Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
31 sie 2021, 7:25
Dobrze, że to tylko Ty "uważasz,że w każdym wyznaniu, kościele, zborze jest lud Boży, Bóg zna nasze serca i wie którzy są Jego", bo Jezus uważa inaczej:

Mat 7:21 "Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do Królestwa Niebios, lecz tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie"
Jest takich więcej, co uważają że lud Boży przebywał u adwentystów, baptystów, luteran, metodystów…
Najwięcej było go w kościele powszechnym!
Czasem może znajdzie się i jednostka u tzw. „Świadków Jehowy”- pomimo, że to sekciarze...
Nie ma grupy, kościoła, organizacji, denominacji, która składała by się wyłącznie z ludu Bożego!

Dz 10:35 BR "Jest Mu miły każdy, kto się Go boi i żyje sprawiedliwie, bez względu na to, do jakiego przynależy narodu."
Rz 14:17-18 BR "Królestwo Boże - to nie sprawa jedzenia i picia; jego istota - to sprawiedliwość, pokój i radość, którą daje Duch Święty. (18) Kto w ten sposób służy Chrystusowi, ten jest miły Bogu, a u ludzi cieszy się uznaniem."
Jak śmiesz-zarozumialcze- twierdzić, że poza Wami nie ma już ludzi bogobojnych i uczciwych!?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
31 sie 2021, 10:42
DonCicio pisze:
31 sie 2021, 7:25
Dobrze, że to tylko Ty "uważasz,że w każdym wyznaniu, kościele, zborze jest lud Boży, Bóg zna nasze serca i wie którzy są Jego", bo Jezus uważa inaczej:

Jest takich więcej, co uważają że lud Boży przebywał u adwentystów, baptystów, luteran, metodystów…
Najwięcej było go w kościele powszechnym!

Ciekawe zatem, dlaczego Bóg zawsze posługiwał się tylko jednym narodem i jedną społecznością religijną, która zawsze miała o nim świadczyć. Tak było w czasach Prawa Mojżeszowego:

Iz 43:10 "Wy jesteście moimi świadkami”, mówi Jehowa, „moim sługą, którego wybrałem, żebyście mnie poznali, wierzyli we mnie i rozumieli, że ja zawsze jestem ten sam. Przede mną nie istniał żaden Bóg ani po mnie żaden się nie pojawił"

... i tak miało być w czasach Prawa Chrystusowego:

Dzie 1:8 "Gdy zstąpi na was duch święty, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, Samarii i aż do najdalszego miejsca na ziemi"

Obj 1:5 "i od Jezusa Chrystusa — „Wiernego Świadka”, „pierworodnego z umarłych” i „Władcy ziemskich królów”. Temu, który nas kocha i który własną krwią uwolnił nas od naszych grzechów"


Biblia pisze:Ef 4:5,6 "Jest jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i działa przez wszystkich i we wszystkich"

Henryk pisze:
31 sie 2021, 10:42
Nie ma grupy, kościoła, organizacji, denominacji, która składała by się wyłącznie z ludu Bożego!

Dz 10:35 BR "Jest Mu miły każdy, kto się Go boi i żyje sprawiedliwie, bez względu na to, do jakiego przynależy narodu."
Rz 14:17-18 BR "Królestwo Boże - to nie sprawa jedzenia i picia; jego istota - to sprawiedliwość, pokój i radość, którą daje Duch Święty. (18) Kto w ten sposób służy Chrystusowi, ten jest miły Bogu, a u ludzi cieszy się uznaniem."

To jest zdanie Henryka! Biblia mówi zupełnie coś innego. W każdym narodzie są ludzie wartościowi w oczach Jehowy, i dlatego posyła do nich swoje sługi, aby ci szczerzy ludzie "wyszli" z bałwochwalczych ugrupowań religijnych. Bóg właśnie na takich czeka, dlatego my do końca będziemy chcieli dotrzeć do nich z 'Dobrą Nowiną', czy to się Henrykowi podoba, czy nie!

2 Kor 6:16-18 "I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami? Jesteśmy przecież świątynią Boga żywego, tak jak Bóg powiedział: „Będę wśród nich przebywał, przechadzał się wśród nich. I ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem”.„‚Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie’, mówi Jehowa, ‚i przestańcie dotykać tego, co nieczyste’”. „A ja was przyjmę”.„‚I będę dla was ojcem, a wy będziecie dla mnie synami i córkami’ — mówi Jehowa, Wszechmocny”.


Henryk pisze:
31 sie 2021, 10:42
Jak śmiesz-zarozumialcze- twierdzić, że poza Wami nie ma już ludzi bogobojnych i uczciwych!?

To jest fałszywa teza Henryka, który wpisuje się w niechlubną grupę prześladowców, cytując obelżywe stwierdzenia: "Świadków Jehowy” (...) to sekciarze...":

Dzie 24:13,14 "Nie mogą udowodnić ci tego, o co mnie teraz oskarżają. Wyznaję przed tobą, że to, co oni nazywają sektą, dla mnie jest świętą służbą, którą pełnię dla Boga swoich przodków. Wierzę we wszystko, co zapisano w Prawie i pismach proroków"

Nikt nigdy nie stwierdził, że "poza nami nie ma już ludzi bogobojnych i uczciwych"! Inaczej Bóg już dawno zarządziłby rozpoczęcie "wielkiego ucisku" i w konsekwencji "Armagedonu" (Obj 16:14 / Obj 16:16).

Jezus wyraźnie określił, jak długo będzie trwało dzieło głoszenia 'Dobrej Nowiny' i pozyskiwania uczniów:

Mat 28:18,19 "Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i ducha świętego. Uczcie ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A ja będę z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
01 wrz 2021, 10:50
... i tak miało być w czasach Prawa Chrystusowego:

Dzie 1:8 "Gdy zstąpi na was duch święty, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, Samarii i aż do najdalszego miejsca na ziemi"

Dobrze piszesz! :-D
Są nimi "Świadkowie Jezusa", rozsiani po całym świecie.

To jest fałszywa teza Henryka, który wpisuje się w niechlubną grupę prześladowców, cytując obelżywe stwierdzenia: "Świadków Jehowy” (...) to sekciarze...":

Zapoznaj się z definicją sekty, a potem wróć i przeproś - zagubiona owieczko.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
01 wrz 2021, 11:41
DonCicio pisze:
01 wrz 2021, 10:50
... i tak miało być w czasach Prawa Chrystusowego:

Dzie 1:8 "Gdy zstąpi na was duch święty, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, Samarii i aż do najdalszego miejsca na ziemi"

Dobrze piszesz! :-D
Są nimi "Świadkowie Jezusa", rozsiani po całym świecie.

Słusznie Henryku! Słusznie. A o kim świadczą Świadkowie?

Jezus wyraził to bardzo wymownie:

"(...) muszą poznać Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" Jan 17:3

Świadkowi świadczą o "jedynym prawdziwym Bogu" oraz o "Jezusie Chrystusie". O tym właśnie świadczymy ... Świadkowie "rozsiani po całym świecie", jak słusznie stwierdziłeś.

A Jezus, "świadek, który jest wierny i prawdziwy", o kim świadczy, będąc "Świadkiem"? Czy nie o Bogu, który Go posłał?

Jan 5:37,38 "Ponadto Ojciec, który mnie posłał, sam złożył o mnie świadectwo. Nie słyszeliście Jego głosu ani nie widzieliście Jego postaci i nie zachowujecie w sercu Jego słowa, bo nie wierzycie temu, którego On posłał"

A Ty o kim świadczysz, również o "jedynym prawdziwym Bogu Jehowie" i Jego synu "Jezusie Chrystusie", w myśl słów samego mistrza, zapisanych w Jana 17:3 ???
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: wuka »

Jezusa posłał na świat OJCIEC-BÓG STWÓRCA wszystkich ludzi, a nie Jehowa. Ale to jest wasz problem.
BOGA głosi wszystko co żyje.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Bobo »

Dlaczego nazywasz to naszym problemem? Na czym miałby on polegać?
Jezus Jehowę uznawał za swojego Ojca. Problem się robi, gdy odrzuca się tą prostą rzecz.
Ale już o tym tobie kiedyś pisałem...
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: wuka »

'
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:05 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Bobo »

Życzeniowe poglądy...
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: wuka »

m
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:06 przez wuka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
04 wrz 2021, 10:16
Jezusa posłał na świat OJCIEC-BÓG STWÓRCA wszystkich ludzi, a nie Jehowa. Ale to jest wasz problem.
BOGA głosi wszystko co żyje.

Iz 54:5 "Bo twój Wspaniały Twórca jest dla ciebie jak mąż, ma na imię Jehowa, Bóg Zastępów. Święty Izraela jest twoim Wykupicielem. Będzie nazywany Bogiem całej ziemi"

Dlaczego Ty masz tak negatywny stosunek do Stwórcy, Jehowy Boga? W połowie tego co napisałaś, jest zawarta prawda, ale druga połowa to lekceważenie Stwórcy, a nawet poniżanie (Iz 45:18).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: wuka »

'
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:06 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
04 wrz 2021, 12:32
Podobno :mrgreen:

Podobno :mrgreen:
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”