy - mówi Pan, gdyż rozproszyłem was na cztery strony świata - mówi Pan.
11. Biada! Chrońcie się na Syjonie, którzy jeszcze mieszkacie u córki babilońskiej,
12. Gdyż tak mówi Pan Zastępów, którego chwała mnie posłała, o narodach, które was złupiły, że kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka.
13. Oto Ja podniosę rękę przeciwko nim i staną się łupem własnych niewolników, i poznacie, że posłał mnie Pan Zastępów.
14. Wykrzykuj z radości i wesel się, córko syjońska, bo oto Ja przyjdę i zamieszkam pośród ciebie - mówi Pan.
15. W owym dniu przyłączy się do Pana wiele narodów i będą moim ludem, i zamieszkają wśród ciebie, i poznasz, że Pan Zastępów posłał mnie do ciebie.
16. I weźmie Pan Judę w posiadłość dziedziczną, jako swój dział w ziemi świętej, i znowu obierze Jeruzalem.
17. Niech umilknie przed Panem wszelkie ciało, gdyż Pan już rusza ze swojego miejsca świętego.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Jachu, i weźmie Pan rózgę i walnie we łby szaleńców, którzy klepki swoje zamienili na cytaty bezsensowne.

Nawet nie wiesz, jak głupie są te teksty, które cytujesz.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

nesto

Jeśli nazywasz w ten sposób Słowo Boże, to po pierwsze - obrażasz Boga
a po drugie - wystawiasz sobie jak najgorszą opinię.


_______________________________________

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze:Jachu, i weźmie Pan rózgę i walnie we łby szaleńców, którzy klepki swoje zamienili na cytaty bezsensowne.

Nawet nie wiesz, jak głupie są te teksty, które cytujesz.
Pouczał Marcin Marcina, a sam głupi jak świnia.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Prz 22:10 bp "Usuń szydercę, a ustanie zwada, ucichną spory i zniewagi."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Pewien katolik zabił drugiego Biblią.
Tłumaczył potem, że go nawracał Słowem Bożym :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Pewien pastor nawracał indiańskiego wodza
machał Biblią i wołał
- słuchaj słowa bożego
Wódz przyłożył ucho do bibli i ale nic nie usłyszał
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Może słuchał nie tym uchem? :roll:
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Podobnie do tego wodza indiańskiego słuchają Słowa Bożego duchowni kościoła katolickiego

_____________________________________

smutas
Posty: 236
Rejestracja: 28 lis 2006, 10:45

Post autor: smutas »

booris pisze:
smutas pisze:Kler katolicki nie sprawuje władzy od 1050 lat - zobacz sobie poczet królów Polski i pokaż mi jakiegoś biskupa który został królem.
To akurat nie do konca jest tak.Nie trzeba byc krolem by rzadzic.Wystarczy byc tego krola zaufanym doradca i podpowiadac "wlasciwe" rozwiazania.Francuski kardynal,Armand Richelieu,nie bez powodu zostal nazwany "szara eminencja".Przykladem z Polski wcale nie musza byc rzady kiedza-krola,ale to jak niektorzy kaplani probuja wplywac na decyzje politykow swoimi kazaniami.A to sie dzieje tu i teraz.
Tak słuchają ze potrafią do więzienia wtrącić. Kazimierz Wielki widocznie nie był wpływowy bo wtrącił Marcina Baryczkę do więzienia zresztą na tym się nie skończyło bo został utopiony.

Doradca to nie rządzący nie można o tym zapominać

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

smutas pisze:Tak słuchają ze potrafią do więzienia wtrącić. Kazimierz Wielki widocznie nie był wpływowy bo wtrącił Marcina Baryczkę do więzienia zresztą na tym się nie skończyło bo został utopiony.

Doradca to nie rządzący nie można o tym zapominać
Baryczka nie byl doradca Kazimierza,to po pierwsze.Po drugie nie napisales dlaczego zostal zamkniety i utopiony.Otoz wlasnie za probe wywarcia nacisku na krola.A o co chodzilo?Miedzy innymi o kase.
Za Wiki:
"Według Długosza Baryczka został wysłany przez biskupa krakowskiego Bodzantę do Kazimierza Wielkiego z dekretem ekskomuniki, związanym z niemoralnym prowadzeniem się władcy. Baryczka przekazał również, używając ostrych słów, informację o karach kościelnych, które biskup zamierzał nałożyć na króla w związku ze sporem o daniny z wsi biskupich położonych w ziemi sandomierskiej."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Baryczka
smutas pisze:Doradca to nie rządzący nie można o tym zapominać
Nie zapominam.Roznica polega na tym,ze doradca nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci.Tak jak ma to wspolczesnie miejsce z jezdzacym do Torunia na "konsultacje" prezesem jedynie slusznej partii.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

w nietolerancji to nikt kleru katolickiego nie przebije - to rzecz pewna. 1600 lat historii o czymś w końcu świadczy !

Aktualne hasła "ekumenicznego otwarcia" łatwo zdemaskować w oparciu o deklarację " Dominus Iesus " wydana przez Watykan 6 września 2000 r. gdzie kościół katolicki został określony jako święta Matka-Kościół. Było to po linii II soboru watykańskiego, podczas którego w 1960 r. powołany został Sekretariat do Spraw Jedności Chrześcijan w celu nawiązania dialogu z innymi kościołami. Wtedy też opracowano Dekret o ekumenizmie. Zaangażowanie kościoła katolickiego w dialogu ekumenicznym nasiliło się za pontyfikatu Jana Pawla II. 25 maja w 1995 r. wydana została encyklika Ut unum sint, w której Jan Paweł II stwierdził m.in.w punkcie 94, że " Dzięki władzy i autorytetowi, bez których funkcja ta byłaby tylko pozorem, Biskup Rzymu ma zabezpieczać komunię wszystkich Kościołów. Z tego tytułu jest pierwszym pośród sług jedności. Prymat ten sprawuje na różnych płaszczyznach… " .

Nieco później kardynał Ratzinger w 2000 r. stwierdził , że jedyny, święty, katolicki i apostolski kościół powszechny nie jest siostrą, lecz matką wszystkich tych kościołów. Z założeń więc wynika, że kościół katolicki chce mieć wszystkie inne kościoły pod swoją kontrolą, bo uważa że są one mu podległe.
Prowadzi to do jednoznacznego wniosku, że idee ekumenizmu są mydleniem oczu i są sprytnym wybiegiem Watykanu, aby bez zbędnej walki, wykorzystując hasła miłości Chrystusowej zgromadzić pod swoje skrzydła inne ugrupowania chrześcijańskie stopniowo podporządkowując je sobie.

A jak to podporządkowanie wygląda potem, to mówi 1600-letnia historia papiestwa.

____________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”