Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Bobo »

Oczywiście, że nie rozumiem. Np. nie rozumiem jak można bzdury nazywać faktami, co robisz nagminnie. A jak ci udowadniam, że to nie fakty to strzelasz focha i tyle...
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
23 cze 2021, 10:42
Oczywiście, że nie rozumiem. Np. nie rozumiem jak można bzdury nazywać faktami, co robisz nagminnie. A jak ci udowadniam, że to nie fakty to strzelasz focha i tyle...
Czy doprawdy NIKT nie widzi, jak podle się zachowujesz?
Jakim człowiekiem jesteś skoro w KAŻDYM poście poniżasz i wyśmiewasz drugiego człwoieka?!
Jak śmiesz tak do ludzi się odzywać. To, że jesteś bezkarny wszyscy wiedzą, to, że przypisujesz innym swoje brednie tez każdy zauważa. Sam piszesz bzdury, sam zachowujesz się poniżej krytyki, sam wyzwiskami obrzucasz, a mnie ciągle i ciągle oskarżasz o wszystko, co najgorsze.
Idę się zabić.
Mam dość!!!!
Nie mogę w takim świecie dłużej żyć. Nie chcę.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Bobo »

Nie ma sensu się zabijać. Forum, jak często zaznaczam, nie jest sensem istnienia. Jeśli go nie znalazłaś do tej pory, to rzeczywiście forum jest jedynym twoim światem.
Proponuję spacer po lesie. Poczytaj jakieś romansidło, przygarnij ze schroniska kota, umyj okna staruszce, pomódl się do swojego absolutu i zrób to na głos, pomyśl komu coś odpuścić, mów ludziom dzień dobry w windzie czy na klatce schodowej, napisz do przyjaciela list z wyznaniem, że dobrze, że go masz, postaw kawę bezdomnemu itp.
Dopiero potem wchodź na forum i cokolwiek pisz.
Bo jak na razie to zachowujesz się jak rozkapryszona nastolatka! 🙃
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Bobo »

Z drugiej strony, to twój ostatni wpis mnie trochę i zaskoczył i spowodował, że odbieram go jako komplement.
Zaskoczył, bo nie chcesz żyć w takim świecie, przez co nawiązujesz do forum. Komplement? Nie wiedziałem, że Bobo może być dla kogoś całym światem. Jak dotąd, tak mi tylko moja żona mówi, że jestem dla niej całym światem. 😃
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
23 cze 2021, 10:55
Czy doprawdy NIKT nie widzi, jak podle się zachowujesz?
Ty też? :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Nieziem »

wuka pisze:
23 cze 2021, 10:55
Bobo pisze:
23 cze 2021, 10:42
Oczywiście, że nie rozumiem. Np. nie rozumiem jak można bzdury nazywać faktami, co robisz nagminnie. A jak ci udowadniam, że to nie fakty to strzelasz focha i tyle...
Czy doprawdy NIKT nie widzi, jak podle się zachowujesz?
Jakim człowiekiem jesteś skoro w KAŻDYM poście poniżasz i wyśmiewasz drugiego człwoieka?!
Jak śmiesz tak do ludzi się odzywać. To, że jesteś bezkarny wszyscy wiedzą, to, że przypisujesz innym swoje brednie tez każdy zauważa. Sam piszesz bzdury, sam zachowujesz się poniżej krytyki, sam wyzwiskami obrzucasz, a mnie ciągle i ciągle oskarżasz o wszystko, co najgorsze.
Idę się zabić.
Mam dość!!!!
Nie mogę w takim świecie dłużej żyć. Nie chcę.
wuka,
ja widzę od dawna, każdy kolejny tydzień mnie w tym utwierdza, że ten moderator nie spełnia swojej roli. Jest jak strażak, który wznieca pożary, a następnie wbiega na arenę akcji i niby gasi, atakując użytkowników za rzekome podpalenia. Najpierw byłem zdania, że lepszy taki niż żaden, teraz uważam, że lepiej żaden niż taki. Jeśli ktoś miałby wątpliwości co proponuję, to cytat biblijny:
Dz.Ap.1.20 A urząd jego niech weźmie inny.
wuka, nie angażuj się w wymianę zdań z kimkolwiek, kto Ciebie nie szanuje. Odpuść takim, ale zostań na forum. (Odpuść w dwojakim znaczeniu, nie odpisuj i wybacz, może nie wiedzą co czynią.)

Odtąd proponuję wrócić do tematu wątku, a ewentualne sprawy administracyjne poruszać w dziale odpowiednim do tego.
Jeszcze uwaga ogólna, bo zauważam, że są tacy co piszą wszędzie, a często bez związku z tematem głównym: proszę trzymać się tematów wątków, i nie pisać w każdym, zwłaszcza jak się nie ma nic do napisania merytorycznego. Wymieniamy poglądy, nie oceniamy się nawzajem.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Bobo »

Racja, nieziem, od oceniania jest wuka 😀
Przytoczyć jej wypowiedzi?
Może nasz krótką pamięć albo w ogóle nie czytasz jej reakcji. Mam to zrobić? Cofnę się jakiś rok wstecz. Przygotoj SWOJĄ reakcję, bo jak dotąd w ogóle nie reagowałeś. Dlatego wuka się rozbestwiła 😜
Oszołomstwu mówię NIE!

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Nieziem »

Bobo, jesteś moderatorem. Komu więcej dano, od tego więcej się wymaga. Widząc łamanie regulaminu, powinieneś reagować, a nie prowokować do dalszego łamania regulaminu. Nie ma potrzeby przytaczać wypowiedzi jednej użytkowniczki. Więcej użytkowników nie powściąga języka/klawiatury i piszą słowa, których się nie godzi kierować do drugiego człowieka.
Jak chcesz kontynuować dyskusję to proszę przenieś te posty i zacznij nowy temat w odpowiednim dziale forum.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Bobo »

Widząc łamanie regulaminu, powinieneś reagować, a nie prowokować do dalszego łamania regulaminu.
Rzecz w tym, że reaguje i reagowałem. Za to mi się teraz od ciebie obrywa? Trudno cię zrozumieć. Rzeczywiście lepiej nie kontynuować tematu :-/
Oszołomstwu mówię NIE!

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: kris0069 »

Wracając do tematu.
Przede wszystkim trzeba mieć pewność czy zna sie Prawdę.
Biblijną Prawdę której nauczał Jezus Chrystus.
Kto z ludzi jest tego pewien na 100% ?
Zgodnie z poznaną Prawdą trzeba żyć .Kto z ludzi powie że spełnia te warunki ?
Tylko Chrystus może to wiedzieć, a nie człowiek.
Dlaczego jest tak wiele religii na świecie ?
Wszyscy twierdzą że poznali Prawdę na podstawie tej samej Biblii.
Czy ktoś jest chrześcijaninem czy nie, niech sam Bóg rozstrzygnie.

21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: Bobo »

Jakby nie było, Jezus pouczył uczniów, że poznają prawdę, która ich wyzwoli. Znaczy więc, że ten, kto ją poznał ma twierdzić, że jej nie zna?
Dziwna ściema.
Jan też pisał, że pewni chrześcijanie chodzą w prawdzie. Takie sformułowania nie mają sensu, gdyby nie mieć pewności, że jest się w prawdzie.
Oszołomstwu mówię NIE!

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: kris0069 »

Bobo pisze:
08 sie 2021, 15:58
Jakby nie było, Jezus pouczył uczniów, że poznają prawdę, która ich wyzwoli. Znaczy więc, że ten, kto ją poznał ma twierdzić, że jej nie zna?
Dziwna ściema.
Jan też pisał, że pewni chrześcijanie chodzą w prawdzie. Takie sformułowania nie mają sensu, gdyby nie mieć pewności, że jest się w prawdzie.
Mam kilka pytań:
Czy na etapie poznawania Prawdy, można powiedzieć że ją sie zna ?, czy poznało ?
Czy raczej jest to proces rozłożony w czasie ?
Co z tymi Kościołami ?
- Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
- Baptyzm
oraz wiele innych..
Osoby z wymienionych wyznań nie poznali Prawdy ?
Przecież w innych wyznaniach twierdzą że też są Chrześcijanami, a różnią od ŚJ ...
Jeszcze jedno pytanie:
Czy do roku 1870 nie było "Chrześcijan" ?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: nike »

kris0069 »/napisał/ dzisiaj, o 16:06
Mam kilka pytań:
Czy na etapie poznawania Prawdy, można powiedzieć że ją sie zna ?, czy poznało ?
Czy raczej jest to proces rozłożony w czasie ?
Kiedy zapoznajesz się z prawdą, to zawsze jakiś jeden, dwa aspekty poznajesz dokładniej, bo zawsze coś ciebie zainteresuje bardziej a coś innego mniej. Z Biblią jest tak, czym dłużej ją poznajesz, to zawsze coś nowego odkryjesz i zachwycasz się, chociaż już kiedyś to czytałeś, wtedy jednak nie zwróciłeś na to zdanie lub tekst uwagi. I dlatego BIBLIA jest piękna.
kris0069 napisał/
Co z tymi Kościołami ?
- Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
- Baptyzm
oraz wiele innych..
Osoby z wymienionych wyznań nie poznali Prawdy ?
Ja uważam,że w każdym wyznaniu, kościele, zborze jest lud Boży, Bóg zna nasze serca i wie którzy są Jego.
kris0069 napisał/
Przecież w innych wyznaniach twierdzą że też są Chrześcijanami, a różnią od ŚJ ...
Christianami pierwsi zaczęli być nazywani bracia z Antiochii, po prostu przezywano ich w ten sposób, bo opowiadali o chrystusie, chrzcili się przez zanurzenie itp. Braciom się to spodobało i tak zostało, czyli dobre to było przezwisko hehe.
Tak na ten temat czytałam.
kris0069 napisał/
jeszcze jedno pytanie:
Czy do roku 1870 nie było "Chrześcijan" ?
Chrześcianie są od Antiochii do obecnej chwili, czyli byli.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
08 sie 2021, 19:17
kris0069 »/napisał/ dzisiaj, o 16:06

Co z tymi Kościołami ?
- Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
- Baptyzm
oraz wiele innych..
Osoby z wymienionych wyznań nie poznali Prawdy ?

Ja uważam,że w każdym wyznaniu, kościele, zborze jest lud Boży, Bóg zna nasze serca i wie którzy są Jego.

A ile "kościołów" założył Jezus?

Ef 4:5,6 "Jest jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i działa przez wszystkich i we wszystkich"

Jeden Bóg, Jeden Pan, Jedna wiara, Jeden chrzest.

Dobrze, że to tylko Ty "uważasz,że w każdym wyznaniu, kościele, zborze jest lud Boży, Bóg zna nasze serca i wie którzy są Jego", bo Jezus uważa inaczej:

Mat 7:21 "Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do Królestwa Niebios, lecz tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Świadkowie Jehowy to chrześcijanie?

Post autor: wybrana »

Tam, gdzie głoszone jest Słowo Boże, tam jest Kościół Boży.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”