Mowa miłości czy mowa nienawiści.

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
franki_
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2015, 20:28

Mowa miłości czy mowa nienawiści.

Post autor: franki_ »

Prawda ‛nie przynosi pokoju, tylko miecz’

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... lko-miecz/

Akapit: 19
19. Jak możesz pokazać, że szanujesz karcenie od Jehowy?

19 Szanuj karcenie od Jehowy. Chociaż początkowo jest ono bolesne, na dłuższą metę przynosi dobre rezultaty wszystkim, także grzesznikowi (odczytaj Hebrajczyków 12:11). Jehowa wymaga, żebyśmy ‛przestali się zadawać’ z osobami, które nie okazują skruchy (1 Kor. 5:11-13). Chociaż może to nie być łatwe, musimy unikać kontaktów z wykluczonymi krewnymi — przez telefon, SMS-y, listy, mejle czy portale społecznościowe.
Musimy unikać kontaktów z wykluczonymi krewnymi — przez telefon, SMS-y, listy, mejle czy portale społecznościowe.


Mowa nienawiści czy zakrzywianie rzeczywistości i jednak mowa pełna miłości i ciepłych uczuć.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Żadna to mowa nienawiści. Równie dobrze mógłbyś to samo zarzucić Jezusowi, który zalecał mieć w nienawiści matkę, ojca.
Opanuj frustrację, bo jak na razie to sam propagujesz tutaj mowę nienawiści do Świadków Jehowy.
Brzydko, ohydnie i beznadziejnie piszesz.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

franki_ pisze:Musimy unikać kontaktów z wykluczonymi krewnymi — przez telefon, SMS-y, listy, mejle czy portale społecznościowe.
całkiem inaczej jest w NT
2Tes 3:14-15 pau "(14) Jeśli ktoś nie posłucha słów naszego listu, zapamiętajcie go sobie i nie przestawajcie z nim, aby się zawstydził. (15) Nie uważajcie go jednak za wroga, lecz upominajcie jak brata."


nic o zrywaniu kontaktów ;-)
Bobo pisze: Jezusowi, który zalecał mieć w nienawiści matkę, ojca.
nie zrozumiałeś o co chodzi Bobciu :-P
1Tm 5:8 bt4 "A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Lukian (...)


Ale, kto ma prawo upominać 'owego wykluczonego' ... jak brata"?
... (15) Nie uważajcie go jednak za wroga, lecz upominajcie jak brata.
Biskup czy (cała) społeczność?

No bo w innym miejscu jest wyraźne polecenie odgórne ,, z takimi nawet nie jadajcie" Nie jadając upominać to nieco komplikuje komunikacje braterską.

No owszem, na upartego można zjeść osobno, a pogawędzić później sytym. ( ale czy o to tu chodzi? ). :-|
Jadać wspólnie to przebywać razem, cieszyć się swoim towarzystwem, wymieniać poglądy, bogacić i umacniać się w wierze. Jak zatem można to pogodzić w - w/w przykładzie?

Może to właśnie Biskupi i diakoni są do tego celu przydzieleni, a nie cała społeczność?

W końcu na nich to spoczywa jakaś odpowiedzialność za Kościół (zbór).
;-)

bonhart
ss

Awatar użytkownika
parasin
Posty: 307
Rejestracja: 16 sie 2010, 14:20
Lokalizacja: Dolina Parasin

Post autor: parasin »

Pamiętaj drogi Świadku Jehowy!!!

Spokojnie - Według książki dla starszych zboru "Paście trzodę Bożą "Komitet sądowniczy powołuje się za...:
Dobrowolne, ustawiczne i nieuzasadnione
utrzymywanie kontaktów z wykluczony-
mi [shadow=violet]nie będącymi członkami rodziny[/shadow] , wbrew
wielokrotnym przestrogom starszych (Mat.
18:17b; 1 Kor. 5:11, 13; 2 Jana 10, 11;
w81/23 11).


Zatem... Nie lękajcie się i dbajcie o swoje zdrowe relacje rodzinne - mając gdzieś, chore zalecenia jakie produkują przesympatyczni mimo to je zupełnie oderwani od rzeczywistości dziadkowie w przytulnych fotelikach w na 1 Kings Dr.TUXEDO PARK NY 10987 UNITED STATES - Warwick...

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

parasin pisze:dziadkowie w przytulnych fotelikach w na 1 Kings Dr.TUXEDO PARK NY 10987 UNITED STATES - Warwick... https://www.google.pl/maps/@41.159145,- ... 704!8i4352
:aaa: :aaa: :aaa:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Co Cie tak przerazilo Eutychusie? :-D Ten obrazek?

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

booris pisze:Co Cie tak przerazilo Eutychusie? :-D Ten obrazek?
A Ciebie Boorisie nie przygnębiają te spartańskie warunki, ta bieda z nędzą, wyłażąca z każdego kąta? :shock:
https://plus.google.com/photos/photo/10 ... 6758732802
Choć tak po prawdzie, to i kątów tam niewiele. 8-)
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Jakos nie.Wyglada to bardziej na recepcje sredniej klasy hotelu,niz swiatowe centrum organizacji religijnej.

Awatar użytkownika
parasin
Posty: 307
Rejestracja: 16 sie 2010, 14:20
Lokalizacja: Dolina Parasin

Post autor: parasin »

Bobo pisze: Opanuj frustrację, bo jak na razie to sam propagujesz tutaj mowę nienawiści do Świadków Jehowy.
Brzydko, ohydnie i beznadziejnie piszesz.
Bobo słusznie zauważył frustrację tylko adresat się nie zgadza.


Ciałko kierownicze musi być naprawdę sfrustrowane, skoro zmuszają swoich, do takich nienaturalnych wyzutych z ludzkich odruchów zachowań.

sam propagujesz tutaj mowę nienawiści do Świadków Jehowy.
Brzydko, ohydnie i beznadziejnie piszesz


Cytowanie artykułu z Waszego oficjalnego czasopisma, jest zachowaniem brzydkim i propagowaniem mowy nienawiści... No to ładnie się tam u Was dzieje :shock:


https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... lko-miecz/

Autorzy artykułu zakładają, że czytelnicy ich jednak nie posłuchają?
Bo w następnym akapicie 20:
Jeśli dostrzegasz, że wykluczony członek rodziny zmienia nastawienie, możesz się modlić, żeby czerpał siły z Biblii i zareagował na wezwanie Jehowy: ‛Wróć do mnie’
Ot taki paradoks, a może telepatia? Nie odbiera telefonu, maili, ale widzi zmianę nastawienia... A może otrzymują wizje?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ja nie mam wątpliwości, że każdy chce aby jego wypowiedzi były szanowane, łącznie z Bogiem

Rev 22:18-19 pau "(18) Ja każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi, zaświadczam: Jeśli ktokolwiek coś tu doda, Bóg ześle na niego plagi opisane w tej księdze. (19) A jeśli ktoś usunie coś ze słów księgi tego proroctwa, Bóg odsunie go od drzewa życia i usunie z Miasta Świętego, które są opisane w tej księdze."
Obrazek

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

parasin pisze:Cytowanie artykułu z Waszego oficjalnego czasopisma, jest zachowaniem brzydkim i propagowaniem mowy nienawiści... No to ładnie się tam u Was dzieje
Cytowanie artykułów z czasopism, fragmentów z książek i traktatów ŚJ zapowiadających koniec świata doprowadza ich do furii.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

radek pisze:Ja nie mam wątpliwości, że każdy chce aby jego wypowiedzi były szanowane, łącznie z Bogiem

Rev 22:18-19 pau "(18) Ja każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi, zaświadczam: Jeśli ktokolwiek coś tu doda, Bóg ześle na niego plagi opisane w tej księdze. (19) A jeśli ktoś usunie coś ze słów księgi tego proroctwa, Bóg odsunie go od drzewa życia i usunie z Miasta Świętego, które są opisane w tej księdze."
Oj tak nic do natchnionego nie mozna dodac lepiej stoktoc ujac.......

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re:

Post autor: radek »

karol210 pisze:
17 lip 2017, 2:13
radek pisze:Ja nie mam wątpliwości, że każdy chce aby jego wypowiedzi były szanowane, łącznie z Bogiem

Rev 22:18-19 pau "(18) Ja każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi, zaświadczam: Jeśli ktokolwiek coś tu doda, Bóg ześle na niego plagi opisane w tej księdze. (19) A jeśli ktoś usunie coś ze słów księgi tego proroctwa, Bóg odsunie go od drzewa życia i usunie z Miasta Świętego, które są opisane w tej księdze."
Oj tak nic do natchnionego nie mozna dodac lepiej stoktoc ujac.......
Ale mamy też w Biblii fragment wskazujący, że Prawda jest pojemniejsza niż Biblia

J 16:12-13 BT5 "Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. (13) Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe."

A że Duch Prawdy ma nie opuszczać ludzi

J 14:16-17 BT5 "Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze - (17) Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie."

A Prawda współweseli się z Miłością

1Kor 13:4-6 BT5 "Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; (5) nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; (6) nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą."

To niestety ale wniosek jest taki, że Żaden z ŚJ, których znam nie jest w Prawdzie doskonały, bo każdy z Nich, co z resztą charakteryzuje zadeklarowanych przedstawicieli innych Religii, patrzy na ludzi spoza swojej Religii jak na gorszych od siebie sugerując światu, że go zwyciężają, próbując się wzorować między innymi na wypowiedzi

J 16:32-33 BT5 "Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie - każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. (33) To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat."

Powstaje pytanie dlaczego większość z zadeklarowanych przedstawicieli jakiejkolwiek Religii nie usługuje z Miłością innym, tylko potępia tych, których sobie jego Religia nie kupiła. Jezus tego nie uczył. Rzeczywiście każdy poszedł w swoją stronę

Rz 12:21 BT5 "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Pismo Święte uczy, że aby odziedziczyć życie trzeba zrozumieć Świat, w taki sposób, aby pokochać każdy jego szczegół. Po takim poznaniu człowiek już nie pracuje w Świecie, lecz wyraźnie dowiaduje się o zaproszeniu na Świętą ucztę weselną. Innymi słowy nie napotyka oporu, z którym musi walczyć, lecz Świat przyciąga go swoim pieknem, bo taką interpretację Światu oferuje prawdziwy wierzący

J 17:3 BT5 "A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa."

Ap 3:20 BT5 "Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli ktoś posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Mowa miłości czy mowa nienawiści.

Post autor: Bobo »

W kwestii mowy nienawiści to polecam ciekawy artykuł:
https://www.jw.org/finder?wtlocale=P&pu ... rcid=share
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”