Czym jest piekło według Biblii

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

dzozef81 pisze:
Albertus pisze:uot;]Jezus mówi że to On sam odbuduje świątynię swego ciała.

Nie można niczego odbudować będąc w niebycie.
Jezus na ziemi był prorokiem i jego słowa „Zburzcie tę świątynie a ja ją wzniosę w trzech dniach na nowo” były słowami Boga Ojca bo jak mówi Pismo to Bóg Ojciec go wskrzesił i to „na pstryk” po trzech dniach i ciało duchowe bo fizyczne zostało dane na ofiarę więc nie mógł otrzymać go z powrotem
Oczywiście są to twierdzenia, delikatnie mówiąc bezpodstawne i mijające się z prawdą.

Prorok, jeśli wypowiadał słowa w Imieniu samego Boga to mówił że są to słowa które wypowiada sam Bóg

Było tak i w ST i w NT( Dz21:11)

Jezus oczywiście nic takiego nie mówi. Mówi jasno że to On odbuduje świątynię swego ciała.

Twierdzenie że akurat w tym miejscu Jezus nie mówi o sobie bo komuś to burzy wcześniej wymyśloną tezę jest po prostu bezpodstawnym zmyślaniem. To nie jest odkrywanie Prawdy zapisanej w Biblii ale naginanie biblii do zmyślonych koncepcji

dzozef81
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2017, 10:33
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: dzozef81 »

Czyli z góry zakładasz, że może znasz na nie odpowiedzi.

Ja nie wiem jaki 'elektorat' reprezentujesz: więc pierwsze by się nasunęło takowe - Czy Jehoszua umarł?
Z góry zakładam tylko to,że słowo Boże jest prawdą.
Ciekaw byłem jakie pytania prowokuje moja odpowiedź.
Na forum reprezentuje swoje zdanie w danym temacie- to jak rozumiem słowo Boże.
Jezus umarł i był martwy trzy dni.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

dzozef81
Z góry zakładam tylko to,że słowo Boże jest prawdą.
Ciekaw byłem jakie pytania prowokuje moja odpowiedź.
Na forum reprezentuje swoje zdanie w danym temacie- to jak rozumiem słowo Boże.
Jezus umarł i był martwy trzy dni.
Tak mówi Pismo. :-|

Ale na forum są również tacy, którzy wierzą, że Jehoszua (Jeszua) był i jest Bogiem równym Ojcu.

Np: Jedna z userek ma w 'stopce' (poniżej) - ,,Jeszua=YHVH"

bonhart
ss

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Albertus pisze:
dzozef81 pisze:
Albertus pisze:uot;]Jezus mówi że to On sam odbuduje świątynię swego ciała.

Nie można niczego odbudować będąc w niebycie.
Jezus na ziemi był prorokiem i jego słowa „Zburzcie tę świątynie a ja ją wzniosę w trzech dniach na nowo” były słowami Boga Ojca bo jak mówi Pismo to Bóg Ojciec go wskrzesił i to „na pstryk” po trzech dniach i ciało duchowe bo fizyczne zostało dane na ofiarę więc nie mógł otrzymać go z powrotem
Oczywiście są to twierdzenia, delikatnie mówiąc bezpodstawne i mijające się z prawdą.

Prorok, jeśli wypowiadał słowa w Imieniu samego Boga to mówił że są to słowa które wypowiada sam Bóg

Było tak i w ST i w NT( Dz21:11)

Jezus oczywiście nic takiego nie mówi. Mówi jasno że to On odbuduje świątynię swego ciała.

Twierdzenie że akurat w tym miejscu Jezus nie mówi o sobie bo komuś to burzy wcześniej wymyśloną tezę jest po prostu bezpodstawnym zmyślaniem. To nie jest odkrywanie Prawdy zapisanej w Biblii ale naginanie biblii do zmyślonych koncepcji
Przecież to się kupy nie trzyma i to na poziomie podstawowym, bez względu na kto wskrzesił Jezusa.
Jezus mówi o burzeniu i odbudowie świątyni.
Żydzi są przekonani, że chodzi o budowlę.
Jezus nie wyprowadza ich z błędu. Dlaczego ?
To jest tak, jakby rycerz obiecał księżniczce piękny zamek, a potem kupił jej zamek do drzwi :mrgreen:
...
Rycerzu ! Oddałam ci moje dziewictwo, bo obiecałeś mi piękny zamek ! :xpanda:
- No to masz zamek do drzwi i zamknij się ! :crazy:

Btw - wczoraj pytałem skąd wiadomo, że Jezus mówił o świątyni swego ciała.
Czy wybitni absolwenci odpowiednich szkół raczą mi to wyjaśnić ? :->

dzozef81
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2017, 10:33
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: dzozef81 »

Albertus pisze:Oczywiście są to twierdzenia, delikatnie mówiąc bezpodstawne i mijające się z prawdą.

Prorok, jeśli wypowiadał słowa w Imieniu samego Boga to mówił że są to słowa które wypowiada sam Bóg

Było tak i w ST i w NT( Dz21:11)
Powt.Prawa 18:18"Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty. Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę."

2Piotra 1:21„Proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym”

Uważam,że jakieś podstawy są a patrząc na proroctwa Jezusa np. o swojej śmierci i zmartwychwstaniu czy czasach końca z mateusza 24 nie widzę odwołań,że to słowa Boga.
bonhart pisze:Ale na forum są również tacy, którzy wierzą, że Jehoszua (Jeszua) był i jest Bogiem równym Ojcu.

Np: Jedna z userek ma w 'stopce' (poniżej) - ,,Jeszua=YHVH"
jeśli o mnie chodzi to ja wierzę,że Jezus jest Synem Bożym nierównym Ojcu.

co do Jeszua=YHVH to trzeba rozwinąć co to ma znaczyć bo dla mnie to niejednoznaczne.
BoaDusiciel pisze:Btw - wczoraj pytałem skąd wiadomo, że Jezus mówił o świątyni swego ciała.
Czy wybitni absolwenci odpowiednich szkół raczą mi to wyjaśnić ?
jest to powiedziane wprost w biblii. czy trzeba to zatem wyjaśniać?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Powt.Prawa 18:18"Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty. Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę."

2Piotra 1:21„Proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym”

Uważam,że jakieś podstawy są a patrząc na proroctwa Jezusa np. o swojej śmierci i zmartwychwstaniu czy czasach końca z mateusza 24 nie widzę odwołań,że to słowa Boga.
I uważasz że wszystkie słowa które wypowiedział Jezus Chrystus są bezpośrednim cytatem słów Boga Ojca?

Czy tylko te słowa które ty uznasz za słowa Boga Ojca?

dzozef81
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2017, 10:33
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: dzozef81 »

Uważam za słowami z listu Piotra,że Proroctwo NIGDY nie jest z woli człowieka tylko ludzie mówią od Boga. Tylko tyle myślę.

Jana 8:26
Wiele mógłbym o was mówić i sądzić, lecz Ten, który mnie posłał, jest wiarogodny, a Ja to, co usłyszałem od niego, mówię do świata.
8:28Wtedy rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec nauczył.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

dzozef81 pisze:
BoaDusiciel pisze:Btw - wczoraj pytałem skąd wiadomo, że Jezus mówił o świątyni swego ciała.
Czy wybitni absolwenci odpowiednich szkół raczą mi to wyjaśnić ?
jest to powiedziane wprost w biblii. czy trzeba to zatem wyjaśniać?
W Biblii słowa Jezusa są przytoczone jako "zburzcie tą świątynię".
Jezus nie powiedział "zburzcie świątynię mego ciała".
Mamy do czynienia z interpretacją słów Jezusa i stąd moje pytanie: skąd wiadomo co Jezus miał na myśli, mówiąc o świątyni ?
Ale OK, załóżmy że ta interpretacja jest prawidłowa.
Powstaje następne pytanie: skoro Jezus wiedział, że Żydzi go nie zrozumieli, to dlaczego nie wyjaśnił jaką świątynię miał na myśli ?
No już pomijam, że mówienie o swoim ciele jako o świątyni jest trochę megalomańskie :lol:

dzozef81
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2017, 10:33
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: dzozef81 »

Ta interpretacja jest w słowie Bożym tylko ktoś kto je za takie nie uważa ma z tym problem.
Jeśli to proroctwo z jego ust jak pisze wyżej to nie ma tu nic z megalomanii.
To jak traktował naród izraelski i dlaczego też jest napisane.

Chciałbym się trochę zatrzymać nad słowami "świątynia jego ciała"
Czy nie jest tu czasem mowa o ludziach,którzy tworzą "świątynię Bożą" i są "ciałem Chrystusowym" na czele z Chrystusem,który jest fundamentem tej świątyni,a która ma początek właśnie w momencie zmartwychwstania w Duchu po trzech dniach.?
Przecież jest to powiedziane w kontekście świątyni Jerozolimskiej- zburzcie tą a ja postawię inną nie rękoma zbudowaną.
I tą świątynię duchową buduje Ojciec bo to on powołuje.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

OK, Kolego sympatyczny :-)
Możesz mi wyjaśnić dlaczego Jezus nie uświadomił Żydów, że nie chodzi mu o budynek świątyni, tylko o coś innego ?
Bo chyba nie negujesz, że nie zrozumieli Jezusa ?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

dzozef81 pisze:Ta interpretacja jest w słowie Bożym tylko ktoś kto je za takie nie uważa ma z tym problem.
Jeśli to proroctwo z jego ust jak pisze wyżej to nie ma tu nic z megalomanii.
To jak traktował naród izraelski i dlaczego też jest napisane.

Chciałbym się trochę zatrzymać nad słowami "świątynia jego ciała"
Czy nie jest tu czasem mowa o ludziach,którzy tworzą "świątynię Bożą" i są "ciałem Chrystusowym" na czele z Chrystusem,który jest fundamentem tej świątyni,a która ma początek właśnie w momencie zmartwychwstania w Duchu po trzech dniach.?
Przecież jest to powiedziane w kontekście świątyni Jerozolimskiej- zburzcie tą a ja postawię inną nie rękoma zbudowaną.
I tą świątynię duchową buduje Ojciec bo to on powołuje.
Tak może wyglądac jedna z interpretacji. Zauważ, że w ciągu 3 dni tej Ludzkiej świątyni jednak nie zbudował, raczej więc wątpię.
Zasadne są pytania Boa, ale jakoś nikt ze znawców i wykładowców na takie pytania nie chce odpowiedzieć.
Człowieku radź sobie sam. :mrgreen: ;-) i kombinuj jak koń pod górkę. :roll:

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Skoro Jezus nie mówił o świątyni w sensie budowli i skoro wiedział, że Żydzi go nie zrozumieli, to byłoby logiczne gdyby im wyjaśnił o czym mówi.
Tymczasem Jezus nie odniósł się do żydowskiego stwierdzenia o 46 latach budowania świątyni/budowli.
Możliwe są 2 interpretacje:
1. Jezusowi nie zależało aby być zrozumianym przez Żydów
2. Jezus mówił o świątyni w sensie budowli, a twierdzenie jakoby mówił o świątyni w sensie swojego ciała jest późniejszym wymysłem, mocno naciąganym.
Poza tym zwracam uwagę na sformułowania: 'zburzcie TĘ świątynię' oraz "46 lat budowano TĘ świątynię".
Takie sformułowania wskazują, że rozmowa dotyczyła konkretnej świątyni, a nie jakiejś hipotetycznej.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

wuka pisze:
Tak może wyglądać jedna z interpretacji. Zauważ, że w ciągu 3 dni tej Ludzkiej świątyni jednak nie zbudował, raczej więc wątpię.
Zasadne są pytania Boa, ale jakoś nikt ze znawców i wykładowców na takie pytania nie chce odpowiedzieć.
Człowieku radź sobie sam. :mrgreen: ;-) i kombinuj jak koń pod górkę. :roll:
EMET:
Czy mówiąc do słuchających go - Jezus - aby ‘jedli jego ciało oraz pili jego krew’ oraz nie objaśniając tego wiwisekcyjnie „na poczekaniu” jakiś cel w tym miał czy nie miał? Por. 6. Rozdział wg Jana oraz reakcję słuchających w w. 52. Ciekawie też Jezus np. w w. 63.
Tudzież relacja z wg Jana 2:18 – 22, przy tym werset ‘21.’ → będący objaśnieniem spisującego sprawozdanie Jana. Określenie typu „świątynia ciała” nie jest obce językowi Biblii: zwłaszcza, iż chodziło o okres ‘3-dniowy’ [w. 19] oraz o korelację/e/ z tym, co mamy w w. 22a oraz tym, co w Mat 16:21 → patrz też odsyłki do tego wersetu w ‘PNŚ/ZW’ [ed. 2018r.]: Ps 16:10; Izaj 53:12; Mat 17:22, 23; 20:18, 19; Mar 8:31; Łuk 9:22; 24:46; 1Kor 15:3, 4.
Wracając jeszcze do ‘świątyni’, mamy w 1Kor 3:16, 17; 6:19; 2Kor 6:19; Efez 2:21.

Co się tyczy zadawania pytań na Forum, to nie przeceniałbym ani owych pytań, ani roli odpowiadających na owe pytania. Bywa, że są to >pytania, aby pytać<; bądź nawet po odpowiedzi są dalej pytania&#8230; Bywa, że tak faktycznie kogoś mogą niekoniecznie interesować czy to pytania, czy odpowiadający na owe. Nawet, gdy odpowiedź jest zadowalająca pod względem metodologicznym, to... i tak nie o to pytającemu chodzi najczęściej. Tzn. tego kogoś mogą odpowiedzi nie zadowalać, ale czy o zadowolenie pytającego [ew. &#8222;pytającego&#8221;] chodzi przede wszystkim? :aaa:

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Mnie naprawdę interesuje dlaczego Jezus nie wyjaśnił Żydom, że chodzi o 'świątynię ciała', a nie o budowlę, skoro wiedział że źle go zrozumieli.
Bo chyba nikt nie kwestionuje, że źle go zrozumieli ?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:Mnie naprawdę interesuje dlaczego ...
:xhehe: :xhehe: :xhehe:
Daruj sobie człowieku.
Na kilometr czuć Ciebie nieumiejętnie skrywanym sarkazmem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”