Delegalizacja ???

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

2 Tym. 3:1-17
1. A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy:
2. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni,
3. Bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre,
4. Zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga,
5. Którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.
6. Albowiem z nich wywodzą się ci, którzy wdzierają się do domów i usidlają kobiety opanowane przez różne pożądliwości,
7. Które zawsze się uczą, a nigdy do poznania prawdy dojść nie mogą.
8. Podobnie jak Jannes i Jambres przeciwstawili się Mojżeszowi, tak samo ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie spaczonego umysłu, nie wytrzymujący próby wiary.
9. Ale daleko nie zajdą, albowiem ich głupota uwidoczni się wobec wszystkich, jak to się i z tamtymi stało.
10. Lecz ty poszedłeś za moją nauką, za moim sposobem życia, za moimi dążnościami, za moją wiarą, wyrozumiałością, miłością, cierpliwością,
11. Za moimi prześladowaniami, cierpieniami, które mnie spotkały w Antiochii, w Ikonium, w Listrze. Jakież to prześladowania zniosłem, a z wszystkich wyrwał mnie Pan!
12. Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą.
13. Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając,
14. Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył.
15. I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa.

16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
Eutychus pisze:W ŻADNYM przekładzie nie występuje samo określenie "cudzołożnice".
Wymyślasz argumenty :-)
Interlinia Popowskiego oddaje tak:

4 Cudzołożnice*, nie wiecie, że przyjaźń świata nieprzyjaźnią Boga jest? Który jeśli więc postanowiłby przyjacielem być świata, nieprzyjacielem Boga ustanawia się. [* Inna lekcja: "Cudzołożnicy i cudzołożnice".]

A może lepiej to brzmi w wydaniu D.Sterna?

4 Wy żony wiarołomne! Czy nie wiecie, że kochać świat to nienawidzić Boga? Kto postanawia być przyjacielem świata, czyni siebie wrogiem Boga! (Komentarz Żydowski do NT).

A jeszcze lepiej to brzmi chyba tu:

Wy, odstępcy! Czy nie wiecie, że przyjaźń z tym światem prowadzi do nieprzyjaźni z Bogiem? Ktokolwiek więc chciałby przyjaźnić się z tym światem, staje się nieprzyjacielem Boga. (Przekład współczesny).

Możesz sobie wybrać, która wersja lepiej Tobie pasuje ;-)
Ogólnie bez sensu.
Mocne hasła, ale oparte o niezdefiniowane pojęcia.
No bo co to jest "ten świat" ?
Co to jest "przyjaźń ze światem' ?
Co to znaczy "nienawidzić Boga" ?
Dlaczego przyjaźń ze światem miałaby być nie-przyjaźnią z Bogiem ?
Czyli jak na wstępie. Bez sensu.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze:
Manna z nieba pisze:Ja jestem ogromną zwolenniczką życia zgodnie ze swoim sumieniem o ile nie wpływa się na życie innych.
Oj wpływa, wpływa na innych to co piszesz. Jak czytam na głos twoje wpisy to rybki w akwarium mi zdychają.
Zapomniales o kocie.A tak w ogole,to moglbys zmienic domowe zoo,bo greps z rybkami jest juz przeeksploatowany.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

BoaDusiciel pisze:Ogólnie bez sensu.
Mocne hasła, ale oparte o niezdefiniowane pojęcia.
No bo co to jest "ten świat" ?
Co to jest "przyjaźń ze światem' ?
Co to znaczy "nienawidzić Boga" ?
Dlaczego przyjaźń ze światem miałaby być nie-przyjaźnią z Bogiem ?
Czyli jak na wstępie. Bez sensu.
A może by tak powrót do "przedszkola"biblijnego??? :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Jachu pisze:
BoaDusiciel pisze:Ogólnie bez sensu.
Mocne hasła, ale oparte o niezdefiniowane pojęcia.
No bo co to jest "ten świat" ?
Co to jest "przyjaźń ze światem' ?
Co to znaczy "nienawidzić Boga" ?
Dlaczego przyjaźń ze światem miałaby być nie-przyjaźnią z Bogiem ?
Czyli jak na wstępie. Bez sensu.
A może by tak powrót do "przedszkola"biblijnego??? :xhehe:
A wracaj, nic mi do tego :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

Delegalizowanie to niepotrzebna rzecz ... ta organizacja sama siebie delegalizuje swoimi błędnymi, pokrętnymi naukami jak np odrzucanie Boskości Jezusa. Inna błędną nauka przez którą wielu umarło to nauka jakoby transfuzja była jedzeniem krwi, a więc była zła. Transfuzja nie ma nic wspólnego z jedzeniem, gdy ktoś jest głodny to idzie do restauracji a nie do szpitala. PAN JEZUS powiedział że największa miłość to gdy ktoś swoje życie oddaje za innych, więc gdy ktoś oddaje cząstkę siebie - 450 mililitrów krwi dla ratowania drugiego człowieka - robi dobro, okazuje miłość, ratuje życie .... zgadzam się że krwi np kaszanki nie powinno się jeść, ale transfuzja nie ma z tym nic wspólnego ....... " A gdybyście wiedzieli, co to znaczy: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych. " - Mateusz 12:7 ...... błędne daty, zmieniane nauki, niespełnione proroctwa i różne inne rzeczy jasno świadczą o tej organizacji że ma tylko pozory biblijności, pozory pobożności -- uciekajcie od niej i uważajcie na wszelkie inne. Do Zbawienia nie potrzeba żadnych ludzi, żadnych kościołów - tylko ukrzyżowany i zmartwychwstały Jezus Zbawiciel, którego Świadkowie nie znają bo nie mają z Nim relacji, społeczności - nie mogą np mówić do Niego :arrow: :arrow: http://mieczducha888.blogspot.com/2014/ ... uapce.html

,

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

BoaDusiciel pisze:A wracaj, nic mi do tego
Niestety,jestem już po studiach biblijnych kilkudziesięcioletnich. :xhehe:

A Ty już się" narodziłeś ponownie" ??? :-D

Jan. 3:4-10
4. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się?
5. Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.
6. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
7. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić.
8. Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha.
9. Odpowiedział Nikodem i rzekł do niego: Jakże to się stać może?
10. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jesteś nauczycielem w Izraelu, a tego nie wiesz?
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Booris [/quote]No bo co to jest "ten świat" ?
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Jachu pisze: A Ty już się" narodziłeś ponownie" ??? :-D
Nie wiem na czym polega ponowne narodzenie, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Putinowi nie bardzo poszło z nowym prezydentem US – Niedźwiedź dużego drzewa tak szybko nie obali, ale są jeszcze gałęzie które można odłamać i wyciszyć emocje.

Chłopcy pod buta nie chcą – a i do cerkwi im nie spieszno.

Za ‘onet’(Wyborcza).

,, Co więcej, Świadkowie, których wyznanie narodziło się w XIX wieku w USA (a więc z założenia jest dla władz Rosji obce i kulturowo podejrzane), odmawiają służby wojskowej, nie głosują w wyborach, nie świętują rocznic związanych z Wielką Wojną Ojczyźnianą i – o zgrozo – uznają tylko przywództwo Boga. A przecież w rozumieniu „jedynej słusznej linii” Kremla - pomiędzy Bogiem a człowiekiem jest jeszcze Władimir Putin. Zresztą prawosławie od wieków sprzyja myśleniu, że car (dziś podobnym statusem cieszy się Putin) jest łącznikiem między światami i posłuszeństwo jemu i patriarsze prowadzi do zbawienia.”
No i to (ich) negowanie interwencji Putina w Syrii - ,, W Rosji każdy może być podejrzany o ekstremizm. Nawet opozycja, która protestuje przeciwko korupcji, czy niepokorny internauta, któremu nie podoba się aneksja Krymu. Tym bardziej więc Kreml nie ufa świadkom Jehowy, którzy krytykują choćby rosyjskie bombardowania w Syrii.”

Krytykują rosyjskie bombardowania w Syrii, ale krytykowali również wojnę w Wietnamie itd.

bonhart
ss

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim,
a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i naśladuj mnie
- Jezus zwany Mesjaszem .

Kościół Boży to społeczność ludzi doskonałych
Która z organizacji religijno-wyznaniowych jest organizacją ludzi doskonałych ?

To co pisał Paweł w drugim liście do Tymoteusza (3;1-9) tyczy się i ludzi należących do organizacji religijnych jak i będących poza nimi .

Nastają rzeczywiście trudne czasy , nie tylko dla ŚJ, ale dla wszystkich organizacji religijno-wyznaniowych .
Trudne gdyż nadchodzi zmierzch ery egoizmu (ludzi miłujących siebie , mamonę , władzę , "poklask gawiedzi" , pierwsze miejsca na zgromadzeniach )

To swoisty chichot historii, że ci którzy mieli doprowadzić ludzkość do powszechnej jedności , braterstwa /ludzkość , jak jeden człowiek o jednym sercu /
właśnie po przez propagowanie , rozpowszechnianie , głoszenie ideologii mesjanizmu /altruizmu/
stali się teraz kością niezgody i głównymi oponentami tej ideologii .

PS.
Nowa siedziba CK ŚJ w Warwick jest naprawdę imponująca
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

efroni pisze:Nowa siedziba CK ŚJ w Warwick jest naprawdę imponująca
A jak miałaby wyglądać?
Oszołomstwu mówię NIE!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Bobo pisze:
efroni pisze:Nowa siedziba CK ŚJ w Warwick jest naprawdę imponująca
A jak miałaby wyglądać?
Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim,
a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i naśladuj mnie
- Jezus zwany Mesjaszem .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

efroni pisze:Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim,
a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i naśladuj mnie - Jezus zwany Mesjaszem .
A gdzie chcesz drukować Biblię?
Oszołomstwu mówię NIE!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Obrazek

Drukowanie Biblii /np. w takim miejscu/ z doskonałością nie ma nic wspólnego
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”