Czy świadkowie Jehowy to ekstremiści?

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy wg. Polaków Świadkowie Jehowy to ekstremiści?

NIE, to religia pokojowo nastawiona
14
61%
TAK, są ekstremistami
9
39%
 
Liczba głosów: 23

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:Wuka czy chciałabyś podyskutować na temat różnicy pomiędzy PRZYJŚCIEM (erchomai) Jezusa a Jego OBECNOŚCIĄ (paruzja)?
Chętnie, ale wyłącznie tu, publicznie.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

eksplorator pisze:Błądzisz, mocno błądzisz. 'Niebiańska Organizacja Boża' nazwana w Biblii 'Niewiastą'Iz 60:1-14
Izajasz w 60-tym rozdziale pisze nie o Organizacji Bożej lecz o przyszłym świętym mieście Jeruzalem, jako symbolu Królestwa Chrystusowego w swej wielkiej mocy i chwale.
Iz 60:10-16 bw"Cudzoziemcy odbudują twoje mury, a ich królowie będą ci służyć, gdyż w moim gniewie cię uderzyłem, lecz w mojej łaskawości nad tobą się zlituję.(11)I twoje bramy będą stale otwarte, ni w dzień, ni w nocy nie będą zamykane, aby można było sprowadzić do ciebie skarby narodów pod wodzą ich królów.(12)Bo naród i królestwo, które tobie nie będą służyć, zginą, i takie narody będą doszczętnie wytępione.(13)Okazałość Libanu przyjdzie do ciebie, jałowiec, jesion i cyprys społem, aby przyozdobić moje święte miejsce, gdyż chcę uczcić miejsce, gdzie stoją moje nogi.(14)Przyjdą także do ciebie schyleni nisko synowie twoich gnębicieli i wszyscy, którzy tobą pogardzali, padną ci do nóg, i będą cię nazywać grodem Pana, Syjonem Świętego Izraelskiego.(15)Za to, że byłaś opuszczona i znienawidzona i nikt cię nie odwiedzał, uczynię cię wieczną chlubą, rozkoszą po wszystkie pokolenia,(16)I będziesz ssać mleko narodów i karmić się przy piersi królów, i poznasz, że Ja, Pan, jestem twoim Zbawcą, a twoim Odkupicielem jest Mocarz Jakubowy."
Nie chciałem Ci tego tłumaczyć, bo Twoje lekceważące i ironiczne komentarze każą mi raczej milczeć w tej sprawie, ale
Wielkie dzięki za łaskę...
Jeżeli komuś Jehowa da mądrości, to pojmie szybko czym lub kim jest 'Niebiańska Organizacja Boża'.
Cieszę się z przywileju rozmowy z mądrym. Mądrego aż miło posłuchać! :-D
Pierwsza wzmianka o'Niewieście', jest jednocześnie pierwszym w dziejach świata proroctwem (Rodz 3:15). Wprawne oko zauważy, że owa niewiasta już jest w tym momencie ... na długo przed rokiem 1914.
Tam (Rdz 3:15) odczytuję jedynie obietnicę przyjścia „potomka” urodzonego z niewiasty- Jezusa Chrystusa.
Nie potrafię wyobrazić sobie w tym miejscu „niebiańskiej organizacji Bożej”- pewnie tylko dlatego, że jestem głupi. :-/
Druga podpowiedź zawarta jest w Księdze IzajaszaIz 54:1, gdzie'Niewiasta'jeszcze nie urodziła. Kto jest'Twórcą'i'Mężem'owej'Niewiasty', mówi Księga IzajaszaIz 54:5,
Wreszcie coś do przyjęcia!
Jest to obietnica „potomstwa Sary”- Chrystusa, a także Oblubienicy Chrystusowej- Kościoła.
Jej „twórcą” i "mężem" jest Ten, który z woli Bożej stworzył wszystko- przyszły Oblubieniec!
natomiast kim będzie jako'Matka', mówi nam List do GalatówGal 4:26.
Jest to cały czas ten sam, przyszły, obiecany Kościół!
J 17:20br"Proszę nie tylko za nimi, ale i za tymi, którzydziękiich słowuuwierząwe Mnie."
Ta kobieta,'Niewiasta'w Księdze ObjawieniaObj 12:1,2miała w przyszłości urodzić'chłopczyka', który będzie 'rządził' (Obj 12:5). Jeżeli miała urodzić„chłopczyka”, który miał rządzić narodami, a którym okazał się Jezus (Obj 11:15),
Twierdzisz bezmyślnie za kimś, że „Niewiasta”, czy nawet jak piszesz „Niebiańska Organizacja Boża” czyli Kościół- wydała (urodziła) Jezusa? :aaa:
A czy przypadkiem nie jest na odwrót? :xhehe:

To dzięki jedynie Jezusowi stało się możliwe powołanie, wybranie i oczyszczenie z grzechów członków Kościoła!
Ten komu Jehowa da mądrości, zrozumie.

Zgadzam się w całej pełni!

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

eksplorator pisze:Nic bardziej mylnego. Aniołowie, którzy wraz z Jezusem stoczyli bój w niebie z Szatanem i jego aniołami, nie mają nic wspólnego z „opieczętowanymi”
Wiesz, że zgadzam się z Tobą?
Jedynie dlatego, że Obj 12 pisze nie o Jezusie, a o Michale- „takim jak Bóg”, „podobnym Bogu”.
Zaprzeczysz? ;-)
Ap 12:7 br " I doszło do walki na niebie. Michał i jego aniołowie rozpoczęli zmaganie ze Smokiem. Wystąpił do walki także Smok i jego aniołowie,"
Nie każda Maria była matką Jezusa...

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze: oczyszczenie z grzechów członków Kościoła
Całą resztę twojego postu rozumiem i się zgadzam, ale tu poproszę o uzupełnienie. Czyżby Chrystus zmazał grzechy tylko członków Kościoła, a co z faktem, że "umarł za wszystkich"?

eksplorator

Post autor: eksplorator »

wuka pisze:
eksplorator pisze:A teraz mi wykaż, jaka jest różnica, bo to, że Jezus jako "pierwszy" jest raczej oczywiste. A co z tymi, "którzy do niego należą" podczas Jego obecności, czyli "którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia"?

Kluczowe jest to:"
eksplorator pisze:podczas Jego obecności
", co skrzętnie w tym poście zlekcewarzyłeś.
Wszystkie tłumaczenia, inne niż twoje kładą nacisk na czas, gdy Jezus powtórnie przyjdzie tu, na ziemię. W sposób widzialny dla każdego, a nie jak sugerujesz, że już gdzieś po kątach się kryje i tylko wiademe to jest wam, jako ŚJ.
Takie tłumaczenie wiele zmienia. Chyba tego nie zauważasz, albo nie chcesz zauważyć.
Jak dla mnie (czy jeszcze ktoś tak ma?) jest to ważna sprawa.
Czy, jak ktoś przyjdzie "jest obecny", czy jest nieobecny?
wuka pisze:W sposób widzialny dla każdego
Twój problem polega na tym, że Jezusa nikt nie zobaczy. Ludzie nie zobaczą go literalnym wzrokiem, ponieważ od chwili wstąpienia do nieba Jezus jest bytem duchowym, „mieszkającym w niedostępnym świetle ... którego żaden z ludzi nie widział ani widzieć nie może” (1 Tym 6:16)

Świat nie miał już więcej oglądać Jezusa ... świat nie, ale Jego zmartwychwstali bracia tak, już w niebie;
Jan 14:19 "Jeszcze trochę, a świat mnie więcej nie zobaczy, ale wy mnie zobaczycie, bo ja żyję i wy też będziecie żyć"

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

eksplorator pisze:Twój problem
To raczej twój problem, bo Biblia podaje coś wręcz przeciwnego.
"Ujrzy Go każde ciało" na przykład.
"Uważajcie aby was kto nie zwiódł" itd.itd.itd. Na pewno znasz wersety, różnica w interpretacji.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

wuka pisze:
eksplorator pisze:Twój problem
To raczej twój problem, bo Biblia podaje coś wręcz przeciwnego.
"Ujrzy Go każde ciało" na przykład.
Apostołowie, wiedząc, że Jezusa już świat nie zobaczy, pytali wprost "jaki będzie znak" Twego przyjścia, Twej "obecności";
Mat 24:3 "A gdy siedział na Górze Oliwnej, uczniowie podeszli do niego na osobności i poprosili: „Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy?"

Mat 24:3 BW "A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?"
Gdyby nie zadawali tego typu pytań, można by sądzić, że Jezus wyjawił im, że przyjdzie w sposób widzialny, ale prawda jest zupełnie inna. Mieli obserwować, czy spełniają się proroctwa Jego niewidzialnej obecności;
Mat 24:32,33 "Wyciągnijcie naukę z przykładu drzewa figowego: Gdy tylko jego gałązki stają się miękkie i wypuszczają liście, poznajecie, że blisko jest lato. Podobnie gdy zobaczycie wszystkie te rzeczy, wiedzcie, że Syn Człowieczy jest blisko, u drzwi"

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Henryk pisze:Twierdzisz bezmyślnie za kimś, że „Niewiasta”, czy nawet jak piszesz „Niebiańska Organizacja Boża” czyli Kościół- wydała (urodziła) Jezusa? :aaa:
A czy przypadkiem nie jest na odwrót?
Mylisz pojęcia. Przede wszystkim Jezus nie założył żadnego Kościoła, tylko Zbór Jego naśladowców. Ponadto, zapodaj werset, gdzie Jezus "wydał", urodził ... zamiast 'Niewiasty'!

Ja przedstawiłem Biblijny dowód, że Jezus jest obiecanym "nasieniem" 'Niewiasty', który ma zgładzić szatana (Rodz 3:15 / Gal 3:19 / Gal 4:22-31). To Jerozolima Górna, Syjon, Boża Organizacja, 'Niewiasta', ... "urodziła" Mesjasza i powołała Jego braci, naznaczając ich pieczęcią (Obj 7:2-4).

Teraz twoja kolej, że tak nie jest, zapodając Biblijne uzasadnienie ...

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Chrystus zmazał grzechy tylko członków Kościoła, a co z faktem, że "umarł za wszystkich"?
Wiem, pozornie brzmi to dziwnie, szczególnie w świetle wersetów jak choćby:
1J 2:2bt2"On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, inie tylko za nasze, lecz również zagrzechy całego świata."
Ale tylko na pierwszy rzut oka…
Okup, który złożył Przedwiecznemu człowiek Jezus, był równą ceną za nieposłuszeństwo Adama.
Adam zgrzeszył nosząc „w biodrach” przyszłe potomstwo, więc i na nie przeszło przekleństwo.
Ono (grzech- nieposłuszeństwo) spowodowało to, że każdy jego potomek także musi umrzeć.

Adam był dzieckiem Bożym, my dla odmiany jesteśmy cieleśnie tylko dziećmi Adama.
Rdz 2:17 br"Nie wolno ci jeść jedynie z drzewa poznania dobra i zła. Jeśli bowiem zjesz owoc z tego drzewa, nieuchronnie umrzesz."
Hbr 9:27 ubg"A jak jest postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd;"

Jednak Miłość Boża przewidziała wyjście z tej beznadziejnej sytuacji, aby jednocześnie nie pogwałcić swej Sprawiedliwości:
1Tm 2:6bw"Który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie."
Umarł jako doskonały Człowiek za doskonały byt- Adama. Rachunek wyszedł „na zero”.
Dzięki temu każdy człowiek ma zagwarantowane zmartwychwzbudzenie.
Lecz to jest dopiero jeden grzech. A gdzie nasze indywidualne grzechy, nie odziedziczone po Ojcach?
Ano… mamy je.
One potrzebują dla odmiany Ofiary. Już nie Okupu.
Tę ofiarę za swój Lud, za Swoje Ciało, także złożył Wybawiciel.

Gdy wiarą podchodzimy do „tronu łaski”, gdy zawieramy z Panem przymierze ofiary ze swego życia, On (Chrystus) obmywa nasze grzeszne ciała swoją krwią.
Mt 26:28bw"Albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wieluwylewa na odpuszczenie grzechów."
Ta krew jest wylana za „wielu”- nie za wszystkich, ponieważ byłaby wylaną nadaremno.
Ap 1:5bg"I od Jezusa Chrystusa, który jest onym świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i książęciem królów ziemi; który nas umiłował i omył nas z grzechów naszych krwią swoją;"
Omył „nas” nie oznacza oczywiście wszystkich, bez wyjątku ludzi.

Nie było by to tak oczywiste, gdyby nie ofiary Starego Przymierza…
Tam, podczas święta „Dnia Pojednania” ofiarowywano cielca, będącego własnością urzędującego Arcykapłana.
Krew tego cielca była przedstawiana Bogu jako zadośćuczynienie wyłącznie za grzechy kapłanów i Lewitów.
Kpł 16:11bw"Potem przyprowadzi Aaron na ofiarę za swój własny grzech cielca i dokona przebłagania za siebie i za swój dom, i zarżnie tego cielca na ofiarę za swój własny grzech."
Wiemy, że oni symbolizują „dom wiary”- naśladowców Chrystusa.
Nawet nie tyle „zadośćuczynienie”, co dowód ich śmierci „dla żywiołów tego świata”.

Pozostały lud Izraelski, czyli reszta ludzkości przedstawiona była tego dnia w innej ofierze...
Kpł 9:15 bw "Następnie złożył ofiarę ludu. Wziął mianowicie kozła na ofiarę za grzech ludu, zarżnął go i złożył go na ofiarę za grzech, jak poprzednio."

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Dziękuję za wyjaśnienia. Tak, to ma sens, a ty masz dar rozjaśniania w głowie (przynajmniej mnie).

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

eksplorator pisze:Mylisz pojęcia. Przede wszystkim Jezus nie założył żadnego Kościoła, tylko Zbór Jego naśladowców.
Kościół, zbór, zgromadzenie, wspólnota, społeczność, - są to synonimy.
Nie ma o co spierać się. Prawda? :-D
Ponadto, zapodaj werset, gdzie Jezus"wydał", urodził ... zamiast'Niewiasty'!
Nawet apostołowie rodzili, czyli powoływali do nowego życia „w Panu”.
Flm 1:10bw"Proszę cię za synem moim, Onezymem, którego urodziłem w więzieniu,"
Choć pierwszym, który powoływał (rodził) do nowego życia był sam Jezus! Byli nimi apostołowie.
Ja przedstawiłem Biblijny dowód, że Jezus jest obiecanym "nasieniem" 'Niewiasty', który ma zgładzić szatana (Rodz 3:15/Gal 3:19/Gal 4:22-31).
Przecież ja zupełnie to samo napisałem!
Chociaż Ty twierdziłeś poprzednio coś zupełnie innego:
„Jeżeli komuś Jehowa da mądrości, to pojmie szybko czym lub kim jest 'Niebiańska Organizacja Boża'. Pierwsza wzmianka o'Niewieście', jest jednocześnie pierwszym w dziejach świata proroctwem (Rodz 3:15). Wprawne oko zauważy, że owa niewiasta już jest w tym momencie ... na długo przed rokiem 1914.”
Według Ciebie „nasieniem niewiasty” jest 'Niebiańska Organizacja Boża'.
Co o o tym sądzić? :roll:

Mało tego... zaraz piszesz ponownie:
To Jerozolima Górna, Syjon, Boża Organizacja, 'Niewiasta', ..."urodziła"Mesjasza i powołała Jego braci, naznaczając ich pieczęcią (Obj 7:2-4).
Górna Jerozolima, Syjon, Niewiasta, Oblubienica, Kościół, to wszystko określa się dwoma słowami: „Zgromadzenie świętych” - naśladowcy Chrystusa, namaszczeni duchem świętym.
Oni stanowią duchowe ciało Mesjasza.

Ps 50:5 ubg"Zgromadźcie mi moich świętych, którzy zawarli ze mną przymierze przez ofiarę."
Teraz twoja kolej, że tak nie jest, zapodając Biblijne uzasadnienie ...
Tylko... postaraj się już nie mylić pojęć!

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Dziękuję za wyjaśnienia. Tak, to ma sens, a ty masz dar rozjaśniania w głowie (przynajmniej mnie).
Cieszę się że pomogłem.
Jednak ten "dar" nie pochodzi ode mnie.
Otrzymałem go w spadku od innych, słuchając ich, pytając, często wątpiąc, sprawdzając...
Dz 8:31 br "A tamten odpowiedział: Jakżeż mogę rozumieć, skoro nikt mi tego nie wyjaśnił? I poprosił Filipa, żeby wsiadł do jego powozu i zajął miejsce obok."

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

wuka pisze:Dziękuję za wyjaśnienia. Tak, to ma sens, a ty masz dar rozjaśniania w głowie (przynajmniej mnie).
Ja ci to wyjaśnię jeszcze dogłębniej :-)
Otóż wyjaśnienie jest takie, że prawdopodobnie istnieją zielone jednorożce.
Co prawda nikt nigdy nie widział żadnego jednorożca, ale skoro nie widział, to ten niewidziany jednorożec mógł być zielony.
To zdanie zostało zbudowane w oparciu o "logikę" tutejszych wypowiedzi :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

eksplorator pisze:
Władzę nad światem, Szatan otrzymał o Jehowy Boga.
Oczywiscie....a zanim Jehowa przekazal wladze szatanowi, rzadzil sobie sam na tym swiecie ;-)... Nie ulega najmniejszej watpliwosci, ze zydowskie podboje owczesnego swiata maja scisly zwiazek z wladza Jehowy :->

Po tym jak Jehowa przekazal swoja wladze szatanowi, sam wcielil sie w Allaha i Trojce :-D...kontynuujac nadal swoje podboje rekami otumanionych wyznawcow swoich nowych wcielen... ;-)

A co w tym czasie robil szatan...?

Byl bezrobotny do 1914...?


W ten sam sposób władzę otrzymał też Jezus po swojej śmierci, kiedy Bóg Go wywyższył
Co ty nie powiesz..... :-D

Naprawde wierzysz, ze to Jehowa obdarzyl wladzą Syna Bozego, historycznego Jezusa...?

I ze dzieki tej przydzielonej mu wladzy Jezus podbije swiat rzadzony przez konkurencje, ktora swoja wladze rowniez otrzymala od Jehowy...? :-D
I ze po zwyciestwie Jezus podzieli sie ta wladza z wami, SJ...?

A reszta waszej organizacjii bedzie sprzatac trupy tych, ktorzy nie przyjeli brooklynskiego oredzia...?





Kto dał władzę nad światem Jezusowi? ... człowiek, czy Bóg?

To Bóg daje władzę i tylko On może przekazywać ją do rządzenia światem (Dan 4:17 ... Dan 4:32 / Ps 24:1 / 1 Kron 29:11,12).

Tak...Jehowa przekazuje swoja wladze komu chce. Musi miec przeciez swoich przedstawicieli, ktorzy beda go odpowiednio reprezentowac, scielac ziemie trupami... :->



Rajcuje cie taki Bog...?

Czy naprawde jestes sklonny bez wahania uwierzyc, ze historyczny Jezus objawil nam Jehowe...?...ze Duch Prawdy prowadzi do poznawania Jehowy, "Swietego" zydow...?

Przeciez Jehowa zostal nazwany przez Jezusa diablem...i za to "bluznierstwo"zlozono Jezusa Jehowie w ofierze.... ;-)

Czy w twojej glowie nie rodza sie zadne pytania, kiedy rozglaszasz ludziom brooklynskie oredzie...?

A jak tam twoje sumienie...?

Czy ty naprawde jestes w stanie z utesknieniem i radoscia oczekiwac Armagedonu pod wodza Jezusa w militarnym stylu, opisanego w Apokalipsie...?

Az strach sie bac, na sama mysl, jaka kara bedzie mi wymierzona za ten wpis.... :evil:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Bobo napisał/a:
Wuka czy chciałabyś podyskutować na temat różnicy pomiędzy PRZYJŚCIEM (erchomai) Jezusa a Jego OBECNOŚCIĄ (paruzja)?

Chętnie, ale wyłącznie tu, publicznie.
Temat ten był już wałkowany na forum. Zacznę od linka z 2008 roku. Dawno, ale w zrozumieniu nic się nie zmieniło:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#83972

Poczytaj.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”