Pytania do Świadków Jehowy

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Bartlomiej23 »

Mam pytania do Świadków Jehowy. Więc... Z rozmów z tymi osobnikami dowiedziałem się wprost, że wierzą oni w to, że światem rządzi szatan. Czemuż więc Ci, których poznałem, zajmują miejsca w sądownictwie u boku katolików, ateistów, którzy wydają wyroki na podstawie niesprawiedliwego Prawa, niezgodnego ze Słowem Boga? Czemu w swoich broszurach zalecają, aby osoby dręczone duchowo (mające "depresję" itp.) radziły się bezbożnego psychologa lub psychiatry? Toć to zwykła hipokryzja... A w ogóle Pismo mówi przecież:

[2 Tym 3, 16-17:] "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości, aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła.

Wielu z nich także kieruje się myślą "nierządnicy" pt. "moja religia nie błądzi i błądzi nie może, bo jest jedyna i prawdziwa".

Kobieta, która uczęszczała na te spotkania, powiedziała mi nawet ostatnio, że "nie wolno samemu czytać Pisma Świętego". Heh. Zdziwiłem się temu bardzo, że są tak kontrolowani przez swoich mentorów...

Ludzie, którzy podążają szczerze za Bogiem są przecież odłączeni od tego systemu a tym bardziej nie zajmują wysokich stanowisk na których wydaje się wyroki. Wiem, że Bóg może powołac kogoś, aby użył swojego autorytetu by walczył z tym systemem, ale nie żeby mu służył. Ponieważ służąc mu za pieniądze, oddaje pokłon Bestii.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Właściwie to... pytasz czy zarzucasz?
Oszołomstwu mówię NIE!

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Post autor: Bartlomiej23 »

Czyś Ty oszalał? Napisałeś, jakbyś był pijany winem Babilonu.

Po 1. Ja w swoim poprzednim wpisie >>ZADAŁEM<< pytania. To jest czas przeszły. W podstawówce tego uczono. Przeto błędne było przez Ciebie zastosowanie czasu teraźniejszego do sytuacji zaistniałej w przeszłości.
Po 2. Treść mojego poprzedniego wpisu wyraźnie prezentuje pytania, więc odnoszę się do uwagi skierowanej na wstępie TEGO komentarza, czy Ty jesteś ubrany w rozsądek, że zadałeś mi irracjonalne pytanie?

A czy Ty masz problemy z kontrolowaniem emocji? Grzeczniej.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 16:08 przez Bartlomiej23, łącznie zmieniany 1 raz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Cuius regio, eius religio. Więc kto rządzi???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Bartlomiej23 pisze: Ja w swoim poprzednim wpisie >>ZADAŁEM<< pytania. To jest czas przeszły.
Zdaje się, że raczej napisałeś: 'Mam pytania'. A to czas teraźniejszy. Czas przeszły brzmiałby wtedy: Miałem pytania... :-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Post autor: Bartlomiej23 »

Shadow Lady - Gdybym miał podobne problemy, to zapewne zadałbym jak Ty, takie podstępne pytanie, którego zapalnikiem było Twoje niezadowolenie. Komukolwiek nie ubliżyłem, nie użyłem słów wulgarnych, więc proszę mi nie imputować czegoś, co nie miało miejsca. W tym wypadku "niegrzeczności". Proszę także o obiektywizm - powoływanie się na Prawa Naturalne, a nie na własne zwodnicze przekonania, które mają oparcie w opacznym pojmowaniu przez Ciebie słów. "Niegrzeczność" nie oznacza tego, co sobie Ty przez to chcesz rozumiec, tylko przejawia taki sens, jaki nadał jego twórca. Encyklopedia albo Biblia jest od tego, aby to sprawdzić. A nie Twoje serce.

Używanie "ostrego" języka nie jest niegrzecznością. A Twoje niezadowolenie z jego użycia i reszta zachowań, które na tym forum przedstawiałaś, pokazały wyłącznie, że "rózga Boża" Cię nie tknęła i nie jesteś doświadczona przez NIEGO.

Rada - naucz się argumentować swoje zarzuty. Ponieważ bezpodstawne, są wyłącznie oszczerstwami, którego twórcą i ojcem jest wiadoma osoba. A Ci, którzy go naśladują są jego dziećmi. I to jest dowód na >>>niegrzeczność<<<

Urzekł mnie Twój post. I to tak bardzo, że dam Ci czas na zapoznanie się z regulaminem Forum, na którym przebywasz. Później za niegrzeczne zachowania będą kary
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 20:42 przez Bartlomiej23, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

O matko jedyna|! :aaa:
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Post autor: Bartlomiej23 »

BOBO - Napisałem MAM pytania, kiedy je zadawałem pisząc. W czasie adekwatnym (teraźniejszym) do moich pragnień. Więc jest to jak najbardziej poprawna forma. Bo wtedy je MIAŁEM. I teraz napisałem: "MIAŁEM PYTANIA", więc to jest także poprawna forma. Teraz już ich NIE MAM (w umyśle). Nie bądź nieokrzesany człowieku.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Kurcze długo jeszcze będziecie " fanzolić " o tych pytaniach ?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Bartlomiej23 pisze:BOBO - Napisałem MAM pytania, kiedy je zadawałem pisząc. W czasie adekwatnym (teraźniejszym) do moich pragnień. Więc jest to jak najbardziej poprawna forma. Bo wtedy je MIAŁEM. I teraz napisałem: "MIAŁEM PYTANIA", więc to jest także poprawna forma. Teraz już ich NIE MAM (w umyśle). Nie bądź nieokrzesany człowieku.
Pisz poprawniej. Jeśli jesteś niezrozumiany, pisz korekty. Jeśli mimo wszystko się upierasz, odpuść to Forum. Jeśli pomimo tej rady nie odpuścisz... słuchaj adminów albo... wylatuj ;-)
Ni to mądre, ani to zabawne, a głupie jak cholera!
Oszołomstwu mówię NIE!

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Post autor: Bartlomiej23 »

Shadow Lady:

Dziewczynko. Twoja arogancja, którą tu przedstawiłaś, zaczęła przekraczać granice człowieczeństwa. Do tego bezczelnie skłamałaś odnosząc do mnie słowa o treści "urzekł mnie Twój post". Gdyby Cię urzekł, to nie stosowałabyś ostrzeżeń wobec mojej osoby, ale przyjęłabyś konstruktywną krytykę i zastanowiłabyś się nad swoim postępowaniem. Ale jak głaz może cokolwiek usłyszeć? Do tego ostrzegłaś mnie o tym, że za zachowania pokroju Twojej osoby "będą kary". A kimże Ty jesteś aby wyznaczać sprawiedliwość?

[Jakuba 4, 11-12] Skoro zaś sądzisz Prawo, jesteś nie wykonawcą Prawa, lecz sędzią. Jeden jest Prawodawca i Sędzia, w którego mocy jest zbawić lub potępić. A ty kimże jesteś, byś sądził bliźniego?

Jeśli już "wydawałaś wyroki", złamałaś zasadę Chrześcijaństwa - Nowego Przymierza, a śmiałaś przy swoim avatarze zadeklarować się, że wyznajesz chrześcijaństwo. To zwykłe kłamstwo i to na pewno nie biblijne chrześcijaństwo, ale jedno z tych, które szuka jak się mścić i ma swoją siedzibę w Rzymie.

A Słowo Boże informuje: [Rzym 12, 18]:"Umiłowani, nie wymierzajcie sami kary, lecz pozwólcie działać sprawiedliwości Bożej. Napisano bowiem: "Do Mnie należy pomsta, ja się odwzajemnię" - mówi Pan."

[Kpł 19, 18:] Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan!1

Chłopczyku z fochem. Myślę, że odpoczniesz sobie od Forum przez weekend. Będziesz miał czas na zapoznanie się z regulaminem (choć powinieneś znać go na wstępie) oraz poćwiczenie ogólnie rozumianych relacji ludzkich. Forum to miejsce spotkań wielu osób, miejsce publiczne, a nie Twój prywatny blog. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2017, 5:51 przez Bartlomiej23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

No Bartłomiej lepiej się już wyloguj i długo nie rób tego. :-D
Ten temat to sobie możesz ciągnąć na pw.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Bartlomiej23 pisze:Do tego bezczelnie skłamałaś odnosząc do mnie słowa o treści "urzekł mnie Twój post". Gdyby Cię urzekł, to nie stosowałabyś ostrzeżeń wobec mojej osoby, ale przyjęłabyś konstruktywną krytykę i zastanowiłabyś się nad swoim postępowaniem.
Nie rozpoznałbyś sarkazmu, choćby Cię ugryzł w pośladek, prawda?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Polonisto Bobo,cholera to choroba.Nie moze byc glupia. :-D

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Post autor: Bartlomiej23 »

Udowodnij na podstawie wiarygodnego źródła, że nie napisałem poprawnie i powinienem napisac poprawniej. A jeśli nie potrafisz to radzę, nie staraj się obwiniac mnie za błędy, którymi sam zbrukany jesteś. Bo to droga na szczyt bezczelności.

Heh, no typowy "niewychłostany" dzieciak. Ty nie potrafiłeś nawet wykazac co jest głupie. Więc to także fałszywy zarzut. Wy sami zaprezentowaliście, że z "jednego ojca" przyszliście na świat.

Ty nie jesteś od tego, żeby mi stawiac warunki z jakiego powodu mam tutaj przebywac, a z jakiego nie.

Tak jak w SĄDZIE to nie sędzia jest autorytetem tylko PRAWO, tak i tutaj administratorzy nie są "bogami", tylko PRAWO. Jak administrator zachowuje się niegodnie swojego powołania, to jego należy zwolnic z urzędu.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 21:44 przez Bartlomiej23, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”