Gog z Magog - co to takiego lub kto to ?

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Yarpen Zirgin pisze:zajmij się lepiej tym, od czego chcesz uciec:
Dlaczego to miałoby być lepiej? Przecież temat o tym kto lub co to Gog. A ty uważasz, że twoje zmiany tematu to naprawdę lepiej? Aleś po katolicku pojechał... jak zwykle.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ekhem... No to cofnijmy się w przeszłość i zobaczmy kto zaczął offtopa o rzekomym atakowaniu śJ:
Bobo [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=449456#449456]wczoraj o 19:56[/url] pisze:Przecież Świadkowie wiedzą, KTO ICH ZAATAKUJE w myśl proroctw biblijnych. Tacy fanatycy ja Ty.
Na co ja o 20:00 odpowiedziałem tym postem. Czyli nie ja zmieniłem temat i zacząłem prorockiego offtopa i kwestię rzekomych ataków na śJ, ale Ty. No, ale jak trzeba uciec od niewygodnej kwestii, to każdy atak personalny będzie dobry. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Wyjątkowo paskudna to sekta. Yarpen ma rację. Dostać się w jej szpony ale potem człowiek ma przerąbane na całego. Nieliczni, którym udało się uwolnić czują się w obowiązku przestrzegać innych.
Zastanawia mnie, że oni się Boga chyba wcale nie boją. Głoszą oszukańcze nauki, zwodzą ludzi tymi przyklejonymi uśmieszkami, Tą fałszywą postawą i mową ciała, na kilometr widać, że nadchodzą.
Ale odpowiedzialność, czy bierzecie odpowiedzialność za zwiedzionych ludzi? Za to będzie kara.
Przekład Pś, który dokonali wasi bruklinowcy woła o pomstę do nieba. Krytykujecie i gardzicie innymi, ale sami nauczacie wyłącznie ludzkich głupot i Pismo dostosowaliście do swoich wyobrażeń.
Mistrzami ściemniania jesteście.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Yarpen Zirgin pisze:No, ale jak trzeba uciec od niewygodnej kwestii, to każdy atak personalny będzie dobry. :-D
I co takiego niewygodnego dla ŚJ jest w ustalaniu tożsamości Goga z Magog?
Nic. Jednak wszystko dla ciebie jest personalnym atakiem jakbyś był sam w sobie kościołem katolickim :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Wyjątkowo paskudna to sekta. Yarpen ma rację. Dostać się w jej szpony ale potem człowiek ma przerąbane na całego. Nieliczni, którym udało się uwolnić czują się w obowiązku przestrzegać innych.
Zastanawia mnie, że oni się Boga chyba wcale nie boją. Głoszą oszukańcze nauki, zwodzą ludzi tymi przyklejonymi uśmieszkami, Tą fałszywą postawą i mową ciała, na kilometr widać, że nadchodzą.
Ale odpowiedzialność, czy bierzecie odpowiedzialność za zwiedzionych ludzi? Za to będzie kara.
Przekład Pś, który dokonali wasi bruklinowcy woła o pomstę do nieba. Krytykujecie i gardzicie innymi, ale sami nauczacie wyłącznie ludzkich głupot i Pismo dostosowaliście do swoich wyobrażeń.
Mistrzami ściemniania jesteście.
A ja przestrzegam przed wuką, Yarpenem i Georgiem... kilku innych na tym forum też się znajdzie, aby ostrzec ludzkość.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Bobo pisze:(...)
Te zasłony dymne na mnie nie działają. Temat naszej rozmowy, którą de facto sam zacząłeś, dotyczy rzekomych ataków na śJ.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze: A ja przestrzegam przed wuką, Yarpenem i Georgiem... kilku innych na tym forum też się znajdzie, aby ostrzec ludzkość.
A przestrzegaj sobie do woli. Tylko, że żadno z nas nie lata po chałupach z przyklejonym uśmieszkiem i nie wciska makulatury na siłę, nie zaciąga do sal królestwa, nie mami, nie zniewala, nie odłącza od rodzin itd.itd.itd.
Nad nami ma włądzę jedynie Bóg-Jezus, a nad tobą? CK z obcego kraju, a Jezusa nie znacie w ogóle.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

wuka
Wyjątkowo paskudna to sekta. ...
A dla czego niby to - ś.J. są sektą?

bonhart
ss

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:A przestrzegaj sobie do woli.
Przestrzegam przed dyskusjami z wami. Ty po trzech postach zrobisz bajzel, którego nikt nie ogarnie. Yarpen już po dwóch zniechęci każdego do dalszej rozmowy. Z Georgiem jak widzę, to już prawie nikt nie podejmuje gadki, rozmawia sam ze sobą... ot takie mamy forum.
wuka pisze:Tylko, że żadno z nas nie lata po chałupach
AAAAAAAA!!!!!!! Ten zarzut to mnie po prostu zmiażdżył!!!!
Naprawdę to takie uwłaczające? No chyba się tera rozbeczę!! Naprawdę nie latasz...??? Jakie to niegodziwe.... od pukania w Twoje drzwi to zapewne lakier odpryskuje.... stąd pewnie twoje oburzenie.
wuka pisze:nie zaciąga do sal królestwa
Masz zupełną rację, zgłoszę w zborze, żeby porzucić tą metodę z łańcuchami, które zarzucamy biedakom i zaciągamy do sali królestwa. Przepraszamy! Łańcuchów już więcej nie będzie, obiecuję!
wuka pisze:nie mami
Te z racja! Od teraz już nie będą chodził z mamą. Bo ludzie rzeczywiście potem mówią, że ich mamię.
wuka pisze:nie odłącza od rodzin
Noooo! Buuuuu! Tu wuka przesadziłaś, przecież my nie tyle odłączamy, co zabijamy rodziny. Trzemu tak delikatnie...?
wuka pisze:z przyklejonym uśmieszkiem
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, że może rzeczywiście mieś katolickie gęby... może to by pomogło...?
wuka pisze:nie wciska makulatury
Już mnie przekonałaś, że nie potrafisz powiedzieć: Dziękuję i do widzenia.
wuka pisze:Nad nami ma włądzę jedynie Bóg-Jezus
Jedynie? Znajdzie się jeszcze kilku po drodze, tylko NIGDY tu na forum nam piśniesz ani słowa...
wuka pisze:a Jezusa nie znacie w ogóle.
Bo my jesteśmy, zaraz, zaraz... aha! hindusami! Tak! jesteśmy prostymi hindusami i szykujemy się na wycieczkę nad Ganges.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

bonhart pisze:wuka
Wyjątkowo paskudna to sekta. ...
A dla czego niby to - ś.J. są sektą?

bonhart
Niech sami się wypowiedzą: https://www.pch24.pl/byli-swiadkowie-je ... 907,i.html
https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/ec ... kowie.html
https://stacja7.pl/wiara/swiadkowie-jeh ... ych-sciem/
itd.itp.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Yarpen Zirgin pisze:Te zasłony dymne na mnie nie działają.
Myślałby kto, że Bobo tym razem cokolwiek liczył, że na Yarpena coś tam zadziała. Od lat wiadomo, że na Ciebie NIC nie działa dlatego jakakolwiek rzeczowa dyskusja z Tobą jest jak w przysłowiu: gadał dziadek do obrazu, a obraz ani razu.
Yarpen Zirgin pisze:Temat naszej rozmowy, którą de facto sam zacząłeś, dotyczy rzekomych ataków na śJ.
Yarpeny czy wuki tylko czekają na sygnał do ataku...
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

I dalej personalne wycieczki aby tylko nie zająć się tym:

Wsio ryba. Ani "w myśl", ani "z powodu" [proroctw nikt was nie prześladuje]. Ba! Nikt by się wami nie przejmował gdyby nie pranie mózgów, które stosujecie wobec osób, które chcecie zwerbować, i poniszczonych rodzin na skutek waszych działań "ewangelizacyjnych"
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Aleś wrócił do tematu kim jest Gog, niech mnie kule biją. Masz ten dar głupich manipulacji :-)
Oszołomstwu mówię NIE!

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

wuka Sekta to ,,Sekcie często przewodzi jedna osoba, która stoi na czele wyznawców. Zwykle nazywany jest "guru", "duchowym przewodnikiem", "przeorem", itd. "

czy sektą można nazwać KrK ?

bonhart
ss

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie rżnij głupa, Bobo. Sam zacząłeś kwestię rzekomych ataków na śJ, to teraz się nie wymiguj od rozmowy kiedy poruszono niewygodne dla Ciebie kwestie rozmijania się z prawdą (rzekome ataki) i przyczyn niechęci w społeczeństwie (świadomym prawdy) do świadków Jehowy.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”