Odstępcze JW.org-hity z Ameryki

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
franki_
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2015, 20:28

Odstępcze JW.org-hity z Ameryki

Post autor: franki_ »

Zobaczmy co tam odstępcze JW.org przygotowało dla swoich wielbicieli.
Aktualny 'pokarm' na dzień 20.02.2017. Studiujmy te 'prawdy' bo tak szybko odchodzą.....

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-grudzien-2016/myslenie-ducha-oznacza-zycie-i-pokoj/

Za PNŚ
8 A zatem ci, co są w jedności z Chrystusem Jezusem, nie podlegają potępieniu. 2 Gdyż prawo tego ducha, który daje życie w jedności z Chrystusem Jezusem, uwolniło cię od prawa grzechu i śmierci. 3 A ponieważ Prawo cechowała niemożność, jako że było słabe z powodu ciała, Bóg, posyłając własnego Syna w podobieństwie grzesznego ciała i w związku z grzechem, potępił grzech w ciele, 4 aby nacechowane prawością wymaganie Prawa spełniło się w nas, którzy nie chodzimy w zgodzie z ciałem, lecz w zgodzie z duchem. 5 Gdyż ci, którzy są w zgodzie z ciałem, skupiają swe umysły na sprawach ciała, ale ci, którzy są w zgodzie z duchem — na sprawach ducha. 6 Albowiem myślenie ciała oznacza śmierć, lecz myślenie ducha oznacza życie i pokój; 7 ponieważ myślenie ciała oznacza nieprzyjaźń z Bogiem, bo nie jest podporządkowane prawu Bożemu ani w rzeczywistości być nie może. 8 Toteż ci, którzy są w zgodzie z ciałem, nie mogą się podobać Bogu. 9 Jednakże wy nie jesteście w zgodzie z ciałem, lecz z duchem, jeśli duch Boży istotnie w was mieszka. Ale jeśli ktoś nie ma ducha Chrystusa, to do niego nie należy. 10 Jeżeli zaś Chrystus jest w jedności z wami, to ciało wprawdzie jest martwe ze względu na grzech, lecz duch jest życiem ze względu na prawość. 11 A jeśli duch tego, który wskrzesił Jezusa z martwych, mieszka w was, to ten, który wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych, ożywi też wasze śmiertelne ciała przez swego ducha w was przebywającego. 12 Tak więc, bracia, mamy obowiązek — ale nie wobec ciała, by żyć w zgodzie z ciałem; 13 bo jeśli żyjecie w zgodzie z ciałem, niechybnie pomrzecie, ale jeśli duchem uśmiercacie praktyki ciała, będziecie żyć. 14 Wszyscy bowiem, których prowadzi duch Boży, są synami Bożymi. 15 Gdyż nie otrzymaliście ducha niewoli, na nowo wzbudzającego bojaźń, lecz otrzymaliście ducha usynowienia, przez którego to ducha wołamy: „Abba, Ojcze!” 16 Tenże duch świadczy wespół z naszym duchem, że jesteśmy dziećmi Bożymi. 17 Jeżeli więc jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami wprawdzie Bożymi, lecz współdziedzicami z Chrystusem, jeśli tylko razem z nim cierpimy, aby też razem zostać otoczeni chwałą.

Czysta odstępcza manipulacja...za redaktorami artykułu z JW.org

Czy więc 8 rozdział Listu do Rzymian dotyczy tylko osób z nadzieją niebiańską? Czy mogą odnieść z niego pożytek również chrześcijanie mający nadzieję ziemską?

2 Rozdział ten mówi głównie o pomazańcach. Otrzymują oni ducha, „oczekując usynowienia, uwolnienia z (...) ciał” fizycznych (Rzym. 8:23). Mają nadzieję na to, że zostaną synami Boga w niebie. Jest to możliwe dzięki ofierze okupu. Na jej podstawie Jehowa przebaczył ich grzechy i uznał ich za prawych jako swoich duchowych synów (Rzym. 3:23-26; 4:25; 8:30).

3. Dlaczego 8 rozdział Listu do Rzymian jest ważny również dla osób z nadzieją ziemską?

3 Jednak 8 rozdział Listu do Rzymian jest ważny również dla osób z nadzieją ziemską, bo Bóg w pewnym sensie uważa je za prawe.


Czyli jednak mamy dwie nadzieje....jeden zbawiciel a dwie nadzieje.....Odstępstwo w czystej postaci.

Bóg w pewnym sensie uważa je za prawe. To jest dobre! W jakim sensie ? Któż to wie...? Można być prawym, nieprawym albo w pewnym sensie prawym, albo w pewnym sensie nieprawym albo....pomóżcie bo nie ogarniam....

Odstępcy z CK mają problem ze zrozumieniem słów: wszyscy, cala, jedna. Dla nich zawsze musi być małe ale.

Jedno jest ciało+ i jeden duch,+ tak jak zostaliście powołani w jednej nadziei,+ do której was powołano; 5 jeden Pan,+ jedna wiara,+ jeden chrzest;+ 6 jeden Bóg+ i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich.

Kiedy jednak ten przybędzie — duch prawdy+ — wprowadzi was w całą prawdę, bo nie będzie mówił sam z siebie, lecz będzie mówił to, co słyszy, i oznajmi wam to, co nadchodzi.

Wszyscy bowiem, których prowadzi duch Boży, są synami Bożymi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”