Czy będzie zmartwychwstanie w tysiącletnim królestwie?

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Luba pisze:To typowe dla zindoktrynowanych ludzi... :-D
I to ma tłumaczyć Twoją bzdurę? :lol:

Według Ciebie dopiero po śmierci zaczyna się pełnia życia.
Jak to nazwać? :aaa:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ks. Koheleta

(10) Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz.

(Ks. Koheleta 9:10, Biblia Tysiąclecia)


Chyba trzeba do znudzenia powtarzać,może komuś lampka się zaświeci. :bardzo_smutny:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu pisze:" 10) Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz.

(Ks. Koheleta 9:10, Biblia Tysiąclecia)
Z całym szacunkiem dla twojej umiejętności żonglowania wersetami...
Należy pamiętać, że Ks.Koheleta/Kaznodziei to taki zbiór porad, taki "wujek dobra rada" i absolutnie nie można jakichś "dogmatycznych" prawd na jej podstawie ogłaszać. Wielu chrześcijańskich komentatorów na to uczula. To chyba twoja ulubiona Księga?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »


2 List do Tymoteusza

(13) Lecz źli ludzie i zwodziciele postąpią w gorsze, jako zwodzący tak i zwiedzeni. (14) Ale ty trwaj w tem, czegoś się nauczył i czegoć powierzono, wiedząc, od kogoś się tego nauczył. (15) A iż z dzieciństwa umiesz Pisma święte, które cię mogą uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, która jest w Chrystusie Jezusie. (16) Wszystko Pismo od Boga jest natchnione i pożyteczne ku nauce, ku strofowaniu, ku naprawie, ku ćwiczeniu, które jest w sprawiedliwości; (17) Aby człowiek Boży był doskonały, ku wszelkiej sprawie dobrej dostatecznie wyćwiczony.
(4) 01 Ja tedy oświadczam się przed Bogiem i Panem Jezusem Chrystusem, który ma sądzić żywych i umarłych w sławnem przyjściu swojem i królestwie swojem; (2) Każ słowo Boże, nalegaj w czas albo nie w czas, strofuj, grom i napominaj ze wszelką cierpliwością i nauką. (3) Albowiem przyjdzie czas, gdy zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich pożądliwości zgromadzą sobie sami nauczycieli, mając świerzbiące uszy,
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ten cytat z Tymoteusza jest mocno kontrowersyjny. Żydzi rozumieją tą mowę o "natchnieniu całego Pisma" w ten sposób, że dotyczy to natchnienia tylko i wyłącznie Tory. Reszta Pism ST jest owszem, do czytania i do gdybologii. Tyle, bo wiem, że się nie dogadamy. :-)

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
Luba pisze:To typowe dla zindoktrynowanych ludzi... :-D
I to ma tłumaczyć Twoją bzdurę? :lol:

Według Ciebie dopiero po śmierci zaczyna się pełnia życia.
Jak to nazwać? :aaa:

Pelnia zycia trwa bez poczatku i bez konca....niezaleznie od narodzin i smierci, ktore naleza do tej pelni.... :->

Zindoktrynowani ludzie , ze swoim chciwym, przerosnietym ego, nie sa w stanie tego pojac...dopoki nie stanie sie "cud" narodzin do ZYCIA za sprawa Ducha Prawdy....Wtedy to budzi sie SWIADOMOSC i czlowiek zaczyna zyc pelnia zycia :->

Ego znika bezpowrotnie jak kazdy fikcja w swietle PRAWDY :->

Ale nie łam sobie juz glowy, Henryku...Co ma byc, to bedzie.... :-D


Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

wuka pisze: Z całym szacunkiem dla twojej umiejętności żonglowania wersetami...
Był film "Tańczący z wilkami", z Costnerem.
https://www.filmweb.pl/film/Ta%C5%84cz% ... -1990-1257
Teraz mają kręcić sequel pod tytułem "Tańczący z wersetami", Jachu ma grać główną rolę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

"śpiewać każdy może",tylko czy umie,ma słuch (ku słuchaniu) ? no i kto tego ma słuchać i rozumieć.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Luba pisze:Pelnia zycia trwa bez poczatku i bez konca....niezaleznie od narodzin i smierci, ktore naleza do tej pelni.... :->
Mam nadzieję, że chociaż Ty sama rozumiesz słowa którymi nas raczysz... :lol:
Ale nie zawracaj sobie główki. :mrgreen:

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
Luba pisze:Pelnia zycia trwa bez poczatku i bez konca....niezaleznie od narodzin i smierci, ktore naleza do tej pelni.... :->
Mam nadzieję, że chociaż Ty sama rozumiesz słowa którymi nas raczysz... :lol:
Ale nie zawracaj sobie główki. :mrgreen:

A ja mam nadzieje, ze przyjdzie i dla ciebie chwila, w ktorej nastapi przeblysk SWIADOMOSCI...i tez zrozumiesz.... :->

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Luba pisze:A ja mam nadzieje, ze przyjdzie i dla ciebie chwila, w ktorej nastapi przeblysk SWIADOMOSCI...i tez zrozumiesz.... :->
Uchroń mnie Panie Boże!

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
Luba pisze:A ja mam nadzieje, ze przyjdzie i dla ciebie chwila, w ktorej nastapi przeblysk SWIADOMOSCI...i tez zrozumiesz.... :->
Uchroń mnie Panie Boże!

A wiec niech ci sie stanie wg slowa twego...amen... :-D

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Zawsze mam na pamięci:

Przyp. 26:1-12
1. Jak śnieg w lecie i jak deszcz w żniwa, tak nie na miejscu jest cześć dla głupca.
2. Jak ptak, który ucieka, jak jaskółka, która ulatuje, tak jest z bezpodstawnym przekleństwem: ono się nie ziszcza.
3. Na konia bicz, na osła wędzidło, a kij na grzbiet głupców.
4. Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, abyś i ty nie upodobnił się do niego.
5. Odpowiedz głupiemu według jego głupoty, aby się nie uważał za mądrego.
6. Podcina sobie nogi, połyka przykrość, kto wysyła poselstwo przez głupca.
7. Jak jest ze zwisającymi goleniami kulawego, tak jest z przypowieścią w ustach głupców.
8. Oddawać głupcowi cześć to tak, jak kłaść sakiewkę z klejnotami na kupę kamieni.
9. Gałązka ciernia w ręku pijanego to tak, jak przypowieść w ustach głupców.
10. Jak jest ze strzelcem, który rani wszystkich przechodniów, tak jest z tym, który wynajmuje głupca lub pijaka.
11. Jak pies wraca do tego, co zwymiotował, tak głupiec powtarza swoje głupstwa.
12. Gdy widzisz człowieka mającego się za mędrca, to więcej nadziei jest dla głupca niż dla niego.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

No i to jest właśnie wyniki interpretowania sobie PŚ po swojemu. Jedni negują istnienie Piekła, a drudzy realną obecność Jezusa w Eucharystii, inni z kolei zaprzeczają słuszności chrzczebia dzieci. Nawróccie się na prawowierną ortodoksję. Albowiem nie znasz dnia ani godziny
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Quinque pisze:No i to jest właśnie wyniki interpretowania sobie PŚ po swojemu. Jedni negują istnienie Piekła, a drudzy realną obecność Jezusa w Eucharystii, inni z kolei zaprzeczają słuszności chrzczebia dzieci. Nawróccie się na prawowierną ortodoksję. Albowiem nie znasz dnia ani godziny
No tak mądralo...
Chrzest nieświadomych niemowląt gładzi u Was grzech pierworodny, a Jezus niepotrzebnie skonał na krzyżu za to samo...

Daremna, niepotrzebna ofiara... :-(
A wasz Chrystus faktycznie przebywa w gramie mąki w wafelku. :crazy:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”