Pytania do Świadków Jehowy

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Mam pytanie do Bartłomieja?

Dobrze się czujesz? Po kie licho wpadłeś na to forum? Jak do tej pory nie sposób zrozumieć!!!

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Post autor: Bartlomiej23 »

[Andżelika_FS:] Stosowanie "sarkazmu" jest wyłącznie objawem próżności człowieka.

sarkazm - szczególnie złośliwa ironia; szyderstwo, kpina, drwina (SJP)

ironia - ukryta złośliwość, pogarda lub kpina wyrażona przy pomocy pozornej aprobaty;(SJP)

To nie są owoce, które wydaje chrześcijanin. To są spleśniałe, zgniłe, cuchnące, nadające się na wyrzucenie odpady.

Skróty stosowane do takich zachowań są tylko kurtyną dla haniebnych działań, upadłych ludzi.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Andżelika nie jest chrześcijanką. Tak długo ( 59 postów ) jesteś na forum i tego nie wiesz. Wstyd!!!

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Post autor: Bartlomiej23 »

Czuje się adekwatnie do sytuacji. A moim celem nie było "licho", aby tutaj wstąpic. Stało się tym, gdy tutaj zajrzałem.

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Post autor: Bartlomiej23 »

To tylko jej współczuc. (Andżelice). Już się dowiedziałem, od Ciebie. Dziękuję za informację.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Bartlomiej23 pisze:To tylko jej współczuc. (Andżelice). Już się dowiedziałem, od Ciebie. Dziękuję za informację.
Twoje współczucie jest mi bardzo, ale tak naprawdę bardzo.

Skoro ani ja, ani ShadowLady nie jesteśmy chrześcijankami, to Twoja mocno ekscentryczna definicja owoców jakie wydaje (czy - ściślej - jakich nie wydaje) chrześcijanin nas po prostu nie dotyczy. Przyjmij więc do wiadomości, że ShadowLady wydaje owoce sarkazmu (i wolno jej), zaś ja wyrażam sarkastyczne opinie o Twoim czytaniu ze zrozumieniem (i mnie również wolno).

Co do mojej niechrześcijańskiej natury: gdybyś był łaskaw spojrzeć na to, co mam napisane obok nicka, to zauważyłbyś deklarację "Wyznanie: teizm". I nie musiałbyś czekać na wyjaśniający post brata Wnikliwego. Bo choć w ścisłym sensie teizm nie wyklucza chrześcijaństwa, to na forum biblijnym mocno sugeruje nie-chrześcijaństwo.

I jeszcze w ramach post scriptum. Bądź łaskaw, w przyszłości, do rozważań o znaczeniu słów w j.polskim używać SJP PWN, a nie sjp.pl. Kanonicznym źródłem jest (taki przynajmniej mamy w Polsce konsensus) słownik PWN. W tym konkretnym przypadku SJP PWN mówi po prostu o "złośliwej ironii", a nie "szczególnie złośliwej ironii". I w tym sensie użyłam słowa "sarkazm". To co napisała Ci ShadowLady było złośliwą ironią, ale z pewnością nie było szczególnie złośliwą ironią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”