Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Czy wg. Polaków Świadkowie Jehowy to ekstremiści?

NIE, to religia pokojowo nastawiona
14
61%
TAK, są ekstremistami
9
39%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ja nigdy nie słyszałem o żadnym przypadku przemocy ze strony ŚJ. To najbardziej przyjacielscy ludzie jakich znam, więc ze względu na Ich przykładową miłość do bliźniego Ta religia jest najbliższa rzeczywistego świata, a więc Prawdy

Koran 57:12
W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"

J 13:35 bt5 "Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re:

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
11 lis 2019, 12:28
eksplorator pisze:Nic bardziej mylnego. Aniołowie, którzy wraz z Jezusem stoczyli bój w niebie z Szatanem i jego aniołami, nie mają nic wspólnego z "opieczętowanymi"
Wiesz, że zgadzam się z Tobą?
Jedynie dlatego, że Obj 12 pisze nie o Jezusie, a o Michale- "takim jak Bóg", "podobnym Bogu".
Zaprzeczysz? ;-)
Ap 12:7 br " I doszło do walki na niebie. Michał i jego aniołowie rozpoczęli zmaganie ze Smokiem. Wystąpił do walki także Smok i jego aniołowie,"

A gdyby chodziło o Jezusa?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Re:

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
19 lip 2021, 16:49
A gdyby chodziło o Jezusa?
A gdybyś sam, z modlitwą i namysłem poczytał? Wiem :-D , głupie pytanie.
Nie wolno Tobie...
- Albo wrócił do „starego światła” i przypomniał sobie jak to kiedyś nauczaliście.
Tego też nie wolno Tobie... :cry:

Dwunasty rozdział objawienia (a także 13 i 17) pisze nam o powtarzającym się obrazie fałszywego królestwa antychrysta.
Niewiasta, czyli Kościół Boży z dwunastoma apostołami na czele przechodzi straszliwe cierpienia, związane z rodzeniem „chłopczyka”.
Bóle rodzenia to wkradające się fałszywe dogmaty, wierzenia, uzurpacje, chęć dominacji.
Na łonie Kościoła jest nie tylko pszenica, ale także i kąkol.
Tym chłopczykiem, który dorósł do postaci dorosłego mężczyzny nie mógł być przecież Jezus!
To nie "dzieciątko Jezus" zostało porwane do "niebios".
To nie kościół rodzi Jezusa! Na jego łonie mógł narodzić się wyłącznie fałszywy „chrystus”. Owoc „kąkolu”

Niewiasta ta (prawdziwi naśladowcy Jezusa), po urodzeniu fałszywego „Chrystusa”- antychrysta- ucieka na pustkowie, z dala od „świata”, w miejsce, gdzie swobodnie mogła się karmić słowem Bożym.

Smok- pogański Rzym- porwał to nienarodzone dziecko do swojego „nieba”. Na wyżyny swojej władzy.
Dał mu władzę do rządzenia narodami laską żelazną w okrutny sposób. Zaczęło się od Konstantyna (zwanego Wielkim)...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Re:

Post autor: DonCicio »

Normalnie, odpowiedź godna wytrawnego polityka, który na niewygodne pytanie o nepotyzm w jego partii, daje odpowiedź o nowej fali zakażeń Covid-19.

Jak pytam Henryka: "A gdyby chodziło o Jezusa?", w kontekście Michała, a On zapodaje mi elaborat, że "Smok- pogański Rzym- porwał to nienarodzone dziecko do swojego „nieba”

No dobra ... sprawdźmy.

Według Henryka 'Smok', to "pogański Rzym"
Według Biblii 'Smok' to Szatan, Diabeł:

Obj 12:9 "Dlatego wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem (...) "

Według Henryka "Smok- pogański Rzym- porwał to nienarodzone dziecko do swojego „nieba”
Według Biblii:

Obj 12:5 " (...) Dziecko zostało zabrane do Boga i Jego tronu"

To jest prawdziwy "konkol"!

Nie będę wstawiał, jak to czyni Henryk, serii ironicznych uśmieszków, bo są one oznaką słabości, próbą złośliwego ośmieszenia adwersarza. Mój adwersarz sam siebie ośmiesza odpowiedziami.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Re:

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
20 lip 2021, 6:20
No dobra ... sprawdźmy.

Według Henryka 'Smok', to "pogański Rzym"
Według Biblii 'Smok' to Szatan, Diabeł:

Obj 12:9 "Dlatego wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem (...) "

Według Henryka "Smok- pogański Rzym- porwał to nienarodzone dziecko do swojego „nieba”
Według Biblii:

Obj 12:5 " (...) Dziecko zostało zabrane do Boga i Jego tronu"
Według DonCicia ktoś nazwany diabłem i szatanem porywa nowo narodzonego Jezusa do nieba.
Nawet więcej- Szatan zabrał Jezusa wprost do tronu Ojca! :-D
Tak. Wziął Go na ręce i zaniósł do Jehowy!
A kobieta, która urodziła Dziecko uciekła na pustynie.
Ciekawa ta kobieta...- ma na głowie koronę z dwunastu gwiazd...
Przypomina to komuś kogoś? Tyle, że już nie może mieć dzieciątka na rękach… ponieważ zostało porwane.
Zapowiada się powrót do kultu? :mysli:

Dziecko to, jeszcze nie rozpoczęło misji w wieku trzydziestu lat, jeszcze nie złożyło Ofiary, ani Okupu, a już zasiadło na tronie!
Taki to jest DonCiciowy Michał- Jezus. Taki wyścigowy, wyprzedzający fakty. :xhehe:

Tomasz, choć nie wierzył, ale gdy tylko włożył palec w ranę- wyzbył się wszelkich wątpliwości.
Niestety- DonCicio choćby i rękę wsadził w bok Jezusa, krzyczałby: „to nie są prawdziwe rany!”

Taką moc przekonywania ma strach przed samodzielnym myśleniem i "niedajBoże!" dojścia do innych wniosków niż podaje Ciało Kierownicze Świadków Jehowy.
A przecież kiedyś tak nauczaliście ludzi, jak ja to przedstawiam...
Jakże daliście się zwieść, gdy tylko przestaliście postępować jak Bracia w Berei. :cry:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Re:

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
20 lip 2021, 7:46
DonCicio pisze:
20 lip 2021, 6:20
No dobra ... sprawdźmy.

Według Henryka 'Smok', to "pogański Rzym"
Według Biblii 'Smok' to Szatan, Diabeł:

Obj 12:9 "Dlatego wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem (...) "

Według Henryka "Smok- pogański Rzym- porwał to nienarodzone dziecko do swojego „nieba”
Według Biblii:

Obj 12:5 " (...) Dziecko zostało zabrane do Boga i Jego tronu"
Według DonCicia ktoś nazwany diabłem i szatanem porywa nowo narodzonego Jezusa do nieba.

... a kto tu mówi o Szatanie? To Ty mówisz o szatanie, że porwał!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Re:

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
19 lip 2021, 20:07
Smok- pogański Rzym- porwał to nienarodzone dziecko do swojego „nieba”

Tak na marginesie ... istnieje "niebo" Szatana?

Aaaaaaa! Teraz kumam! Tak to sobie wymyśliliście Badacze. Skoro miał zostać wyrzucony z "nieba", to musi mieć własne.

No jasne! Nie odpowiadaj lepiej, bo jeszcze bardziej się pogrążysz. Inni też to widzieli i pewnie oczy przecierali ze zdumienia, jak czytali o "niebie Smoka"!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Post autor: nike »

DonCicio ja PRZECIERAM OCZY kiedy czytam takie niedorzeczności jakie ty przedstawiasz, czy na prawdę CK tak przedstawia te rozdziały jak ty przedstawiasz? ŻAL MI WAS.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
20 lip 2021, 10:42
DonCicio ja PRZECIERAM OCZY kiedy czytam takie niedorzeczności jakie ty przedstawiasz, czy na prawdę CK tak przedstawia te rozdziały jak ty przedstawiasz? ŻAL MI WAS.

Konkrety. O jakich "niedorzecznościach" piszesz? Jeżeli o tych: "Według DonCicia ktoś nazwany diabłem i szatanem porywa nowo narodzonego Jezusa do nieba" to wiedz, że to perfidna manipulacja słowna Henryka, nie moje zdanie!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
20 lip 2021, 20:10
Konkrety. O jakich "niedorzecznościach" piszesz? Jeżeli o tych: "Według DonCicia ktoś nazwany diabłem i szatanem porywa nowo narodzonego Jezusa do nieba" to wiedz, że to perfidna manipulacja słowna Henryka, nie moje zdanie!
„A zatem narodziny, które widzi Jan, mają ścisły związek z Jezusem Chrystusem”
„Jehowa nigdy by nie dopuścił, żeby Szatan pożarł Jego małżonkę lub nowo narodzonego syna!”
str 180
Więc ktoś bliżej nieokreślony porywa to dziecko "ściśle związane z Chrystusem" do Boga i Jego tronu.
A niewiasta?
Pozostaje biedna na ziemi na pustkowiu...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
20 lip 2021, 21:10
DonCicio pisze:
20 lip 2021, 20:10
Konkrety. O jakich "niedorzecznościach" piszesz? Jeżeli o tych: "Według DonCicia ktoś nazwany diabłem i szatanem porywa nowo narodzonego Jezusa do nieba" to wiedz, że to perfidna manipulacja słowna Henryka, nie moje zdanie!
„A zatem narodziny, które widzi Jan, mają ścisły związek z Jezusem Chrystusem”
„Jehowa nigdy by nie dopuścił, żeby Szatan pożarł Jego małżonkę lub nowo narodzonego syna!”
str 180
Więc ktoś bliżej nieokreślony porywa to dziecko "ściśle związane z Chrystusem" do Boga i Jego tronu.
A niewiasta?
Pozostaje biedna na ziemi na pustkowiu...

Szanowny Henryku. Powiem Ci coś, nie z przekąsem, ale tak od serca. Skoro dotąd nie pojąłeś podstawowych spraw zawartych w Biblii (Heb 5:12,13), to daremne jest tłumaczenie Ci rzeczy, które wymagają dogłębnej analizy faktów, co z kolei wymaga znajomości podstaw, których Ty nie chcesz poznać. Wolisz wojować!

Nie gniewaj się proszę, ale na tym etapie nie jesteś w stanie pojąć Księgi Objawienia, która wymaga wiele pokory. Okażesz pokorę przed Jehową, wtedy przyjdzie zrozumienie od Niego (Prz 9:10). Piszę bez złośliwości!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
20 lip 2021, 21:38
Nie gniewaj się proszę, ale na tym etapie nie jesteś w stanie pojąć Księgi Objawienia, która wymaga wiele pokory. Okażesz pokorę przed Jehową, wtedy przyjdzie zrozumienie od Niego (Prz 9:10). Piszę bez złośliwości!
Tak jest proszę Pana!
Podziwiam pokorę tych, co Wam tłumaczyli Objawienie.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
20 lip 2021, 21:43
DonCicio pisze:
20 lip 2021, 21:38
Nie gniewaj się proszę, ale na tym etapie nie jesteś w stanie pojąć Księgi Objawienia, która wymaga wiele pokory. Okażesz pokorę przed Jehową, wtedy przyjdzie zrozumienie od Niego (Prz 9:10). Piszę bez złośliwości!
Tak jest proszę Pana!
Podziwiam pokorę tych, co Wam tłumaczyli Objawienie.

Dziękuję w Ich imieniu. Przekażę, jak kiedyś będę miał taką okazję.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
20 lip 2021, 22:19
Henryk pisze:
20 lip 2021, 21:43
DonCicio pisze:
20 lip 2021, 21:38
Nie gniewaj się proszę, ale na tym etapie nie jesteś w stanie pojąć Księgi Objawienia, która wymaga wiele pokory. Okażesz pokorę przed Jehową, wtedy przyjdzie zrozumienie od Niego (Prz 9:10). Piszę bez złośliwości!
Tak jest proszę Pana!
Podziwiam pokorę tych, co Wam tłumaczyli Objawienie.

Dziękuję w Ich imieniu. Przekażę, jak kiedyś będę miał taką okazję.
Jak się nie odrodzisz duchowo, to pewnie będziesz miał okazję.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
20 lip 2021, 23:36
DonCicio pisze:
20 lip 2021, 22:19
Henryk pisze:
20 lip 2021, 21:43

Tak jest proszę Pana!
Podziwiam pokorę tych, co Wam tłumaczyli Objawienie.

Dziękuję w Ich imieniu. Przekażę, jak kiedyś będę miał taką okazję.

Jak się nie odrodzisz duchowo, to pewnie będziesz miał okazję.

Chyba "jak się odrodzisz", bo jak się nie odrodzisz, to nie będziesz miał okazji. Tak myślę ...
Postaram się odrodzić ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”