Delegalizacja ???

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Delegalizacja ???

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Tak. Sąd Najwyższy w Rosji uznał Świadków Jehowy za ekstremistów i likwiduje ich organizację.

https://drive.google.com/…/0B6x59 ... Nqb3c/view

Ekstremizm (łac. extremus – krańcowy) – hołdowanie skrajnym poglądom, stosowanie krańcowych, ostatecznych środków dla osiągnięcia celu ideologicznego.
Propagowanie i realizowanie skrajnych ideologii i poglądów religijnych.

Fundamentalizm i religijny ekstremizm nie jest związany wyłącznie z islamem, choć w tej religii jest obecnie najlepiej rozpoznawalny.
Ideologia fundamentalistyczna nie ogranicza się jednak tylko do świata islamu. Fundamentalizm religijny ma swoje miejsce również w chrześcijaństwie, judaizmie, hinduizmie czy sikhizmie.

Czy to będzie nauczka dla fanatyzmu CK i początek końca tego jak swoimi manipulacjami wpływają bezkarnie i podstępnie na życie milionów ludzi? Ekstermizm religijny ma wiele twarzy.

Smutny dzień dla SJ. I to szeregowi SJ poniosą konsekwencje, a nie CK.
Oni będą bezpieczni w Brooklynie i będą stamtąd przesyłali swoje nakazy i polecenia wmawiając cierpiącym, że to prześladowania diabelskie.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Manna z nieba pisze: Ekstermizm religijny ma wiele twarzy.
I Ty wiesz, i my wiemy, że jedynym powodem delegalizacji jest to, iż nie SJ chcą zbrojnie popierać polityki Rosji.
Nazywanie tego przez Ciebie ekstremizmem religijnym, świadczy jedynie o Tobie.
Źle świadczy!
Gdyby tylko wszyscy ludzie przejawiali taką postawę w tym temacie jak SJ...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Czy to będzie nauczka dla fanatyzmu CK i początek końca tego jak swoimi manipulacjami wpływają bezkarnie i podstępnie na życie milionów ludzi?
Takie ruchy zawsze zaczynają się od ŚJ. Bo najłatwiej. Wszyscy wiedzą, że nie wyjdą na ulicę strajkując czy rzucając brukiem w rządzących.
Potem będzie kolej na następnych. Oby Manna nie była wtedy obywatelką Rosji.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Piękne słowa Manno. Żal ściska jak się czyta takie bzdury :-D

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Henryk pisze:
Manna z nieba pisze: Ekstermizm religijny ma wiele twarzy.
I Ty wiesz, i my wiemy, że jedynym powodem delegalizacji jest to, iż nie SJ chcą zbrojnie popierać polityki Rosji.
Nazywanie tego przez Ciebie ekstremizmem religijnym, świadczy jedynie o Tobie.
Źle świadczy!
Czy wysłuchałeś uzasadnienia wyroku?
Dokładnie?

Problem jest złożony.
Bo dla sądów problemem jest to, czy odmowa zastosowania transfuzji krwi to rzeczywiste przekonanie człowieka, czy też efekt prania mózgu, czyli psychomanipulacji.
Patrząc na metody "pozyskiwania" wiernych, na metody szkolenia ŚJ do rozmów z innymi, na kontrolę stosowaną wobec członków własnej grupy jestem zdania, że ŚJ stosują psychomanipulację.
Są tym samym sektą destruktywną.
I to powinno być przyczyną ich delegalizacji.

Świadkowie Jehowy nie są biednym, prześladowanym kościołem, lecz SPÓŁKĄ.
Jest to międzynarodowa korporacja z siedzibą w Brooklynie.
Tak jest w dokumentach. I z tego statusu czerpią korzyści. Ci na górze oczywiście.

Ja jestem ogromną zwolenniczką życia zgodnie ze swoim sumieniem o ile nie wpływa się na życie innych.
Jestem wyrozumiała dla człowieka, który uległ psychomanipulacji, ale nie jestem tolerancyjna dla takiej fanatycznej idei, która naraża człowieka na ostracyzm, wyobcowanie lub śmierć.

I nie o zbrojenie tutaj chodzi, ani o brak udziału w wyborach.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Manna z nieba pisze:Ja jestem ogromną zwolenniczką życia zgodnie ze swoim sumieniem o ile nie wpływa się na życie innych.
Oj wpływa, wpływa na innych to co piszesz. Jak czytam na głos twoje wpisy to rybki w akwarium mi zdychają.
Oszołomstwu mówię NIE!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Bobo pisze:Oby Manna nie była wtedy obywatelką Rosji.
A niby dlaczego akurat Rosji ??? Inni obywatele, innych krajów,to są w lepszym położeniu ???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Jachu pisze:A niby dlaczego akurat Rosji ??? Inni obywatele, innych krajów,to są w lepszym położeniu ???
Daleki jestem od teorii spiskowych. Jednak Rosja może pokazać światu, że po prostu tak można. Za Świadkami Jehowy NIKT się specjalnie nie ujmie, nikt nie zawalczy, nikt nie poprze. Żaden rząd któregokolwiek państwa tak naprawdę nie ma poparcie ze strony Świadków Jehowy. To, ze starają się uczciwie płacić podatki jakoś łez wzruszenia nie wywołuje, tym bardziej, ze obywatel na ogół jest z góry traktowany jako nieuczciwy podatnik (w tym w POLSCE).
Świadkowie Jehowy nie liczą na wsparcie tylko rozsądnych urzędników państwowych, raczej liczą na pomoc Jehowy pomimo tego, co zrobią rządy podlegające Diabłu.
Manna gdziekolwiek będzie i gdziekolwiek jest, a wiadomo, ze stara się być aktywną w administracji tych rządów, na pewno wie o tzw. absurdalności pewnych uchwał czy praw.
Chce ratować statek idący na dno.
Za granicą Putin, jutro Kaczyński, pojutrze Merkel itd. itp.
A co jeśli rząd uzna, że okolice Głogowa/Polkowic to siedlisko ekstremizmu? Marnie to widzę, gdy KTOŚ (czyt. Manna) próbuje wkręcić się w Machinę tego świata 'pełną gębą' i liczyć na sukces. Manna zapomniała o ostrzeżeniu:

Cudzołożnice, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią zBogiem? Kto więc chce być przyjacielem świata, czyni siebie nieprzyjacielem Boga.
(Jak 4:4).
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Bobo pisze:Cudzołożnice, czy nie wiecie,...
Przeginasz. I to nie od dziś. Poza tym "ujmujesz z księgi", byle tylko znieważyć znienawidzoną bliźnią, którą masz miłować...
A czym grozi ujmowanie ze Słowa, poczytaj sobie w Objawieniu.

1. Wiarołomni, czy nie wiecie,... BW
2. Cudzołożnicy, czyż nie wiecie,... BWP
3. Cudzołożnicy i cudzołożnice nie wiecie,... BB
4. Cudzołożnicy i cudzołożnice! nie wiecież,... BG
5. Wiarołomni, czyż nie wiecie,... BP
6. Cudzołożnicy, czy nie wiecie,... BT
7. Cudzołożnicy i cudzołożnice, czy nie wiecie,... http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined

W ŻADNYM przekładzie nie występuje samo określenie "cudzołożnice".
Ale nic to dla Bobo. Dla chrześcijańskiego poniżenia bliźniej, wszystkie chwyty dozwolone...
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Bobo pisze:
Jachu pisze:A niby dlaczego akurat Rosji ??? Inni obywatele, innych krajów,to są w lepszym położeniu ???
Daleki jestem od teorii spiskowych. Jednak Rosja może pokazać światu, że po prostu tak można. Za Świadkami Jehowy NIKT się specjalnie nie ujmie, nikt nie zawalczy, nikt nie poprze. Żaden rząd któregokolwiek państwa tak naprawdę nie ma poparcie ze strony Świadków Jehowy. To, ze starają się uczciwie płacić podatki jakoś łez wzruszenia nie wywołuje, tym bardziej, ze obywatel na ogół jest z góry traktowany jako nieuczciwy podatnik (w tym w POLSCE).
Świadkowie Jehowy nie liczą na wsparcie tylko rozsądnych urzędników państwowych, raczej liczą na pomoc Jehowy pomimo tego, co zrobią rządy podlegające Diabłu.
Manna gdziekolwiek będzie i gdziekolwiek jest, a wiadomo, ze stara się być aktywną w administracji tych rządów, na pewno wie o tzw. absurdalności pewnych uchwał czy praw.
Chce ratować statek idący na dno.
Za granicą Putin, jutro Kaczyński, pojutrze Merkel itd. itp.
A co jeśli rząd uzna, że okolice Głogowa/Polkowic to siedlisko ekstremizmu? Marnie to widzę, gdy KTOŚ (czyt. Manna) próbuje wkręcić się w Machinę tego świata 'pełną gębą' i liczyć na sukces. Manna zapomniała o ostrzeżeniu:

Cudzołożnice, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią zBogiem? Kto więc chce być przyjacielem świata, czyni siebie nieprzyjacielem Boga.
(Jak 4:4).
EMET:
Oglądałem niedawno na jednym z kanałów satelitarnych film dokumentalny pt. &#8222;Rosja Putnia&#8221;. Wymownie wykazano w owym, iż to niekoniecznie jest tak, że tylko Świadków Jehowy tam należy zdelegalizować, skoro Owi tacy >odstający od &#8222;ustalonej linii&#8221;<: gdzie działa przymierze polityczne wg &#8216;prawomyślnej opcji&#8217; pospołu z Cerkwią Prawosławną oraz Prawosławiem.

Zapewniam, że wg tendencji wolnościowych - przedkładanych przez wielu tutaj na Forum - długo by sobie nie &#8216;powolnościowali&#8217; w Rosji Putina; no, chyba, żeby owe wolnościowe poglądy zachowali... dla siebie. To jest tak, jak mnie kiedyś powiedziano przed laty w szkole średniej: &#8222;myśleć możesz sobie, co chcesz, ale będziesz robił, co Tobie każemy i wymagamy&#8221;. A dodatkowo dodam, iż była to klasa maturalna&#8230; :->
Bo, czyż w Korei Północnej nie wolno myśleć, co się chce, za Rosji Stalina, tudzież w Krajach Arabskich, czy jakichkolwiek reżimach totalitarnych itp.? Myśleć - tak, ale już &#8216;nie krępowanie się&#8217; z myśleniem i działaniem głośno i jawnym&#8230; wiadomo, czym to skutkowało i skutkuje. :aaa:

Śmiechem napawa mnie, kiedy czytywałem i czytuję o tych żalach zanoszonych nad &#8222;szeregowymi&#8221; śJ; &#8222;gdyby nie te CK, gdyby nie ten Brooklyn, gdyby&#8230;&#8221;. A przecież: to dlatego świadkowie Jehowy są takimi, jakimi są oraz tworzą zorganizowaną Społeczność, iż mamy u ŚJ &#8216;strukturę&#8217;, jaką mamy: ze wszystkim tego implikacjami, że tak napiszę.
Skoro śJ są dobrowolnie przynależącymi - a wśród nich są ludzie o różnych statusie [pisząc ogólnie] - to i szermowanie tezami &#8216;psychomanipulacyjnymi&#8217; jest jeno takim tanim chwytem. No, bo jakże to: jeśli w Ich szeregach są psychologowie, to i owi też świadomie chcą być manipulowani??? Np. taki aspekt.
Albo: okołotransfuzyjna gra na uczuciach [zwłaszcza z epatowaniem dziećmi], szermowanie o aspołeczności itp.

I ciekawe jest, kiedy owi świadkowie Jehowy na zsyłkach syberyjskich w Rosji stalinowskiej jakoś powiększali szeregi nawet tam: będąc bez łączności z Brooklynem. I oto &#8216;historia zatoczyła koło&#8217;, kiedy owi - poddawani opresjom za Stalina - teraz w XXI wieku również są&#8230; :-/

Był kiedyś artykuł w jednym z dzienników w Polsce, gdzie opisano, jak wojowniczy pop atakował wściekle parasolką nie tyle śJ, co po prostu oponenta wobec prawosławia i dalej.

Jak to było we wspomnianym filmie: każdy, kto odbiega od tzw. &#8216;ustalonej linii&#8217; - niekoniecznie czy to śJ - może być potraktowany jako ekstremista, wróg itp. Było nawet o tym, jak wspólnik w biznesie zadenuncjował swojego wspólnika, aby jego majątek przejąć.

Czytamy wprawdzie takową wypowiedź w NP: &#8222;zarówno bowiem wyraziliście współczucie dla uwięzionych, jak i przyjęliście z radością grabież waszego mienia, wiedząc, że sami macie majętność lepszą i trwałą.&#8221; [Hebr 10:34, &#8216;PNŚ&#8217;], to jednak: jakkolwiek w Rosji po delegalizacji władze przejmą &#8222;dobytek&#8221; Społeczności ŚJ, to jednak już zabieranie &#8222;dobytku&#8221; ŚJ np. w USA raczej by się władzom w Rosji nie powiodło...

Na koniec podam tekst z Biblii &#8211;
&#8222;Nie raduj się nade mną, moja nieprzyjaciółko. Chociaż upadłem, to jednak się podniosę; chociaż mieszkam w ciemności, Jehowa będzie dla mnie światłem.&#8221; - Micheasza 7:8, &#8216;PNŚ&#8217;.
A w wersecie 7. czytamy: &#8222;Lecz ja będę wypatrywał Jehowy. Będę wyczekiwał Boga mego wybawienia. Mój Bóg mnie usłyszy.&#8221; - Micheasza 7:7, &#8216;PNŚ&#8217;.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Eutychus pisze: Dla chrześcijańskiego poniżenia bliźniej, wszystkie chwyty dozwolone...
Eutychusie ja nie czytam postów Bobo, zablokowałam je.
Właśnie dlatego, że to nigdy nie jest wymiana argumentów tylko personalne ataki i złośliwości, obrażania.
Eutychusie, już któryś raz Twoja postawa pokazuje mi, że jesteś prawdziwie wierzącym chrześcijaninem.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Manna z nieba pisze:Ja jestem ogromną zwolenniczką życia zgodnie ze swoim sumieniem o ile nie wpływa się na życie innych.
To bardzo bezpieczny i wygodny sposób na życie.
W tym świecie wcale nie taki zły.
Jednak uważam, że moje sumienie powinno wpływać także na życie innych!
Rz 12:18 bw "Jeśli można, o ile to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój miejcie."
Hbr 12:14 bp "Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie będzie oglądał Boga."
Mt 5:9 bw "Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."
Ale gdy nadejdzie pora postawić się&#8230;
Ha 1:13 bt5 "Zbyt czyste oczy Twoje, by na zło patrzyły, a nieprawości pochwalać nie możesz. Czemu jednak spoglądasz na ludzi zdradliwych i milczysz, gdy bezbożny pożera uczciwszego od siebie?"
Psa 58:2-4 bw " Czy wy, możnowładcy, naprawdę wydajecie wyroki sprawiedliwe I czy słusznie sądzicie synów ludzkich? (3) Raczej knujecie w sercu niesprawiedliwość, W kraju zaś ręce wasze popełniają gwałty. (4) Bezbożni są odstępcami już od łona matki, Kłamcy błądzą już od samego urodzenia."
Mt 10:34 bg "Nie mniemajcie, żem przyszedł dawać pokój na ziemię; nie przyszedłem dawać pokoju, ale miecz."
Ktoś musi postawić się i pokazać, że inni- gdy tak faktycznie jest- postępują źle i nieuczciwie.
Nawet, gdy przyniesie nam to prześladowanie! Bez tego świat byłby jeszcze gorszy.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Eutychus pisze:W ŻADNYM przekładzie nie występuje samo określenie "cudzołożnice".
Wymyślasz argumenty :-)
Interlinia Popowskiego oddaje tak:

4 Cudzołożnice*, nie wiecie, że przyjaźń świata nieprzyjaźnią Boga jest? Który jeśli więc postanowiłby przyjacielem być świata, nieprzyjacielem Boga ustanawia się. [* Inna lekcja: "Cudzołożnicy i cudzołożnice".]

A może lepiej to brzmi w wydaniu D.Sterna?

4 Wy żony wiarołomne! Czy nie wiecie, że kochać świat to nienawidzić Boga? Kto postanawia być przyjacielem świata, czyni siebie wrogiem Boga! (Komentarz Żydowski do NT).

A jeszcze lepiej to brzmi chyba tu:

Wy, odstępcy! Czy nie wiecie, że przyjaźń z tym światem prowadzi do nieprzyjaźni z Bogiem? Ktokolwiek więc chciałby przyjaźnić się z tym światem, staje się nieprzyjacielem Boga. (Przekład współczesny).

Możesz sobie wybrać, która wersja lepiej Tobie pasuje ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Bobo pisze:
Eutychus pisze:W ŻADNYM przekładzie nie występuje samo określenie "cudzołożnice".
Wymyślasz argumenty :-)
Interlinia Popowskiego oddaje tak:

4 Cudzołożnice*, nie wiecie, że przyjaźń świata nieprzyjaźnią Boga jest? Który jeśli więc postanowiłby przyjacielem być świata, nieprzyjacielem Boga ustanawia się. [* Inna lekcja: "Cudzołożnicy i cudzołożnice".]

A może lepiej to brzmi w wydaniu D.Sterna?

4 Wy żony wiarołomne! Czy nie wiecie, że kochać świat to nienawidzić Boga? Kto postanawia być przyjacielem świata, czyni siebie wrogiem Boga! (Komentarz Żydowski do NT).

A jeszcze lepiej to brzmi chyba tu:

Wy, odstępcy! Czy nie wiecie, że przyjaźń z tym światem prowadzi do nieprzyjaźni z Bogiem? Ktokolwiek więc chciałby przyjaźnić się z tym światem, staje się nieprzyjacielem Boga. (Przekład współczesny).

Możesz sobie wybrać, która wersja lepiej Tobie pasuje ;-)

EMET:
Odnośnie egzegezy Jakuba 4:4, polecam mój kiedyś post --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#25061

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”